آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - AmirCh - 20-07-2013

(20-07-2013, 02:46 PM)'rulany' نوشته: سلام
شما باید:
1-سعی کنی معدلتو تا میتونی بالا ببری
2-روی زبانت کار کنی و نمره ی تافل بالا(100 با بالا خوبه) و همچنین نمره ی GRE خوبی بگیری
3-بچسبی به استاد ها و حداقل یه چندتا مقاله به عنوان اسم دومم شده داشته باشی.کمک میکنه
4-تو این وقتی که داری کل دانشگاه های کشورهایی رو که میخوای کاملا بگردی.طوری که تا اول سال چهارم دانشگاه اهداف و دانشگاه هایی رو که میخواین اقدام کنین مشخصی باشه

باسلام خدمت شما و تشکر زیاد به خاطر پاسختون Smile یه دونه اعتبار بتون اضافه کردم Big Grin 
در حال حاضر دارم رو اولین مقالم که در مورد سیستم های امنیتی و قفل گذاری و کد کردنه کار میکنم . در ادامه نیز سعی میکنم زبانم را باتوجه به منابعی که تو سایت هست ، ارتقا بدم 
به نظرت امکان بورس شدن یا همون ( فاند ) برای من هست یا نه ؟ 
کلا چه عواملی روی بورس شدن تاثیر زیادی میزاره ؟ اگه بورس نشم هزینه های دانشگاه چقدر میشه ؟ آیا دانشگاه  ها ( چه با شهریه چه بورس ) جایی هم برای زندگی دارند یا هر کس باید خودش یه جا برا زندگی داشته باشه و یا اجاره کنه ؟؟؟؟ !!!! 
باز هم تشکر 
در ضمن لازمه که بگم من مشکل سربازی ندارم و معافیت کفالت دارم !

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - rulany - 20-07-2013

(20-07-2013, 06:21 PM)'AmirCh' نوشته:
باسلام خدمت شما و تشکر زیاد به خاطر پاسختون Smile یه دونه اعتبار بتون اضافه کردم Big Grin 
در حال حاضر دارم رو اولین مقالم که در مورد سیستم های امنیتی و قفل گذاری و کد کردنه کار میکنم . در ادامه نیز سعی میکنم زبانم را باتوجه به منابعی که تو سایت هست ، ارتقا بدم 
به نظرت امکان بورس شدن یا همون ( فاند ) برای من هست یا نه ؟ 
کلا چه عواملی روی بورس شدن تاثیر زیادی میزاره ؟ اگه بورس نشم هزینه های دانشگاه چقدر میشه ؟ آیا دانشگاه  ها ( چه با شهریه چه بورس ) جایی هم برای زندگی دارند یا هر کس باید خودش یه جا برا زندگی داشته باشه و یا اجاره کنه ؟؟؟؟ !!!! 
باز هم تشکر 
در ضمن لازمه که بگم من مشکل سربازی ندارم و معافیت کفالت دارم !

فاند گرفتن در مقطع ارشد کلا خیلی سخت هست. مگر اینکه برای بورس اتحادیه اروپا اقدام کنین که اونم سخته و یا اینکه رزومتون خوب باشه و برای دکترا در امریکا و یا سایر جاها مثل کره جنوبی اقدام کنین.
هزینه ی دانشگاه ها معمولا در کشورهای خوب اروپایی مثل المان فرانسه نروژ اتریش و بلژیک رایگان هست و یا خیلی کم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - nanock - 20-07-2013

با سلام
(A)- به نظرتون تحصیل در دانشگاه های زیر برای رشته میکروالکترونیک چطوره؟ البته در مقطع دکترا،اونم فرض کنید که میخوام بعدش برگردم ایران، منظورم اینه که تجربه تحصیل بهتری از هر لحاظ و بدون دغدغه خواهیم داشت
1- KU lueven
2-epfl
3-eth zurich
4-tu munchen
(B)- توی اروپا برای دکترای الکترونیک اونم از نوع آنالوگ دیجیتال یا data converter میشه کشورها رو به ترتیب بگین. البته منظورم اون مدل رنکینگی نیست.بلکه تجربه ای که دوستان دارن و اساتید مطرحی که توی الکترونیک میشه پیدا کرد.
مثلا آمریکا بهزاد رضوی و قوام شهیدی و حاجی میری و گری و ... رو داره.خودتون میدونین که توی دکترا استاد مهمترین بخش کار هستش.
©- شرایط من هم حالا بصورت کیفی اینطوریه:
معدل کارشناسی و ارشد:متوسط(15.5)
مقاله:یک کنفرانس معتبر خارجی تو کارشناسی و 3تا isi معتبر ارشد
موضوع پایان نامه:عالی با نمره خیلی خوب(نه عالی مثلا 18 یا 18.5)
تافل:بالای 100
gre:متوسط
سربازی ندارم
​ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - rulany - 21-07-2013

(20-07-2013, 11:27 PM)'nanock' نوشته: با سلام
(A)- به نظرتون تحصیل در دانشگاه های زیر برای رشته میکروالکترونیک چطوره؟ البته در مقطع دکترا،اونم فرض کنید که میخوام بعدش برگردم ایران، منظورم اینه که تجربه تحصیل بهتری از هر لحاظ و بدون دغدغه خواهیم داشت
1- KU lueven
2-epfl
3-eth zurich
4-tu munchen
(B)- توی اروپا برای دکترای الکترونیک اونم از نوع آنالوگ دیجیتال یا data converter میشه کشورها رو به ترتیب بگین. البته منظورم اون مدل رنکینگی نیست.بلکه تجربه ای که دوستان دارن و اساتید مطرحی که توی الکترونیک میشه پیدا کرد.
مثلا آمریکا بهزاد رضوی و قوام شهیدی و حاجی میری و گری و ... رو داره.خودتون میدونین که توی دکترا استاد مهمترین بخش کار هستش.
©- شرایط من هم حالا بصورت کیفی اینطوریه:
معدل کارشناسی و ارشد:متوسط(15.5)
مقاله:یک کنفرانس معتبر خارجی تو کارشناسی و 3تا isi معتبر ارشد
موضوع پایان نامه:عالی با نمره خیلی خوب(نه عالی مثلا 18 یا 18.5)
تافل:بالای 100
gre:متوسط
سربازی ندارم
​ممنون

سلام
احتمالا باید در جریان باشی که پذیرش گرفتن از دوتا دانشگاه سوئیسی که نام بردی منظورم شماره 2 و 3 هست خیلی خیلی سخته؟!
معدل حداقل ارشد شما هم خیلی خوب نیست و گفتین GRE متوسطی هم دارین.در هر صورت اگر بتونین از این دوتا دانشگاه در اروپا پذیرش بگیرین که خیلی خوبه.اما کار بسیار سختی هست!(شانس بالایی نداری)
اما دانشگاه های لوون بلژیک و مونیخ آلمان هم بسیار خوب هستند و گرفتن پذیرش به مراتب از این دو تا راحت تره.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - giga - 22-07-2013

سلام .   من رشتم برق با گرايش كنترل .  ليسانس دانشگاه تهران با معدل 21/13 و فوق ليسانس دانشگاه علم وصنعت با معدل 82/16 دارم
يك مقاله ‍‍ژورنال دارم . مي خواستم بدونم براي گرفتن فول فاند براي آمريكا يا كانادا چقدر شانس دارم.  نمره زبانم چقدر بايد باشه

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - rulany - 22-07-2013

(22-07-2013, 02:45 PM)'giga' نوشته: سلام .   من رشتم برق با گرايش كنترل .  ليسانس دانشگاه تهران با معدل 21/13 و فوق ليسانس دانشگاه علم وصنعت با معدل 82/16 دارم
يك مقاله ‍‍ژورنال دارم . مي خواستم بدونم براي گرفتن فول فاند براي آمريكا يا كانادا چقدر شانس دارم.  نمره زبانم چقدر بايد باشه

شدیدا بستگی به نمره خای تافل یا ایلتس  و GRE شما داره.اما در حال حاضر شرایط خیلی خوبی ندارین.مخصوصا معدل لیسانس شما بده!
در هر صورت با نمره ی GRE بالا شاید بتونی شانستو افزایش بدی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - giga - 23-07-2013

یعنی از دانشگاه های متوسط  هم شانسم کمه برای دکترا ؟ معدل فوق لیسانس زیاد بد نیست .

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - rulany - 23-07-2013

(23-07-2013, 12:41 PM)'giga' نوشته: یعنی از دانشگاه های متوسط  هم شانسم کمه برای دکترا ؟ معدل فوق لیسانس زیاد بد نیست .

با نمره ی بالا در GRE میتونین شانس خودتونو برای دانشگاه های متوسط افزایش بدین.در هر صورت تنها کاری که از دست شما بر میاد این که یا رزومه ی خودتونو قویتر کنین و یا اینکه برای آزمون های زبان خوب بخوانین تا بتونین اونجا نمره ی چشم گیری کسب کنین

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Simon2007 - 23-07-2013

(22-07-2013, 02:45 PM)'giga' نوشته: سلام .   من رشتم برق با گرايش كنترل .  ليسانس دانشگاه تهران با معدل 21/13 و فوق ليسانس دانشگاه علم وصنعت با معدل 82/16 دارم

همونطور كه دوستم گفتن معدلتون كمه اما شانسي كه ممكنه داشته باشيد اينه كه دانشگاه شما در ليسانس تا حدودي شناخته شده است. لذا اگر بتونيد با تماس با اساتيد نشون بديد  فردي علاقمند هستيد و كلا بتونيدبا ايمل زدن مستمر و پيوسته استادبراي خودتون پيدا كنيد و در كنارش طبق توصيه ي دوستمون زبان خوبي ارائه كنيد ممكنه حتي در دانشگاه هاي خوب هم شانس داشته باشيد. در حال حاضر همه چي در دستان خودتونه. اگر با درايت سراغ اساتيدي بريد كه با شما دقيقا همكار هستند و بتونيد متقاعدشون كنيد شما ميتونيد براشون مفيد باشيد و با نمره ي خوب زبان نشون بديد كه شما اگر بخواهيد ميتونيد موفق باشيد ممكنه وضعيتتون تغيير كنه. علتشم اينه كه شما روي اسم دانشگاه تا حدي ميتوني مانوور بدي. 
شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Fare - 27-07-2013

سلام. من ارشد روانشناسی عمومی رو از تهران با معدل 16/80 تموم کردم دو سال قبل. کارشناسیم هم تو پیام نور بودم با معدل 17. آیلتس 7 دارم. دو تا مقاله داخلی و شاید بتونم از تزم یه ISI هم بیرون بکشم. میخوام برای دکتری از استرالیا اقدام کنم ترجیحا سیدنی. یه سری موارد هست که باید بگم: 1. مدرک کارشناسی من مال پیام نور هست. به نظر شما هنگام بررسی شرایط من امکان داره پیام نور بودن در کارشناسی رو به عنوان پوان منفی بزارن برام یا دانشگاه های ایران تفاوتی ندارن؟ 2. وضعیت کلی من چطوره برای پذیرش؟3. آموزش تو کشور استرالیا چطوریه؟ یعنی سیستم آموزشی دولتیه یا اینکه شهریه میخوان و در کل واسه فاند گرفتن چقد میدون باز هست؟(ترچیحا فول فاند یا فاندهای با درصد 50 به بالا)