آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ashkanmatai2000 - 01-09-2012

لطفاشرایط پذیرش درمقطع لیسانس دردانشگاه های کشورهندومالزی روبرایم بفرستید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shihan - 01-09-2012

(01-09-2012, 03:47 PM)ashkanmatai2000 نوشته: لطفاشرایط پذیرش درمقطع لیسانس دردانشگاه های کشورهندومالزی روبرایم بفرستید
دروود.
شرایط تحصیل در این 2 کشور رو تا جایی که اطلاع دارم به این شکل است که براي مقطع كارشناسي صرفا دارا بودن ديپلم 12 سال يا پيش دانشگاهي و براي ديپلمه هاي فني صرفا داشتن فوق ديپلم. پس از ارسال مدارک و بررسی بسته به نمره در هر درسی ارزیابی شده و به شما اطلاع داده میشه که در چه ترمی بنشینید.
طول دوره در مقاطع کارشناسی هنر،علوم پایه ،انسانی ،اجتماعی 3سال برای کارشناسی رشته های مهندسی و تکنولوژی 4سال و برخی 5 سال ارائه میشه.

اما من مجدداً تاکید میکنم برای لیسانس تحصیل در هیچ کشوری را توصیه نمی کنم با وجود شانس بالای شما برای قبولی در دانشگاههای ایران،
لینکهای مهم:
رایزن فرهنگی در هند
رایزن فرهنگی در جنوب شرق اسیا

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - aseman - 09-09-2012

سلام

من برق الکترونیک دانشگاه علم و صنعت با معدل 14/47 و در حال حاضر ارشد
مخابرات فردوسی می خونم با معدل 17/70 یک سال و نیم از درسم مونده به
نظرتون برای چه کشورهایی واسه دکترا پذیرش بگیرم بهتره؟زبانم متوسط

ونمیدونم کلاسای تافل برم یا ایلز؟

لطفا کمکم کنید

ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 09-09-2012

(09-09-2012, 01:31 PM)aseman نوشته: سلام
من برق الکترونیک دانشگاه علم و صنعت با معدل 14/47 و در حال حاضر ارشد مخابرات فردوسی می خونم با معدل 17/70 یک سال و نیم از درسم مونده به
نظرتون برای چه کشورهایی واسه دکترا پذیرش بگیرم بهتره؟زبانم متوسط
ونمیدونم کلاسای تافل برم یا ایلز؟

لطفا کمکم کنید

ممنون
سلام
در مورد انتخاب بین تافل و آیلتس در این تاپیک پاسخ شما رو دادم. با توجه به اینکه معدل کارشناسیتون پایین هست سعی کنید که معدل ارشد رو بالا نگه دارین. در ضمن شما الان درستون تموم نشده و احتمالا مقاله هم ندارین. نمره آزمون زبان و نمره آزمون GRE (مورد نیاز برای دانشگاه های آمریکا و برخی دانشگاه های اروپا و کانادا، برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به انجمن GRE ) هم ندارین. اینطوری نظر دادن خیلی سخته. (تاپیک فاکتورهای موثر بر گرفتن پذیرش و فاند رو مطالعه کنید)
با داشتن یک نمره بالا در امتحانات زبان و همچنین نمره بالا در امتحان
GRE و داشتن مقاله برای دانشگاه های متوسط و خوب آمریکا میتونین شانس داشته باشین. برای کانادا هم باید بتونین استاد پیدا کنید(مراجعه کنید به انجمن کمک هزینه و تماس با استادان)
از طرف دیگه با توجه به شرایطی که در مورد گرفتن ویزای کانادا و آمریکا وجود داره میتونین برای دانشگاه های اروپا هم به دنبال پوزیشن های دکتری در دانشگاه های مختلف باشین.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - lidoma - 12-09-2012

رشته بیوتکنولوژی کشاورزی تموم کردم مدرک ibt گرفتم و مقاله هم در حال چاپ شدنه معدل ارشدم 17.53 به نظرتون واسه کدوم کشور میتونم اپلای کنم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 13-09-2012

(12-09-2012, 11:32 PM)lidoma نوشته: رشته بیوتکنولوژی کشاورزی تموم کردم مدرک ibt گرفتم و مقاله هم در حال چاپ شدنه معدل ارشدم 17.53 به نظرتون واسه کدوم کشور میتونم اپلای کنم
معدل کارشناسیتون رو ذکر نکردین دوست عزیز. همچنین اینکه نمره تون در آزمون زبان چقدر شده، و اینکه امتحان GRE دادین یا نه و آیا اصلا قصد دارین این امتحان رو بدین؟
برای دانشگاه های آمریکا باید حتما نمره این امتحان رو داشته باشین.
اصولا هرکسی میتونه برای هر دانشگاهی که رشته اون رو ارائه میده اقدام کنه، اما تفاوت در این هست که مینیمم های دانشگاه های مختلف با رنک های متفاوت با هم فرق داره و همین امر تعیین کننده هست. بر فرض معدل کارشناسی شما اگر 16 به بالا باشه برای دانشگاه های کانادا شانس دارین چون به معدل اهمیت میدن. اما مثلا معدل 12 در کارشناسی میتونه برای گرفتن پذیرش مشکل ساز بشه. اما اگر شما نمره بالایی در آزمون
GRE بیارین میتونین برای دانشگاه های آمریکا اقدام کنین چون نمره این آزمون معدل پایین رو پوشش میده.
مقاله در حال چاپ شدن بد نیست ولی تاثیر زیادی نداره. برای دکترا به خصوص برای گرفتن فاند داشتن مقاله میتونه موثر باشه.
با در نظر گرفتن شرایطی که برای گرفتن ویزای آمریکا و کانادا هست بد نیست که پوزیشن های دکترای اروپا رو هم در نظر بگیرین. البته رقابت برای اونها بسیار شدیده.
با توجه به اینکه آزمون تافل ibt دادین اگر قصد شرکت در آزمون
GRE رو هم دارین میتونین برای دانشگاه های آمریکا اقدام کنین. چون معمولا خیلی از دانشگاه های آمریکا آزمون تافل رو بر آیلتس ترجیح میدن.
اگر معدل کارشناسیتون پایین نیست برای دانشگاه های کانادا هم میتونین اقدام کنید ولی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا ارتباط با استاد خیلی مهمه و پذیرش گرفتن بدون داشتن استاد خیلی سخته.
از اونجایی که مقاله ندارین فکر میکنم که اگر برای استرالیا اقدام کنید شانس زیادی برای گرفتن بورس نخواهید داشت.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - raha_p - 16-09-2012

سلام

من فوق لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل 17.5 دارم . لیسانس هم از دانشگاه آزاد با معدل 15. مقاله 2 تا کنفرانس خارجی(معمولی). تافل 90 و gre هنوز ندادم اما مطمئنم نمره نسبتا خوبی می گیرم. می تونم دوباره امتحان تافل بدم اگه لازم باشه. دارم رو یه مقاله برا isi کار می کنم ولی فکر نکنم برا امسال برسه.

حالا با این شرایط فکر می کنید برای دکتری برا کدوم دانشگاه یا کشور با فاند امیدی هست؟ البته من می خوام بعد تحصیل کار پیدا کنم و اقامت بگیرم. رنک دانشگاه تو پیدا کردن کار چقدر تاثیر دارد؟ برا چه رنک هایی اقدام کنم به نظرتون ؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 16-09-2012

(16-09-2012, 07:31 PM)raha_p نوشته: سلام

من فوق لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل 17.5 دارم . لیسانس هم از دانشگاه آزاد با معدل 15. مقاله 2 تا کنفرانس خارجی(معمولی). تافل 90 و gre هنوز ندادم اما مطمئنم نمره نسبتا خوبی می گیرم. می تونم دوباره امتحان تافل بدم اگه لازم باشه. دارم رو یه مقاله برا isi کار می کنم ولی فکر نکنم برا امسال برسه.

حالا با این شرایط فکر می کنید برای دکتری برا کدوم دانشگاه یا کشور با فاند امیدی هست؟ البته من می خوام بعد تحصیل کار پیدا کنم و اقامت بگیرم. رنک دانشگاه تو پیدا کردن کار چقدر تاثیر دارد؟ برا چه رنک هایی اقدام کنم به نظرتون ؟
سلام دوست عزیز
معدل ارشد شما خوبه ولی خوب معدل لیسانستون متوسطه. نمره زبان شما از مینیمم بعضی دانشگاه ها بالاتر و از مینمم بعضی پایین تره. معمولا به این صورته که مینمم دانشگاه ها آمریکا برای زبان از کانادا پایین تر هست. بنابراین حتما سایت دانشگاه رو چک کنید. اگر میخواین دوباره امتحان بدین که باید نمره بالاتر بیارین و داشتن نمره بالا هم یک عامل موثر هست.
داشتن مقاله ژورنالی درگرفتن فاند موثره ولی نمیشه گفت تنها عامله. با توجه به اینکه شما دو تا مقاله کنفرانسی دارین شانس فاند هم دارین. ولی خوب داشتن مقاله ژورنالی شانس رو بیشتر میکنه. اگر برای آمریکا میخواین اپلای کنین حتما باید در امتحان GRE شرکت کنین و به نظر من اگر یک نمره بالا بیارین برای دانشگاه های متوسط در رشته خودتون شانس فاند و پذیرش خواهید داشت.
برای کانادا در دانشگاه های متوسطش سعی کنین استاد پیدا کنین. چون بدون استاد پذیرش از کانادا تا اونجا که من تجربه و اطلاع دارم به خصوص در مورد رشته های فنی تقریبا ممکن نیست.
اروپا هم که بحث متفاوتی داره. در اروپا دکتری یک شغل محسوب میشه و فرد درواقع به استخدام دانشگاه در میاد و حقوق دریافت میکنه. باید به دنبال پوزیشن های دکتری باشین که دانشگاه های اروپا اعلام میکنن. رقابت برای این پوزیشن ها خیلی بالاست و ارتباط پیشینه تحقیقاتی و کاری فرد با پوزیشن و موضوع اون در به دست آوردنش بسیار موثره. بنابراین حتما اگر قصد رفتن به اروپا رو دارین برای پوزیشن های مختلف اقدام کنین که شانس داشته باشین.
بحث کار و اقامت متفاوت از موضوع تاپیک هست و براش تاپیک های جداگانه وجود داره. ولی به طور خلاصه فارغ التحصیل شدن از دانشگاهی که معروف باشه و داشتن استاد راهنمای خوب هردو در پیدا کردن کار موثر هستن.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mohi11 - 17-09-2012

با سلام
من پروسه پذیرش تا حدودی اشنایی نسبی دارم و کلیت کار رو می دونم
اما شرایطی که دارم این هست که من دانشگاه پیام نور می خونم معدلم 12 و تا الان که 9 ترم هست که می خونم 40 واحد بیشتر پاس نکردم
رشته ام هم ای تی هست و البته سربازی رو هم رفتم حالا البته دلیل نخواندنم نداشتن انگیزه بوده یعنی به زبان دیگه خانواده ام از سطح علمی بالایی برخوردار نبودن که بخوان در گذشته منو راهنمایی کنن به همین سبب نتونستن راه درست ادامه تحصیل رو پیدا کنم
الان چند مدتی هست که با این موضوع اشنا شدم و می خوام بطور جدی بدم
البته بگم که من در دوران راهنمایی و دبیرستان جزو نفرات برتر بودم
حالا با این شرایط من انصراف بدم از اول برم تو یک دانشگاه جدید بخونم با توجه با اینکه الان 25 سالمه در اینده بهتره برام
یا همین رو ادامه بدم و مثلا با حداقل ترم متوالی دیگه ای که می تونم پاس شه اما معدلم رو بالا بیارم و در کنار روی فاکتورهای دیگه مثل زبان و مقاله کار کنم
ایا موارد مثل نمرات پایین تاثیر گذار نیست
نکته هائز اهمیت اینه که من اصلا سر بسیاری از امتحانها بخاطر اینکه کار می کردم نرفتم و تو پیام نور اینها درس حذف شده تلقی میشه
منظورم اینه که من در این 9 ترم بیشتر واحدهایی که بر می داشتم حذف می شده خود به خود

حالا دوستان بزرگوار نظرشون رو اگر سریع تر بگن ممنون می شم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 17-09-2012

(17-09-2012, 12:10 PM)mohi11 نوشته: با سلام
من پروسه پذیرش تا حدودی اشنایی نسبی دارم و کلیت کار رو می دونم
اما شرایطی که دارم این هست که من دانشگاه پیام نور می خونم معدلم 12 و تا الان که 9 ترم هست که می خونم 40 واحد بیشتر پاس نکردم
رشته ام هم ای تی هست و البته سربازی رو هم رفتم حالا البته دلیل نخواندنم نداشتن انگیزه بوده یعنی به زبان دیگه خانواده ام از سطح علمی بالایی برخوردار نبودن که بخوان در گذشته منو راهنمایی کنن به همین سبب نتونستن راه درست ادامه تحصیل رو پیدا کنم
الان چند مدتی هست که با این موضوع اشنا شدم و می خوام بطور جدی بدم
البته بگم که من در دوران راهنمایی و دبیرستان جزو نفرات برتر بودم
حالا با این شرایط من انصراف بدم از اول برم تو یک دانشگاه جدید بخونم با توجه با اینکه الان 25 سالمه در اینده بهتره برام
یا همین رو ادامه بدم و مثلا با حداقل ترم متوالی دیگه ای که می تونم پاس شه اما معدلم رو بالا بیارم و در کنار روی فاکتورهای دیگه مثل زبان و مقاله کار کنم
ایا موارد مثل نمرات پایین تاثیر گذار نیست
نکته هائز اهمیت اینه که من اصلا سر بسیاری از امتحانها بخاطر اینکه کار می کردم نرفتم و تو پیام نور اینها درس حذف شده تلقی میشه
منظورم اینه که من در این 9 ترم بیشتر واحدهایی که بر می داشتم حذف می شده خود به خود

حالا دوستان بزرگوار نظرشون رو اگر سریع تر بگن ممنون می شم
سلام دوست عزیز و به فروم خوش اومدین

به خاطره تصمیم مهمی که گرفتین بهتون تبریک میگم Smile من سعی میکنم بهتون یک سری راهنمایی بکنم ولی تصمیم گیری در آخر به عهده خودتون خواهد بود.
اول از همه بگم که سربازی رفتن شما یک نکته مثبته و دیگه مشکلی از بابت سربازی برای خروج از کشور نخواهید داشت. اما در مورد تحصیل، معدل شما همونطور که میدونین پایینه. برای ادامه تحصیل و گرفتن پذیرش فاکتورهای زیادی دخیل هست و یکیش هم معدله. (تاپیک تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند رو مطالعه کنید)
متاسفانه برای دوره های کارشناسی در دانشگاه های خارجی برای دانشجوهای خارجی شانس زیادی برای گرفتن کمک هزینه تحصیلی وجود نداره و هزینه خیلی زیادی هم داره. بنابراین این گزینه رو که برای کارشناسی برین خارج از کشور رو بهتون پیشنهاد نمیکنم.
شما میتونین یا همین دوره پیام نور رو ادامه بدین و معدلتون رو بالا ببرین. بعد برای ارشد سعی کنین یک دانشگاه خیلی خوب قبول بشین و روی سایر فاکتورها از جمله معدل، مقاله (انجمن مقاله را برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید )، نمره امتحان زبان(مراجعه کنید به انجمن آزمون ها ) کار کنید. در اینصورت میتونین برای دکترا برای دانشگاه های خارجی اقدام کنین. ولی توجه داشته باشین که اگر بر فرض این راه رو انتخاب کنید با توجه به معدل پایین کارشناسی باید سایر فاکتورهاتون عالی باشه (معدل ارشد، داشتن مقاله، نمره بالا در امتحان تافل/آیلتس، اگر برای آمریکا بخواین اقدام کنید نمره بالا در امتحان GRE).
راه دیگه اینکه باز هم همین پیام نور رو تموم کنین. معدل رو بالا ببرین، در امتحان زبان نمره بالا بیارین، بعد برای ارشد برین یک دانشگاه اروپایی (مراجعه کنید به انجمن کشورهای اروپایی ) بعضی از دانشگاه های اروپایی شهریه کمی دارن مثلا برخی دانشگاه های آلمان (مراجعه کنید به تحصیل در آلمان) در حین تحصیل هم فکر میکنم که کارهای دانشجویی بتونین انجام بدین و هزینه تون رو تامین کنین. تحصیل در یک دانشگاه خوب اروپایی شانس شما رو برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های آمریکا و کانادا افزایش میده.
راه دیگه هم این هست که همونطور که گفتین از ابتدا در کنکور شرکت کنین و یک دانشگاه خوب قبول بشین. خیلی ها بودن که در سن شما از ابتدا شروع کردن. مهم هدف شماست.
من بهتون پیشنهاد میدم که ابتدا سعی کنین اطلاعات خودتون رو بالا ببرین. قسمت های مختلف همین فروم رو مطالعه کنین. بخش نتایج پذیرش و شرایط کسایی که پذیرش گرفتن رو ببینین. در اینترنت در مورد تحصیل در خارج از کشور جستجو کنین. بعد تصمیم بگیرین چیکار میخواین بکنین.
اینا نظرات من بود. حالا شاید دوستان دیگه که تجربیات مشابه داشتن هم بتونن کمک کنن. (این تاپیک رو هم بخونین تجربیات دوستان جالبه)
موفق باشین