آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Maha - 30-11-2011

با سلام

نمی دونم در جای درستی سولمو مطرح کردم یا نه ، خرداد ماه سال دیگه درسم در مقطع لیسانس تموم می شه

معدلم الان 17 و تا اون موقع نهایتا 17.7 میشه و رشته ام کامپیوتر

مقاله ندارم ، ولی زبانم خوبه اما امتحان ندادم اما فکر کنم IBT رو با شناختی که از خودم دارم 100 بتونم بزنم

در ضمن دانشجوی پیام نور هستم ، با این تفاسیر برای پذیرش لیسانس به دکترا برای امریکا با فاند ایا شانسی دارم ؟

و در حدود چه رنک دانشگاههایی رو می تونم در نظر بگیرم ؟

به نظرتون اگر سال بعد برای یک کشور اروپایی اپلای کنم تو مقطع فوق ، در چه کشورهایی می تونم فاند کامل بگیرم و ایا معقولانه تر هست اصلا این کار ؟

یا بمونم تو ایران واسه فوق بخونم ؟ یا به دانشگاه رنک متوسط تر در امریکا برم برای فوق و بعد برای یک دانشگاه خوب برای دکترا بخونم ؟
اگر بمونم و روی مقاله کار کنم چی ؟

خیلی طولانی شد اما هر کدوم از دوستان و اشنایان یه چیزی میگن ادم گیج میشه

اما هدفم در نهایت امریکا با فاند کامل هست

یادداشت مدیر
=======================================
لطفا توجه داشته باشید که برای پرسیدن شانس پذیرش از کشور خاص می‌تونید سوال‌تون رو در انجمن کشور مورد نظر بپرسید.

لینک‌های زیر نمونه‌هایی از این موضوعات هستند:
شانس گرفتن پذیرش و بورس از امریکا
شانس گرفتن پذیرش دکترا از کانادا
شانس گرفتن پذیرش و بورس از استرالیا

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mohamad0014 - 30-11-2011

البته اشاره نکردید به رشتتون. به صورت کلی به نظر من برای فوق اروپا اپلای کنید.از بین کشور های آلمان، اتریش، سوئد،اسپانیا ، سوئیس ,فرانسه چند جایی را اپلای کنید به نظرم شانس فاند فوق در اروپا دارید اگه با دقت و حوصله انتخاب کنید. بعد برای آمریکا می تونید دکتری یه جای خوب+فاند بگیرید. البته اضافه کنم برای فوق کانادا هم اپلای کنید
موفق باشید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Maha - 30-11-2011

(30-11-2011, 06:27 PM)mohamad0014 نوشته: البته اشاره نکردید به رشتتون. به صورت کلی به نظر من برای فوق اروپا اپلای کنید.از بین کشور های آلمان، اتریش، سوئد،اسپانیا ، سوئیس ,فرانسه چند جایی را اپلای کنید به نظرم شانس فاند فوق در اروپا دارید اگه با دقت و حوصله انتخاب کنید. بعد برای آمریکا می تونید دکتری یه جای خوب+فاند بگیرید.
موفق باشید.

ممنون از پاسختون

گفتم که کامپیوتر می خونم ، ایا این کشورها به زبان انگلیسی تدریس میشه دروس یا به زبان کشور مقصد ؟

اگر بتونم با کار فشرده تر نهایتا یک مقاله در سطح نسبتا بالا بدم بازم به نطرتون اروپا بهتر از بقیه موارد است ؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mohamad0014 - 30-11-2011

(30-11-2011, 06:32 PM)Maha نوشته: ممنون از پاسختون

گفتم که کامپیوتر می خونم ، ایا این کشورها به زبان انگلیسی تدریس میشه دروس یا به زبان کشور مقصد ؟

اگر بتونم با کار فشرده تر نهایتا یک مقاله در سطح نسبتا بالا بدم بازم به نطرتون اروپا بهتر از بقیه موارد است ؟
ببخشید ندیده بودم. همه به زبان انگلیسی هست. به نظرم در صورت خواندن فوق در اروپا اعتبار بیشتری برای پذیرش خوب در مقطه دکتری در آمریکا به روزمه خود خواهی داد که بسیار تاثیر داره..

بازم ممنون چند سوال

میشه چند نمونه محدود از دانشگاههایی که رنک خوبی دارن و من با این معدل می تونم پذیرش با فاند بگیرم برا مثال بگید ؟

چرا بعضی کشورها مثل انگلیس و ایتالیا در لیست پیشنهادیتون نیست من شانس پذیرش با فاند را ندارم یا اینها خوب نیستن ؟

ایا در صورت درس خوندن در اروپا در مقطع فوق باز هم باید رعایت موارد TAL را در تحقیقاتمون در نظر بگیریم ؟؟؟ یعنی سمتشون نریم ؟؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.arash - 30-11-2011

(30-11-2011, 06:56 PM)Maha نوشته: ایا در صورت درس خوندن در اروپا در مقطع فوق باز هم باید رعایت موارد TAL را در تحقیقاتمون در نظر بگیریم ؟؟؟ یعنی سمتشون نریم ؟؟
دوست عزیز,
لیست رشته ها و گرایش هایی که در TAL اومده فقط مخصوص آمریکاست. ولی برخی از رشته ها و گرایش ها هستند که هم در TAL اومده و هم برخی از کشورهای اروپایی در موردشون حساس هستند که بیشتر مربوط به هسته ای و سیستم های نظامی هستند. مثلا کشور سوئیس خیلی در مورد دانشجویان هسته ای حساس هست. کشورهای دیگه ای مثل فرانسه, انگلیس, هلند هم در مواردی بوده که روی برخی از رشته ها و گرایش ها مثل هسته ای, پلاسما, سیستم های موشکی و ... حساسیت نشون دادند. ولی مثل آمریکا لیستشون اونقدر ها هم طویل نیست!

(30-11-2011, 09:27 PM)m.arash نوشته: دوست عزیز,
لیست رشته ها و گرایش هایی که در TAL اومده فقط مخصوص آمریکاست. ولی برخی از رشته ها و گرایش ها هستند که هم در TAL اومده و هم برخی از کشورهای اروپایی در موردشون حساس هستند که بیشتر مربوط به هسته ای و سیستم های نظامی هستند. مثلا کشور سوئیس خیلی در مورد دانشجویان هسته ای حساس هست. کشورهای دیگه ای مثل فرانسه, انگلیس, هلند هم در مواردی بوده که روی برخی از رشته ها و گرایش ها مثل هسته ای, پلاسما, سیستم های موشکی و ... حساسیت نشون دادند. ولی مثل آمریکا لیستشون اونقدر ها هم طویل نیست!

ممنون اما فکر کنم نتونستم منظورمو خوب برسونم ، منظورم این بود که بعد از فوق به همان نسبتی که امریکا روی دانشجویان ایرانی که در ایران تحصیل کرده اندحساس هست ایا روی دانشجو یانی که در کشورهای دیگر هم تحصیل می کنند باز هم حساسیت نشان می دهد ؟؟؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.arash - 30-11-2011

(30-11-2011, 09:56 PM)Maha نوشته: ممنون اما فکر کنم نتونستم منظورمو خوب برسونم ، منظورم این بود که بعد از فوق به همان نسبتی که امریکا روی دانشجویان ایرانی که در ایران تحصیل کرده اندحساس هست ایا روی دانشجو یانی که در کشورهای دیگر هم تحصیل می کنند باز هم حساسیت نشان می دهد ؟؟؟
پس بهتر بود سوال خودتون رو در انجمن روادید آمریکا مطرح می کردید. ولی به طور خلاصه باید بگم که قاعدتا حساسیت باز هم باید وجود داشته باشه چون پروسه کلیرنسی که برای ایرانیان پیش بینی شده باید همه جا رعایت شود ولی تجربه نشون داده که در اکثر موارد این حساسیت ها بسیار کم بوده و یا به عبارت دیگر, حساسیت ها در رابطه با برخی از رشته ها مثل هسته ای و پلاسما و... همچنان وجود داشته اما در رابطه با رشته های دیگری که در لیست هم وجود دارد مثل برخی گرایش های هوافضا (به جز گرایش های سیستم های دفاعی و موشکی) حساسیت ها کم تر بوده و افرادی توانستند با همین گرایش ها ویزای آمریکا رو اخذ کنند. اما باید بگم که هیچ چیز قطعی نیست و نمیشه با اطمینان گفت!

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m0h3n - 01-12-2011

(30-11-2011, 06:56 PM)Maha نوشته: بازم ممنون چند سوال
میشه چند نمونه محدود از دانشگاههایی که رنک خوبی دارن و من با این معدل می تونم پذیرش با فاند بگیرم برا مثال بگید ؟
چرا بعضی کشورها مثل انگلیس و ایتالیا در لیست پیشنهادیتون نیست من شانس پذیرش با فاند را ندارم یا اینها خوب نیستن ؟
ایا در صورت درس خوندن در اروپا در مقطع فوق باز هم باید رعایت موارد TAL را در تحقیقاتمون در نظر بگیریم ؟؟؟ یعنی سمتشون نریم ؟؟

معدل شما خوب هست. پیشنهاد من به شما این هست که فوق رو سعی کنید اروپا بخونید و بعد برای دکتری برای امریکا اقدام کنید.
برای آلمان دانشگاههای Bonn و Saarland رو می تونید در نظر بگیرید. برای ایتالیا دانشگاه Plitechnico Di milano رو درنظر بگیرید. سوئد، دانشگاههای Uppsala و KTH
and so on .....

برای آگاهی بیشتر از دانشگاههای هر کشور، لطفا به تاپیک های مربوطه مراجعه کنید.

و اینکه خیلی روی فاند برای دوره Master حساب نکنید !

موفق باشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Maha - 01-12-2011

(01-12-2011, 02:03 AM)m0h3n نوشته: معدل شما خوب هست. پیشنهاد من به شما این هست که فوق رو سعی کنید اروپا بخونید و بعد برای دکتری برای امریکا اقدام کنید.
برای آلمان دانشگاههای Bonn و Saarland رو می تونید در نظر بگیرید. برای ایتالیا دانشگاه Plitechnico Di milano رو درنظر بگیرید. سوئد، دانشگاههای Uppsala و KTH
and so on .....

برای آگاهی بیشتر از دانشگاههای هر کشور، لطفا به تاپیک های مربوطه مراجعه کنید.

و اینکه خیلی روی فاند برای دوره Master حساب نکنید !

موفق باشید

ممنون میشه بگید ایا این عدم فاند مربوط به همه ترم هاست یا اگر خودمان دنبالش باشیم احتمال گرفتنش در ترم های بعدی هست

با این توضیحات اگر من توانایی مالی نداشته باشم (در حد یک الی دو ترم) خوب به نظرتون ارشد در ایران مناسب تره یا دانشگاه سطح متوسط تر در امریکا که فاند هم بتونم بگیرم ؟؟