آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - shahrzad - 26-09-2012

سلام من می خوام برای رشته mba اقدام کنم معدل دانشگاهیم 17.5 هست و ilts هم 7.5 شدم می خوام بدونم از کدوم کشور ها شانس گرفتن فاند دارم؟راستی راجع به ازمون gmat هم اگر بتونید رانماییم کنید ممنون می شم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 27-09-2012

(26-09-2012, 11:36 PM)shahrzad نوشته: سلام من می خوام برای رشته mba اقدام کنم معدل دانشگاهیم 17.5 هست و ilts هم 7.5 شدم می خوام بدونم از کدوم کشور ها شانس گرفتن فاند دارم؟راستی راجع به ازمون gmat هم اگر بتونید رانماییم کنید ممنون می شم
به فروم خوش اومدین دوست عزیز
اینطور که دیدم رشته کارشناسی شما مهندسی پزشکی هست و غیر مرتبط با رشته ای که میخواید بخونید. نمره زبان و معدل شما خیلی خوبه. ولی مشکل این هست که گرفتن پذیرش از بیزنس اسکول ها خیلی مشکله و رقابت براشون بسیار زیاده. به خصوص اینکه رشته کارشناسی شما هم بسیار تفاوت داره با رشته ای که میخواید بخونید. (البته اجباری در مرتبط بودن رشته شما وجود نداره ولی معمولا ارتباط رشته کارشناسی و ارشد موثر هست)
بسیاری از دانشگاه های آمریکا این رشته رو ارائه میدن. همچنین دانشگاه های کانادا. من پیشنهاد میکنم که اگر مصر هستین نمره بالایی در امتحان GMAT بیارین و سعی کنین در SOP دلایل قانع کننده ای برای این تصمیم بیارین.
علاوه براین خیلی از دانشگاه ها میخوان که متقاضیان این رشته سابقه کار مرتبط داشته باشن. (البته لزوما اجباری نیست)
در مورد آزمون GMAT میتونین مراجعه بفرمایید به این انجمن.

هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - night_sing - 27-09-2012

سلام من نمی‌خوام برای دانشگاه اپلی‌ کنم برای یه collageتواین ویرجینا که فامیلم اونجا هستن می‌خوام اپلی‌ کنم که تافل آی‌بی‌تی ۶۱ قبول می‌کنه می‌خواستم راهنماییم کنین

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 27-09-2012

(27-09-2012, 01:58 AM)night_sing نوشته: سلام من می‌خوام برای دانشگاه اپلی‌ کنم برای یه collageتواین ویرجینا که فامیلم اونجا هستن می‌خوام اپلی‌ کنم که تافل آی‌بی‌تی ۶۱ قبول می‌کنه می‌خواستم راهنماییم کنین
به فروم خوش اومدین دوست عزیز
شما باید به سایت College مورد نظرتون مراجعه بفرمایین و بعد ببینین که برای اپلای کردن چه مدارکی لازم داره. همونطور که خودتون اشاره کردین یکی از مدارک مدرک زبان هست. علاوه بر اون یکسری مدارک دیگه هم از شما خواهند خواست. مثلا مدارک دوره دبیرستان و ترجمه اونها. باید به دقت سایتشون رو مطالعه کنین و ببینین که نحوه اپلای براشون به چه صورت هست. آیا نیازه که مدارک رو براشون پست هم بکنین و یا خیر.
معمولا به اینصورت هست که شما باید یکسری مدرک رو براشون با پست بفرستین و همچنین فرم اپلیکیشن آنلاین رو هم پر و سابمیت کنین. بعد از مدتی به شما اطلاع داده میشه که پذیرفته شدین یا خیر. برای اطلاعات بیشتر در مورد فرم های پذیرش میتونین این انجمن رو مطالعه بفرمایید. تاپیک های گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی هم میتونه مفید باشه براتون.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mohsen.pat - 01-10-2012

سلام خسته نباشید.
من دانشجوی سال آخر مهندسی مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهرانم.
معدلم 16 و در حال حاضر زبانم متوسطه.
به نظر شما با این شرایط از کدوم دانشگاه های کانادا احتمال فاند گرفتنم زیاده؟
آیا اگه 5 ساله کنم و سال پنجم رو به پروژه ام اختصاص بدم احتمال فاند گرفتنم زیادتر میشه؟
با تشکر.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 01-10-2012

(01-10-2012, 04:32 PM)mohsen.pat نوشته: سلام خسته نباشید.
من دانشجوی سال آخر مهندسی مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهرانم.
معدلم 16 و در حال حاضر زبانم متوسطه.
به نظر شما با این شرایط از کدوم دانشگاه های کانادا احتمال فاند گرفتنم زیاده؟
آیا اگه 5 ساله کنم و سال پنجم رو به پروژه ام اختصاص بدم احتمال فاند گرفتنم زیادتر میشه؟
با تشکر.
سلام دوست عزیز
با توجه به فارغ التحصیلی شما از دانشگاه تهران و اینکه فاند برای دوره ارشد کم هست پیشنهاد می کنم که روی زبانتون کار کنید و با بدست آوردن نمرات بالا در آزمون های تافل/آیلتس و همچنین امتحان GRE برای دکترای مستقیم دانشگاه های آمریکا اقدام کنید. با توجه به اینکه کارشناسی هم هستید داشتن مقاله برای شما اجباری نیست و با همین شرایط که گفتم شانس خوبی برای پذیرش با فاند در مقطع دکترا خواهید داشت.
اگر حتما می خواید ارشد هم بخونید میتونید برای برخی دانشگاه های اروپا اقدام کنید که هزینه تحصیل در آنها پایین هست.
در مورد کانادا برای مقطع ارشد شانس گرفتن فاند زیاد نیست.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mhz_ir - 06-10-2012

دوستان میخاستم بپرسم با داشتن ریزنمرات تا ترم آخر هم میشه پذیرش گرفت؟(بدون ارائه اصل مدرک)

و اگه اصل مدرک لازمه ترجمه شده با تایید دادگستری باشه برای اپلای قبول میکنند یا اصل فارسیش رو هم بعدا میخان؟!

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 06-10-2012

(06-10-2012, 09:06 PM)mhz_ir نوشته: دوستان میخاستم بپرسم با داشتن ریزنمرات تا ترم آخر هم میشه پذیرش گرفت؟(بدون ارائه اصل مدرک)

و اگه اصل مدرک لازمه ترجمه شده با تایید دادگستری باشه برای اپلای قبول میکنند یا اصل فارسیش رو هم بعدا میخان؟!
خیلی از کسانی که اپلای می کنند هنوز دانشجو هستند و اصل مدرکشون رو دریافت نکردن. اکثر دانشگاه ها قبول می کنند که شما با ترجمه رسمی ریز نمرات برای پذیرش اقدام کنید. با این وجود ضرری نداره اگر با یک ایمیل از دانشگاه مورد نظر سوال کنید.
ترجمه رسمی اصل مدرک(یک کپی فارسی هم به انتهای ترجمه پانچ میشه توسط دارالترجمه) برای اپلای کافی است. ختی موردی بود که من با مدرک موقت اپلای کردم و بعد اصل مدرک رو که گرفتم اسکن ترجمه رسمیش رو فرستادم به دانشگاه.
اصل مدرک فارسی زمانی که شما پذیرش گرفتین برای ثبت نام در دانشگاه لازم خواهد بود.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - zahya - 08-10-2012

با سلام، وققتان بخیر

برای ایمیل زدن به اساتید، برای درخواست پذیرش دو تا مشکل دارم:
1- دقیقا به کدام قسمت سایت دانشگاه بروم تا بتوانم اساتید رشته خودم (شیمی) پیدا کنم؟
2- چگونه می توان دقیقا به وب اساتید دست یافت تا بتوان زمینه کاریشان را مطالعه کرد؟
عزایزن لطفا راهنمایی کنید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - blur - 09-10-2012

(08-10-2012, 11:45 PM)zahya نوشته: با سلام، وققتان بخیر

برای ایمیل زدن به اساتید، برای درخواست پذیرش دو تا مشکل دارم:
1- دقیقا به کدام قسمت سایت دانشگاه بروم تا بتوانم اساتید رشته خودم (شیمی) پیدا کنم؟
2- چگونه می توان دقیقا به وب اساتید دست یافت تا بتوان زمینه کاریشان را مطالعه کرد؟
عزایزن لطفا راهنمایی کنید
سلام شما باید دپارتمان شیمی رو تو سایت دانشگاه پیدا کنین....حالا تو بعضی از سایت ها باید وارد بخش Academics بشین و بعد Schools & departments...معمولا براحتی با سرچ کردن اسم دپارتمان شیمی میتونید پیداش کنید...اونجا هم معمولا یه قسمت faculty داره که اسم اساتید اون دپارتمان هست و رو هر کدوم کلیک کنین می تونید رزومه استاد رو ببینید...مثلا http://www.chemistry.mcgill.ca/directory/index.php یا اینجا http://www.chem.purdue.edu/people/faculty.asp