آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shihan - 01-12-2012

(01-12-2012, 06:35 PM)milad760 نوشته: منم گفتم از نظر معدل امیدی نیست و fh آلمان چی هست؟بنظر شما حداقل مبلغ مورد نیاز برای ارشد چقدر است؟
FH >>> موسسات علمی - کاربردی موسوم (فاخشهوله) که در واقع یک سطح پایین تر از دانشگاه UNIVERSITAT در المان شناخته میشن و یه جور کالج هستند و تنها 2 مقطع لیسانس و فوق رو پوشش می دهند و مقطع دکتری درونش وجود نداره!!! این موسسات حیطه اصلی کارشون تمرکز روی حوزه کاربردی و عملی و تربیت دانشجو برای وروود به بازار کار صنعتی است و عملاً خیلی از مفاهیم تئوری دروس کمتر توش پرداخته میشه. اما این نکته رو هم بگم که حسن این موسسات در واقع یافتن بهتر موقعیت شغلی در اتریش و المان است به نسبت سایر دانشجویان!!! شهریه در کلیه موسسات و دانشگاههای المان (تقریباً بالای 90%) رایگان یا نیمه رایگان (ترمی 300 تا 500) یورو در برخواهد داشت.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 02-12-2012

برای رسته های مدبریت کلا باید gmat هم داشته باشین و الان دوست خودم خیلی برای همین مشکل داره.البته اون مدیریت بازرگانی هست و نمیدونم برای مدیریت صنعتی چقدر واجبه.ولی داشته باشید مزیت محسوب میشه.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - MaMi - 12-12-2012

یکی از دوستان، شرایطش رو برای من پیام خصوصی کرد، ولی من ترجیح دادم متن پیام ایشون رو اینجا ذکر کنم که دوستان باتجربه بتونند ایشون رو راهنمایی کنند؛ (ضمن اینکه من عینا پیام خصوصی ایشون رو اینجا قرار میدم)

نقل قول:کارشناسی:مهندسی شیمی 16.06 از صنعتی سهند

کارشناسی ارشد: مهندسی هسته ای 17.37 از امیرکبیر

تافل 570، 1 مقاله ISI، یک کنفرانس بین المللی، انتخاب بهترین مقاله و ارائه در کنفرانس بین المللی، و یک کنفرانس داخلی، شرکت در یک اینترکامپریزن با نتایج عالی، تسلط به فرانسه در سطح متوسط

به شدت علاقه دارم که در رشته م شیمی برای دکترا اقدام کنم، ولی با توجه به اینکه در کارشناسی ارشد، رشته تحصیلم عوض شده و از طرفی اسم این رشته کمی جلب توجه میکنه، به شدت سردگم هستم.

چون:
1.نمی دونم برای کسی که در مقطع ارشد، در حوزه دیگری فعالیت کرده ، امکان پذیرش در رشته کارشناسی هست یا نه؟
2. ثانیا برای کسی که رشته هسته ای خونده (با توجه به شرایط ایران)، امکان پذیرش و ادامه تحصیل در خارج از ایران وجود داره یا نه؟
این مسئله به شدت باعث سردگمی من شده، حتی با وجود امتناع از ادامه دکتری در ایران، باز هم از اقدام برای خارج اباء دارم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Karim - 13-12-2012

(12-12-2012, 08:32 PM)MaMi نوشته:
یکی از دوستان، شرایطش رو برای من پیام خصوصی کرد، ولی من ترجیح دادم متن پیام ایشون رو اینجا ذکر کنم که دوستان باتجربه بتونند ایشون رو راهنمایی کنند؛ (ضمن اینکه من عینا پیام خصوصی ایشون رو اینجا قرار میدم)

درود،
بنظرمن که ایشون اصلا سمت رشته های هسته ای نره بخصوص آمریکا و استرالیا که ویزا وحتی پذیرش تقریبا ناممکنه وبه هیچ عنوان در سفارت ها هم اسمی از رشته هسته ای نیارند که .........

ایشون بنظر من ،1-با همین لیسانس و البته نمی دونم نمره جی آریشون چنده واسه امریکا دکتری مستقیم همین امسال اپلای کنند( چهار-پنج تا دانشگاه متوسط به پایین)
2-اروپا هم واسه دکتری البته مرتبط با ارشد می تونن اپلای کنن واسه پوزیشن های خالی
3- اگر امسال موفق به رفتن نشدند به نظرم دو راه دیگه در پیش دارندالف) تعدا د مقاله هاشون و نمره جی آریی جنرال و حتی تافل رو خیلی خوب ارتقا بدهند و سال بعد دوباره بروند در خط مستقیم به دکتری در آمریکا ب) ااگر همچنان اصرار به رشته شیمی دارند به فکر گرفتن یک فوق لیسانس مرتبط در ایران یا خارج با هزینه خودشون باشند چون احتمال فاند واسه مستر یه نمه سخته

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - سعید دنیایی - 17-12-2012

<p>دوستان عزیز سلام</p><p>من تازه عضو شدم و حسابی گیجم .راستیتش&nbsp; به اکثر پیجا سر زدم و تقریبا یه سری اطلاعات کلی به دست اوردم.ولی هنوز چند تا سوال&nbsp; بی جواب دارم اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم</p><p>&nbsp;تا 2 ترم دیگه لیسانسم رو تموم&nbsp; یعنی&nbsp;تا بهمن ماه 91.معدلم حدود 15.چند وقتی هست کلاس ایلتس میرم.فعلا هم&nbsp; هیچ چی ندارم&nbsp; یعنی نه مقاله ای نه چیز دیگه .رشتم هم عمران تو یه دانشگاه غیر انتفاعی تو شمال</p><p>1.اصلا باید از کی برای رفتن اقدام کنم تا بتونم برای ترم بهار ورود کنم</p><p>2.اصلا با این شرایطم به غیر اسیا به کجاها باید فکر کنم.</p><p>3.اصلا شانسی برای فاند دارم جاشم تو ارشد برام مهم نیست</p><p>هزار تا سوال دیگه هم دارم .هر کسی هر جوری می تونه&nbsp; کککککککککممممممممککککککککک</p>

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Cortex - 17-12-2012

(17-12-2012, 12:32 AM)سعید دنیایی نوشته: دوستان عزیز سلام
من تازه عضو شدم و حسابی گیجم .راستیتش به اکثر پیجا سر زدم و تقریبا یه سری اطلاعات کلی به دست اوردم.ولی هنوز چند تا سوال بی جواب دارم اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم
تا 2 ترم دیگه لیسانسم رو تموم یعنی تا بهمن ماه 91.معدلم حدود 15.چند وقتی هست کلاس ایلتس میرم.فعلا هم هیچ چی ندارم یعنی نه مقاله ای نه چیز دیگه .رشتم هم عمران تو یه دانشگاه غیر انتفاعی تو شمال
1.اصلا باید از کی برای رفتن اقدام کنم تا بتونم برای ترم بهار ورود کنم
2.اصلا با این شرایطم به غیر اسیا به کجاها باید فکر کنم.
3.اصلا شانسی برای فاند دارم جاشم تو ارشد برام مهم نیست
هزار تا سوال دیگه هم دارم .هر کسی هر جوری می تونه کککککککککممممممممککککککککک

سلام دوست من
به فروم خوش اومدید. در ابتدا پیشنهاد می کنم جزوه راهنمای پذیرش رو مطالعه بفرمایید. سپس اینکه شما به آسیا یا غیر آسیا بخواید فکر کنی برمیگرده به رزومه شما. که صرفاً اسم دانشگاه ملاک نیست. اونقدری که نمرات زبان و آزمون های شما و البته معدل و مقالات شما مهمه اسم دانشگاه در رده های بعدی هست...

شما سوالاتتون رو در انجمن خودش و یا از مشاورین سایت در انجمن مشاوران بپرسید. دوستان سعی می کنن کمکتون کنند.

موفق باشید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - سعید دنیایی - 17-12-2012

سلام دوستان
من تازه واردم کمک لطفا
2 ترم دیگه یعنی بهمن 91 تموم می کنم .رشته عمران تو یه دانشگاه غیر انتفاعی تو شمال.معدلم 15 .چند وقتی هست زبان می خونم ولی هنوز نمره ندارم.در مورد مقاله هنوز نه ولی مشغولم.برای ارشد می خوام اقدام کنم
حالا با این تفاسیر اولا از کی باید دست به کار بشم تا بتونم برای بهار سال بعد ورود کنم دوما اصلا شانس دارم برای جای فاند بگیرم جاشم زیاد برام مهم نیست اگه هزینه نداشته باشه برام خیلی بهتره چون خودم اسپانسرم بعد دوستان با این شرایط کجا وچی برام توصیه میکنند

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shahrouz - 17-12-2012

درود

سعید عزیز،شانس فاند گرفتن ندارید. ولی به نظر من بهتره به دانشگاههای رایگان اروپا در آلمان یا نروژ یا فنلاند فکر کنید. از برخی از اونها شانس پذیرش رو دارید. بدون نمره زبان هم بعید می دونم جایی بتونید پذیرش بگیرید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - rulany - 17-12-2012

(17-12-2012, 12:53 AM)سعید دنیایی نوشته: سلام دوستان
من تازه واردم کمک لطفا
2 ترم دیگه یعنی بهمن 91 تموم می کنم .رشته عمران تو یه دانشگاه غیر انتفاعی تو شمال.معدلم 15 .چند وقتی هست زبان می خونم ولی هنوز نمره ندارم.در مورد مقاله هنوز نه ولی مشغولم.برای ارشد می خوام اقدام کنم
حالا با این تفاسیر اولا از کی باید دست به کار بشم تا بتونم برای بهار سال بعد ورود کنم دوما اصلا شانس دارم برای جای فاند بگیرم جاشم زیاد برام مهم نیست اگه هزینه نداشته باشه برام خیلی بهتره چون خودم اسپانسرم بعد دوستان با این شرایط کجا وچی برام توصیه میکنند
دو ترم دیگه که فکر کنم میشه بهمن 92. درسته؟
شانس فاند که شاید شاید شاید در چین بگیردی بازم شاید شاید بشه یه امیدی داشت. اما اگر میتونی از پس هزینه هات بر بیای :
1-انگلیسی بخوانی و برای کشورهای رایگان مثل امان فنلاند نروژ اتریش و فرانسه اپلای کنی
2-فرانسه بخوانی و دراین سال به راحتی هممیتونی مدرک ب1 رو بگیری.در این صورت بالای 100تا انتخاب رایگان در فرانسه داری .فقط مشکل ویزا داره فرانسه که اگر مثل امسال باشه خیلی خوبه.اما بازم معلوم نیست شیط فرانسه چطوریه!

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - sony - 17-12-2012

با سلام
من سونی
دانشجوی لیسانس سال دو هستم
رشتم Horticulture هست و در دانشگاه سراسری ارومیه درس می خونم
GPA فعلا 17/30 هست
روی مقاله کار میکنم در زمینه ی گیاهان دارویی
زبانم خیلی خوبه و می خوام تابستون ازمون GRE بدم
می خوام واسه Master تو یه کشور دیگه که از سطح علمیه بالایی با امکانات خوب درس بخونم
میشه کمی منو راهنمایی کنین
Thanks Smile