آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m0h3n - 01-12-2011

(01-12-2011, 02:21 PM)Maha نوشته: ممنون میشه بگید ایا این عدم فاند مربوط به همه ترم هاست یا اگر خودمان دنبالش باشیم احتمال گرفتنش در ترم های بعدی هست

با این توضیحات اگر من توانایی مالی نداشته باشم (در حد یک الی دو ترم) خوب به نظرتون ارشد در ایران مناسب تره یا دانشگاه سطح متوسط تر در امریکا که فاند هم بتونم بگیرم ؟؟

بسته به دانشگاه برای برخی فاندها (محدود) می تونید درخواست بدید ولی نظر من رو بخواید بدترین حالت رو در نظر بگیرید و برنامه ریزیتون اینطور باشه که فاندی نیست !
ولی بهرحال (بازهم بسته به دانشگاه و کشور محل تحصیل) موقعیت های کاری هست که می تونید ازشون استفاده کنید.

در خصوص پذیرش فوق از دانشگاههای امریکا، معدلتون خوب هست. روی نمره آزمون زبان و GRE باید کار کنید. امکان گرفتن فاند هست (بنظر من بیشتر از اروپا) بشرط اینکه شرایط خوبی رو فراهم کنید و اینکه برای اپلای کردن وقت بگذارید و جستجو کنید !

موفق باشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Sahar.k - 10-12-2011

با سلام... من تازه عضو این سایت شدم نمیدونم هنوز این تاپیک فعال هست و جوابِ سوال‌ها رو میدین یا نه...ولی‌ امیدوارم جواب بدید...اکثر بچه‌ها که اینجا پست دادن شرایط خوبی‌ داشتن..می‌خواستم ببینم با شرایط من می‌شه امیدوار باشم بتونم پذیرش بگیرم از آمریکا یا نه Huh ..معدل لیسانسم حدود ۱۳ هستش که میدونم خوب نیس Smile معدل فوقم ۱۷...لیسانسم شیمی‌ بود و فوقم مدیریت محیط زیست..حالا یا می‌خوام واسه دکترا یا فوق اقدام کنم...مقاله هنوز ندارم ولی‌ آماده می‌کنم زبانم تو همین یکی‌ ۲ ماه جی‌آرای می‌خوام امتحان بدم..می‌خوام بپرسم چه دانشگاهی اقدام کنم که هم از نظر ویزا مشکل نداشته باشم هم با توجه به شرایطم بتونم پذیرش بگیرم..حالا اگه واسه آمریکا زیادی شرایطم بده چه کشوری رو پیشنهاد میدین؟ کشور آسیائی نباشه فقط چون فوقم همینجا بودم و واقعاً دیگه نمی‌خوام بمونم اینجا Sad ...ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.arash - 10-12-2011

(10-12-2011, 10:44 AM)Sahar.k نوشته: با سلام... من تازه عضو این سایت شدم نمیدونم هنوز این تاپیک فعال هست و جوابِ سوال‌ها رو میدین یا نه...ولی‌ امیدوارم جواب بدید...اکثر بچه‌ها که اینجا پست دادن شرایط خوبی‌ داشتن..می‌خواستم ببینم با شرایط من می‌شه امیدوار باشم بتونم پذیرش بگیرم از آمریکا یا نه Huh ..معدل لیسانسم حدود ۱۳ هستش که میدونم خوب نیس Smile معدل فوقم ۱۷...لیسانسم شیمی‌ بود و فوقم مدیریت محیط زیست..حالا یا می‌خوام واسه دکترا یا فوق اقدام کنم...مقاله هنوز ندارم ولی‌ آماده می‌کنم زبانم تو همین یکی‌ ۲ ماه جی‌آرای می‌خوام امتحان بدم..می‌خوام بپرسم چه دانشگاهی اقدام کنم که هم از نظر ویزا مشکل نداشته باشم هم با توجه به شرایطم بتونم پذیرش بگیرم..حالا اگه واسه آمریکا زیادی شرایطم بده چه کشوری رو پیشنهاد میدین؟ کشور آسیائی نباشه فقط چون فوقم همینجا بودم و واقعاً دیگه نمی‌خوام بمونم اینجا Sad ...ممنون
سلام دوست عزیز

حقیقتش با این رزومه نمیشه نظر داد که آیا شانس دارید یا نه و درصد زیادی بستگی به نمره GRE, زبان و مقالتون داره. به هر حال امیدوارم که این سه فاکتور مهم رو با موفقیت پشت سر بذارید تا شانستون افزایش پیدا کنه. دانشگاه هایی که می خوایید اقدام کنید نباید گم نام باشند چون اونوقت ممکنه سفارت از این نظر اشکال بگیره و ویزا گرفتنتون با مشکل روبرو بشه.
پس نمیشه الان با اطمینان شانس شما رو واسه پذیرش از آمریکا و حتی جاهای دیگه بررسی کرد و نیاز هست تا شرایط دیگه ای در رزومه شما فراهم بشه.
ولی به طور کل, کشورهای اروپایی و بالاخص کشورهای اسکاندیناوی و استرالیا هم می تونند مناسب باشند.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Bahram - 10-12-2011

(10-12-2011, 11:52 AM)m.arash نوشته: سلام دوست عزیز

حقیقتش با این رزومه نمیشه نظر داد که آیا شانس دارید یا نه و درصد زیادی بستگی به نمره GRE, زبان و مقالتون داره. به هر حال امیدوارم که این سه فاکتور مهم رو با موفقیت پشت سر بذارید تا شانستون افزایش پیدا کنه. دانشگاه هایی که می خوایید اقدام کنید نباید گم نام باشند چون اونوقت ممکنه سفارت از این نظر اشکال بگیره و ویزا گرفتنتون با مشکل روبرو بشه.
پس نمیشه الان با اطمینان شانس شما رو واسه پذیرش از آمریکا و حتی جاهای دیگه بررسی کرد و نیاز هست تا شرایط دیگه ای در رزومه شما فراهم بشه.
ولی به طور کل, کشورهای اروپایی و بالاخص کشورهای اسکاندیناوی و استرالیا هم می تونند مناسب باشند.
با نظرات آرش موافقم، فقط فکر میکنم اسکالرشیپ گرفتن از استرالیا و نیوزلند همچون کشور انگلیس بمراتب از امریکا و کانادا سخت تر و رقابتی تر هستش.

بطور کلی طبق مطالعاتی که از تجربه دوستان داشتم، نتیجه گیری من این است که امریکا و بعد کانادا بیشترین موقعیتهای فاند رو در زمینه های تحقیقاتی دارند.

(10-12-2011, 12:16 PM)Bahram نوشته: با نظرات آرش موافقم، فقط فکر میکنم اسکالرشیپ گرفتن از استرالیا و نیوزلند همچون کشور انگلیس بمراتب از امریکا و کانادا سخت تر و رقابتی تر هستش.

بطور کلی طبق مطالعاتی که از تجربه دوستان داشتم، نتیجه گیری من این است که امریکا و بعد کانادا بیشترین موقعیتهای فاند رو در زمینه های تحقیقاتی دارند.

ممنونم از جوابتون...اگه فول فند نخوام بازم با این شرایط نمی‌شه به نظرتون؟ و اگه به جای دکترا فوق اقدام کنم هم شانسی ندارم؟؟دانشگاه National univercity میشناسی چطوره ?شرایطمو گفتم بهشون اوکی بودن فقط از نظر رنکینگ و ویزا نمیدونم چجوریه..چون دانشگاه خصوصی هستش و جایی نتونستم در موردش تحقیق کنم که ویزا واسه ایرانیا به خصوص تو این دانشگاه می‌شه گرفت یا نه؟
واسه فوق البته

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahyarelc - 10-12-2011

(10-12-2011, 12:56 PM)Sahar.k نوشته: ممنونم از جوابتون...اگه فول فند نخوام بازم با این شرایط نمی‌شه به نظرتون؟ و اگه به جای دکترا فوق اقدام کنم هم شانسی ندارم؟؟دانشگاه National univercity میشناسی چطوره ?شرایطمو گفتم بهشون اوکی بودن فقط از نظر رنکینگ و ویزا نمیدونم چجوریه..چون دانشگاه خصوصی هستش و جایی نتونستم در موردش تحقیق کنم که ویزا واسه ایرانیا به خصوص تو این دانشگاه می‌شه گرفت یا نه؟
واسه فوق البته
با اجازه دوستان پاسخ دهنده...

اگه منظورتون واسه امریکاست (که بنظرم این دانشگاهی که گفتین تو امریکاست)؛ تا حدودی رنک دانشگاه برای ویزا تاثیر داره...ولی خیلی وقتها ویزا به عوامل بسیار زیادی از جمله شانس وابسته میشه!!...ولی به نظرم اگه وقت دارین دانشگاههای دیگه ای رو هم سرچ کنین که کمی شناخته شده تر باشن...ریسک ویزا رو پایین تر میاره
من این دانشگاهی که گفتید رو نمیشناسم (البته اطلاعاتم زیاد نیست خیلی)
به نظر من اگه حتما میخواین برای امریکا اقدام کنید، شانستون واسه دکترا بیشتره تا فوق (اگه GRE نمره خوبی بیارید و بتونین مقاله بدید)...چون معمولا نگاه اصلیشون به مدرک لیسانس شماست برای فوق؛ که متاسفانه معدلتون خوب نیست...ولی دکترا شرایط فرق میکنه (کلی عامل میاد وسط؛ که البته یکیش همچنان معدل لیسانسه)
نکته مهم هم که ارتباط با اساتید هست...باید بتونین استادی رو متقاعد کنید که شما به دردش میخورین...اگه بدون فاند هم بخواین بد نیست مکاتبه رو داشته باشین
اینکه فول فاند نخواین تا حدودی شانستون رو میبره بالا (برای دکترا...چون فوق که خیلی فول فاند نداریم)...دانشگاهها بدشون نمیاد پول بگیرن...ولی بعضی دانشگاهها فکر کنم اصلا بدون فول فاند در نظر نمیگیرن
برحال رشته رو بگین، وضعیت زبانتون رو هم بگین (مثلا چه رنجی انتظار دارین نمره بیارین)...اگه شرایط دیگه ای هم هست اعلام کنید؛ شاید دوستان پیشنهادهایی برای دانشگاه داشته باشن

(10-12-2011, 01:17 PM)mahyarelc نوشته: با اجازه دوستان پاسخ دهنده...

اگه منظورتون واسه امریکاست (که بنظرم این دانشگاهی که گفتین تو امریکاست)؛ تا حدودی رنک دانشگاه برای ویزا تاثیر داره...ولی خیلی وقتها ویزا به عوامل بسیار زیادی از جمله شانس وابسته میشه!!...ولی به نظرم اگه وقت دارین دانشگاههای دیگه ای رو هم سرچ کنین که کمی شناخته شده تر باشن...ریسک ویزا رو پایین تر میاره

من این دانشگاهی که گفتید رو نمیشناسم (البته اطلاعاتم زیاد نیست خیلی)

به نظر من اگه حتما میخواین برای امریکا اقدام کنید، شانستون واسه دکترا بیشتره تا فوق (اگه GRE نمره خوبی بیارید و بتونین مقاله بدید)...چون معمولا نگاه اصلیشون به مدرک لیسانس شماست برای فوق؛ که متاسفانه معدلتون خوب نیست...ولی دکترا شرایط فرق میکنه (کلی عامل میاد وسط؛ که البته یکیش همچنان معدل لیسانسه)

نکته مهم هم که ارتباط با اساتید هست...باید بتونین استادی رو متقاعد کنید که شما به دردش میخورین...اگه بدون فاند هم بخواین بد نیست مکاتبه رو داشته باشین

اینکه فول فاند نخواین تا حدودی شانستون رو میبره بالا (برای دکترا...چون فوق که خیلی فول فاند نداریم)...دانشگاهها بدشون نمیاد پول بگیرن...ولی بعضی دانشگاهها فکر کنم اصلا بدون فول فاند در نظر نمیگیرن

برحال رشته رو بگین، وضعیت زبانتون رو هم بگین (مثلا چه رنجی انتظار دارین نمره بیارین)...اگه شرایط دیگه ای هم هست اعلام کنید؛ شاید دوستان پیشنهادهایی برای دانشگاه داشته باشن

سلام آقا مهیار و مرسی‌ از جوابتون..ترجیحا برای آمریکا می‌خوام ولی‌ اگه نشه اروپا اگه شرایطش راحت تره اونجا رو اقدام کنم... رشتم محیط زیست هستش در مورد زبان هم من حدود یک سال و نیم پیش IELTH دادم و نمرم ۶ بود..الان هم برنامم اینه که هم GRE و هم IELTH امتحان بدم و می‌تونم تا ۶.۵ یا ۷ بگیرم ولی‌GRE تجربشو ندارم اصلا نمیدونم چجوریه و چه نمره‌ای میگیرم..اون دانشگاه بله تو آمریکا هستش ولی‌ خصوصیه واسه همین مطمئن نیستم از ویزا دادن...بازم اگه پیشنهادی دارین بگین ممنون میشم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahyarelc - 10-12-2011

(10-12-2011, 01:31 PM)Sahar.k نوشته: سلام آقا مهیار و مرسی‌ از جوابتون..ترجیحا برای آمریکا می‌خوام ولی‌ اگه نشه اروپا اگه شرایطش راحت تره اونجا رو اقدام کنم...در مورد زبان هم من حدود یک سال و نیم پیش IELTH دادم و نمرم ۶ بود..الان هم برنامم اینه که هم GRE و هم IELTH امتحان بدم و می‌تونم تا ۶.۵ یا ۷ بگیرم ولی‌GRE تجربشو ندارم اصلا نمیدونم چجوریه و چه نمره‌ای میگیرم..اون دانشگاه بله تو آمریکا هستش ولی‌ خصوصیه واسه همین مطمئن نیستم از ویزا دادن...بازم اگه پیشنهادی دارین بگین ممنون میشم
درود
من فقط یکم در مورد امریکا اظهار نظر میکنم، امیدوارم بقیه دوستان در مورد اروپا و استرالیا پیشنهادهاشونو بدن
هستن بعضی دانشگاههای امریکا که آیلتس 6 قبول میکنن، البته فکر کنم تا بخواین اپلای کنین نمره آیلتس شما منقضی شده باشه!...امیدوارم به راحتی 6.5 یا 7 رو بگیرین (هر چی بیشتر بهتر)...البته نه اینکه خیلی انرژی بگذارین که نمره خیلی بالایی بگیرین ...GRE تاثیرش خیلی خیلی بیشتره...شما اگه مینیمم دانشگاهو (برای امتحان تاقل یا آیلتس) بیارین کافیه، حالا یکم بالاتر باشه بهتر؛ ولی GRE رو هر چی میشه بالاتر باید گرفت (که البته کار نسبتا سخت و زمان گیریه)
تو همین فروم تاپیکهایی مختص GRE هستن...اونا رو ببینین...دوستانی هم هستن که در مورد این آزمون مشاوره میدن، به تاپیک مربوط اون هم میتونین مراجعه کنید

اول بگم که امیدوارم دانشگاهتونو فقط بخاطر ایالتش نخواین انتخاب کنید!!
به نظر من دانشگاهی که میخواین انتخاب کنین حداقل باید تو لیست Graduate school در سایت USNews اسمش اومده باشه(من این دانشگاهو چک نکردم)؛ وگرنه به نظرم امید زیادی به ویزا نمیشه داشت (هر چه رنک بهتر باشه، طبیعتا شرایط بهتره، ولی حداقل دانشگاههای این لیست شناخته شده هستن تا حدودی...حارج لیستو اصلا پیشنهاد نمیکنم)
این دو لینک برای مهندسی، و رشته شیمی هستن (چون نمیدونستم چه رشته ای میخواین برین و دقیق تو چه شاخه ای هست)
http://grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/best-graduate-schools/top-engineering-schools/eng-rankings/page+8
http://grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/best-graduate-schools/top-science-schools/chemistry-rankings/page+8
تو این دانشگاهها هم سعی کنین اونایی که unrank نیستن رو برین دنبالشون که بهتره...ولی بازم unrank ها هم حداقل اسمشون شنیده شده هست (مثلا من خودم چند نفرو میشناسم رفتن North Dakota state university با اینکه رنکش Unpublished هست...ولی بازم هرچی رنک بالاتر، ار همه لحاظ بهتر!!)

اینا فقط در صورتیه که حتما بخواین برین امریکا...شما اول باید سر اینکه کدوم کشور (یا حداقل قاره!) و برای چه مقطعی برین (و براتون مناسب تره) تصمیم بگیرین

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - amirhossein.gh - 10-12-2011

(10-12-2011, 01:31 PM)Sahar.k نوشته: سلام آقا مهیار و مرسی‌ از جوابتون..ترجیحا برای آمریکا می‌خوام ولی‌ اگه نشه اروپا اگه شرایطش راحت تره اونجا رو اقدام کنم... رشتم محیط زیست هستش در مورد زبان هم من حدود یک سال و نیم پیش IELTH دادم و نمرم ۶ بود..الان هم برنامم اینه که هم GRE و هم IELTH امتحان بدم و می‌تونم تا ۶.۵ یا ۷ بگیرم ولی‌GRE تجربشو ندارم اصلا نمیدونم چجوریه و چه نمره‌ای میگیرم..اون دانشگاه بله تو آمریکا هستش ولی‌ خصوصیه واسه همین مطمئن نیستم از ویزا دادن...بازم اگه پیشنهادی دارین بگین ممنون میشم
ببین دوست عزیز من
سعی کن حواصت باشه چه دانشگاههایی میخای اپلای کنی
من از دو تا دانشگاه جوابای خوبی داشتم ولی چون داشنگاه قط تافل قبول میکنه، الان به مشکل خوردم
یکی جورجیا تک بود که بیخیالش شدم چون اصلا راه نمیان
یکی هم دانشگاه هاوارد که فعلا دارم با مسول ادمیشن حرف میزنم و استادی که باهاش صحبت کردم هم داره از اون ور کار میکنه
اینا رو گفتم که حواست باشه نکنه مثل من بشی
البته بگم اگه هزار بار دیگه بخام امتحان زبان بدم بازم آیلتس میدم و به هیچ عنوان تافل رو انتخاب نخواهم کرد.ایشالا این مشکلات هم حل میشن!

امیرحسین جان از شما هم ممنون حتما در نظر میگیرم این نکته رو هم راستش من رنک دانشگاه زیاد واسم مهم نیست فقط دانشگاهی می‌خوام که بدونم از نظر ویزا مشکل نخواهم داشت Big Grin و البته اینکه بعد اتمام تحصیل بتونم با مدرکِ اون دانشگاه کار پیدا کنم یعنی‌ کلا ناشناخته نباشه خیلی‌ که مدرکش به درد نخوره..شما هم اگه دانشگاهی سراغ دارین ممنون میشم راهنمای کنید..

مهیار جان من هدف اصلیم دکترا تو آمریکا هستش ایالت خیلی برام مهم نیست مهم اینه که بتونم دانشگاهی رو پیدا کنم که با این شرایطم پذیرش و بتونم بگیرم و همینطور در مورد ویزا به مشکل بر نخورم..در مورد IELTH مشکلی‌ ندارم چون زبانم در حدی هست که هر زمان که امتحان بدم ۶ به بالا رو میارم ایشالا..نگرانیم در مورد اینه که اولا معدل لیسانسم خیلی‌ پائینه و ۲ اینکه امتحان جی‌آرای نمیدونم چقد وقت گیر و می‌تونم نمره بگیرم از اون یا نه؟ و آیا واسه همه دانشگاه‌های با رنک مناسب لازمه جی‌آرای یا نه؟؟مقاله هم چون فعلا تو دانشگاهی که فوقمو گرفتم دارم دکترا می‌خونم البته تازه شروع کردم و هدفم موندن اینجا نیس فقط واسه اینکه بتونم رزومه رو ببرم بالا و مقاله بدم شروع کردم اینجا رو هم...رشتم مدیریت محیط زیست بود توی فوق...و لیسانسم شیمی‌ ..مهندسی‌ نیستن هیچکدوم....سابقه کاری هم ۲ سال البته مرتبط به رشتم نیست دارم..

بازم از راهنمای هاتون.