آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 09-10-2012

(08-10-2012, 11:45 PM)zahya نوشته: با سلام، وققتان بخیر

برای ایمیل زدن به اساتید، برای درخواست پذیرش دو تا مشکل دارم:
1- دقیقا به کدام قسمت سایت دانشگاه بروم تا بتوانم اساتید رشته خودم (شیمی) پیدا کنم؟
2- چگونه می توان دقیقا به وب اساتید دست یافت تا بتوان زمینه کاریشان را مطالعه کرد؟
عزایزن لطفا راهنمایی کنید
با تشکر از blur عزیز
شما همچنین میتونین در لینک Graduate Program (برای مقطع ارشد به بالا) اسم رشته خودتون رو پیدا کنید و بعد در لینک هایی مثل faculty research area/ Research Groups/... اسم اساتید رو پیدا کنید.
معمولا در این صفحات اسم اساتید و زمینه تحقیقاتیشون هست و ممکن هست که بعضی از اساتید آدرس homepage شخصی خودشون رو هم گذاشته باشن. البته لزوما همشون وب سایت ندارن ولی آدرس ایمیلشون رو میتونین در همین صفحات پیدا کنین. به عنوان مثال این لینک رو ببینین.
برای اطلاعات بیشتر لطفا مراجعه کنید به تماس با استادان

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - pooooya - 11-10-2012

با سلام به همگی و تشکر از راهنمایی های مفیدتون، ای اولین پست منه، تا اینجا یه کمی پستهای قبلی رو خوندم و دارم اطلاعات کسب میکنم.
بعد از گرفتن مدرک کارشناسی ارشد، آیا میشه در یک دانشگاه خاص مثل سیدنی، هم درخواست بورسیه داد و هم درخواست پذیرش!؟
شنیدم که کشوری که برای ادامه تحصیل به شما مجوز حضور در اون کشور رو میده نباید بدونه که شما قصد موندگار شدن در اون که کشور رو دارید در غیر این صورت به احتمال زیلد درخواستتون رو رد میکنه! آیا این درسته؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 11-10-2012

(11-10-2012, 01:35 PM)pooooya نوشته: با سلام به همگی و تشکر از راهنمایی های مفیدتون، ای اولین پست منه، تا اینجا یه کمی پستهای قبلی رو خوندم و دارم اطلاعات کسب میکنم.
بعد از گرفتن مدرک کارشناسی ارشد، آیا میشه در یک دانشگاه خاص مثل سیدنی، هم درخواست بورسیه داد و هم درخواست پذیرش!؟
شنیدم که کشوری که برای ادامه تحصیل به شما مجوز حضور در اون کشور رو میده نباید بدونه که شما قصد موندگار شدن در اون که کشور رو دارید در غیر این صورت به احتمال زیلد درخواستتون رو رد میکنه! آیا این درسته؟
سلام دوست عزیز
به فروم خوش اومدین.
اگر شما قصد دارین برای دکترا ادامه تحصیل بدین انواع مختلفی از کمک هزینه ها وجود داره که بتونین از آنها استفاده کنین. به عنوان مثال در مورد کشور استرالیا همونطور که خودتون اشاره کردین اسکالرشیب هایی وجود داره که میتونین برای آنها درخواست بدین و یا برای آمریکا و کانادا میتونین TA و یا RA بشین. بسته به کشور و دانشگاه نوع کمک هزینه و مقدارش می تونه متفاوت باشه. ولی معمولا تمام کسانی که برای دکترا اپلای می کنن درخواست استفاده از کمک هزینه رو هم میدن. حالا شکل این درخواست ممکن هست متفاوت باشه. به عنوان مثال در آمریکا شما میتونین با یک استاد تماس بگیرین و نظرش رو جلب کنین.
بحث ویزا که متفاوت هست. منظورتون از این که کشور بدونه احتمالا در زمان گرفتن ویزا هست. مثلا برای آمریکا شما با یک آفیسر مصاحبه می کنین و خوب قصد شما درس خوندن هست. طبیعتا از نظر اونها شما باید برگردید. ولی خیلی ها برنمیگردن منتهی در زمان مصاحبه مدارکی ارائه میدن که میخوان برگردن به کشورشون.
برای اطلاعات بیشتر در مورد کمک هزینه ها و تماس با استادان مراجعه کنید به این انجمن
در مورد دانشگاه های استرالیا و کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمک هزینه های آنها هم میتونین مراجعه کنین به این انجمن.
برای ویزا هم هر کشور انجمنی جداگانه داره که به عنوان مثال برای آمریکا می تونین مراجعه کنین به اینجا.
موفق باشین

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - dariush66 - 12-10-2012

سلام من به راهنمای نیاز دارم خیلی ممنون می شم اگه کمکم کنید

من گرافیست سه بعدی کامپیوتر هستم . رودروایسی رو بزارم کنار کارم در مجموع در حد نسبتا خوبی هست و چند مسابقه بردم و پروژه های زیادی تو ایران انجام دادم (در کل نمونه کار در حد قابل قبول رو دارم )
و باید بگم که شاخه ای که من توش کار می کنم فقط نیاز به اطلاعت کامپیوتر نداره و قدرت دست و در کل هنرمند بودن آدم توش خیلی مهمه و کسی که دستش قوی نباشه نمی تونه کار خوبی ارائه بده (از خودم تعریف نمی کنم اینو نوشتم که ملموس تر کنم قضیه رو Big Grin )
سنم هم 25 سال هست و در مدت زمان دیپلم تا الان که 6 سال شده در مقطع کارشناسی مکانیک می خونم دانشگاه آزاد تهران ولی هنوز مدرک نگرفتم(و اگه بتونم پذیرش بگیرم حاضرم کلا مدرک نگیرم و از کشور خارج شم چون اگه مدرک بگیرم باید برم سربازی ) ... یه مدته سرچ می کنم دانشگاه state university chico رو پیدا کردم که تو رده خوبی هست و چون ایالتی هم هست هزینه هاش کمتره و خیلی علاقه دارم ازش پذیرش بگیرم در مقطع bachelor رشته computer graphic
یه نکته دیگه هم اینکه پدر مادرم به تازگی گرین کارت گرفتن و شنیدم که این یه نکته منفیه چون باید بتونی ثابت کنی نمی خوای بعد از تحصیل در امرکیا بمونی ( که من می خوام بمونم Big Grin )
و این که چون می خوام برای سال دیگه پذیرش بگیرم و باید 12 ماه قبل که می شه الان درخواست کنم من الان تافل ندارم . اینگیلیسیم مخصوصا لیسنینگ و دایره لغاتم خوبه ولی تو گرامر به شدت مشکل دارم و فکر نمی کنم اگه امتحان بدم نمره زیاد خوبی بگیرم
و اینکه از نظر هزینه تحصیلات مشکلی نیست و هزینه ها رو دیدم و امکان اینکه ثابت کنم اون مقدار پول رو هم دارم دارم

می خواستم بپرسم که این مورد که می گن نوعی پذیرش هست که بعدش به دانشجو فرصت 6 ماهه برای یادگیری زبان می دن با توجه به شرایط من و رشته ام امکانش هست ؟ و اینکه امتحان بدم و تافل با نمره پایین رو بفرستم بهتر از اینه که تافل نداشته باشم ؟ و یا اینکه کلا چون 6 سال از زمان دیپلمم گذشته دیگه دیره ؟ و اینکه اگه با توجه به شرایط من کلا منو در هر قسمتی راهنمایی کنین خیلی ممنون می شم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - spt - 12-10-2012

(12-10-2012, 07:22 AM)dariush66 نوشته: سلام من به راهنمای نیاز دارم خیلی ممنون می شم اگه کمکم کنید

من گرافیست سه بعدی کامپیوتر هستم . رودروایسی رو بزارم کنار کارم در مجموع در حد نسبتا خوبی هست و چند مسابقه بردم و پروژه های زیادی تو ایران انجام دادم (در کل نمونه کار در حد قابل قبول رو دارم )
و باید بگم که شاخه ای که من توش کار می کنم فقط نیاز به اطلاعت کامپیوتر نداره و قدرت دست و در کل هنرمند بودن آدم توش خیلی مهمه و کسی که دستش قوی نباشه نمی تونه کار خوبی ارائه بده (از خودم تعریف نمی کنم اینو نوشتم که ملموس تر کنم قضیه رو Big Grin )
سنم هم 25 سال هست و در مدت زمان دیپلم تا الان که 6 سال شده در مقطع کارشناسی مکانیک می خونم دانشگاه آزاد تهران ولی هنوز مدرک نگرفتم(و اگه بتونم پذیرش بگیرم حاضرم کلا مدرک نگیرم و از کشور خارج شم چون اگه مدرک بگیرم باید برم سربازی ) ... یه مدته سرچ می کنم دانشگاه state university chico رو پیدا کردم که تو رده خوبی هست و چون ایالتی هم هست هزینه هاش کمتره و خیلی علاقه دارم ازش پذیرش بگیرم در مقطع bachelor رشته computer graphic
یه نکته دیگه هم اینکه پدر مادرم به تازگی گرین کارت گرفتن و شنیدم که این یه نکته منفیه چون باید بتونی ثابت کنی نمی خوای بعد از تحصیل در امرکیا بمونی ( که من می خوام بمونم Big Grin )
و این که چون می خوام برای سال دیگه پذیرش بگیرم و باید 12 ماه قبل که می شه الان درخواست کنم من الان تافل ندارم . اینگیلیسیم مخصوصا لیسنینگ و دایره لغاتم خوبه ولی تو گرامر به شدت مشکل دارم و فکر نمی کنم اگه امتحان بدم نمره زیاد خوبی بگیرم
و اینکه از نظر هزینه تحصیلات مشکلی نیست و هزینه ها رو دیدم و امکان اینکه ثابت کنم اون مقدار پول رو هم دارم دارم

می خواستم بپرسم که این مورد که می گن نوعی پذیرش هست که بعدش به دانشجو فرصت 6 ماهه برای یادگیری زبان می دن با توجه به شرایط من و رشته ام امکانش هست ؟ و اینکه امتحان بدم و تافل با نمره پایین رو بفرستم بهتر از اینه که تافل نداشته باشم ؟ و یا اینکه کلا چون 6 سال از زمان دیپلمم گذشته دیگه دیره ؟ و اینکه اگه با توجه به شرایط من کلا منو در هر قسمتی راهنمایی کنین خیلی ممنون می شم
دوست عزیز!!
اولا تبریک میگم به خاطر ورودتون به اینجا و براتون آرزوی آینده ای سرشار از موفقیت میکنم Smile
در مورد شرایط شما والا نکته ی اول خبر خیلی بدیه که انگار شما نمیدونید: شما نمیتونید اگه مشمول خدمت هستید برای مقطع کمتر از ارشد از ایران خارج بشید..

میدونم خیلی ناراحت کننده هست اما خب امیدتون رو به هیچ وجه از دست ندید، بهترین راه حلی که به نظر من میرسه اینه که تا اونجا که میتونید درستون رو در مکانیک جدی بگیرید و سعی کنید با گرفتن پذیرش در ارشد مکانیک از ایران خارج بشید، اگه میخاید هزینه هاش رو خودتون بدید خیلی کار سختی نیست (مخصوصا دانشگاه های یکم رده پایین تر) و بعدش میتونید با خیال راحت به رشته ی مورد علاقتون بپردازید،
در مورد 6 ماه کالج بله هست اما من خیلی برای مقطع ارشد مطمئن نیستم و خیلی راحت نیست برای شما اون شرایط، اون معمولا برای افرادی با سن کمتر هست که میخان تازه درس رو شروع کنن اما بازم میگم غیر ممکن نیست،
به نظر من بهترین راه اینه که الان که وقت دارید با خیال راحت درستون رو در کنار زبان بخونید و مدارک لازم رو جور کنید و سال دیگه اپلای کنید برای ارشد (اگه تا دو سال دیگه درس مکانیکتون تموم میشه)

در مورد پروسه ی ویزا و گرین کارت بنده خیلی اطلاع ندارم، میتونید به تاپیک مربوط بهش مراجعه کنید،

موفق باشید و امیدتون رو از دست ندید و ما اینجا هنرمند کم داریم خوبه که شما هنرمندا رو میبینیم Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - zahya - 13-10-2012

دوستم دوباره سلام

در دبیرستان شاگرد ممتاز بودم ولی فکر نمیکردم بعدا معدل اینقدر مهم بشه، هرچند دروس تخصصی نمراتم خیلی بهتر است تا دروس عمومی...

تمامی مدارکم را ترجمه کرده ام، دلم میخواهد هر چه زودتر پذیرش بگیرم سوالم اینست:

1- اول باید نمرات زبان یا GRE را آماده کنم،بعد شروع به پرکردن فرم اپلیکیشن آنلاین کنم؟

2- برای رشته ما چه امتحان GRE subject یا Generalباید ثبت نام کنم؟

3- با توجه به اینکه متفاوته ولی برای دانشگاههای متوسط آمریکا یا کانادا چه نمره زبانی یا GRE کافی است؟

سپاس در سپاس

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 13-10-2012

دوست عزیز
شما حتما همین تاپیک و همچنین سایر تاپیک های انجمن راهنمای گرفتن پذیرش رو مطالعه بفرمایید. همچنین با مراجعه به تاپیک جزوه راهنمای پذیرش و مطالعه این جزوه به بسیاری از سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.
خواستن خوبه ولی مسئله این هست که شما باید یک سری مدارک رو آماده داشته باشین. از جمله نمره امتحان GRE. دانشگاه ها یک ددلاین دارن. فرستادن مدارک، نمرات امتحانات زبان و GRE باید قبل از ددلاین تعیین شده صورت بگیره. همچنین فرم اپلیکشن آنلاین رو باید تا قبل از ددلاین پرکنید. لزوما نباید اول نمره امتحان زبان آماده بشه. ولی مسئله این هست که تا زمانی که شما کلیه مدارکی که دانشگاه می خواد رو نفرستین حتی در صورت سابمیت کردن اپلیکیشن شما بررسی نخواهد شد. برای دانشگاه های آمریکا فرقی نمی کنه رشته شما چی باشه باید امتحان جنرال رو بدین (شاید بعضی رشته های استثنا باشه ولی اکثریت میخوان) امتحان سابجکت هم مال برخی رشته ها هست مثل شیمی. مراجعه بفرمایید به این انجمن.
برای دانشگاه های کانادا این امتحان اجباری نیست. برای آمریکا مینیمم نمره زبان متفاوت هست. بهتر هست که در سایت دانشگاه چک بفرمایید. چیزی که من دیدم برای رشته های فنی بوده که مینیمم آیلتس 6.5 بوده. ولی برای GRE خیلی متفاوته. مثلا بعضی جاها فقط مینیمم بخش ریاضی رو میگن و برخی مجموع دو بخش ریاضی و وربال. در نوع قدیمی امتحان مینیمم 1100 بود معمولا.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - pooooya - 18-10-2012

با سلام ، لیسانس مهندسی کامپیوتر-نرم افزار معدل 12.87 ، فوق لیسانس آی تی-تجارت الکترونیک معدل 16، زبان در سطح تقریبا عالی. سابقه کاری مرتبط بین 5 تا 6 سال، مقاله ندارم اما در تلاشم که بتونم مقاله معتبر هم داشته باشم.

در نظر دارم بورسیه بگیرم تا متحمل هزینه سنگینن نشم، اما اگر نتونم بورسیه بگیرم ترجیح میدم تو کشوری ادامه تحصیل بدم که اجازه کار داشته باشم و بتونم از عهده مخارج بربیام.

چه کشوری رو پیشنهاد میدید و در حال حاضر شانسم برای کدوم کشورها برای بورسیه مناسبه!؟

لطفا اولویت بورس و بعد پذیرش رو در نظر بگیرید. با تشکر

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spt - 18-10-2012

(18-10-2012, 10:46 AM)pooooya نوشته: با سلام ، لیسانس مهندسی کامپیوتر-نرم افزار معدل 12.87 ، فوق لیسانس آی تی-تجارت الکترونیک معدل 16، زبان در سطح تقریبا عالی. سابقه کاری مرتبط بین 5 تا 6 سال، مقاله ندارم اما در تلاشم که بتونم مقاله معتبر هم داشته باشم.

در نظر دارم بورسیه بگیرم تا متحمل هزینه سنگینن نشم، اما اگر نتونم بورسیه بگیرم ترجیح میدم تو کشوری ادامه تحصیل بدم که اجازه کار داشته باشم و بتونم از عهده مخارج بربیام.

چه کشوری رو پیشنهاد میدید و در حال حاضر شانسم برای کدوم کشورها برای بورسیه مناسبه!؟

لطفا اولویت بورس و بعد پذیرش رو در نظر بگیرید. با تشکر
سلام و خوش اومدید به اینجا Smile
متاسفانه معدلتون خیلی خوب نیست و ارشدتون هم خیلی به لیسانستون مربوط نیست....
اگه خیلی برای جی آر ای تلاش کنید و نمره ی خیلی خوبی توش بیارید برای آمریکا شانس کمی دارید و در مورد اروپا به نظرم بیشتر شانستون رو توی کشور هایی که تحصیل مجانی هست و میتونید کار کنید مثل فنلاند و نروژ و تا حدی آلمان امتحان کنید...

موفق باشید Smile

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - dragon_heart - 18-10-2012

با سلام
لیسانس من ژنتیک دانشگاه چمران با معدل 13.4 و الان تا اخر اسفند فوق لیسانس تو رشته بیوشیمی معدل 17 میگیرم
دارم برا تافل میخونم احتملا نمره 100 بگیرم 1 مقاله ISI دارم داخلی هم دارم