آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Shahrouz - 03-09-2013

درود
دانشگاه تا حدودی موثر بر شانس پذیرش شماست. ولی بیشترین تاثیر را در پذیرش و گرفتن فاند شما برای کشور آمریکا 1-نمرات GRE (یا GMATدر برخی از رشته ها) و تافل/ آیلتس و 2- معدل شما در دوره های کارشناسی و ارشد و رزومه تحققاتی شما (مقالات) دارد و سپس اعتبار دانشگاه. البته برخی از دانشگاهها مانندتهران و به خصوص شریف در آمریکا شناخته شده ترند. 
در بقیه کشورها نیز تقریبا این وضع وجود داره و فقط استرالیا تا حدودی نقش دانشگاه برجسته تره. 

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Armanbooter - 03-09-2013

سلام.
من دانشجوی ترم 3 کارشناسی رشته گرافیک دانشگاه ازاد اسلامشهر هستم.
چندی پیش به سرم زد تا در مورد ادامه تحصیل در رشته انیمیشن تو کشور های دیگه تحقیق کنم.کارشناسی ارشد یا کارشناسی..
سوالی که از شما داشتم این هستش که ایا دانشگاه ها یا دانشکده های بریتانیا یا دیگر کشور های اروپایی یا امریکایی مدرک کارشناسی دانشگاه فعلی من رو قبول میکنند تا در زمینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انیمیشن خودم رو برای پذیرش اماده بکنم؟
چون تو مقطع ارشد انیمیشن تو ایران فقط 2 تا دانشگاه داریم.دانشگاه هنر تهران و دانشگاه مدرس..که قبولی تو این دانشگاه ها هم مثل یک رویا هستش.
مرسی

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - aminkarimian - 03-09-2013

(03-09-2013, 01:17 AM)'Shahrouz' نوشته: درود
دانشگاه تا حدودی موثر بر شانس پذیرش شماست. ولی بیشترین تاثیر را در پذیرش و گرفتن فاند شما برای کشور آمریکا 1-نمرات GRE (یا GMATدر برخی از رشته ها) و تافل/ آیلتس و 2- معدل شما در دوره های کارشناسی و ارشد و رزومه تحققاتی شما (مقالات) دارد و سپس اعتبار دانشگاه. البته برخی از دانشگاهها مانندتهران و به خصوص شریف در آمریکا شناخته شده ترند. 
در بقیه کشورها نیز تقریبا این وضع وجود داره و فقط استرالیا تا حدودی نقش دانشگاه برجسته تره. 

تشکر از پاسخ شما،
اما شاید بهتر باشد کمی راجع به شرایطم توضیح دهم:
من امسال با معدل 14.8 از دانشکده شهید باهنر شیراز در مقطع کارشناسی ناپیوسته فارغ التحصیل شده ام و مقاله یا کار تحقیقاتی هم ندارم.سطح زبانم هم اینترمدیت هست.
حال سوال من این است که آیا ورود به دانشکده بین الملل دانشگاه شیراز در مقطع ارشد نسبت به مثلا دانشگاه کاشان تاثیری در روند کار من مثل مقاله و توصیه نامه و در کل تاثیر خاصی در گرفتن فاند از کانادا دارد؟
و اینکه من باید در مقطع ارشد چه کارهایی انجام دهم تا شانسم برای گرفتن فاند از دانشگاههای کانادا بالاتر رود.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mona - 03-09-2013

(03-09-2013, 01:19 PM)'Armanbooter' نوشته: سلام.
چندی پیش به سرم زد تا در مورد ادامه تحصیل در رشته انیمیشن تو کشور های دیگه تحقیق کنم.کارشناسی ارشد یا کارشناسی..
سوالی که از شما داشتم این هستش که ایا دانشگاه ها یا دانشکده های بریتانیا یا دیگر کشور های اروپایی یا امریکایی مدرک کارشناسی دانشگاه فعلی من رو قبول میکنند تا در زمینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انیمیشن خودم رو برای پذیرش اماده بکنم؟
چون تو مقطع ارشد انیمیشن تو ایران فقط 2 تا دانشگاه داریم.دانشگاه هنر تهران و دانشگاه مدرس..که قبولی تو این دانشگاه ها هم مثل یک رویا هستش.
مرسی

دوست گرامی
الان مدرک دانشگاه آزاد در خیلی از کشورها مورد قبول است اما خب شانس شما در دانشگاه های درجه 2 یا 3 خب مسلما بیشتره تا دانشگاه های درجه 1 .... شما به چندین تا از دانشگاه ها ایمیل بزنید حتما جواب میدهند ... اما در مورد حمایت مالی دانشگاه از شما این دیگه بستگی به این داره که چند نفر پذیرش دارند و چند نفر شرایط تحصیلی بهتری  نسبت به شما دارند اما شما حتما شانس خود را در هر دانشگاهی که مناسب با هدفتان است امتحان کنید ... حتما به دانشگاه ها ایمیل بزنید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Simon2007 - 03-09-2013

(03-09-2013, 01:19 PM)'Armanbooter' نوشته: سلام.
مرسی

هر مدرك دانشگاهي كه ترجمه بشه و به تاييد اون دوسازمان برسه در داخل كشور و در بيشتر دانشگاه هاي خارج كشور معتبره و به رسميت شناخته ميشه. در مورد رنك دانشگاه اگر فرد پر تلاش با سابقه ي تحصيلي خوب باشيد در هر رنكي ميتونيد شانس داشته باشيد. نمونه اش از دانشگاه آزاد در همين سايتم هست. كه چند هفته پيش با دوستان قرار ملاقات داشتن. ولي ايشون واقعا فرد فرهيخته و پر تلاشي بودند ميتونيد الگوهاتون رو از اين افراد انتخاب كنيد. ترم3 زمان خوبيه براي تمركز روي معدل كه مهمه. و در مورد اينكه اين رشته كجاها مورد استقباله و فاند ميگيره از الان تحقيق كنيد. و سايت دانشگاه ها رو بررسي كنيد. رزومه ي افرادي رو كه فاند گرفتن بخونيد و سعي كنيد در همون راستا قدم برداريد. شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nanock - 04-09-2013

با سلام،
دوستان من الان تو موقعیت عاقل اندر سفیه موندم. فرض کنید من همه مدارک ممکن(نه لزوما لازم!!) رو آماده کردم، اعم از زبان،gre،سربازی،دانشنامه،ریزنمرات،sop,recom,cv,resume,papers,passport،ترجمه کارت ملی و شناسنامه. دیگه نمیدونم چی(اگه هست لطفا بگین).
14 تا دانشگاه واسه اپلای به دکترا هم در نظر گرفتم، هم اروپا هم کانادا هم آمریکا. اینطوری که من فهمیدم باید به شکل زیر عمل کنم:
1- استاد مورد نظر رو پیدا کنم و از طریق ایمیل نظرش رو جلب کنم(البته با فاند) 2-بعد واسه Admission community هر دانشگاه مدارکو بفرستم. 3-بعد بگن اکسپت یا ریجکت
اگه اینطوری هست پس من باید حداقل 14 تا ترجکه از مدارکم داشتم باشم و واسه هر دانشگاه بفرستم!!!
اونا خودشون میگن چطوری پست کنم یا آدرس و مدارک مورد نیاز واسه پست کرن رو باید پیدا کنم؟

موقع تماس بااساتید هم هرچه زودتر بهتر خواهد بود.(مثلا اواخر مرداد تا اواخر شهریور)
بعد اکسپت شدن(انشاالله) هم اون میگن چیکار کنم یا فقط باید واسه ویزا اقدام کنم؟
واسه ویزا هم که کشور به کشور فرق میکنه و هرکی مدرک خاصی میخواهد.درسته؟
با تشکر بسیار فراوان

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 04-09-2013

ببینید دوست من شما بهتر بود ویکی رو اول میخوندین
اولا اگه واسه پاییز میخواین بله باید تا دی یا بهمن اپلای کرده باشین
شما نمیدونم زبان و اینا امادس یا نه
ببینید من امریکا و حتی کانادا رو میگم
اصلا لزومی نداره استاد پیدا کنید حتما حتما..بودنش خوبه ایمیل بزنید ولی منتظر نباشید به هیچ وجه
از هر 100 استاد 2 تا همین جواب بدن که اونم تازه ببین چی میگن
لااقل واسه من اونطور بود (رزومم هم نسبتا قویه ها!)
در ضمن شما اول ببین دانشگاه چه طوریه؟
ایا نمرات رو رسمی میگه پست کن یا انلاین اپلود کن
ممکنه نصفش انلاین باشه پولت هدر میره با یه دونه ه7 تاش رو هم میشه حل کرد دیگه
من نظرم رو میگم شما دانشگاهت رو که برگزیدی برو به قسمت apply و application online کامل بخون همه چی دستت میاد
requirement ها رم بخون
خود اپلای مصیبته واللا!
با احترام

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - elhambli - 07-09-2013

ممنون میشم اگه کسی جوابم رو بده...من تازه شروع کردم  به سرچ کردن درمورد گرفتن پذیرش و خیلی اطلاعات ندارم...
دانشجوی ترم 5 کارشناسی  مهندسی مدیریت پروژه دانشگاه پیام نور هستم و بهمن سال دیگه احتمالا درسم تموم میشه و فعلا معدلم 14 هست.رشته ام هم زیر شاخه عمران هست(80% درسای عمران 20% MBA ارشد) زبانم هم در حد intermediate هست...در ضمن بابام سیتیزن آمریکاست و فکر کنم از این نظر یه مقدار کارم راحت باشه...حالا باید چیکار کنم واسه گرفتن پذیرش؟
کی اقدام کنم؟
کدوم دانشگاه ها رو میتونم اقدام کنم؟؟...
کلا ممنون میشم یکی راهنماییم کنه[img]images/smilies/smile.gif[/img]
شرمنده طولانی شد...واقعا هیچی نمیدونم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Torkan - 07-09-2013

(07-09-2013, 06:55 PM)'elhambli' نوشته: ممنون میشم اگه کسی جوابم رو بده...من تازه شروع کردم  به سرچ کردن درمورد گرفتن پذیرش و خیلی اطلاعات ندارم...
دانشجوی ترم 5 کارشناسی  مهندسی مدیریت پروژه دانشگاه پیام نور هستم و بهمن سال دیگه احتمالا درسم تموم میشه و فعلا معدلم 14 هست.رشته ام هم زیر شاخه عمران هست(80% درسای عمران 20% MBA ارشد) زبانم هم در حد intermediate هست...در ضمن بابام سیتیزن آمریکاست و فکر کنم از این نظر یه مقدار کارم راحت باشه...حالا باید چیکار کنم واسه گرفتن پذیرش؟
کی اقدام کنم؟
کدوم دانشگاه ها رو میتونم اقدام کنم؟؟...
کلا ممنون میشم یکی راهنماییم کنه[img]images/smilies/smile.gif[/img]
شرمنده طولانی شد...واقعا هیچی نمیدونم

دوست من خوش اومدی
شما سری به ویکی سایت بزن اول تا اطلاعات دستت بیاد چون سوالت خیلی کلی هستش
بهترین راه بالا بردن معدل و زبان (تافل و جی ار ای) و سایر موارد رزومه واسه شما هستش بعدا ببینید کدوم دانشگاه خوبه
به ویکی سر بزن
با احترام

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - elhambli - 07-09-2013

ممنون
به کجا سر بزنم؟؟[img]images/smilies/undecided.gif[/img] ویکی سایت؟؟