آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - gorgina - 04-08-2012

سلام دوستان...من دانشجوی رشته ی معماری مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد تهران هستم...دقیقا 2 سال دیگه از درسم مونده... معدلم هم تا الان 17 هستش و چون تازه تصمیم به پذیرش در دانشگاه خارج از کشور گرفتم می تونم تا 18 هم بالا بیارم معدلم رو...
برای کلاس IELTS هم از یک هفته دیگه شروع می کنم ... اما من هیج اطلاعی ندارم که دقیقا باید چیکار کنم برای پذیرش گرفتن در آمریکا یا انگلیس ... و هیچ هزینه ی تحصیلی هم نمی تونم پرداخت کنم در واقع ... می خواستم که من رو راهنمایی کنید که دقیقا چه کارهایی؟ رو کِی ؟ و چِجوری ؟ باید انجام بدم برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد
ممنونم از وقتی که می گذارید..

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahyarelc - 04-08-2012

(04-08-2012, 10:04 PM)taranom نوشته: سلام

من لیسانسم نرم افزار کامپیوتر هست با معدل 15 . و دانشجوی ارشد it دانشگاه مجازی شیراز هستم .

با توجه به دانشگاه امکان پذیرش یا فاند برای دکترا از دانشگاه ههای آمریکا هست ؟

یا برای فوف مجدد بهتره که اقدام کنم ؟

باتوجه به این شرایط نمره IELTS و GRE باید چند باشه ؟

برای چه کشورهایی بهتره که اقدام کنم؟

ممنون
درود دوست عزیز...به فروم خوش امدید
در مورد شرایط و شانس پذیرش در امریکا لطفا به این تاپیک مراجعه کنید و برای انتخاب برای دکترا یا فوق مجدد به این تاپیک
نمره ی IELTS و GRE بستگی به رشته مورد نظر و دپارتمان دانشگاه مورد نظر داره...هر دانشگاهی نمره ای مخصوص به خودش رو میخواد
بطور کلی شانس گرفتن فاند برای دانشجویان دکترا بسیار بیشتر از دانشجویان master هست..البته بستگی به رزومه داره
کلا اول باید تصمیمتون رو بگیرید که فوق میخواین یا دکترا (و دقیقا چه رشته ای)، بعد دوستان بهتر میتونن در مورد کشور نظر بدن

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sarah_hf - 07-08-2012

من می خوام بدونم اگه یه نفر فاند بگیره و بخواد بره همسرش هم می تونه همراهش بره یا نه؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 07-08-2012

(07-08-2012, 01:49 AM)sarah_hf نوشته: من می خوام بدونم اگه یه نفر فاند بگیره و بخواد بره همسرش هم می تونه همراهش بره یا نه؟
سلام دوست عزیز

بله، مسئله در واقع بیشتر بحث ویزا هست نه پذیرش، به خصوص در مورد آمریکا. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مراجعه کنید به این انجمن
در مورد فاند هم که من دیدم افرادی فاند هم نداشتن و با همسرشون رفتن. فقط اینکه وقتی یک نفر پذیرش گرفته و با همسرش میخواد بره از اونجایی که هزینه دو نفر مطرحه اگر فاند نداشته باشه مشکلتره.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Pejman - 07-08-2012

(04-08-2012, 10:50 PM)gorgina نوشته: سلام دوستان...من دانشجوی رشته ی معماری مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد تهران هستم...دقیقا 2 سال دیگه از درسم مونده... معدلم هم تا الان 17 هستش و چون تازه تصمیم به پذیرش در دانشگاه خارج از کشور گرفتم می تونم تا 18 هم بالا بیارم معدلم رو...
برای کلاس IELTS هم از یک هفته دیگه شروع می کنم ... اما من هیج اطلاعی ندارم که دقیقا باید چیکار کنم برای پذیرش گرفتن در آمریکا یا انگلیس ... و هیچ هزینه ی تحصیلی هم نمی تونم پرداخت کنم در واقع ... می خواستم که من رو راهنمایی کنید که دقیقا چه کارهایی؟ رو کِی ؟ و چِجوری ؟ باید انجام بدم برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد
ممنونم از وقتی که می گذارید..
سلام دوست عزیز، به آکادمیا کافه خوش اومدید.

با توجه به اینکه سوال شما خیلی کلی هست و نمی شه در یک پست در موردش توضیح داد، من به شما توصیه می کنم پست اول این تاپیک ، و پست های این تاپیک رو مطالعه بفرمایید. همینطور در رابطه با رشته شما به طور خاص، این انجمن تاپیک هایی داره که به دردتون می خوره. برای مباحث مرتبط با آزمون آیلتس هم به این انجمن مراجعه کنید. اگر باز هم سوالی داشتید یا نیاز به راهنمایی داشتید در تاپیکی که عنوانش مرتبط باشه مطرح کنید. موفق باشید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - 4lireza - 12-08-2012

سلام دوستان

خواستم ببینم با شرایط من شانسم برا پذیرش با فاند چقدره؟ برا کجا اقدام کنم بهتره؟

لیسانس صنعتی اصفهان - عمران 14.3

فوق لیسانس خواجه نصیر - سازه 15.8

یک مقاله کنفرانس بین الملی

یک مقاله ISI سابمیت شده دارم که امیدوارم بزودی چاپ بشه

IELTS 7.0

3.5 سال تجربه کاری مرتبط در شرکت مهندسی مشاور رتبه 1و2

نگرانیم بیشتر برا معدل پایین و به خصوص ریزنمراتمه!

تشکر فراوان...

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 12-08-2012

(12-08-2012, 01:23 PM)4lireza نوشته: سلام دوستان

خواستم ببینم با شرایط من شانسم برا پذیرش با فاند چقدره؟ برا کجا اقدام کنم بهتره؟

لیسانس صنعتی اصفهان - عمران 14.3

فوق لیسانس خواجه نصیر - سازه 15.8

یک مقاله کنفرانس بین الملی

یک مقاله ISI سابمیت شده دارم که امیدوارم بزودی چاپ بشه

IELTS 7.0

3.5 سال تجربه کاری مرتبط در شرکت مهندسی مشاور رتبه 1و2

نگرانیم بیشتر برا معدل پایین و به خصوص ریزنمراتمه!

تشکر فراوان...
سلام دوست عزیز
همونطور که خودتون هم ذکر کردین معدل شما پایین هست. بنابراین برای دانشگاه های تاپ کانادا که معدل براشون خیلی مهمه شانس زیادی ندارین. ولی از اون جهت که استاد در گرفتن پذیرش برای کانادا خیلی نقش داره ممکن هست که اگر بتونین نظر یک استاد رو جلب کنین برای دانشگاه های متوسط کانادا شانس داشته باشین.
اما برای دانشگاه های آمریکا اگر بتونین در امتحان GRE نمره خوبی بیارین تا حد زیادی معدل پایین شما رو پوشش میده.
نمره زبان شما هم خوبه چون برای دانشگاه های آمریکا در رشته های فنی عموما مینیممی که برای آیلتس میخوان 6.5 هست.
دانشگاه های اروپا برای دکترا پوزیشن خالی اعلام می کنن و اگر بتونین پوزیشنی پیدا کنید که به تجربیات شما مرتبط باشه میتونین براشون اپلای کنید.
امیدوارم که مقالتون زود چاپ بشه چون اثر مثبتی بر گرفتن فاند خواهد داشت. Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - rise - 12-08-2012

دوستان من یه بار وضعیتم رو در پست 85 گفتم ولی یکم راهنمایی بیشتری میخوام
من اگه بخوام بهار 92 اپلای کنم و در بهمن 91 فارغ التحصیل بشم اونوقت می تونم ریزنمراتی که ترم آخر از دانشگاه گرفتم (یعنی بدون نمرات ترم آخر) نگه دارم برا زمان اپلای؟

من یکم گیج شدم من که بهمن تموم میشم و زمان اپلای بهار هستش چطوری مدارکم رو آماده کنم(با توجه به مشکل سربازی)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - MaMi - 12-08-2012

(12-08-2012, 04:59 PM)rise نوشته: دوستان من یه بار وضعیتم رو در پست 85 گفتم ولی یکم راهنمایی بیشتری میخوام
من اگه بخوام بهار 92 اپلای کنم و در بهمن 91 فارغ التحصیل بشم اونوقت می تونم ریزنمراتی که ترم آخر از دانشگاه گرفتم (یعنی بدون نمرات ترم آخر) نگه دارم برا زمان اپلای؟ من یکم گیج شدم من که بهمن تموم میشم و زمان اپلای بهار هستش چطوری مدارکم رو آماده کنم(با توجه به مشکل سربازی)
دوست من، همون طور که در ارسال 86 توضیح داده شد، شما میتونید با ریزنمرات 7 ترمتون برای پذیرش اقدام کنید (البته وقتی ریزنمراتتون رو برای دانشگاه های مقصد ارسال میکنید، بهشون یادآوری کنید که چون این ریزنمرات رو در زمان دانشجویی گرفته اید و چون سرباز هستید و تا سربازی نری ریزنمرات کامل و رسمی به شما نمیدهند، شامل ریزنمرات ترم 8 شما نیست و اینکه اگر در اون دانشگاه پذیرفته شدید، حتما ریزنمرات رسمی و کامل رو برای اونها ارسال خواهید کرد). تنها مدرکی که شما به دلیل سرباز بودن برای تهیه اش مشکل خواهید داشت، ریزنمراتتون خواهد بود که راهی پیشنهادی رو گفتم Smile سایر مدارک مورد نیاز (مثل نمرات زبان، توصیه نامه و...) هیچ ارتباطی به سربازبودن شما ندارد.
موفق باشی Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - rise - 12-08-2012

دوست عزیز بازهم ممنون
می دونید چرا این سوالم رو دوباره پرسیدم چون وقتی دانشجویی ریزنمرات ناقص رو حین تحصیل می گیره و ب دانشگاه ارسال می کنه معمولا نامه ای رو هم ارسال می کنند که دانشجو تا فلان موقع فارغ التحصیل می شود ودانشگاه طبق اون نامه، اپلای رو می پذیره
شک من اینجا بود که وقتی که من فارغ التحصیل هستم بهم نمیگن چرا ریزنمرات کامل رو ارسال نمی کنی؟