آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - persian_maani - 07-01-2013

با سلام ودرود فراوان
امیدوارم در جای درست سوالمو مطرح کرده باشم.من در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوترنرم افزار با معدل 15/60 و در مقطع ارشد IT گرایش تجارت الکترونیک با معدل 16/77 امسال درسم را تمام کردم. متاسفانه مقاله ای ندارم ولی زبان انگلیسیم خوبه و برای امتحان زبان مشکلی ندارم. می خواستم بدونم اگه بخوام دوباره در مقطع ارشد تغییر رشته بدم و در زمینه ی رشته های مربوط به طراحی مد و لباس و Fashion و یا دکوراسیون داخلی ادامه تحصیل بدم آیا می تونم مستقیم از مقطع ارشد شروع کنم یا حتما باید از اول از کارشناسی اقدام کنم؟ در صورتی که امکان اقدام برای ارشد وجود داره چه کشورهایی رو برای پذیرش پیشنهاد می کنید؟ آیا برای این کشورها می تونم فاند هم بگیرم؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 08-01-2013

(07-01-2013, 03:45 PM)persian_maani نوشته: با سلام ودرود فراوان
امیدوارم در جای درست سوالمو مطرح کرده باشم.من در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوترنرم افزار با معدل 15/60 و در مقطع ارشد IT گرایش تجارت الکترونیک با معدل 16/77 امسال درسم را تمام کردم. متاسفانه مقاله ای ندارم ولی زبان انگلیسیم خوبه و برای امتحان زبان مشکلی ندارم. می خواستم بدونم اگه بخوام دوباره در مقطع ارشد تغییر رشته بدم و در زمینه ی رشته های مربوط به طراحی مد و لباس و Fashion و یا دکوراسیون داخلی ادامه تحصیل بدم آیا می تونم مستقیم از مقطع ارشد شروع کنم یا حتما باید از اول از کارشناسی اقدام کنم؟ در صورتی که امکان اقدام برای ارشد وجود داره چه کشورهایی رو برای پذیرش پیشنهاد می کنید؟ آیا برای این کشورها می تونم فاند هم بگیرم؟
سلام دوست عزیز
در مورد مقاله که اگر شما میخواید تغییر رشته بدید به یک رشته کاملا غیر مرتبط فکر نمیکنم تاثیری داشته باشه. در مورد شروع از کارشناسی، من مثلا دیدم کسایی که یک کارشناسی داشتن رفتن دوباره یک مدرک کارشناسی گرفتن ولی شما که ارشد هم دارین شاید قانع کردن دانشگاه برای دوباره خوندن کارشناسی یک کم مشکل باشه. در ضمن برای کارشناسی فاند برای دانشجوی اینترنشنال بسیار بسیار کمه.
در مورد ارشد خوندن من از رشته مد و لباس واقعا اطلاعی ندارم ولی در هر صورت برای ارشد در کانادا و آمریکا شانس فاند زیاد نیست به خصوص برای شمایی که میخواید تغییر رشته بدید به رشته کاملا غیر مرتبط. پیشنهاد من اینه که اول خوب فکر کنید در مورد تغییر رشته اگر مطمئن هستین برین سراغ کشورهای اروپایی که دانشگاه های رایگان یا با شهریه کم دارن. میتونین برای کارشناسی و ارشد هر دو اقدام کنید ولی اینکه کدوم بهتره یا شانس بیشتری دارن من مطمئن نیستم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - yasmary14 - 08-01-2013

من کارشناسی و ارشد مهندسی پلیمر از امیرکبیر دارم به ترتیب معدل 15.25 و 16.20
دارم برای آزمون زبان آماده میشم. مقاله isi هم ندارم.
برای دکترای چه کشورهایی شانس دارم؟ ترجیح خودم هلند، سوئد، آلمان و کاناداست.
با توجه به اینکه دو سال از فارغ التحصیلیم میگذره و نمیخوام بیشتر از این فاصله بیفته، ممنون میشم راهنماییم کنید که برای گرفتن پذیرش در نزدیکترین ترم ممکن، اولویت رو ، الان روی چی بذارم؟ حدودا به 25 نفر از اساتید ایمیل زدم ولی جواب مثبتی نگرفتم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shahrouz - 08-01-2013

(08-01-2013, 03:35 PM)yasmary14 نوشته: من کارشناسی و ارشد مهندسی پلیمر از امیرکبیر دارم به ترتیب معدل 15.25 و 16.20
دارم برای آزمون زبان آماده میشم. مقاله isi هم ندارم.
برای دکترای چه کشورهایی شانس دارم؟ ترجیح خودم هلند، سوئد، آلمان و کاناداست.
با توجه به اینکه دو سال از فارغ التحصیلیم میگذره و نمیخوام بیشتر از این فاصله بیفته، ممنون میشم راهنماییم کنید که برای گرفتن پذیرش در نزدیکترین ترم ممکن، اولویت رو ، الان روی چی بذارم؟ حدودا به 25 نفر از اساتید ایمیل زدم ولی جواب مثبتی نگرفتم.
درود

به نظرم شرایط شما شرایط خوبی برای فاند گرفتن نیست. معدل بالا یا مقالات یک ضرورت برای فاند گرفتن از اروپا و کانادا و یا استرالیا محسوب می شه. با این وجود یک برگ برنده هست که ممکن است برخی از دوستان حرف من رو نپذیرند. ولی واقعیتیه که من در دهها مورد به اون برخورد کردم و خب بهتره از این واقعیت استفاده کنید. هلند از حمله کشورهایی است که برای خانومها و بویژه اونهایی که از کشورهای جهان سومی اقدام می کنند امتیاز ویژه ای را قائل می شود. یعنی با داشتن رزومه یکسان، جنسیت هم در پذیرش اثرگذاره. این رو از این بابت می گم که موارد متعددی مبتنی براین مسئله رو فقط در همون دپارتمان مهندسی پلیمر یا پزشکی امیرکبیر برخورد کردم. از این نظر فکر می کنم شانس خود رو برای هلند ( و احتمالا سوئد) امتحان کنید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - sunflower - 14-01-2013

سلام
من ليسانس زيست شناسي آزاد با معدل 17.5 و فوق ليسانس زيست گياهي از تربيت معلم با معدل 16.3 هستم. تازه درسم رو تموم كردم. الان دارم روي نوشتن مقاله كار مي كنم. يكبار ازمون تافل دادم ولي كم شد (70) و مي خوام دوباره اقدام كن. الان مي خوام براي دكترا اقدام كنم تو رشته خودم يا رشته هاي نزديك مثل بيوتكنولو‍ژي ، بيولوژي مولكولي. رستش مشكلم اينكه كمي گيج شدم. دقيقا نمي دونم كدوم كشور رو براي تحصيل انتخاب كنم براي بهتر باشه. و اينكه بعدا براي كار و زندگي بخوام بمونم.
ممنون از توجه و راهنمايي شما

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shahrouz - 14-01-2013

درود

نفرمودید که دنبال فاند هستید یا خیر.
من با ارزیابی فاکتورهای دخیل بر پذیرش با و بدون فاند و نکات فعلی و محتمل در آینده در رزومه شما کشورها رو به این شکل پیشنهاد می کنم:
- استرالیا: برای پذیرش conditional (یعنی اینکه بعدا بتونید آزمون آیلتس یا تافل رو بدین) برای جی 8 هم شانس خیلی خوبی دارید(در مورد جی 8 تاپیک استرالیا رو بخونید).
برای پذیرش با اسکالرشیپ قبل از گرفتن تافل بالای 90(بعضی دانشگاهها 84-5) شانسی ندارید. بعد از گرفتن این نمره در صورتی که مقاله ISI داشته باشید برای غیر جی 8 شانس خیلی خوبی دارید و برای جی 8 دانشگاههای سیدنی و UNSW با توجه به معدل لیسانس خیلی خوبتون و هرچند دانشگاه شناخته شده ای نبودید شانستون متوسطه. برای بقیه جی 8 بعید می دونم با 1 مقاله شانس بالایی داشته باشید.
بدون مقاله شانس متوسط از غیر جی 8 خواهید داشت.
- کانادا: به نظرم شانستون با تافل بالا برای دانشگاههای معدل محور کانادا نسبتا بالاست. حتی برای فاند گرفتن. البته نه تورنتو و مک گیل و UBC ! دانشگاههایی در رده ساسکاچوان.
- آمریکا: جی ار ای حدود 310 به بالا برای شما می تونه شانس نسبتا خوبی رو در دانشگاههای رنک 100-200 ایجاد کنه. تاثیر دانشگاه در آمریکا کمتر از استرالیاست و از این نظر فکر می کنم بتونید با جی ار ای متوسط 310 روی دانشگاههای این رنک حساب باز کنید.

اروپا خیلی پوزیشنها محدود و عمدتا وابسته به زوج معدل- مقاله هست.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - sunflower - 14-01-2013

(14-01-2013, 07:57 AM)Shahrouz نوشته: درود

نفرمودید که دنبال فاند هستید یا خیر.
من با ارزیابی فاکتورهای دخیل بر پذیرش با و بدون فاند و نکات فعلی و محتمل در آینده در رزومه شما کشورها رو به این شکل پیشنهاد می کنم:
- استرالیا: برای پذیرش conditional (یعنی اینکه بعدا بتونید آزمون آیلتس یا تافل رو بدین) برای جی 8 هم شانس خیلی خوبی دارید(در مورد جی 8 تاپیک استرالیا رو بخونید).
برای پذیرش با اسکالرشیپ قبل از گرفتن تافل بالای 90(بعضی دانشگاهها 84-5) شانسی ندارید. بعد از گرفتن این نمره در صورتی که مقاله ISI داشته باشید برای غیر جی 8 شانس خیلی خوبی دارید و برای جی 8 دانشگاههای سیدنی و UNSW با توجه به معدل لیسانس خیلی خوبتون و هرچند دانشگاه شناخته شده ای نبودید شانستون متوسطه. برای بقیه جی 8 بعید می دونم با 1 مقاله شانس بالایی داشته باشید.
بدون مقاله شانس متوسط از غیر جی 8 خواهید داشت.
- کانادا: به نظرم شانستون با تافل بالا برای دانشگاههای معدل محور کانادا نسبتا بالاست. حتی برای فاند گرفتن. البته نه تورنتو و مک گیل و UBC ! دانشگاههایی در رده ساسکاچوان.
- آمریکا: جی ار ای حدود 310 به بالا برای شما می تونه شانس نسبتا خوبی رو در دانشگاههای رنک 100-200 ایجاد کنه. تاثیر دانشگاه در آمریکا کمتر از استرالیاست و از این نظر فکر می کنم بتونید با جی ار ای متوسط 310 روی دانشگاههای این رنک حساب باز کنید.

اروپا خیلی پوزیشنها محدود و عمدتا وابسته به زوج معدل- مقاله هست.
سلام آقاي شهروز
ممنون از اينكه به من پاسخ دادين.
بله ببخشيد كامل ننوشتم.
اول اينكه ليسانسم دانشگاه آزاد تهران شمال بوده. مي خواستم بدونم كدوم دانشگاه آزاد مهمه يا نه ؟
و در مورد فاند بله مي خوام. در واقع اونقدر پول ندارم. كه بدون فاند بتونم به تحصيلم در خارج ادامه بدم.
باز هم ممنوو

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shahrouz - 14-01-2013

درود
بعید می دونم دانشگاههای آزاد رو بتونند اینقدر با دقت بالا تشخیص بدن. شاید علوم تحقیقات و دانشگاههای آزاد تهران برجسته تر باشند ولی خب به هر حال بازم دانشگاه آزاد محسوب می شوند.

سوال رو به صورت جزئی تر می تونید در تاپیکهای مرتبط بپرسید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - persian_maani - 14-01-2013

با سلام و درود.
من امسال در رشته ی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه غیر انتفاعی نور طوبی (یک دانشگاه مجازی در تهران) با معدل 16/70 فارق التحصیل می شوم (در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر نرم افزار در دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 15/5 خواندم). متاسفانه هیچ مقاله ای ندارم . از نظر زبان انگلیسی مشکلی ندارم و می توانم IELTS 7 بگیرم. با این شرایط چه کشورهایی را پذیرش در مقطع دکترا پیشنهاد میکنید که تحصیلشان رایگان باشد یا بتوانم فاند بگیرم؟
با تشکر

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - nazanin_ns88 - 16-01-2013

مهندسی‌ مواد
دانشگاه بوعلی سینا همدان
معدل: ۱۳.۹
آیلتس: ۶.۵
GRE هنوز امتحان ندادم اما میدونم می تونم نمره مناسب بگیرم
مقاله هم ندارم!!! Sad
به کمک هزینه هم احتیاج دارم واسه اینکه بتونم برم...