آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - بهمن - 12-08-2012

درود.با معدل 15 ارشد و 13 کارشناسی از دانشگاه آزاد و آیلتس 8 و یک مقاله میشه از یک دانشگاه متوسط اروپایی فول فاند برای دکترا دریافت کرد؟البته هنوزآیلتس ندادم ولی میخوام ببینم اگر همه چی رو تعطیل کنم بشینم روزی 14 ساعت برای آیلتس بخونم و به امید خدا 8 بگیرم میتونم فول فاند بگیرم از اروپا تا معطل gre برای آمریکا و کانادا نشوم؟. (رشته مکانیک)با سپاس بسیار.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shihan - 12-08-2012

(12-08-2012, 08:14 PM)بهمن نوشته: درود.با معدل 15 ارشد و 13 کارشناسی از دانشگاه آزاد و آیلتس 8 و یک مقاله میشه از یک دانشگاه متوسط اروپایی فول فاند برای دکترا دریافت کرد؟البته هنوزآیلتس ندادم ولی میخوام ببینم اگر همه چی رو تعطیل کنم بشینم روزی 14 ساعت برای آیلتس بخونم و به امید خدا 8 بگیرم میتونم فول فاند بگیرم از اروپا تا معطل gre برای آمریکا و کانادا نشوم؟. (رشته مکانیک)با سپاس بسیار.
دروود

دوست عزیز اجازه بدهید خیلی رک حرف بزنم که شک و شبهه ای برایتان بوجود نیاید. با این رزومه شما شرایط سختی برای دریافت فاند حتی دارید. اصولاً Full Fund برای بسیاری از دانشگاههای اروپایی خیلی تعریف شده نیست مگر اینکه افراد انگشت شماری باشند که طرح یا پژوهش خاصی بر روی مورد خاص که در پیشبرد اهداف اون کشور ممکنه حائز اهمیت باشه تعلق بگیره که باز هم دور از باور است. شما برای دریافت فاند(البته اگر research plan قوی داشته باشید) میشه برای آلمان و ایتالیا و اتریش که در زمینه مکانیک در اروپا مشهور هستند را مد نظر قرار بدهید. اما در کل عرض میکنم ممکنه نمره GRE هم خیلی برای اروپا مهم نباشه. اما این معدل و نمره زبان بالا به همراه مقالات خوب هست که از فاکتورهای مهم برای دریافت فاند است. هر چند که شانس همواره وجود دارد بهتره با اساتید دانشگاههای کشورهای مورد نظر که بیان کردم در تبادل باشید.
امید تنها چیزی است که هرگز نمی میرد. Smile

درخواست راهنمايي براي گرفتن پذيرش در دانشگا ه هاي آمريكا يا كانادا - mohamadD - 16-08-2012

با سلام

رشته من زيست شناسي سلولي و ملكولي - )Cellular and molecular Biology(ليسانس و كارشناسي ارشد) هست . و مداركم به شرح

: كارشناسي دانشگاه ازاد ( معدل 14) و كارشناسي ارشد دانشگاه امام حسين ( معدل 17)

در مورد CV هم به طور خلاصه رتبه يك كشوري در آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه ازاد هستم و

10 مقاله ISI هم دارم كه البته Impact Factor مجله ها بالا نيست و 10 تا مقاله انگليسي و فارسي داخلي دارم كه در مجلات علمي پژوهشي و

البته يك مدرك زبان (فرانسه)TCF با نمره B1 هم دارم كه Expair شده

سوال: مي خواستم بدونم به نظر شما براي كشور كانادا و يا امريكا شانسي براي

بورس شدن دارم ؟ و اگر جواب مثبت هست در چه Rank از دانشگاه ها بهتره اقدام كنم. راست يادم رفت من تازه به اين فكر

افتادم كه در خارج (كانادا يا آمريكا ) ادامه تحصيل بدم و تقريبا چيزه زيادي در

مورد روند و روش كار نميدونم ميخوام اگر ممكنه راهنماييم كنيد كه اصلا از كجا شروع

كنم و چيكار بايد انجام بدم. البته توصيه نامه هاي انگليسي و CV انگليسي خودم رو آماده

كردم و يك Motivation

Letter هم نوشتم. اگر ممكنه من رو در روند و ترتيب

انجام كار ها قرار بدين.

متشكرم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 16-08-2012

(12-08-2012, 06:21 PM)rise نوشته: دوست عزیز بازهم ممنون
می دونید چرا این سوالم رو دوباره پرسیدم چون وقتی دانشجویی ریزنمرات ناقص رو حین تحصیل می گیره و ب دانشگاه ارسال می کنه معمولا نامه ای رو هم ارسال می کنند که دانشجو تا فلان موقع فارغ التحصیل می شود ودانشگاه طبق اون نامه، اپلای رو می پذیره
شک من اینجا بود که وقتی که من فارغ التحصیل هستم بهم نمیگن چرا ریزنمرات کامل رو ارسال نمی کنی؟
سلام
فکر میکنم بهترین کار همین هست که در پست بالا توضیح داده شده. باید برای دانشگاهی که اپلای میکنین توضیح بدین. بهتره قبل از اپلای اینکار رو انجام بدین. چون بعضی از دانشگاه ها ممکنه قبول نکنن. ولی این مشکل شایعی هست بین بچه ها. حتی کسایی که سربازی ندارن ولی مدرکشون رو نخریدن. خیلی از دانشگاه ها ریز نمرات غیر رسمی رو هم قبول میکنن و مدرک موقت رو هم قبول میکنن(اونایی که من دیدم حداقل) پس بهترین راه این هست که بپرسین ازشون.

RE: درخواست راهنمايي براي گرفتن پذيرش در دانشگا ه هاي آمريكا يا كانادا - m.ost - 16-08-2012

سلام
اولین مرحله برای شما این هست که تاپیک های انجمن راهنمای گرفتن پذیرش رو خوب مطالعه کنید از جمله فلوچارت پذیرش که یک دید کلی به شما میده از لحاظ مراحل کار و همین تاپیک هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم.
شما برای گرفتن پذیرش در صورتی که بخواید به زبان انگلیسی ادامه تحصیل بدین حتما باید در امتحان تافل/آیلتس شرکت کنید. مدرک امتحان زبان فرانسه برای تحصیل به زبان فرانسه هست و در ضمن مدرکی که تاریخ اون گذشته باشه از شما قبول نمیشه.

از طرف دیگه اگر بخواید در دانشگاه های آمریکا ادامه تحصیل بدین علاوه بر امتحان TOEFL/IELTS باید در امتحان GRE شرکت کنید(برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به انجمنGRE General و انجمن GRE Subject ) برای رشته شما باید علاوه بر اینکه در نوع جنرال این امتحان شرکت میکنید در نوع سابجکت هم شرکت کنید.
اگر قصد دارین امسال برای گرفتن پذیرش اقدام کنید باید هرچه زودتر برای خوندن منابع این امتحان ها اقدام کنید. در مورد زمان امتحان ها میتونین به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.
شما باید دانشگاه هایی که رشته شما رو ارائه میدهند پیدا کنید بعد در دپارتمان رشته سرچ کنید و استادی رو پیدا کنید که زمینه تحقیقاتش به مقالات شما مربوط باشه. بعد با این استاد مکاتبه کنید. اینکار رو برای چند تا دانشگاه انجام بدین و ترجیحا برای جاهایی اقدام کنید که جواب خوبی از یکی از اساتید دریافت کردین (برای افزایش شانس پذیرش و فاند)
در این تاپیک درباره رنکینگ های مختلف بحث شده، و میتونین از اون برای پیدا کردن دانشگاه استفاده کنید. همچنین برای دانشگاه های آمریکا و کانادا از تاپیک های زیر استفاده کنید:
رنکینگ دانشگاه های کانادا
رنکینگ دانشگاه های آمریکا

برای بررسی شانس پذیرشتون در دانشگاه های آمریکا به این تاپیک و برای دانشگاه های کانادا هم میتونین به این تاپیک مراجعه کنید.

برای اینکه شانس پذیرش شما به صورت کلی بررسی بشه میتونین از تاپیک با شرایط من چه کشورهایی را برای گرفتن پذیرش توصیه میکنید استفاده کنید.

داشتن توصیه نامه و Motivation letter هم خیلی خوبه. ولی دقت کنید که برای اکثر دانشگاه های آمریکا و کانادا معمولا اساتید باید توصیه نامه آنلاین پر کنند، البته توصیه نامه های کاغذی رو هم اکثرا قبول میکنند ولی ممکنه که براش فرم مخصوص داشته باشن پس در این مورد حتما از دانشگاه پرس و جو کنید. (برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به انجمن توصیه نامه )
در مورد Motivation letter هم خیلی خوبه که نوشتین ولی دقت کنید که بعضی از دانشگاه ها ممکن هست ازتون بخوان به سوالات خاصی جواب بدین یا در تعداد کلمه محدودیت قائل بشن که در اینصورت باید نوشته رو طبق اون چیزی که خواسته شده اصلاح کنید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد مراجعه کنید به انجمن SOP
(16-08-2012, 02:13 AM)mohamadD نوشته: با سلام

رشته من
زيست شناسي سلولي و ملكولي
- )Cellular and molecular Biology(ليسانس و كارشناسي ارشد) هست . و مداركم به شرح
: كارشناسي دانشگاه ازاد ( معدل 14) و كارشناسي ارشد دانشگاه امام حسين ( معدل 17)

در مورد CV هم به طور خلاصه رتبه يك كشوري در آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه ازاد هستم و

10 مقاله ISI هم دارم كه البته Impact Factor مجله ها بالا نيست و 10 تا مقاله انگليسي و فارسي داخلي دارم كه در مجلات علمي پژوهشي و

البته يك مدرك زبان (فرانسه)TCF با نمره B1 هم دارم كه Expair شده

سوال: مي خواستم بدونم به نظر شما براي كشور كانادا و يا امريكا شانسي براي

بورس شدن دارم ؟ و اگر جواب مثبت هست در چه Rank از دانشگاه ها بهتره اقدام كنم. راست يادم رفت من تازه به اين فكر

افتادم كه در خارج (كانادا يا آمريكا ) ادامه تحصيل بدم و تقريبا چيزه زيادي در

مورد روند و روش كار نميدونم ميخوام اگر ممكنه راهنماييم كنيد كه اصلا از كجا شروع

كنم و چيكار بايد انجام بدم. البته توصيه نامه هاي انگليسي و CV انگليسي خودم رو آماده

كردم و يك Motivation

Letter هم نوشتم. اگر ممكنه من رو در روند و ترتيب

انجام كار ها قرار بدين.
متشكرم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Paradise4 - 26-08-2012

سلام
من پزشکی خوندم و الان قصد دارم برای ادامه تحصیل در رشته تغذیه apply کنم. ظاهرا پزشکی undergraduate محسوب میشه و باید برای master اقدام کنم.
معدل من 16 هست و نمره آیتلس آکادمیک 7 دارم. GRE ندارم. دوتا مقاله در مجلات با impact factor 4 .18 و 5 دارم که ISI هم هستند. چند تا کار دیگه هم در حال انجام دارم.
ممنون میشم اگر راهنماییم کنین با این شرایط در کدام کشورها شانس پذیرش بالاتری در آینده نزدیک می تونم داشته باشم. ممنون.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 28-08-2012

(26-08-2012, 09:19 PM)Paradise4 نوشته: سلام
من پزشکی خوندم و الان قصد دارم برای ادامه تحصیل در رشته تغذیه apply کنم. ظاهرا پزشکی undergraduate محسوب میشه و باید برای master اقدام کنم.
معدل من 16 هست و نمره آیتلس آکادمیک 7 دارم. GRE ندارم. دوتا مقاله در مجلات با impact factor 4 .18 و 5 دارم که ISI هم هستند. چند تا کار دیگه هم در حال انجام دارم.
ممنون میشم اگر راهنماییم کنین با این شرایط در کدام کشورها شانس پذیرش بالاتری در آینده نزدیک می تونم داشته باشم. ممنون.
سلام دوست عزیز
معدل و نمره زبان شما خوبه. ولی مثلا برای رشته های فنی مینمم آیلتس در دانشگاه های آمریکا 6.5 ولی برای رشته ای که شما میخواین بخونین (اگر اشتباه نکنم Nutrition Sciences) من دو سه تا دانشگاه رو دیدم 7 بود. (برای کانادا و آمریکا )

من در مورد رشته پزشکی و اینکه آیا مستر حساب میشه یا نه اطلاعی ندارم. ولی در این مورد حتما از خود دپارتمان دانشگاه مورد نظرتون پرس و جو کنید. برای دانشگاه های آمریکا هم برای رشته شما بایدامتحان GRE بدین.
با توجه به شرایطتتون و مقالاتی که دارین که در مجلات با impact factor بالا چاپ شدن من فکر میکنم که اگر نمره خوبی هم در امتحان GRE بیارین برای دانشگاه های خوب آمریکا و کانادا شانس دارین. ولی خوب اگر بخواین مستر بخونین باید این نکته رو در نظر بگیرین که فاند براش کمتره ولی با توجه به شرایطتتون بعید نیست که بگیرین.
برای مستر میتونین به دانشگاه های اروپا هم فکر کنین. به خصوص دانشگاه هایی که شهریه ندارن.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Paradise4 - 28-08-2012

مرسی از توضیحاتتون. متاسفانه پزشکی undergraduate محسوب میشه و برای ادامه تحصیل باید در مستر ابتدا درس خوند. میشه لطف کنید و سایتی رو معرفی کنید که بتونم دانشگاه هایی در اروپا رو که شهریه ندارند پیدا کنم. خیلی گشتم ولی نتیجه خوبی نداشت. ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 28-08-2012

به نظرم بهترین کار این هست که چک کنید کدوم دانشگاه ها رشته شما رو دارند و بعد ببینین که شهریه اونها چقدره. من این لینک و این رو پیدا کردم. مثلا چیزی که من دیدم دانشگاه های سویس برای مقطع مستر شهریه میگرین ولی مثلا یک تعداد از دانشگاه های آلمان هستن که شهریه خیلی کمی دارن.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahyarelc - 28-08-2012

(28-08-2012, 08:47 PM)Paradise4 نوشته: مرسی از توضیحاتتون. متاسفانه پزشکی undergraduate محسوب میشه و برای ادامه تحصیل باید در مستر ابتدا درس خوند. میشه لطف کنید و سایتی رو معرفی کنید که بتونم دانشگاه هایی در اروپا رو که شهریه ندارند پیدا کنم. خیلی گشتم ولی نتیجه خوبی نداشت. ممنون
این سایت رو نگاه بندازین..سایت نسبتا خوبیه..شهریه رو هم مینویسه ؛ ولی خیلی دقیق و جامع نیست...ولی برای یک دید کلی خوبه
برای کشور آلمان به تنهایی هم میتونین به اینجا مراجعه کنید