آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Pejman - 16-01-2013

(16-01-2013, 10:50 AM)nazanin_ns88 نوشته: مهندسی‌ مواد
دانشگاه بوعلی سینا همدان
معدل: ۱۳.۹
آیلتس: ۶.۵
GRE هنوز امتحان ندادم اما میدونم می تونم نمره مناسب بگیرم
مقاله هم ندارم!!! Sad
به کمک هزینه هم احتیاج دارم واسه اینکه بتونم برم...
دوست عزیز، متاسفانه شرایط شما برای گرفتن فاند خوب نیست. معدل تون پایینه، و برای پذیرش ارشد معدل خیلی مهمه. شاید بهتر باشه فوق لیسانس رو در همین ایران بخونید و سعی کنید معدل تون رو بالا بکشید و بعد با دادن چند مقاله و تقویت رزومه برای دکترا اقدام کنید. البته برای آمریکا GRE هم لازم هست. موفق باشید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - parsley - 21-01-2013

(08-01-2013, 03:43 PM)Shahrouz نوشته: درود

به نظرم شرایط شما شرایط خوبی برای فاند گرفتن نیست. معدل بالا یا مقالات یک ضرورت برای فاند گرفتن از اروپا و کانادا و یا استرالیا محسوب می شه. با این وجود یک برگ برنده هست که ممکن است برخی از دوستان حرف من رو نپذیرند. ولی واقعیتیه که من در دهها مورد به اون برخورد کردم و خب بهتره از این واقعیت استفاده کنید. هلند از حمله کشورهایی است که برای خانومها و بویژه اونهایی که از کشورهای جهان سومی اقدام می کنند امتیاز ویژه ای را قائل می شود. یعنی با داشتن رزومه یکسان، جنسیت هم در پذیرش اثرگذاره. این رو از این بابت می گم که موارد متعددی مبتنی براین مسئله رو فقط در همون دپارتمان مهندسی پلیمر یا پزشکی امیرکبیر برخورد کردم. از این نظر فکر می کنم شانس خود رو برای هلند ( و احتمالا سوئد) امتحان کنید.
به نکته بسیار جالبی اشاره کردید. اتفاقا من که از قبل هم به این مساله توجه داشتم و حرفتونو کاملا هم قبول دارم. متاسفانه در دنیای بظاهر متمدن امروز این تبعیض های جنسیتی -به عکس اونچه که همه فکر میکنن و اینبار علیه آقایون- به وفور دیده میشه و مختص این یک مورد هم نیست. اونها در واقع به اسم دفاع از حقوق بانوان به حقوق آقایون اجحاف میکنن! و شاید طبق گفته اون بزرگمردی که گفت یک جایی قبلا -در مورد حقوق بانوان- تفریط شده و حالا میخوان با افراط درستش کنن! بهرحال جای تاسف که چه عرض کنم صادقانه بگم بنظر من این طرز برخورد لکه ننگی بر پیشانی تحصیلات عالیه و آکادمیکه. تحصیلاتی که بخواد با تفاوت جنسی شروع بشه، بعدش و آخرش میخواد به کجا برسه؟ من تفاوت خیلی زیادی بین این برخورد با مثلا تفکیک جنسیتی در دانشگاههای داخل نمی بینم...

[جداشده] پذیرش در مقطع PhD - Emir - 22-01-2013

با سلام
من با شرایط زیر چقدر برای بورس شانس دارم
لیسانس مدیریت صنعتی با معدل 14.70 /دو سال اخر 16 از پیام نور
فوق لیسانس مدیریت مالی با معدل 16 (بدون پایان نامه) از دانشگاه تهران
مقاله 3 تا ISI در زمینه مدیریت مالی با ایمپکت خوب
یک ترم سابقه تدریس در دانشگاه پیام نور .
یکسال سابقه کار در زمینه مرتبط .
تافل میگیرم حدود 90
دیگر مدارک معتبر رو هم دارم مثل ISO
راستش میخواستم اینم بدونم که بع از اتمام تحصیلات کجا برای موندن خوبه .اروپا یا استرالیا وکانادا
با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nanock - 24-01-2013

با سلام،
دانشجوی کاشناسی ارشد مهندسی برق الکترونیک(طراحی آی سی) از دانشگاه اورمیه هستم. این اولین پست من هست. حدود 4 سال هست که وب‌سایت قبلی رو می خونم و 7 یا 8 ماه هم هست با اینجا آشنا شدم ولی تو وب‌سایت قبلی عضو نیستم. معدل کارشناسی 15.37 هست. تافل ندارم ولی بالای 100 رو براحتی میتونم بگیرم. الانم ترم اول ارشد هستم. یک مقاله تو کارشناسی دارم که فرستادم کنفرانس برق ایران و منتظر جواب هستم. معدل ارشد رو هم نمی دونم به 16 برسم یا نه چون اساتید اینجا نمره نمی دن. یعنی سخت میشه گرفت. برای ارشد حدود 3 یا 4 مقاله هم میتونم بدم(الان رو یکیش دارم کار میکنم). تنها مشکل من سربازی هستش که شاید با نخبگان نیروهای مسلح یه کارایی انجام دادم، نمیدونم. هدف من ادامه تحصیل تا آخر هست ولی موندم برای دکترا بمونم اورمیه یا تلاش کنم برای کنکور و رفتن به تهران و یا تلاش واسه فرنگ؟ اوضاع مالی خوبی هم ندارم و تو دکترا باید و حتما (ان شا ا...) شغل داشته باشم. حالا نمیدونم جای درستی پست دادم یا نه! (شرمنده). حالا شما بگین چکار کنم؟ واسه اروپا و آمریکا و کانادا هم چند تا دانشگاه انتخاب کردم اگه صلاح باشه میگم...!
ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 24-01-2013

(24-01-2013, 11:44 AM)nanock نوشته: با سلام،
دانشجوی کاشناسی ارشد مهندسی برق الکترونیک(طراحی آی سی) از دانشگاه اورمیه هستم. این اولین پست من هست. حدود 4 سال هست که وب‌سایت قبلی رو می خونم و 7 یا 8 ماه هم هست با اینجا آشنا شدم ولی تو وب‌سایت قبلی عضو نیستم. معدل کارشناسی 15.37 هست. تافل ندارم ولی بالای 100 رو براحتی میتونم بگیرم. الانم ترم اول ارشد هستم. یک مقاله تو کارشناسی دارم که فرستادم کنفرانس برق ایران و منتظر جواب هستم. معدل ارشد رو هم نمی دونم به 16 برسم یا نه چون اساتید اینجا نمره نمی دن. یعنی سخت میشه گرفت. برای ارشد حدود 3 یا 4 مقاله هم میتونم بدم(الان رو یکیش دارم کار میکنم). تنها مشکل من سربازی هستش که شاید با نخبگان نیروهای مسلح یه کارایی انجام دادم، نمیدونم. هدف من ادامه تحصیل تا آخر هست ولی موندم برای دکترا بمونم اورمیه یا تلاش کنم برای کنکور و رفتن به تهران و یا تلاش واسه فرنگ؟ اوضاع مالی خوبی هم ندارم و تو دکترا باید و حتما (ان شا ا...) شغل داشته باشم. حالا نمیدونم جای درستی پست دادم یا نه! (شرمنده). حالا شما بگین چکار کنم؟ واسه اروپا و آمریکا و کانادا هم چند تا دانشگاه انتخاب کردم اگه صلاح باشه میگم...!
ممنون
سلام دوست عزیز
تصمیم گیری در مورد ادامه تحصیل در ایران یا خارج از کشور یک تصمیم کاملا شخصی و به عهده خود شماست. شاید خوندن این تاپیک و همچنین تاپیک های مشابه این انجمن برای شما مفید باشه. برای اطلاعات بیشتر هم جزوه راهنمای گرفتن پذیرش رو مطالعه کنین. اگر تصمیم بر رفتن داشته باشین باید شرایطتتون یک جورایی ثابت بشه. یعنی بدونین چیکار میخواین بکنین. براتون مشخص باشه که مقاله دارین یا خیر. امتحان زبان داده باشین. شرایط کشورهایی که میخواین برین رو بررسی کرده باشین. بعد از اینکه رزومتون کامل شد میتونین در مورد شانس پذیرشتون از اعضای فروم راهنمایی بخواین (مثلا اینجا ) ولی قبلش حتما باید تصمیم خودتون رو مشخص کرده باشین. در ضمن برای دکترا خیلی ها کمک هزینه تحصیلی میگیرن که تا حد زیادی به رزومه شما و دانشگاه مقصد و پیدا کردن استاد مناسب بستگی داره. همونطور که گفتم بعد از کامل شدن رزومتون میتونین در مورد شانس گرفتن کمک هزینه هم از اعضای فروم راهنمایی بخواین (این تاپیک )

موفق باشین.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nanock - 24-01-2013

نقل قول:
کد:
سلام دوست عزیز تصمیم گیری در مورد ادامه تحصیل در ایران یا خارج از کشور یک تصمیم کاملا شخصی و به عهده خود شماست. شاید خوندن این تاپیک و همچنین تاپیک های مشابه این انجمن برای شما مفید باشه. برای اطلاعات بیشتر هم جزوه راهنمای گرفتن پذیرش رو مطالعه کنین. اگر تصمیم بر رفتن داشته باشین باید شرایطتتون یک جورایی ثابت بشه. یعنی بدونین چیکار میخواین بکنین. براتون مشخص باشه که مقاله دارین یا خیر. امتحان زبان داده باشین. شرایط کشورهایی که میخواین برین رو بررسی کرده باشین. بعد از اینکه رزومتون کامل شد میتونین در مورد شانس پذیرشتون از اعضای فروم راهنمایی بخواین (مثلا اینجا ) ولی قبلش حتما باید تصمیم خودتون رو مشخص کرده باشین. در ضمن برای دکترا خیلی ها کمک هزینه تحصیلی میگیرن که تا حد زیادی به رزومه شما و دانشگاه مقصد و پیدا کردن استاد مناسب بستگی داره. همونطور که گفتم بعد از کامل شدن رزومتون میتونین در مورد شانس گرفتن کمک هزینه هم از اعضای فروم راهنمایی بخواین (این تاپیک )

موفق باشین.
خیلی ممنون از پاسختون،
من اهداف زیادی دارم که رسیدن به اونها فقط از نظر تحصیلی ممکن هست نمونش رسیدن به مرزهای دانش هست و مسلما این توان و انگیزه رو تو خودم میبینم و دارم. ولی نمیتونم یعنی نمیزارن یا نمیشه که به این هدفها حداقل اینجا رسید. گفتم شاید بجای اینکه تلاش کنم واسه زبان و مقاله و تحقیق و توسعه، بفکر کنکور باشم برم شریف و شاید بتونم اونجا به اهدافم برسم. ولی اون پست هایی که اشاره کردین و نمره ای که امروز گرفتم، بخصوص پست های شما،دیگه یواش یواش معلوم میکنه که نه نمیشه. باید فکر اساسی بکنم. خیلی دوست دارم با اشتیاق درس بخونم. همیشه بهترین نمره ها تو پروژه ماله من هست ولی سر کتبی جونم در میاد. بسیار خب.... میرم ...... یعنی برنامه ریزی میکنم واسه رفتن... اول مقاله...میتونم حداقل 4تا کنفرانسی با یکی دوتا ژورنال بدم .... بعد زبان و همراه با اون سربازی ..... ولی یه چیزی موند...!
اونم کشور مقصد هستش...... اگه ممکنه نظرتون رو در مورد این پست من بدین تا برم سر موضوع کشورها.....
خیلی ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Babak - 25-01-2013

با توجه به این که معدل کارشناسی‌تون متوسطه و معدل کارشناسی ارشدتون پایینه، باید سعی کنید که مقاله بیشتر و با کیفیت‌تر بدید تا شانس‌تون رو بهتر کنید.
من فکر می‌کنم شانس‌تون برای اروپا احتمالا بهتر باشه، ولی امریکا هم اگر نمره GRE بالایی بیارید شانس دارید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sarahgh - 26-01-2013

سلام.وقت بخیر.خیلی ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنند
من
کارشناس معماری هستم با معدل 16/4 از دانشگاه آزاد خوراسگان اصفهان.شوهرم
فو ق لیسانس معماری از دانشگاه هنر تبریز داره و لیسانس طراحی صنعتی از
دانشگاه علم و صنعت.رتبه هاش دو رقمی بوده و معدلاش خوب نیست.متولد 1361.سه سال سابقه کار.
اگه بتونین یه
جورایی راهنماییمون کنین که برای ادامه تحصیل برای کدوم کشور تحت شرایط
فعلی می تونیم اقدام کنیم و از چه طریقی ممنون می شم.واقعا به راهنماییتون
احتیاج داریم.بازم ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 27-01-2013

(26-01-2013, 02:03 PM)sarahgh نوشته: سلام.وقت بخیر.خیلی ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنند
من
کارشناس معماری هستم با معدل 16/4 از دانشگاه آزاد خوراسگان اصفهان.شوهرم
فو ق لیسانس معماری از دانشگاه هنر تبریز داره و لیسانس طراحی صنعتی از
دانشگاه علم و صنعت.رتبه هاش دو رقمی بوده و معدلاش خوب نیست.متولد 1361.سه سال سابقه کار.
اگه بتونین یه
جورایی راهنماییمون کنین که برای ادامه تحصیل برای کدوم کشور تحت شرایط
فعلی می تونیم اقدام کنیم و از چه طریقی ممنون می شم.واقعا به راهنماییتون
احتیاج داریم.بازم ممنون
سلام دوست عزیز
من اول بهتون پیشنهاد میکنم که جزوه راهنمای گرفتن پذیرش رو مطالعه بفرمایید. بعد شما باید سایر شرایطتتون رو هم ذکر بفرمایید تا بشه نظر داد. در واقع رزومه شما باید یک جورایی تکمیل شده باشه. در ضمن هنگام گرفتن پذیرش شرایط شما و شوهرتون جداگانه بررسی میشه بنابراین بهتر هست که شما هم شرایطتون رو جدا جدا بگین.
برای پذیرش یک ملاک هایی مهم هست. مثلا همین طور که گفتین معدل، داشتن مقاله، نمره امتحان زبان (تافل /آیلتس) اگر بر فرض معدل فرد خوب نباشه و بخواد برای آمریکا اقدام کنه باید در امتحان GRE نمره خوبی بیاره. من پیشنهاد میکنم که اول اطلاعات خودتون رو افزایش بدین و رزومتون رو تکمیل بفرمایید بعد در مورد شرایطتون دوستان با تجربه میتونن نظر بدن.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sajjadkhani - 29-01-2013

سلام خدمت همه‌ی دوستان
خیلی سپاس از انجمن بسیار مفیدتان

سوال:
آیا با توجه به شرایط من و خواسته های زیر، می‌توانم در 1- آمریکا 2- اورپا 3- با توجه به نظر دوستان. برای ادامه تحصیل اقدام کنم؟
1- فول فاند (حتما، چون فقط از پس هزینه بلیط رفت و برگشت بر میام.)
2- ترجیحا مستقیم از لیسانس به دکتری، اگر نه شما چه پیشنهادی دارید؟
3- با توجه به توضیحات Administrator محترم انجمن Babak که در ابتدا فرمودن: "اگر از یکی از دانشگاه‌های معتبر ایران مدرک کارشناسی گرفته‌اید" آیا جای برای من هست؟ اگر نیست، مدرک ارشد دانشگاه آزاد مدیریت محیط زیست چه طور؟

شرایط:
من لیسانس ناپیوسته صنایع گرایش ایمنی صنعتی از موسسه آموزش عالی- غیر انتفاعی کار از قزوین را گرفتم با معدل 16.93 کاردانی رو هم از یه موسسه دیگر با معدل 16.98 گرفتم.

"رشته ایمنی صنعتی در کشورمان در مقایسه با سایر رشته ها پر طرفدار جدید هست. دانشگاهای سراسری فقط دانشگاه شهید بهشتی دارد هرسال به ظرفیت 25 نفر. دانشگاه دوم همین موسسه آموزش عالی هست که بنده مدرک کارشناسی ناپیوسته را اخذ کردم. البته زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فن آوری هست و مدرک تایید شده است."
" این رشته معمولا به این نام معروف است HSE <بهداشت، ایمنی و محیط زیست> در دوره فوق لیسانس فقط میشه HSE رو خواند. در لیسانس هر کدام مجزا هستش."

CV:
1- تالیف 1 کتاب همراه با یکی از دکترهای این رشته (دکتری محیط زیست از دانشگاه آزاد) به صورت مشترک.
2- ثبت 1 اختراع (داخلی).
3- رزومه شغلی هم به مدت 2 سال در پروژه های عمرانی سوپروایز و مسئول HSE بودم.

سطح زبان:
فعلا در سطح خوبی نیست ولی می‌‌توانم به مدت 21 ماه که به خدمت مقدس سربازی میرم تمرکز کنم و با توجه به شناختی که از خودم دارم نمره خوبی در TOEFL و آزمون های دیگر با توجه به کشور مورد نظر اخذ کنم.
در بیان نظر لطفا بفرمایید برای فول فاند چه سطح زبانی نیاز هست.
در پایان از همه‌ی دوستان تشکر می‌کنم- دمتون گرم