آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spt - 26-06-2013

(26-06-2013, 03:49 PM)'bella' نوشته: سلام دوستان عزیز
من کارشناسی ارشد باغبانی گرایش گیاهان زینتی هستم. هر دو مقطع در دانشگاه دولتی بودم با معدل لیسانس 15 و ارشد 16. یک مقاله ISI دارم و هنوز امتحان زبان ندادم. اگر آیلتس بالای 6.5 بگیرم شانس پذیرشم چطوره و کجا میتونم امید داشته باشم؟ البته با فاند کامل. 
خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنید[img]images/smilies/blush.gif[/img]

سلام و خیلی خوش آمدید   Smile
رشته ی شما رشته ای هست که خیلی براش مثل یه سری رشته های مهندسی پوزیشن پیدا نمیشه...   اما من فک میکنم که با توجه به مقاله داشتنتون بتونید موفق بشید...
نمیدونم هدفتون کدوم کشوره اما اگه بخاید آمریکا برید باید برای جی آر ای هم خیلی درس بخونید که نمره ی خوب بیارید...
مطمئنا شانس دارید و این رو بدونید که خیلی مهم تر از این مسایل پروسه ی گرفتن پذیرش هست...    افرادی با رزومه ی خیلی بهتر از شما شده که نتونن پذیرش بگیرن و افرادی با شرایط خیلی بد تر از شما هم شده که فول فاند بشن...   پس باید خیلی زحمت بکشید و پروسه ی اپلای کردن و مکاتبه رو خیلی جدی بگیرید...  مواردی مثل پروپوزال، اس او پی نحوه ی مکاتبه و غیره..
برای شروع هم جزوه ی آکادمیا کافه طبق معمول بهترین کاره   Smile

موفق باشید و ایشالا که از بهترین جا ها فاند بگیرید   Smile

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spt - 26-06-2013

(26-06-2013, 04:13 PM)'mahnaz103' نوشته: سلام دوستان.پیشاپیش ممنون بابت راهنماییتون
من لیسانس مهندسی عمران دانشگاه گیلان معدل14  و ارشد  برنامه ریزی حمل ونقل (transportation)دانشگاه بین الملل امام خمینی ،معدل 15.40.مقاله هم چندتا داخلی به زودی ارائه میدم.زبان هم  متوسط به بالاست و درحال آمادگی برای تافل و  GRE هستم.برای phd امریکا میخوام تلاش کنم.اما اصلا هیچ اطلاعی از میزان پذیرش تو رشته ی Transportation ندارم فقط شنیدم  انگار جزو رشته های پرطرفدار در امریکاست.بنظرتون وضعیت من چطوره برای فول فاند و لطفا سایت مربوط به اطلاعات رشته مو اگه دارید معرفی کنید.یه دنیاااااااااااااا ممنونننننننننن از همه  [img]images/smilies/heart.gif[/img]

سلام و خوش آمدید   Smile
من هم لیسانس عمران خوندم دانشگاه گیلان!!   Smile   برای همین خوش آمد ویژه میگم بهتون   Smile
برای آمریکا همون طور که در پست بالا گفتم نمره ی جی آر ای هم خیلی تاثیر داره و به نظر من تمام انرژیتون رو بزارید برای یک مقاله ی بین المللی (حتی کنفرانسش)   که خیلی خیلی تاثیرش بهتره از داخلی...    
رشته ی خیلی سختی نیست برای پذیرش گرفتن و مخصوصا اگه به ریاضی ربطش بدید موضوعتون رو...    به نظر من اگه نمره های دیگتون خوب باشه حتما شانس دارید اما همون طور که توی پست بالا گفتم پروسه ی گرفتن پذیرش هم خیلی خیلی مهمه....
توی انجمن عمران میتونید که موضوع ایجاد کنید راجع به رشتتون که اونجا بحث بشه (این تاپیک موضوعش متفاوته)
پست بالا رو هم بخونید و برای شروع جزوه ی راهنمای پذیرش آکادمیا کافه رو هم بگیرید...   خیلی خوبه    Smile

موفق باشید و بدونید که با تلاش حتما موفق میشید   Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - drblue - 26-06-2013

با سلام خدمت اعضا و مدیران
بنده در ایران پزشکی خوندم اما به کامپیوتر وبرنامه نویسی علاقه دارم و کتابهای زیادی خوندم و برنامه و سایت کار کردم و زبانم هم خوبه.آیا رشته ای هست که بین رشته ای پزشکی و کامپیوتر باشه و بخوان از ادمایی مثه من استفاده کنن؟چه رشته ای بجز Health IT؟آبا توجه به اینکه من مهندسی نخوندم میذازن PHD واسه رشته های مهندسی مرتبط بگیرم.
هر کشور پیشرفته ای که بورس هم بکنه واسه من احتمالا مناسب باشه و محدودیت خاصی ندارم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Karim - 26-06-2013

(26-06-2013, 09:07 PM)'drblue' نوشته: با سلام خدمت اعضا و مدیران
بنده در ایران پزشکی خوندم اما به کامپیوتر وبرنامه نویسی علاقه دارم و کتابهای زیادی خوندم و برنامه و سایت کار کردم و زبانم هم خوبه.آیا رشته ای هست که بین رشته ای پزشکی و کامپیوتر باشه و بخوان از ادمایی مثه من استفاده کنن؟چه رشته ای بجز Health IT؟آبا توجه به اینکه من مهندسی نخوندم میذازن PHD واسه رشته های مهندسی مرتبط بگیرم.
هر کشور پیشرفته ای که بورس هم بکنه واسه من احتمالا مناسب باشه و محدودیت خاصی ندارم

درود بر دکتر عزیز
یعنی شما خوراکه رشته بیوانفورماتیک هستی. بهترین گزینه واست بیوانفورماتیک هستPhd/MD موفقی خواهید شد
یکی از بچه ها می شناسم مثل شما GP گرفت ایران رفت امریکا الان داره بیانفورماتیک می خونه
فقط شراطیتتون بیشتر بگید تا  ببینیم اوضاعت چجوریارس
معدل
مقاله
نمره تافل یا ایلتس
نمره جی اریی و
و  هر نکته ای که فک می کنید  نقطه قوت علمی شما هست

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - roshanak25 - 30-06-2013

سلام دوستان. من دانشجوی ارشد تربیت بدنی دانشگاه تبریز هستم. سطح زبانم خوبه، معدلم 17 و دارم روی چند تا مقاله خوب کار میکنم. معدلم لیسانسم 15.1 از دانشگاه آذربایجان
فاند برام ضروری هست. چه کشورهایی رو پیشنهاد میکنید؟ با توجه به اینکه هدفم بعد از تحصیل اقامت در اون کشور مورد نظر هست. اصلا برای انتخاب کشور چه چیزهایی رو باید مدنظر قرار بدم؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 01-07-2013

(30-06-2013, 09:49 PM)'roshanak25' نوشته: سلام دوستان. من دانشجوی ارشد تربیت بدنی دانشگاه تبریز هستم. سطح زبانم خوبه، معدلم 17 و دارم روی چند تا مقاله خوب کار میکنم. معدلم لیسانسم 15.1 از دانشگاه آذربایجان
فاند برام ضروری هست. چه کشورهایی رو پیشنهاد میکنید؟ با توجه به اینکه هدفم بعد از تحصیل اقامت در اون کشور مورد نظر هست. اصلا برای انتخاب کشور چه چیزهایی رو باید مدنظر قرار بدم؟

سلام 

دوست عزیز من در مورد رشته شما و اینکه ادامه تحصیل در اون به چه صورت هست اطلاعی ندارم. ولی به طور کلی ما اینجا به دوستان براساس معدل کارشناسی و ارشد، نمرات امتحانات زبان(تافل/آیلتس)، نمره امتحان GRE، و تعداد مقاله پاسخ میدیم. 
صرفنظر از رشته شما فقط معدل هاتون رو ذکر کردین. معدل ارشد شما خوبه و معدل کارشناسی شما متوسط. بهتر هست که شما رزومتون تکمیل بشه بعد در مورد شانس پذیرش نظر بخواید. یعنی نمره امتحان زبان رو داشته باشین. مشخص شده باشه که مقاله دارین یا خیر. 
شما میتونین جستجو کنید (اسم رشته رو به همراه مدرک مورد نظر به انگلیسی سرچ کنید) که کدوم کشورها رشته شما (یا رشته های نزدیک به اون) رو دارن و در اون قوی هستن. بعد از بین اونها با توجه به شرایط روزمتون میتونین انتخاب کنید. این کار رو هم میشه از روی رنکینگ ها انجام داد. 

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - drblue - 01-07-2013

(26-06-2013, 09:15 PM)'Karim' نوشته:
درود بر دکتر عزیز
یعنی شما خوراکه رشته بیوانفورماتیک هستی. بهترین گزینه واست بیوانفورماتیک هستPhd/MD موفقی خواهید شد
یکی از بچه ها می شناسم مثل شما GP گرفت ایران رفت امریکا الان داره بیانفورماتیک می خونه
فقط شراطیتتون بیشتر بگید تا  ببینیم اوضاعت چجوریارس
معدل
مقاله
نمره تافل یا ایلتس
نمره جی اریی و
و  هر نکته ای که فک می کنید  نقطه قوت علمی شما هست

آقای دکتر مهربون،خیلی ممنونم واسه جوابتون.من تافل ندادم چون مطمئن نبودم تا وقتی که بدونم چه مسیری رو انتخاب کنم و کدوم کشور،تافل بدم یا که نه.من زبانم خوبه و تقریبا مطمئن هستم نمره خوب میارم.شما توصیه میکنین همین الان شرکت کنم؟
معدل اینترنیم 18 و خورده ای هست.
واقعا باید GRE بدم؟کلی آمادگی میخواد؟
ایران سراسری خوندم .پایان نامم هم مربوط به بیوانفورماتیک بود.
مقاله ندارم:-( همه وقتمو گذاشتم کتابای سنگین مهندسی کامپیوترو برنامه نویسی خوندم.امتیازم تو stackoverflow حدود 1500 هستش.یکی دوتا برنامه اندروید واسه پزشکی هم دارم تموم میکنم.واقعا تو برزخم.نمیدونم چیکار کنم واسه پذیرش.

کمک در خصوص نحوه پذیرش - kamran.h - 01-07-2013

سلام،من فارغ التحصیل رشته برق قدرت در مقطع کارشناسی با معدل 14.50 و کارشناسی ارشد با معدل 16.90 از دانشگاه آزاد تهرانجنوب میباشم،در حال حاضر آزمون های تافل و جی آر ای رو ندادم ولی در حال خوندن هستم در ضمن ژورنال و مقاله ندادم ولی تا دو ماه دیگه آماده میشه همچنین پایاننامه قوی دارم،لطفا در خصوص نحوه فاند و رنکینگ دانشگاه هایی که از آمریکا میتونم اقدام کنم راهنمایی کنید؟
در مورد رشته برق قدرت چه کشورهایی برای مقطع دکتری مطلوب هستند و شانس فاند رو از اونجا دارم؟
تشکر از راهنماییهاتون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 01-07-2013

(01-07-2013, 01:34 PM)'kamran.h' نوشته: سلام،من فارغ التحصیل رشته برق قدرت در مقطع کارشناسی با معدل 14.50 و کارشناسی ارشد با معدل 16.90 از دانشگاه آزاد تهرانجنوب میباشم،در حال حاضر آزمون های تافل و جی آر ای رو ندادم ولی در حال خوندن هستم در ضمن ژورنال و مقاله ندادم ولی تا دو ماه دیگه آماده میشه همچنین پایاننامه قوی دارم،لطفا در خصوص نحوه فاند و رنکینگ دانشگاه هایی که از آمریکا میتونم اقدام کنم راهنمایی کنید؟
در مورد رشته برق قدرت چه کشورهایی برای مقطع دکتری مطلوب هستند و شانس فاند رو از اونجا دارم؟
تشکر از راهنماییهاتون

سلام مهندس،به اینجا خوش اومدین؛
من فکر می کنم جواب m.ost در پست بالا جواب شما هم میتونه باشه.یعنی رزومه شما هنوز کامل نیست و باید نمرات زبان و وضع مقاله شما معلوم بشه و صرفا فقط با این دو معدل چیز خاصی برای عرضه ندارین که فاند بخواید. باید اگر امسال اپلای می کنید اولا مقصدتون حدودا معلوم باشه و بعد اون فاکتورهای دیگه رو آماده کنید.فعلا برای شما افزایش اطلاعات در مورد اپلای و چگونگی آماده سازی بهترین مدارک و گشتن سایت دانشگاه های کشور مقصد برای پیدا کردن استاد و مکاتبه (در زمان مناسب که حدود اواخر شهریوره) از واجبات هست.میتونید جزوه راهنمای پذیرش رو از بالا دانلود کرده و شروع کنید.
موفق باشید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - plantech - 07-07-2013

دانشجوی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی گیاهی هستم. پروژه پایان نامم هم مرتبط باپروتئومیکس گیاهی هست. به فاند هم نیاز دارم.با توجه به رشته و موضوع پروژه، دکترا برای چه کشورهایی میتونم اقدام کنم؟
سپاسگزارم