آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - blur - 17-12-2012

(17-12-2012, 09:44 PM)sony نوشته: با سلام
من سونی
دانشجوی لیسانس سال دو هستم
رشتم Horticulture هست و در دانشگاه سراسری ارومیه درس می خونم
GPA فعلا 17/30 هست
روی مقاله کار میکنم در زمینه ی گیاهان دارویی
زبانم خیلی خوبه و می خوام تابستون ازمون GRE بدم
می خوام واسه Master تو یه کشور دیگه که از سطح علمیه بالایی با امکانات خوب درس بخونم
میشه کمی منو راهنمایی کنین
Thanks Smile
این گرایش همونی بود که منظورم بود به نسبت کمی ارائه میشه...بهرحال در اروپا آلمان بهترینه. البته ایتالیا هم اساتید خوبی داره تو این رشته منتها فاند ندارن اغلب. خب مسلما چون امریکا تعداد دانشگاه های بیشتری داره پس تعداد بیشتری استاد فعال تو این زمینه خواهید یافت...منتها اطلاع داشته باشین که خیلی وقت ها این اساتید تو دپارتمان های بیولوژی و آگرونومی هستن. بنابراین فقط نباید تو دپارتمان باغبانی دنبالش باشین (البته اگر تقسیم بندی دپارتمان ها اصلا بهمین صورت باشه گاهی فقط plant science هست).
کانادا و استرالیا هم اساتیدی هستن که تو این زمینه کار میکنن به نسبت کمتر. موفق باشین Smile

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - sony - 17-12-2012

مرسی از بابت پاسخ سریعتان
پس من باید قید fund رو بزنم.اخه الان دیگه با این قیمت دلار تو ایران باید حتما fund بگیریم. Sad
یه سوال دیکه داشتم ,منظورتون از دانشگاه دولتی چسه؟مگه همه شون پولی نیستن؟ :0

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - blur - 17-12-2012

(17-12-2012, 10:30 PM)sony نوشته: مرسی از بابت پاسخ سریعتان
پس من باید قید fund رو بزنم.اخه الان دیگه با این قیمت دلار تو ایران باید حتما fund بگیریم. Sad
یه سوال دیکه داشتم ,منظورتون از دانشگاه دولتی چسه؟مگه همه شون پولی نیستن؟ :0
یعنی پاسخ من این همه ناامیدانه بود اگه این طوری بوده من عذر میخوام. بهرحال این گرایش کمتره نسبت به بقیه و این واقعیته من چون درگیرم اطلاع دارم... نه دوست عزیز ناامید نباش بهیچ وجه...
دولتی؟ من حرفی از دولتی نزدم. دانشگاه رایگان تو آلمان هست ولی من دقیق اطلاعی ندارم که چجوریه و کدوم دانشگاه ها و مقاطع تحصیلی....
بعدش در مورد فاند، شما معدلتو بالای 17 نگه دار. یه نمره تافل عالی حدود 100 بگیر...در این صورت شانس فاند رو خواهی داشت.
ایتالیارو هم بیشتر باز تحقیق کن...اطلاعات من نشون میده که اوضاع بودجه شون خرابه...چون مرحوم دکتر امیدبیگی اونجا دوره پست دکترا داشتن اولای تحقیقاتم رفتم چند تا دانشگاه اونجارو بررسی کردم!
در مورد امریکا هم مجددا اون شزایط بالایی رو داشته باش و GRE خوب (حتما بالاتر از 310 باشه) رو بیار انشاالله دکتری مستقیم اقدام کن و فاند هم بگیر...اون زمان یه پیامی هم به من بده یه چندتا راهنمایی کوچولو در مورد دانشگاها خدمتت بکنم، البته اگه زنده باشم و خیلی درب و داغون نباشمBig Grin

[جداشده] با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mina86248 - 24-12-2012

با عرض سلام
اگر در ایران جز نفرات برتر کنکور یا دانشگاه های تهران در رشته دندانپزشکی باشی چجوری با حداقل مدارک مورد نیاز از دانشگاهای آمریکا میشه پذیرش گرفت؟

RE: [جداشده] با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Karim - 25-12-2012

(24-12-2012, 07:28 PM)mina86248 نوشته: با عرض سلام
اگر در ایران جز نفرات برتر کنکور یا دانشگاه های تهران در رشته دندانپزشکی باشی چجوری با حداقل مدارک مورد نیاز از دانشگاهای آمریکا میشه پذیرش گرفت؟
باعرض ادب
سوالتون کمی کلی و مبهم هست! منظورتون چیه از حداقل مدرک؟ چه رشته ای قصد ادامه تحصیل دارید؟ معدلتون چنده؟ وضعیت زبانتون چجوریاست؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - salazar716 - 27-12-2012

درود.
میدونم با این وضعیت ارز و اینا جواب این سوال رو دادن سخته ولی:
با 50 میلیون واسه ارشد چه کشوری رو پیشنهاد میدین؟
رشته: مکانیک- ساخت و تولید
معدل در زمان اپلای : بین 14.5 تا 15 البته 2 سال آخر 16.5 تا 17
GRE هم شرکت خواهم کرد، به عنوان plan B میخوام این رو داشته باشم که اگه کانادا و دیرکت پی اچ دی آمریکا نشد(با فاند)، مستر رو با هزینه ی خودم بخونم...
واسه سال دیگه اپلای خواهم کردWink

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shahrouz - 27-12-2012

سلام فواد جان آلمان، اتریش به نظر من مطلوبه. آلمان خداقل 700-800 یورو هزینه زندگی ماهیانه که در دو سال 17-18 هزار یورو می شه و با 2-3 هزار یورو هزینه شهریه می شه 20-21 هزار یورو . الان فکر می کنم کشوری ارزونتر از آلمان وجود نداشته باشه که مدرکش البته بیارزه! البته بیشتر از 50 میلیون می شه ولی این به نظرم پایینترینه و به نظرم بتونی یک مقدار از هزینه هاتو بعد ترم اول خودت در بیاری. دکترا بودی می گفتم نیوزیلند.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - bigharar - 27-12-2012

سلام
من لیسانسم رو از دانشگاه امیرکبیر تو رشته مهندسی عمران با معدل حدود 15 (معدل دروس تخصصی بالاتر از 16 حتا) گرفتم و فوق لیسانسم رو همین شهریور با معدل 17 از دانشگاه علم و فرهنگ (غیرانتفاعی تهران) گرفتم.
سطح زبانم خوب هستش. در حدود نمره 7 آیلتس. هنوز امتحان ندادم ولی میتونم تو یکی دو ماه امتحانم رو بدم و نهایتا تا پایان سال مدرکم رو بگیرم.
کار پایان نامه ارشدم قوی بوده ولی هنوز مقاله ندارم و اونم میتونم تو چند ماه به یه چیزی برسونم در سطح ISI
حالا با این شرایط که من مشمولم و از یه سال بعد از فارغ التحصیلیم (ینی مهر سال دیگه) باید برم سربازی و الان تو شرایط فراغت از تحصیلم، آیا شانسی برای پذیرش هست یا خیر؟
اگه هست بیشتر رو کدوم کشورها متمرکز بشم؟

پیشاپیش از راهنمایی تون ممنونم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shahrouz - 27-12-2012

شما از اونجا که معدل و یا رزومه پژووهشی قابل توجهی ندارید بهتره روی آمریکا و نمره جی ار ای قابل توجه تمرکز کنید. اروپا معدل کارشناسی و مقالات شما مهم هست، در کانادا معدل ، استرالیا یا معدل و یا مقالات بسیار عالی. در آمریکا شما با معدل متوسطی که دارید و با جی ار ای خوب یا خیلی خوب می تونید به گرفتن فاند امیدوار باشید.

اینها یک مقدار متفاوت خواهد بود اگر مقاله isi بتونید منتشر کنید در اون صورت رای غیرجی8 شانس دارید. (جی 8: دانشگاههای گروه 8 استرالیا: تاپیک استرالیا رو بخونید)
جی ار ای (بخش نمرات زبان و جی ار ای رو بخونید)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Urmia - 27-12-2012

با سلام و خسته نباشید

نمی دونم این سوالو باید کجا بپرسم. اگه جاش اینجا نیس شرمنده. من می خوام شروع کنم برای جور کردن کارام برا رفتن به آمریکا. هنوز اول خطم و خیلی اطلاعات کم دارم . اولین چیزی که می خوام بدونم اینه که اگه بتونم از یه دانشگاه فاند جور کنم، کلا از همون اول کار تا رسیدن به دانشگاهم و گرفتن اولین فاندم چقدر هزینه باید از جیبم صرف کنم؟ همچنین شنیدم باید یه مبلغی تو یه حساب بانکی به اسم خودم باشه که برا گرفتن ویزا لازمه. این مبلغ چنده؟ اطلاعات کامل در این دو موردو از کدوم تاپیک پیدا کنم؟