آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - سارا خانی - 30-08-2012

سلام.
برای پذیرش در مقطع دکترا بین 4 کشور دانمارک، فنلاند، سوئد و نروژ کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ از نظر آسون تر بودن روند پذیرش و هزینه های تحصیل و ...
و آیا کشورهای دیگه ایم هستند که مقطع دکترا در اون کشور شغل محسوب بشه؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shihan - 30-08-2012

(30-08-2012, 10:34 PM)سارا خانی نوشته: سلام.
برای پذیرش در مقطع دکترا بین 4 کشور دانمارک، فنلاند، سوئد و نروژ کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ از نظر آسون تر بودن روند پذیرش و هزینه های تحصیل و ...
و آیا کشورهای دیگه ایم هستند که مقطع دکترا در اون کشور شغل محسوب بشه؟
دروود.
دوست عزیز با عرض خوش امدگویی به جمع دوستان اکادمیا کافه، باید خدمت شما عرض کنم کلیه کشورهای نامبرده در مقطه دکتری یک شغل محسوب میشه و در قبالش حقوق دریافت خواهید کرد، اصولاً برای یافتن موقعیت خالی باید به وب سایت دانشگاه مربوطه سر بزنید اصولاً پذیرش در دکتری لازمه 2 نکته است یکی جلب موافقت یک استاد و شانس پیدا کردن موقعیت خالی. اما در کل کشورهای سوئد و نروژ و دانمارک به مراتب بورس تحصیلی خوبی ارائه می کنند و بدلیل دانشگاه و رشته های متنوع شانس شما بیشتر خواهد بود. اما باید بدانید نروژ و دانمارک از هزینه زندگی بالایی برخوردار هستند و باقی کمی پایینتر از انها در ضمن به لیست کشورهای بالا هلند را هم اضافه نمایید. البته شما در خصوص رزومه تحصیلی و عنوان رشته صحبتی نکردید شاید بهتر میشد راهنمایی کرد.
ازاد اندیش باشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - سارا خانی - 31-08-2012

(30-08-2012, 10:53 PM)Mr-Voltage نوشته: دروود.
دوست عزیز با عرض خوش امدگویی به جمع دوستان اکادمیا کافه، باید خدمت شما عرض کنم کلیه کشورهای نامبرده در مقطه دکتری یک شغل محسوب میشه و در قبالش حقوق دریافت خواهید کرد، اصولاً برای یافتن موقعیت خالی باید به وب سایت دانشگاه مربوطه سر بزنید اصولاً پذیرش در دکتری لازمه 2 نکته است یکی جلب موافقت یک استاد و شانس پیدا کردن موقعیت خالی. اما در کل کشورهای سوئد و نروژ و دانمارک به مراتب بورس تحصیلی خوبی ارائه می کنند و بدلیل دانشگاه و رشته های متنوع شانس شما بیشتر خواهد بود. اما باید بدانید نروژ و دانمارک از هزینه زندگی بالایی برخوردار هستند و باقی کمی پایینتر از انها در ضمن به لیست کشورهای بالا هلند را هم اضافه نمایید. البته شما در خصوص رزومه تحصیلی و عنوان رشته صحبتی نکردید شاید بهتر میشد راهنمایی کرد.
ازاد اندیش باشید
ممنون بابت راهنمایی.
من در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی هستم. برای کارشناسی ارشد، گرفتن مدرک زبان، ثبت مقاله و هرچیز دیگه ای که برای پذیرش مورد نیاز هست دارم برنامه ریزی و تلاش میکنم. درواقع برنامه ی من مربوط به 5 سال دیگه ست.
برای پیدا کردن پوزیشن خالی فکر میکنم شرایط همه ی این کشورا تقریبا" یکسان باشه. ولی با توجه به تحقیقاتی که انجام دادم دانشگاه های سوئد رتبه های بهتری دارند.
حالا با این حال میتونیم بگیم دانشگاه های سوئد شرایط پذیرش شون سخت تره؟ اگر بنا به داشتن مدرک زبان و داشتن مقاله های معتبر هست فکر نمیکنم تفاوتی بین دانشگاه این کشورها باشه. میخوام ببینم چیزی بیشتر از این هم هست که به طور مثال دانشگاه های سوئد بخوان ولی دانشگاه های سایر کشور ها نخوان؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shihan - 31-08-2012

(31-08-2012, 08:52 AM)سارا خانی نوشته: ممنون بابت راهنمایی.
من در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی هستم. برای کارشناسی ارشد، گرفتن مدرک زبان، ثبت مقاله و هرچیز دیگه ای که برای پذیرش مورد نیاز هست دارم برنامه ریزی و تلاش میکنم. درواقع برنامه ی من مربوط به 5 سال دیگه ست.
برای پیدا کردن پوزیشن خالی فکر میکنم شرایط همه ی این کشورا تقریبا" یکسان باشه. ولی با توجه به تحقیقاتی که انجام دادم دانشگاه های سوئد رتبه های بهتری دارند.
حالا با این حال میتونیم بگیم دانشگاه های سوئد شرایط پذیرش شون سخت تره؟ اگر بنا به داشتن مدرک زبان و داشتن مقاله های معتبر هست فکر نمیکنم تفاوتی بین دانشگاه این کشورها باشه. میخوام ببینم چیزی بیشتر از این هم هست که به طور مثال دانشگاه های سوئد بخوان ولی دانشگاه های سایر کشور ها نخوان؟
خواهش میکنم.
البته اگر شما هدفتون خواندن فوق در ایران است و سپس برای دکتری خارج شوید که همانطور گفتم همگی در شرایط یکسان هستند بعد شانس پیدا کردن کار و اگر نیاز به اقامت داشته باشید می ماند که از بین این همه نروژ و سوئد و دانمارک شرایط بهتری دارند. البته روی فوق لیسانس تنها اگر بخواهید اقدام کنید باید به نروژ و فنلاند فکر کنید که بعید نیست تا چند سال دیگر در مقطع فوق شهریه دار شوند، اما اگر برنامه ریزی خوب برای دکتری دارید همانطور که می دانید معدل، نمره زبان، مقالات و کارهای پژوهشی و شاید GRE کمک شایانی به شما کنند.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mehdi57008 - 31-08-2012

با سلام و تشکر
من تحصیلاتم ناتمام از دانشگاه شیراز رشتهٔ عمران هست (معدل ۱۱ کاردانی) و چند سال بعد همان رشته را در اصفهان غیر انتفاعی با معدل ۱۴ لیسانس گرفتم
من هیچ مطالعه و سابقه کاری در رشتهٔ عمران ندارم در عوض در متافیزیک و مدیتیشن(که خوشبختانه اخیرا روی این مساله در دنیا زیاد تحقیقات شده حتا در حوزه پزشکی‌( )مطالعه و علاقه دارم اگر ممکن است بگویید چه دانشگاه و چه کشوری بهتره برای ادامه تحصیل( با گرفتن کمک هزینه) اقدام کنم و آیا اصلان با چنین شرایطی ممکنه بتونم در رشتهٔ مورد علاقم ادامه بدم یا اینکه باید عمران بخونم و پس از ورود تغییر رشته بدم؟ضمنا با یکی‌ از اساتید فلسفه ایرانی معروف آلمان آشنایی دارم کلا متافیزیک و مدیتیشن جز چه دپارتمانی هستند ممنون

(31-08-2012, 12:50 PM)mehdi57008 نوشته: با سلام و تشکر
من تحصیلاتم ناتمام از دانشگاه شیراز رشتهٔ عمران هست (معدل ۱۱ کاردانی) و چند سال بعد همان رشته را در اصفهان غیر انتفاعی با معدل ۱۴ لیسانس گرفتم
من هیچ مطالعه و سابقه کاری در رشتهٔ عمران ندارم در عوض در متافیزیک و مدیتیشن(که خوشبختانه اخیرا روی این مساله در دنیا زیاد تحقیقات شده حتا در حوزه پزشکی‌( )مطالعه و علاقه دارم اگر ممکن است بگویید چه دانشگاه و چه کشوری بهتره برای ادامه تحصیل( با گرفتن کمک هزینه) اقدام کنم و آیا اصلان با چنین شرایطی ممکنه بتونم در رشتهٔ مورد علاقم ادامه بدم یا اینکه باید عمران بخونم و پس از ورود تغییر رشته بدم؟ضمنا با یکی‌ از اساتید فلسفه ایرانی معروف آلمان آشنایی دارم کلا متافیزیک و مدیتیشن جز چه دپارتمانی هستند ممنون
دروود.
بنده پاسخ شما را در اینجا داده ام. اما برای سایر کشورهای اروپایی شاید شانس داشته باشید مانند ایتالیا و اسپانیا، البته بحث کمک همزینه تحصیلی را با شرایط شما کنار بزارید هم شانس ندارید هم اینکه برای اروپا در مقطع فوق خیلی روی ان حساب نکنید. در خصوص ادامه تحصیل به نظرم اگر در رشته خودتون ادامه بدهید خیلی بهتره چون اگر بخواهید فلسفه بخوانید باید از صفر در المان شروع کنید و اون هم به زبان آلمانی چون شرایط رزومه شما برای دوره انگلیسی متاسفانه مطلوب نیست. رشته فلسفه می تواند در دپارتمانهای مختلفی همچون ، مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی ارائه شود. در زیر لینک چند دانشگاه المان که در زمینه فلسفه کار میکنند را قرار دادم.
دانشگاه Hamburg
دانشگاه Bonn
دانشگاه Bayreuth

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ashkanmatai2000 - 31-08-2012

Confused با سلام من دانشجوی ترم اخر دوره کاردانی کامپیوتر گرایش نرم افزارهستم میخواستم بدونم بااین شرایط من میتونم درکدام کشوربرای مقطع لیسانس پذیرش بگیرم درضمن بدون شهریه یاباشهریه پایین باشه؟

(31-08-2012, 01:33 PM)ashkanmatai2000 نوشته: Confused با سلام من دانشجوی ترم اخر دوره کاردانی کامپیوتر گرایش نرم افزارهستم میخواستم بدونم بااین شرایط من میتونم درکدام کشوربرای مقطع لیسانس پذیرش بگیرم درضمن بدون شهریه یاباشهریه پایین باشه؟
دروود. و ضمن خوشامدگویی به شما.
برای دوره های کاردانی خب خیلی از کشورهای اروپایی این مقطع را نمی شناسند. به نظرم شما می توانید مجدداً لیسانس را از نو بخونید کشورهای آلمان و اتریش به زبان آلمانی این فرصت را با شهریه رایگان به شما می دهند. البته من 2-3 مورد به زبان انگلیسی در فنلاند هم دیدم. باقی کشورها اروپایی تقریباً شهریه اخذ می کنند.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ashkanmatai2000 - 01-09-2012

ایادرمیان کشورهای اسیایی هستندکشورهایی که مقطع کاردانی روبشناسند وبدون شهریه یاباشهریه پایین پذیرش کنند؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shihan - 01-09-2012

(01-09-2012, 03:12 PM)ashkanmatai2000 نوشته: ایادرمیان کشورهای اسیایی هستندکشورهایی که مقطع کاردانی روبشناسند وبدون شهریه یاباشهریه پایین پذیرش کنند؟
دوست عزیز.
کشورهای اسیایی بطور کلی در همه مقاطع بجز دکتری که بورس تعلق میگیره از دانشجویان بین المللی شهریه اخذ می کنند. اما کشورهای مالزی و چین از شهریه پایینی در این مقطع برخوردار می باشند اما پیشنهاد بنده اینه که برای دوره لیسانس به این کشورها اصلاً فکر نکنید. بهتره رزومه خود را تکمیل کنید و برای دوره فوق لیسانس اقدام نمایید.