آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Shahrouz - 27-12-2012

درود

نخستین قدم برای شما در اقدام برای آمریکا ثبت نام یا برنامه ریزی جهت مطالعه و ثبت نام آزمونهای زبان هست. دو آزمون زبان جی ار ای و تافل یا آیلتس(ِیکی از این و مورد آخر)
سپس تهیه لیستی از دانشگگاههایی که رشته شما رو دارند و مکاتبه بااساتید . در مکاتبه خلاصه بسیار فشرده ای از رزومه شما و علاقه مندی شما از طریق ایمیل به استاد ارسال می شه.
مرحله بعدی شرکت در آزمونهای زبان هست.
هزینه های اقدام وابسته به تعداد دانشگاههایی که میخواید مدارک رو ارسال کنید و اقدام (اپلای ) کنید متفاوتته و شامل هزینه ریپورت جی ار ای (26 دلار) تافل یا آیلتس ( حدود 80 هزار ) ، اپلیکیشن فی (50 تا 100 دلار) و پست مدارک (50 تا 100 هزار تومان) هست. بنابراین برای هر دانشگاه حدود 400 تا 600 هزار تومان با دلار فعلی کنار بگذارید.

هزینه آزمونهای زبان هم بین 500 تا 700 هزار هست.
bank statement در صورتی مورد نیاز شما هست که فاندی به شما داده می شه از مجموع هزینه زندگی و بیمه و شهریه کمتر باشه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Urmia - 27-12-2012

(27-12-2012, 04:05 PM)Shahrouz نوشته: درود

نخستین قدم برای شما در اقدام برای آمریکا ثبت نام یا برنامه ریزی جهت مطالعه و ثبت نام آزمونهای زبان هست. دو آزمون زبان جی ار ای و تافل یا آیلتس(ِیکی از این و مورد آخر)
سپس تهیه لیستی از دانشگگاههایی که رشته شما رو دارند و مکاتبه بااساتید . در مکاتبه خلاصه بسیار فشرده ای از رزومه شما و علاقه مندی شما از طریق ایمیل به استاد ارسال می شه.
مرحله بعدی شرکت در آزمونهای زبان هست.
هزینه های اقدام وابسته به تعداد دانشگاههایی که میخواید مدارک رو ارسال کنید و اقدام (اپلای ) کنید متفاوتته و شامل هزینه ریپورت جی ار ای (26 دلار) تافل یا آیلتس ( حدود 80 هزار ) ، اپلیکیشن فی (50 تا 100 دلار) و پست مدارک (50 تا 100 هزار تومان) هست. بنابراین برای هر دانشگاه حدود 400 تا 600 هزار تومان با دلار فعلی کنار بگذارید.

هزینه آزمونهای زبان هم بین 500 تا 700 هزار هست.
bank statement در صورتی مورد نیاز شما هست که فاندی به شما داده می شه از مجموع هزینه زندگی و بیمه و شهریه کمتر باشه.
شهروز جان خیلی ممنون از جواب جامعت
چنتا مورد دیگه برام مبهم مونده
1-فاندی که می شه گرفت چقدره و هزینه های زندگی و بیمه و شهریه چقدر؟
2-فک کنم وقتی برم اونجا و تا اولین فاندمو بگیرم 1 ماه طول بکشه و طبیعتا خرجا باید از جیب باشن. هزینه مربوط به این 1 ماه زندگی، بلیط هواپیما و ویزا چقدره حدودا؟
3-این آزمونای تافل و جی آر ای و غیره به ازای هر ریپورت نتیجه به دانشگاه یک مبلغ جدا میگیرن یا اینکه مثلا اوتوماتیک سه تا حق ریپورت داری و اگه بیشتر بخوای باید هزینه بدی؟
خیلی ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Shahrouz - 27-12-2012

1- فاند می تونه پارشیال باشه و بخشی از هزینه ها رو ساپورت کنه و می تونه کامل باشه. هزینه زندگی حدود 12000 دلار حداقل و 24000 دلار حداکثر وابسته به سبک زندگی و شهر زندگی تغییر می کنه. شهریه هم حداقل 10 هزار دلار و حداکثر35-40 هزار دلار در سال وابسته به دانشگاه
2- 2000 دلار برای زندگی +1200 دلار بلیط و 1000 دلار ویزا و هزینه های دیگه شما در مجموع روی 5000 دلار هزینه باز کن.
3- تا 4 ریپورت رایگان هست.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - marri - 03-01-2013

سلام
وب سایت بسیار مفیدی دارید

من فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران مرکز هستم
معدل فوقم :17/47
معدل لیسانسم : 15.58
لیسانسم را دردانشگاه غیرانتفاعی خوندم
دارای یک مقاله داخلی ویک مقاله درژورنال خارجی هستم همچنین کتابی درزمینه مدیریت توسط یک ناشر بین المللی به زبان انگلیسی چاپ کردم که درسایت آمازون هم به فروش می رسه
به عنوان پژهشگر برتر در دانشگاه انتخاب شدم
1سال سابق تدریس دردانشگاه غیرانتفاعی ،علمی کاربردی وپیام نور و 1 سال سابقه کار هم درزمینه رشته خودم دارم

با این شرایط شما چه دانشگاه هایی روبه من پیشنهاد می کنید؟ وآیا امکان فاند گرفتن را دارم؟

ممنونم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Unbroken - 04-01-2013

سلام من تازه با سایتتون آشنا شدم، و محتواش خیلی خوبه.
من لیسانس حسابداری از دانشگاه رازی با معدل 15.27 و فوق لیسانس با معدل 16.07 از شهید بهشتی دارم.
راستش من دانشگاه های کانادا رو که نگاه کرذم متاسفانه بیشترشون حداقل معدل 16 رو میخوان. برای آمریکا هم نمیدونم چه وضعیتی داره. از این لحاظ میگم که من دارم آیلتس میخونم. خواستم بپرسم که آیلتس برای آمریکا مشکلی نداره، چون همه شون آیلتسو قبول دارن ولی نمیدونم تا چه حد نوع آزمون یعنی تافل یا آیلتس در پذیرش موثره؟
و اینکه به نظر شما من با GRE و آیلتس خوب میتونم از یه دانشگاه خوب از کانادا یا آمریکا بصورت فول فاند پذیرش بگیرم و اینکه آیا اگه این نمره زبانها خوب باشه اونا شرط معدلو بازم لحاظ میکنن.
تقریبا از لیست گروه ممتاز کانادا رو که نگاه کردم فقط برای 3 دانشگاه حداقل معدل 15 قبول کردن، برای آمریکا رو سرچ نکردم. فقط سوالی که ذهن منو مشغول کرده آیا 16 اونا برای لیسانسه یا ارشد؟ آیا اونا 16 ارشدو قبول دارن؟ اگه من GRE خوب داشته باشم اونا از حداقل معدل صرف نظر میکنن یا نه؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Nasim67 - 04-01-2013

(03-01-2013, 07:35 PM)marri نوشته: سلام
وب سایت بسیار مفیدی دارید

من فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران مرکز هستم
معدل فوقم :17/47
معدل لیسانسم : 15.58
لیسانسم را دردانشگاه غیرانتفاعی خوندم
دارای یک مقاله داخلی ویک مقاله درژورنال خارجی هستم همچنین کتابی درزمینه مدیریت توسط یک ناشر بین المللی به زبان انگلیسی چاپ کردم که درسایت آمازون هم به فروش می رسه
به عنوان پژهشگر برتر در دانشگاه انتخاب شدم
1سال سابق تدریس دردانشگاه غیرانتفاعی ،علمی کاربردی وپیام نور و 1 سال سابقه کار هم درزمینه رشته خودم دارم

با این شرایط شما چه دانشگاه هایی روبه من پیشنهاد می کنید؟ وآیا امکان فاند گرفتن را دارم؟

ممنونم
سلام marri جان، به فروم خودتون خوش اومدیدSmile

شما رزومتون خوبه و نشون می ده فعال بودید. اما باید برای امتحانات TOEFL/IELTS و GRE/GMAT هم برنامه ریزی کنید تا نمرات اونا رو هم داشته باشید و بعد دوستان بتونن بهتر شما رو راهنمایی کنند.
همونطور که می دونید گرفتن پذیرش در گروه مدیریت بسیار رقابتی هست که این قضیه بنا بر گرایش مورد نظرتون (اگر بازاریابی باشه) حساس تر هم می شه.
اگر نمرات بالایی در آزمون های بالا بیارید، و دانشگاه هاتونو دقیق و منطقی انتخاب کنید، شانس پذیرش و فاند هم دارید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Nasim67 - 04-01-2013

(04-01-2013, 05:13 AM)mohabat نوشته: سلام من تازه با سایتتون آشنا شدم، و محتواش خیلی خوبه.
من لیسانس حسابداری از دانشگاه رازی با معدل 15.27 و فوق لیسانس با معدل 16.07 از شهید بهشتی دارم.
راستش من دانشگاه های کانادا رو که نگاه کرذم متاسفانه بیشترشون حداقل معدل 16 رو میخوان. برای آمریکا هم نمیدونم چه وضعیتی داره. از این لحاظ میگم که من دارم آیلتس میخونم. خواستم بپرسم که آیلتس برای آمریکا مشکلی نداره، چون همه شون آیلتسو قبول دارن ولی نمیدونم تا چه حد نوع آزمون یعنی تافل یا آیلتس در پذیرش موثره؟
و اینکه به نظر شما من با GRE و آیلتس خوب میتونم از یه دانشگاه خوب از کانادا یا آمریکا بصورت فول فاند پذیرش بگیرم و اینکه آیا اگه این نمره زبانها خوب باشه اونا شرط معدلو بازم لحاظ میکنن.
تقریبا از لیست گروه ممتاز کانادا رو که نگاه کردم فقط برای 3 دانشگاه حداقل معدل 15 قبول کردن، برای آمریکا رو سرچ نکردم. فقط سوالی که ذهن منو مشغول کرده آیا 16 اونا برای لیسانسه یا ارشد؟ آیا اونا 16 ارشدو قبول دارن؟ اگه من GRE خوب داشته باشم اونا از حداقل معدل صرف نظر میکنن یا نه؟
سلام
کانادا روی minimum requirement ها، علی الخصوص معدل، خیلی حساسیت داره. اما خوب احتمالا در امریکا گزینه های بیشتری دارید.
اینکه آزمون زبان تا چه حد در پذیرش موثره باید بگم که این آزمون جزء ملزومات فرایند پذیرش هست و داره توانایی شما برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی رو میسنجه. پس آوردن مینیمم نمره مورد نظر، شرط لازم هست و نه کافی.هرقدر نمرتون بالاتر باشه، شانس گرفتن کمک هزینه از نوع TA برای شمای نوعی بالاتر میره.
نمرات زبان و GRE/GMAT اگر بالا باشند، تاثیر خیلی مثبتی دارند اما نمیشه گفت که می تونن کاملا معدل رو بپوشونن.
اگر در همون کانادا دانشگاه خاصی مد نظرتون هست، به استادایی که علایق تحقیقاتی و فیلد کاری مشترکی با شما دارند میل بزنید و بتونید نظرشونو جلب کنید، شاید اون ها بتونن بپذیرند( که البته بازم می گم اگر مینیمم رو نداشته باشید، احتمال پیش اومدن این قضیه هم کمه)

درباره اینکه اون 16 برای ارشد هست یا لیسانس، دانشگاه ها در سایتشون می نویسن. اگر ماهیت برنامه ارائه شده طوری باشه که برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری، مدرک لیسانس کافی باشه، معمولا میگن مینیمم معدل لیسانس X. اما اگه ارشد لازم باشه، می گن مینیمم ارشد X. در کل منظورم اینه که صراحتا این مورد رو در سایت قید می کنن.
(یه نکته رو هم در پرانتز بگم اما ادامش رو اگر سوالی داشتید در تاپیک مربوطه بپرسید: برای دکتری حسابداری بیشتر دانشگاه ها هم GRE و هم GMAT رو می پذیرند اما ترجیهشون بر نمره GMAT هست)

موفق باشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Unbroken - 05-01-2013

ممنون نسیم جان
راستش الان یه چیزی یادم رفت بگم که من 4 سال سابقه کار کاملاً مرتبط در زمینه حسابرسی دارم که فکر کنم برای اونا مهم باشه.
منتها الان نمیدونم صرفاً برای استرالیا سرمایه گذاری کنم با آمریکا، استرالیا که GRE هم نمیخواد ولی فاندش کمتره، ولی آمریکا همونطور که شما فرمودید گزینه های بیشتری داره، منتها مجبورم GRE بخونم، یا به عبارتی اگه نخوام ریسک کنم باید به آمریکا هم فکر کنم، ولی کانادا که تو سایتاشون نگاه کردم تقریباً از دانشگاه های تاپش 7 دانشگاه حداقل معدلو 15 گذاشتن که جای امیدی هست Smile
در هر صورت فکر کنم فعلاً باید صرفاً روی آزمون آیلتس و GRE بیشتر تمرکز کنم، بعدش برم سراغ استادا، نظر شما چیه؟
چون امسال که دیگه تموم شد من برای سال بعد میخوام آماده بشم.
از راهنماییهاتون ممنونم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Nasim67 - 06-01-2013

(05-01-2013, 12:18 AM)mohabat نوشته: ممنون نسیم جان
راستش الان یه چیزی یادم رفت بگم که من 4 سال سابقه کار کاملاً مرتبط در زمینه حسابرسی دارم که فکر کنم برای اونا مهم باشه.
منتها الان نمیدونم صرفاً برای استرالیا سرمایه گذاری کنم با آمریکا، استرالیا که GRE هم نمیخواد ولی فاندش کمتره، ولی آمریکا همونطور که شما فرمودید گزینه های بیشتری داره، منتها مجبورم GRE بخونم، یا به عبارتی اگه نخوام ریسک کنم باید به آمریکا هم فکر کنم، ولی کانادا که تو سایتاشون نگاه کردم تقریباً از دانشگاه های تاپش 7 دانشگاه حداقل معدلو 15 گذاشتن که جای امیدی هست Smile
در هر صورت فکر کنم فعلاً باید صرفاً روی آزمون آیلتس و GRE بیشتر تمرکز کنم، بعدش برم سراغ استادا، نظر شما چیه؟
چون امسال که دیگه تموم شد من برای سال بعد میخوام آماده بشم.
از راهنماییهاتون ممنونم.
mohabat جان،
همونطور که خودت هم اشاره کردی، اول با تمرکز کامل برای IELTS و GRE مطالعه بکن. بعد که نزدیکای فصل اپلای سال بعد شد، یعنی حدودا از تابستون سال آینده، شروع کن به میل زدن به استادها.
درباره سابقه کار شما باید بگم که برای بعضی دانشگاه ها خیلی خوب هست اما بعضی دیگه زیاد بهش توجه نمی کنن. البته خوب طبیعتا نشون دهنده تجربه شماست چون حسابرسی علمیه که واقعا جز با کار کردن نمیشه درش خبره شد. (ضمنا در این بین یه نیم نگاهی هم به تفاوت قوانین مالیاتی ما با سایر کشورها داشته باش. البته فکر می کنم استانداردهای حسابداری و حسابرسی مون تا حد بسیار زیادی با امریکا مشترک است)
در کنار تمام مطالب فوق، اگر بتونی تا سال آینده مقاله یا مقالاتی هم آماده کنی، همراه با نمرات امتحاناتت یقینا می تونید مجموعه خوبی رو به دانشگاه ها عرضه کنید.
موفق باشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Unbroken - 06-01-2013

ممنون
خوب خوشبختانه الان 2 تا مقاله علمی-پژوهشی دارم.
از راهنماییهات استفاده بردیم.
بازم ممنون.