آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 18-10-2012

(18-10-2012, 07:06 PM)dragon_heart نوشته: با سلام
لیسانس من ژنتیک دانشگاه چمران با معدل 13.4 و الان تا اخر اسفند فوق لیسانس تو رشته بیوشیمی معدل 17 میگیرم
دارم برا تافل میخونم احتملا نمره 100 بگیرم 1 مقاله ISI دارم داخلی هم دارم

چه کشوری رو پیشنهاد میدید و در حال حاضر شانسم برای کدوم کشورها برای بورسیه مناسبه!؟
سلام دوست عزیز
معدل کارشناسی شما پایینه، بنابراین اگر بتونین در امتحان GRE شرکت کنین و نمره بالایی بیارین می تونین برای آمریکا شانس داشته باشین. برای دانشگاه های کانادا معمولا چون به معدل اهمیت بیشتری داده میشه ممکن هست شانس کمتری داشته باشین. با اینحال میتونین با اساتید تماس بگیرین و اگر جواب خوبی گرفتین اپلای کنین.
برای اروپا هم می تونین اقدام کنین. به خصوص اگر پوزیشنی پیدا کنید که با پیشینه تحقیقاتی شما مرتبط باشه. منتهی باید دقت کنید که برای پوزیشن های اروپا رقابت بسیار شدید هست.
در کل با یک نمره بالا در امتحان GRE و امتحان تافل به نظرم برای دانشگاه های آمریکا شانس بیشتری خواهید داشت.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spring64 - 19-10-2012

آقا اینجوری منو نترسونید با معدل ...Smile...من معدل لیسانسم 14/23 هست و فوقم 18/43.دانشگاه بوعلی همدان.الانم دارم میخونم برای جی آر ای و تافل.نگید معدل لیسانست پایینه و نمیشه که من قید همه چی رو از جمله دکترای داخل ایران رو دارم میزنم که بچسبم به اینا.مقاله هم دارم یه داخلی ولی تو ژورنال به زبان انگلیسی و یکی هم آی.اس.آی فعلا

لحن شوخی بود Smile.پذیرای نظرتون هستم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 19-10-2012

دوست عزیز من گفتم معدل کارشناسی شما پایین هست. معدل ارشدتون خیلی خوبه. شما باید برین در سایت دانشگاه ها بگردین. ملاحظه خواهید کرد که خیلی هاشون شرط معدل دارن. این مسئله در مورد دانشگاه های کانادا معمولا مهمتر هست، که یا میگن معدل چهار سال کارشناسی و یا دو سال آخر باید از یک مقداری بالاتر باشه. شما تاپیک تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند رو بخونید لطفا. خواهید دید که عوامل مختلفی هست که تاثیر داره یکیش هم معدله که معمولا اهمیت زیادی داره. اگر مایل بودین سوالات بیشتری در این زمینه بپرسین در همون تاپیک مطرح بفرمایید. همچنین یک تاپیک شرط معدل هم برای دانشگاه های کانادا وجود داره اگر سوال بیشتری در این زمینه داشتین اونجا مطرح بفرمایید.
من گفتم که برای آمریکا با یک نمره بالا در امتحان GRE (نمره بالا در این امتحان برای آمریکا خیلی مهم هست و معدل پایین رو پوشش خواهد داد) با توجه به تعداد بیشتر دانشگاه ها شانس بیشتری برای پیدا کردن استاد (به خصوص چون مقاله دارین) و گرفتن پذیرش خواهید داشت.

[جداشده] این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - kasra_p - 21-10-2012

وقتتون به خیر
من فوق لیسانس برق -الکترونیکم . نمی دونم چیکار
کنم .خیلی دوست دارم دکترا بخونم ولی عمرا تو ایران بخونم چون واقعا تو ایران دکترا
خوندن مخصوصا تو رشته و گرایش ما وقت تلف کردنه و مخصوصا این که تو دانشگاه دوره فوقم هیچ کدوم از استادهامون تو این زمینه تخصص ندارن و هیچی برای گفتن ندارن تو همون فوقشم چیزی برای گفتن نداشتن و همه دانشجوهای دکترامون هم ناراضی بودن از تمام شرایط و می گفتن که استادها هیچ چیزی ندارن که بگن و کلاسها و همه چی رو فقط دودر می کنن . علاوه بر آن هیچ برنامه ای هم نداریم و فقط بلا تکلیفیم .حالا خوب که به عنوان یکی از دانشگاههای مثلا خوب هم اسم در کرده در صورتی که اصلا و ابدا نیست .و از طرفی گرایش ما که طراحی RFIC(مدارات مجتمع RF ) هستش اصلا بازار کار نداره تو ایران
. ولی برای گرایش ما اگه به جز آمریکا هم بخوایی
جای دیگه بخونی اصلا از هیچ جهت نمی صرفه واونم اون طوری که شنیدم ارزش نداره .خیلی دوست دارم تو
آمریکا دکترا بخونم ولی از لحاظ مالی واقعا اصلا شرایطشو ندارم.از لحاظ مالی شاید بتونم
پول بلیط رو فقط فراهم بکنم؟!!!!اونم شاید( حالا از هزینه اپلای ها و امتحان زبان و .... هیچ خبری ندارم . شاید اگه اونا رو در نظر بگیرم پول برای همون بلیطشم نرسه ) . فعلا یه آزمون استخدامی دادم معلوم نیست
چی بشه. ولی واقعا وقتی فکر می کنم که درس ودانشگاهو ول کنم و حالا شاید یه جایی یه
کاری اونم بی ربط به تخصصم گیر بیارمو تا آخر همینجوری ادامه بدم به شدت غصم می گیره
. اصلا نمی تونم اینجوری ادامه بدم.الان هم واقعا دپرس شدم و در بی هدفی و سردرگمی وبلاتکلیفی وحشتناکی به سر می برم و تنها کاری که می کنم دارم رو زیان کار می کنم تا شاید تافلی یا جی GREای بگیرم ولی آیا ازشون استفاده خواهم کرد یا نه نمی دونم ولی من واقعا درس خوندن و ادامه تحصیل رو خیلی دوست دارم
. نمی دونم چیکار کنم؟؟ لطفا هر کدوم از دوستان اگه راهکاری دارن پیشنهاد بکنند مخصوصا برا این رشته و این گرایش.

ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 21-10-2012

سلام دوست عزیز
در وهله اول باید بگم که تصمیم گیری بر عهده خود شماست و نظرات اینجا تنها برای کمک به این تصمیم گیری هست. در مرحله اول بد نیست که این تاپیک رو بخونین: در مسیر اپلای چگونه انگیزه پیدا می کنید.
شما باید تصمیم بگیرین که میخواین اینجا ادامه تحصیل بدید یا خیر. بسته به شرایط خودتون، بعد از تصمیم گیری باید مراحل اپلای رو مطالعه بفرمایید. همین تاپیک اطلاعات خوبی به شما میده، علاوه بر این میتونین جزوه راهنمای پذیرش رو مطالعه کنید.
اگر رزومه خودتون رو در تاپیک با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد مطرح بفرمایید دوستان میتونن در مورد شانس شما نظر بدن.
همچنین در مورد هزینه های اپلای هم میتونین به تاپیک بحث پیرامون هزینه های اپلای مراجعه بفرمایید و سوالی داشتین بپرسین.
شاید نظرات دوستانی که برق خوندن هم برای شما مفید باشه. در ضمن میتونین به انجمن برق و کامپیوتر هم مراجعه بفرمایید. اطلاعات اونجا هم میتونه براتون مفید باشه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nimam - 26-10-2012

با سلام
من دانشجوی کاردانی رشته کامپیوتر هستم و هنوز رزومه خاصی ندارم، و زبان هم دارم برای امتحان iELTS اماده میشم، من میخوام کارشناسی رو هم در ایران با معدل بالا بگذرونم و سعی کنم تا پایان کارشناسی چند مقاله هم آماده کنم،
سوال من این هست که برای بورسیه گرفتن (کانادا با اروپا) از الان باید چه کار هایی رو انجام بدم!؟
رتبه دانشگاه زیاد مد نظرم نیست....دانشگاه های سطح پایین یا متوسط (مهم کانادا)
و اینکه هزینه مورد نیاز واسه کارشناسی ارشد (فاند یا فول فاند) حدودا چقدر هست؟ (هزینه کلی! هم خرج دانشگاه و زندگی و....)
و ممنون میشم از دوستان اگر راهنمایی کنن ، که از الان من 2 -3 سال وقت دارم... تو این مدت چه کار هایی رو انجام بدم بهتره.....
با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 26-10-2012

(26-10-2012, 09:52 PM)nimam نوشته: با سلام
من دانشجوی کاردانی رشته کامپیوتر هستم و هنوز رزومه خاصی ندارم، و زبان هم دارم برای امتحان iELTS اماده میشم، من میخوام کارشناسی رو هم در ایران با معدل بالا بگذرونم و سعی کنم تا پایان کارشناسی چند مقاله هم آماده کنم،
سوال من این هست که برای بورسیه گرفتن (کانادا با اروپا) از الان باید چه کار هایی رو انجام بدم!؟
رتبه دانشگاه زیاد مد نظرم نیست....دانشگاه های سطح پایین یا متوسط (مهم کانادا)
و اینکه هزینه مورد نیاز واسه کارشناسی ارشد (فاند یا فول فاند) حدودا چقدر هست؟ (هزینه کلی! هم خرج دانشگاه و زندگی و....)
و ممنون میشم از دوستان اگر راهنمایی کنن ، که از الان من 2 -3 سال وقت دارم... تو این مدت چه کار هایی رو انجام بدم بهتره.....
با تشکر
سلام دوست عزیز
من به شما پیشنهاد میدم که جزوه راهنمای پذیرش رو مطالعه بفرمایید. اطلاعات بسیار خوبی به شما خواهد داد.
در مورد گرفتن کمک هزینه هم انجمن کمک هزینه و تماس با استادان اطلاعات خوبی به شما خواهد داد و با کمک هزینه هایی که وجود داره آشنا خواهید شد.
برای کانادا و آمریکا معمولا فاند برای دکترا بیشتر هست تا کارشناسی ارشد. البته با معدل بالا و نمرات خوب امتحانات زبان (و داشتن مقاله که در مقطع کارشناسی امتیاز مثبتی هست) شانس گرفتن فاند وجود خواهد داشت. برای اروپا بهتر هست که به سراغ دانشگاه هایی برید که شهریه پایینی دارند (سوالات خودتون در این زمینه رو میتونین در انجمن کشورهای اروپایی مطرح بفرمایید.)

هزینه بسته به شهر و دانشگاه میتونه متفاوت باشه. من برای آمریکا رو به عنوان مثال بگم. برای خیلی از دانشگاه های آمریکا شهریه به تنهایی سالی 15000 تا 20000 تا هست که این به غیر از هزینه زندگی هست. هزینه زندگی بسته به شهر ممکنه ماهی 1000 تا 2000 باشه برای یک دانشجو. ممکن هست تا زمانی که شما اقدام بفرمایید هزینه ها تغییر کنه. در هرصورت این هزینه بسیار زیاد هست و دانشجویان خارجی معمولا ترجیح میدن که بدون کمک هزینه نرن.
اگر شما فول فاند بشین شهریه رو نیاز نیست پرداخت کنین و در قبال کار به عنوان TA یا RA ماهیانه مبلغی رو دریافت خواهید کرد که کفاف زندگی شما رو خواهد داد. ولی اگر پارشیال فاند باشین ممکن هست که مثلا فقط از پرداخت شهریه معاف بشین. در هر صورت هزینه ای که باید بکنین بستگی به نوع فاند شما داره.
شما در مدت زمانی که دارین معدلتون رو بالا ببرین و زبان بخونین. اگر امکان نوشته مقاله رو دارین بنویسین. زمینه های تحقیقاتی که به اون علاقه دارین مشخص کنین که بعد بتونین اساتیدی رو که در اون زمینه ها کار میکنین پیدا کنین. حدود یکسال و خورده ای قبل از اقدام برای پذیرش هم جستجو برای دانشگاه رو شروع کنید.

[جداشده] با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - شادان - 06-11-2012

من دانشجوی سال دوم مهندسی شیمی هستم از دانشگاه سراسری معدلم تا الان 13.5 هست.قصد دارم واسه ادامه تحصیل به خارج از کشور برم ولی اصلا نمیدونم از کجا و چجوری باید شروع کنم.زبان انگلیسی بد نیس ولی فک نمیکنم در حد آیلتس یا تافل باشه.میخواستم راهنماییم کنید که از کجا شروع کنم و اینکه معدلمو حداقل تا چقد بالا ببرم.

RE: [جداشده] با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Karim - 06-11-2012

(06-11-2012, 12:30 PM)شادان نوشته: من دانشجوی سال دوم مهندسی شیمی هستم از دانشگاه سراسری معدلم تا الان 13.5 هست.قصد دارم واسه ادامه تحصیل به خارج از کشور برم ولی اصلا نمیدونم از کجا و چجوری باید شروع کنم.زبان انگلیسی بد نیس ولی فک نمیکنم در حد آیلتس یا تافل باشه.میخواستم راهنماییم کنید که از کجا شروع کنم و اینکه معدلمو حداقل تا چقد بالا ببرم.
خوش اومدی به سایت
باید خدمتت عرض کنم خدا خیلی دوست داشته که الان این سوال رو پرسیدی. دوست عزیز معدلت پایینه یعنی باید بگم خیلی پایینه که اهمیت معدلو بیشتر واست معلوم بشه. از همین الان اولین و مهمترین رسالتت تا اخر لیسانس بالا بردن معدلت باشه اصلا سقف نذار واسه خودت من بهت میگم، شما بگو باید همه نمراتم 20 بشم که همه تلاشتو بکنی
دومین رسالتت هم زبان باشه یواش یواش لغت بخون واسه جی آریی ، تافل یاآیلتس الان زوده. به قسمت جی اریی مراجعه کن در همین سایت و اطلاعات بیشتر رو اونجا بخون راجع به جی آری

بازم بگم قوربون دستت معدل یادت نره Smile

موفق باشی

RE: [جداشده] با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - شادان - 07-11-2012

ممنون :-D.چشم:-D....باشه ولی یه سوال دیگه تا الان بیشتر علوم پایه پاس کردم.حالا نمیدونم اینجا اینطوریه یا همه دانشگاها رو علوم پایه خیلی حساسن که نمره خیلی بالا گرفتن سخته.میخواستم ببینم بعدا واسه ریز نمره واسه دانشگاهی که بخوام بفرستم.اونا رو این موضوع چقد حساسن؟؟؟؟؟؟؟