آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - soilman - 30-01-2013

(30-01-2013, 02:03 AM)sajjadkhani نوشته: دوستان جواب من رو هم بدین دیگه ما هم دل داریماا
دوست عزیز شما اگر پست قبل از شما رو که دوست عزیزمون M.Ost رو می خوندید و جزوه ی راهنما رو نگاهی می انداختید به جواب بیشتر سوال هایتان می رسیدید Rolleyes

مشخصاتی که الان شما گفتید در واقع ناکامل هست(زبان) و نمیشه بهتون گفت که شانس چقدر هست....پس باز هم توصیه می کنم جزوه و بخش های مربوطه را بدقت مطالعه کنید
در مورد آمریکا هم که gre ندارید و اگه بخاهید بدهید اون هم زمان لازم خودشو میخاد

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sajjadkhani - 30-01-2013

سلام ممنون
دوست عزیز جزوه رو خواندم
بیشتر می خوام اطلاع پیدا کنم که ما هم که دانشگاه همون اعتبار خاصی نداره مثل دولتی ها و غیر انتفاعی کارشناسی ناپیوسته گرفتم می تونم اقدام کنم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - soilman - 30-01-2013

(30-01-2013, 03:05 AM)sajjadkhani نوشته: سلام ممنون
دوست عزیز جزوه رو خواندم
بیشتر می خوام اطلاع پیدا کنم که ما هم که دانشگاه همون اعتبار خاصی نداره مثل دولتی ها و غیر انتفاعی کارشناسی ناپیوسته گرفتم می تونم اقدام کنم؟
بسیار عالی Rolleyes
در مورد اقدام هیچ قانون نوشته ای وجود نداره...اونچه که مسلمه شما می تونید و حق این رو دارید که اقدام کنید برای دانشگاه های مورد نظر ولی خوب همان طور که اطلاع دارید و در پست ها دیده اید انتظارات دانشگاه ها متفاوت هست ولی مسلما دانشگاه های بهتر اکثرا از بین دانشجویان دانشگاه های معتبرتر دانشجو انتخاب می کنن
بهترین کار اینه که زبانتان را شروع کنید و سعی در کسب بهترین نمره ی قابل دسترسی رو داشته باشید تا به نوعی اگر احساس ضعف در مورد دیگر کردید توسط پارامترهای دیگر خودتان را شایسته نشان بدهید... Shy

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sajjadkhani - 30-01-2013

دوستان آیا کسی که از موسسه آموزش عالی- غیر انتفاعی مدرک کارشناسی ناپیوسته داره می توانه بیاد تو این راه؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - *Sky* - 30-01-2013

سلام

بله. موسسات آموزش عالي غير انتفاعي، جز دانشگاه هاي غير دولتي كشور محسوب مي شوند كه مدرك اونها مورد تائيد وزارت علوم مي باشد.

موفق باشيد.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sara-dz - 03-02-2013

سلام دوستان گرامی نمیدونم جای مطرح کردن سوالم این انجمنه یا نه اما ممنون میشم جواب بدید من چه طور میتونم لیست تمام دانشگاه های آمریکا که رشته خودم رو ارائه میدن داشته باشم از طریق گوگل فقط برتر هاشون رو تونستم پیدا کنم همچنین گشتن ایالت به ایالت یا از طریق تمام دانشگاه ها رو دیدن و بعد سراغ school ها رفتن سخته و گاهی سایت ها خوب طراحی نشده و این پیدا کردن دشوار میشه و برای منی که میخوام روزانه چندین و چند نامه بنویسم خیلی زمان بره با توجه به این که پایان نامه و امتحان های زبانم هم هست. به طور کلی ممنو میشم که راه مناسب داشتن لیست تمام دانشگاه های آمریکا که رشته horticulture داشته باشن چیه؟؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Pejman - 03-02-2013

(03-02-2013, 08:27 PM)sara-dz نوشته: سلام دوستان گرامی نمیدونم جای مطرح کردن سوالم این انجمنه یا نه اما ممنون میشم جواب بدید من چه طور میتونم لیست تمام دانشگاه های آمریکا که رشته خودم رو ارائه میدن داشته باشم از طریق گوگل فقط برتر هاشون رو تونستم پیدا کنم همچنین گشتن ایالت به ایالت یا از طریق تمام دانشگاه ها رو دیدن و بعد سراغ school ها رفتن سخته و گاهی سایت ها خوب طراحی نشده و این پیدا کردن دشوار میشه و برای منی که میخوام روزانه چندین و چند نامه بنویسم خیلی زمان بره با توجه به این که پایان نامه و امتحان های زبانم هم هست. به طور کلی ممنو میشم که راه مناسب داشتن لیست تمام دانشگاه های آمریکا که رشته horticulture داشته باشن چیه؟؟
سلام، در مورد بعضی رشته ها، سایت هایی هست که کل دانشگاه های آمریکا که اون رشته رو دارند میاره، ولی در مورد رشته شما من به طور خاص سراغ ندارم. به هر حال یه راهی که به نظر من رسیده اینه که این رو تو گوگل سرچ کنید:

site:.edu horticulture

اینطوری سایت های دانشگاه های آمریکا (که به edu. ختم می شند) و این رشته رو دارند براتون میاره. می تونید این عبارات رو هم سرچ کنید:

horticulture universities in us

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Babak - 03-02-2013

(03-02-2013, 08:27 PM)sara-dz نوشته: سلام دوستان گرامی نمیدونم جای مطرح کردن سوالم این انجمنه یا نه اما ممنون میشم جواب بدید من چه طور میتونم لیست تمام دانشگاه های آمریکا که رشته خودم رو ارائه میدن داشته باشم از طریق گوگل فقط برتر هاشون رو تونستم پیدا کنم همچنین گشتن ایالت به ایالت یا از طریق تمام دانشگاه ها رو دیدن و بعد سراغ school ها رفتن سخته و گاهی سایت ها خوب طراحی نشده و این پیدا کردن دشوار میشه و برای منی که میخوام روزانه چندین و چند نامه بنویسم خیلی زمان بره با توجه به این که پایان نامه و امتحان های زبانم هم هست. به طور کلی ممنو میشم که راه مناسب داشتن لیست تمام دانشگاه های آمریکا که رشته horticulture داشته باشن چیه؟؟
راهی که پژمان گفت، راه کاملا مناسبیه. یک راه ساده که لیست نسبتا خوبی از دانشگاه‌ها رو می‌تونید ببینید و بر اساس ایالت جستجو یا مرتب کنید، قسمت دانشگاه‌های جهان همین وب‌سایت هست. اگر در لیست و در قسمت country عبارت united states رو وارد کنید لیست دانشگاه‌ها به شما نمایش داده می‌شه و با کلیک کردن رو ستون State/Province می‌تونید دانشگاه‌ها رو بر اساس ایالت مرتب کنید و بر دیدن لینک دانشگاه هم کافیه روی علامت ذره‌بین در کنار نام دانشگاه‌ها کلیک کنید تا آدرس سایت هم بهتون نمایش داده بشه. اشکال این قسمت این هست که اطلاعات رشته‌ها وجود نداره و نمی‌تونید لیست رو به رشته مورد نظرتون محدود کنید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - alireza h-f - 07-02-2013

با عرض سلام خدمت همه دوستای گلم
یه راهنمایی میخواستم ازتون.من سال دیگه مدرک کارشناسیمو میگیرم.دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه تهران هم هستم.تافل زبان هم دارم.
تموم تلاشم اینه واسه ارشد که بتونم تو یه دانشگاه اروپایی ادامه تحصیل بدم و حتما هم میخوام فاند بگیرم.ولی متاسفانه در حال حاضر پروژه تحقیقی یا علمی آن چنانی ای ندارم.پیش بینم هم اینه که با معدل 15 مدرک کارشناسیمو بگیرم.
به نظرتون شانس رفتن به کدوم کشورو دارم؟!یا اصلا هیچ شانسی ندارم؟!
ممنون میشم راهنماییم کنین.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 07-02-2013

(07-02-2013, 05:03 AM)alireza h-f نوشته: با عرض سلام خدمت همه دوستای گلم
یه راهنمایی میخواستم ازتون.من سال دیگه مدرک کارشناسیمو میگیرم.دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه تهران هم هستم.تافل زبان هم دارم.
تموم تلاشم اینه واسه ارشد که بتونم تو یه دانشگاه اروپایی ادامه تحصیل بدم و حتما هم میخوام فاند بگیرم.ولی متاسفانه در حال حاضر پروژه تحقیقی یا علمی آن چنانی ای ندارم.پیش بینم هم اینه که با معدل 15 مدرک کارشناسیمو بگیرم.
به نظرتون شانس رفتن به کدوم کشورو دارم؟!یا اصلا هیچ شانسی ندارم؟!
ممنون میشم راهنماییم کنین.
سلام.عضویتتون رو تبریک میگم.بهتره که از صفحه اول یک نگاهی به همه تاپیکها بندازید چون اکثرا اوضاعی مثل شما دارن و جوابهای اونها جوابهای شماست.در ضمن تا میتونید سعی کنید معدلتون رو بالاتر ببرید چون معدل زیر 15 حتی برای دانشگاه تهرانم معدل کمی هست! و این خودش یکی از اصلی ترین معیاراست.در ضمن اروپا برای ارشد فاند نداره به صورت عمومی.بهتره حالا که تافل دارید (البته اگر بالای 90 هست،وگرنه اونم چندان فایده ای نداره) تو این یکی دو سال روی gre general حسابی کار کنید تا شانستون برای آمریکا بالا بره که احتمال فاند گرفتن دارید.
موفق باشید