آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - spt - 06-10-2011

(06-10-2011, 01:30 PM)khosravi نوشته: سلام دوستان من فوق لیسانس مهندسی مکانیک (طراحی رباتهای صنعتی) از دانشگاه هوا و فضای اکراین هستم.
معدلم A+
و هیچ تصمیمی برای رفتن نداشتم ولی الان می خواهم اقدام کنم برای دکترا لطفا راهنمایی کنید از کجا شروع کنم.
با تشکر آرش خسروی
سلام و آفرین به این معدل عالیت! Smile
ببین بهترین کار و اولین قدم اینه که تلاشت رو به دو دسته تقسیم کنی!!
اول اینکه دنبال دانشگاه مقصد بگردی و برای خودت لیستی از دانشگاه هایی که میخای بری رو تهیه کنی.... حالا هر کشوری که خودت میدونی و با رنک واقع گرایانه...
دوم اینکه یه سی وی مناسب و یک نامه ی مناسب تهیه کنی و وارد رایزنی با استاد های مرتبط به گرایشت در دانشگاه های مقصد بشی...

خیلی ساده و در عین حال پیچیده هست! معمولا اگه مخ استاد رو بزنی میشی دانشجوی دکترا!!!

در رابطه با مکاتبه با اساتید به انجمن مربوطه مراجه کن! Smile
ببین اول بخون چون خیلی اطلاعات خوبی اونجا پیدا میکنی بعد اگه سوال داشتی بپرس...
موفق باشی Smile و ایشالا که یه فاند عالی میگیری Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Babak - 07-10-2011

در تکمیل صحبت‌های spt بگم که اگر برنامه‌اتون این هست که پاییز آینده تحصیلات خودتون رو شروع کنید باید کمی عجله کنید و امتحانات لازم رو زودتر بدید تا فایل تون رو قبل از سررسید (deadline) دانشگاه‌ها بتونید کامل کنید. برای این کار همون طور که spt هم گفت باید دانشگاه‌هاتون رو انتخاب کنید تا هم بدونید که چه امتحاناتی لازم دارند و هم این که سررسیدشون رو بدونید و متوجه بشید که چقدر زمان دارید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - hadipedia - 08-10-2011

سلام. میخواستم بدونم منظور از گرفتن پذیرش یعنی ادامه تحصیل در یک دانشگاه با پرداخت هزینه تحصیل به دانشگاست یا اینکه فرضا اگه شما از دانشگاهی پذیرش گرفتید یعنی اینکه هزینه تحصیل براتون رایگانه و لازم نیست شهریه ای به دانشگاه پرداخت کنید و تمام هزینه ها فقط شامل معاش میشه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Pejman - 08-10-2011

(08-10-2011, 12:17 AM)hadipedia نوشته: سلام. میخواستم بدونم منظور از گرفتن پذیرش یعنی ادامه تحصیل در یک دانشگاه با پرداخت هزینه تحصیل به دانشگاست یا اینکه فرضا اگه شما از دانشگاهی پذیرش گرفتید یعنی اینکه هزینه تحصیل براتون رایگانه و لازم نیست شهریه ای به دانشگاه پرداخت کنید و تمام هزینه ها فقط شامل معاش میشه.
سلام، دوست عزیز پذیرش گرفتن یعنی اینکه یک دانشگاه بپذیره شما به عنوان یک دانشجو در اون دانشگاه تحصیل کنید. بعضی دانشگاه ها مثل خیلی از دانشگاه های آلمان یا فنلاند یا بعضی کشورهای دیگه مجانی هستند و برخی مثل انگلیس یا آمریکا هزینه زیادی بابت شهریه از شما به عنوان دانشجوی خارجی اخذ می شه.

اگر شرایط شما خیلی خوب باشه ممکنه دانشگاه شهریه شما رو حذف کنه و یا حتی به عنوان کمک هزینه به شما پولی بده که حتی کلیه هزینه های معاش رو هم پوشش بده.

در مورد کمک گزینه ها به انجمن مربوطه مراجعه کنید. موفق باشید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - arad - 23-10-2011

با سلام...

برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسیundergraduate چی؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mohamad0014 - 23-10-2011

سلام

آیا با داشتن phd دوباره شخص مجاز به اپلای برای دکتری هست یا خیر؟ و این در پروسه پذیرش نکته منفی یا مثبت ارزیابی می شود؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Karim - 23-10-2011

(23-10-2011, 01:03 AM)mohamad0014 نوشته: سلام

آیا با داشتن phd دوباره شخص مجاز به اپلای برای دکتری هست یا خیر؟ و این در پروسه پذیرش نکته منفی یا مثبت ارزیابی می شود؟
سلام
حالا چرا دوباره اپلای کنه؟ مگر دکترا غیر مرتبط بخواد بگیره وگرنه همه پست داک می گیرن بعد از دکترا. اگه علاقه داشته باشن البته
من که در سی وی اساتید خفن دنیا نا حالا کسی ندیدم د وتا دکترا بگیره.

شاد باشی

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mohamad0014 - 23-10-2011

(23-10-2011, 01:45 AM)Karim نوشته: سلام
حالا چرا دوباره اپلای کنه؟ مگر دکترا غیر مرتبط بخواد بگیره وگرنه همه پست داک می گیرن بعد از دکترا. اگه علاقه داشته باشن البته
من که در سی وی اساتید خفن دنیا نا حالا کسی ندیدم د وتا دکترا بگیره.

شاد باشی
البته تعدادی اساتید دانشگاه ما دوتا یا سه تا دکتری را دارند البته برای مثلا 15-20 سال پیشه. الان رامی خواهم قوانیو بدونم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Babak - 23-10-2011

قانونی وجود نداره که شما رو از گرفتن چند دکترا منع کنه و می‌تونید دوباره پذیرش دکترا بگیرید، البته به قول کریم گرفتن دکترا در همون رشته چندان منطقی نیست و فکر می‌کنم گرفتن پذیرش دکترا در همون رشته وقتی که شما مدرک دکترا دارید ساده نباشه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Karim - 23-10-2011

(23-10-2011, 01:51 AM)mohamad0014 نوشته: البته تعدادی اساتید دانشگاه ما دوتا یا سه تا دکتری را دارند البته برای مثلا 15-20 سال پیشه. الان رامی خواهم قوانیو بدونم
منم جايي منع قانوني نديدم