آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - spt - 11-07-2013

(10-07-2013, 01:39 PM)'heromax' نوشته: خیلی ممنون از شما بخاطر جواب سریعتون
ولی اون لینکی که داده بودید مربوط به کارشناسی بود نه پزشکی یا دندان پزشکی
اگر میشه جواب سوال اول من رو بدید ( برای دندان پزشکی کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید که هم خرجش خیلی زیاد نباشه هم مدرکش رو کشور های خارجی مثل امریکا کانادا و یا اروپا  قبول داشته باشن؟)

دوست عزیز...
این خیلی خوبه که از الان به فکر خارج رفتن هستید...   اما ضروری بودن نیازتون به کمک رو درک نمیکنم و اگه کسی اطلاعی داشته باشه بهتون کمک میکنه و نیازی نیست که یه پست دیگه بزارید که بگید ضروریه اونم تو همون روزی که سوال کردید...   ممکنه حتی چند روز هم طول بکشه که یکی از سوال هاتون جواب داده بشه و حتی اگه سخت باشه ممکنه اصلا جواب داده نشه!!!   

برای پذیرش گرفتن خیلی فرق زیادی نیست بین پزشکی و کارشناسی چون هر دو از دبیرستان شروع میشن و شما باید با دیپلم اپلای کنید..   برای همین اون تاپیک بهترین تاپیک برای شماست...
در ضمن همین تاپیک هم اگه پست های قبلی رو بخونید خیلی به دردتون میخوره و خیلی چیزا رو متوجه میشید....    
در کنار این دو تا تاپیک حتما جزوه ی راهنمای پذیرش رو هم بخونید..   اون هم خیلی خیلی مفیده...
بعد از اینها میتونید به انجمن پزشکی مراجعه کنید و مطالب اونجا رو بخونید (اگرچه شخصا فک نمیکنم به دردتون بخوره) و همچنین بقیه مطالب انجمن پذیرش در مقطع کارشناسی.. 
توجه داشته باشید که اینجا ما بهتون میگیم چی رو بخونید که اطلاعاتتون زیاد بشه و اینکه کجا برید و چه مسیری رو دنبال کنید..   و اینکه همه چیز رو در یک پست نمیشه توضیح داد، اصولا کار فروم همینه که تمام سوال و جواب ها میشه مثل یه جزوه که شما دوستان جدیدمون میتونن بخونن و یاد بگیرن..
چند تا نکته فقط بهتون بگم که فک کنم ضروریه بدونید: 1. الان زمان اپلای کردن برای دانشگاه ها نیست و اگه بخاید پاییز سال دیگه (2014) برید دانشگاه باید زمستون امسال اپلای کنید...   الان وقت مدرک زبان گرفتن و آماده کردن مدارکه...
2. اگه مشمول خدمت هستید متاسفانه برای مقاطع تحصیلی کمتر از ارشد نمیتونید خارج بشید از کشور... (که پزشکی عمومی و دندانپزشکی هم شاملشه...)

موفق باشید و لطفا مطالبی رو که گفتم رو بخونید و بعد سوال بپرسید...   جواب اکثر سوالاتون همین الان آماده ی خوندن هست...

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - soheil.s - 13-07-2013

با سلام و عرض خسته نباشید
من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی عمران در دانشگاه سراسری سمنان هستم و با معدل 16.5 تا پایان نیمسال ششم ( در حال حاضر سال آخری هستم ) نفر اول دانشگاهم هستم و در دانشگاه خودم هم تا به حال TA چندین درس مختلف بودم ولی زبانم خیلی زیاد قوی نیست و به همین دلیل در حال کلاس رفتن و گرفتن مدرک زبانم هستم و می خواهم برای مقطع دکترا پذیرش بگیرم ( اگه امکانش باشه ارشد )
با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟
با سپاس

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spt - 13-07-2013

(13-07-2013, 01:09 PM)'soheil.s' نوشته: با سلام و عرض خسته نباشید
من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی عمران در دانشگاه سراسری سمنان هستم و با معدل 16.5 تا پایان نیمسال ششم ( در حال حاضر سال آخری هستم ) نفر اول دانشگاهم هستم و در دانشگاه خودم هم تا به حال TA چندین درس مختلف بودم ولی زبانم خیلی زیاد قوی نیست و به همین دلیل در حال کلاس رفتن و گرفتن مدرک زبانم هستم و می خواهم برای مقطع دکترا پذیرش بگیرم ( اگه امکانش باشه ارشد )
با سپاس

سلام و خوش آمدید   Smile
من اون قسمت اگه امکانش باشه ارشد رو متوجه نشدم! 
اما به طور کلی معدلتون خوبه و میتونید از آمریکا پذیرش بگیرید...   البته اگه بتونید جی آر ای هم امتحان بدید (که خیلی بیشتر از زبان خوندن زحمت داره) بعدش میتونید از آمریکا پذیرش بگیرید...   اما اگه شرایطش رو ندارید کشور های اروپایی که شهریه ندارن مثل اسکاندیناوی ها رو توصیه میکنم به اضافه ی آلمان و اتریش..
به طور کلی هم منظور من ارشد بود...   شما باید اول ارشد رو بخونید بعد برای دکترا پذیرش بگیرید..  در موارد خاص اگه یکی خیلی شرایطش عالی باشه پیش میاد که یهو برای دکترا پذیرش بگیره اما فک نمیکنم شما اونقدر شرایطتون خوب باشه..
موفق باشید   Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sara mov - 15-07-2013

سلام من ديپلم رياضي با معدل ١٩ هستم ولي به دلايلي امسال پيش نرفتم ، حالا به نظر شما من يك سال ديگه برم پيش دانشگاهي و براي كانادا اقدام كنم (خواهرم مقيم است) يا اينكه بدون پيش برم دانشگاه و مدرك كارداني بگيرم (٢ سال است) و با مدرك كارداني اقدام كنم؟؟؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - spt - 15-07-2013

(15-07-2013, 02:50 PM)'sara mov' نوشته: سلام من ديپلم رياضي با معدل ١٩ هستم ولي به دلايلي امسال پيش نرفتم ، حالا به نظر شما من يك سال ديگه برم پيش دانشگاهي و براي كانادا اقدام كنم (خواهرم مقيم است) يا اينكه بدون پيش برم دانشگاه و مدرك كارداني بگيرم (٢ سال است) و با مدرك كارداني اقدام كنم؟؟؟

منظورتون از اقدام کردن چیه؟ برای تحصیل اقدام کنید که پذیرش بگیرید و بعدش ویزای تحصیلی...   یا اینکه مهاجرتی اقدام کنید؟!
در هر دو حالت اگه برای تحصیل بخاید اقدام کنید باید برای لیسانس اقدام کنید که دیپلم مورد نیازش هست اما بعضی وقتا تعداد سال های قبل از تحصیل در مقطع لیسانس رو کافی نمیدونن دانشگاه های خارجی (یعنی 11 سال براشون کافی نیست) و برای همین پیشدانشگاهی نیازه براشون..   اما برای همه اینطوری نیست...   به نظر من پیش دانشگاهی بخونید بهتره با توجه به معدل بالاتون حیفه که دانشگاه های خوب نرید در آینده..
برای اطلاعات بیشتر به انجمن کارشناسی مراجعه کنید..
موفق باشید  Smile

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Simon2007 - 15-07-2013

(13-07-2013, 01:09 PM)'soheil.s' نوشته: با سلام و عرض خسته نباشید
با سپاس

دوستم بطور كامل شما رو راهنمايي كردند. فقط شما از شهريه حرفي نزديد. اگر  تمكن مالي داريد ميتونيد براي آمريكا اقدام كنيد براي ارشد و بعد از 2 يا 3 سال با رزومه ي قوي و همينطور زبان بهتر براي دكتري با فاند همون جا اقدام كنيد. شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - AmirCh - 20-07-2013

[quote=AmirCh]با سلام خدمت شما Smile امیدوارم حالتون خوب باشه . 
لطفا اگه میشه من را  راهنمایی کنید .
من در حال حاضر دانشجوی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه اصفهان سال دوم هستم . میخواستم برای ادامه تحصیل به فوق لیسانس به یکی از دانشگاه های خارج از کشور ( منظورم استرالیا یا آمریکا ) اقدام کنم ، میتونم بگم زبانم خوبه .
معدلم تا آخر این ترم 17.43 س 

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - محمد5000 - 20-07-2013

سلام دارای مدرک کارشناسی معماری و کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت از دانشگاه تهران هستم و 35 سال  سن دارم برای پذیرش ، کار و زندگی به کجا می تونم برم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - rulany - 20-07-2013

(20-07-2013, 11:06 AM)'AmirCh' نوشته:
AmirCh نوشته: با سلام خدمت شما Smile امیدوارم حالتون خوب باشه . 
لطفا اگه میشه من را  راهنمایی کنید .
من در حال حاضر دانشجوی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه اصفهان سال دوم هستم . میخواستم برای ادامه تحصیل به فوق لیسانس به یکی از دانشگاه های خارج از کشور ( منظورم استرالیا یا آمریکا ) اقدام کنم ، میتونم بگم زبانم خوبه .
معدلم تا آخر این ترم 17.43 س

سلام
شما باید:
1-سعی کنی معدلتو تا میتونی بالا ببری
2-روی زبانت کار کنی و نمره ی تافل بالا(100 با بالا خوبه) و همچنین نمره ی GRE خوبی بگیری
3-بچسبی به استاد ها و حداقل یه چندتا مقاله به عنوان اسم دومم شده داشته باشی.کمک میکنه
4-تو این وقتی که داری کل دانشگاه های کشورهایی رو که میخوای کاملا بگردی.طوری که تا اول سال چهارم دانشگاه اهداف و دانشگاه هایی رو که میخواین اقدام کنین مشخصی باشه

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - rulany - 20-07-2013

(20-07-2013, 11:07 AM)'محمد5000' نوشته: سلام دارای مدرک کارشناسی معماری و کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت از دانشگاه تهران هستم و 35 سال  سن دارم برای پذیرش ، کار و زندگی به کجا می تونم برم

خیر مقدم میگیم ورودتون رو به سایت اکادمیا کافه
خدا وکیلی این سوالت خیلی کلی نیست؟کجا دلت میخواد شما؟هرجا دوست داری میتونی بری!
شما چزئیاتی از رزومه خودتون رو هم نگفتین که بچه ها بتونن نظر خاصی بدن.با این شرایط هرجا خودتون دوست دارین میتونین اقدام کنین.اما قبلش باید مدارک زبان رو کامل کنین