آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - behrouz 1992 - 03-08-2012

سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه.
میخواستم بدونم اگر در دانشگاه ازاد درس بخونم، و معدلم رو هم بالا نگه دارم میتونم از دانشگاه هایی مثل استنفورد بورسیه بگیرم? رشته برق

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 03-08-2012

(03-08-2012, 12:24 AM)behrouz 1992 نوشته: سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه.
میخواستم بدونم اگر در دانشگاه ازاد درس بخونم، و معدلم رو هم بالا نگه دارم میتونم از دانشگاه هایی مثل استنفورد بورسیه بگیرم? رشته برق
سلام دوست عزیز
به فروم خوش اومدین.
قبل از هرچیز این رو بگم که معدل بالا فقط یکی از فاکتورهایی هست که در گرفتن پذیرش موثره. تاپیک بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند رو اگر بخونین اطلاعات مفیدی در این مورد بهتون میده. معدل بالا مسلما یکی از مهمترین فاکتورها هست (به خصوص اگر شما الان دوره کارشناسی هستید و میخواهید که برای ارشد اقدام کنید) ولی مثلا برای دانشگاه آمریکا نمره بالا در امتحان GRE (مطالب این انجمن رو مطالعه کنید، این امتحان ارتباطی به تافل/آیلتس نداره، برای دانشگاه های آمریکا اجباریست و در واقع باید هم این امتحان رو بدین هم امتحان تافل/آیلتس) بسیار بر نتیجه پذیرش تاثیر گذاره. همچنین داشتن مقاله یکی دیگر از فاکتورهاست. هرچند که در پایان دوره کارشناسی معمولا افراد کمتر مقاله دارند ولی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های خوب در مقطع ارشد داشتن مقاله یک امتیازه.

اما در مورد دانشگاهی که گفتید. این رنکینگ رو ببینین. استنفورد رتبه دوم رو در رشته برق در دنیا داره. ورود به این دانشگاه به خصوص در رشته برق بسیار رقابتیه. از ایران من تنها فارغ التحصیلان تاپ شریف رو دیدم که تونستن پذیرش بگیرن (البته یک مورد هم علم و صنعت رو دیدم(رشته عمران) ولی به دلیل شناخته شدن بودن رشته برق شریف برای دانشگاه های آمریکا افراد فارغ التحصیل برق شریف معمولا راحت از دانشگاه های تاپ پذیرش میگیرن) مسلما من کلیه آمار ورودی این دانشگاه از ایران رو نمیدونم. ولی میدونم که ورود به این دانشگاه بسیار سخته و نیاز به یک رزومه متفاوت داره. از طرف دیگه گرفتن فاند هم یک مسئله دیگه هست و اون هم رقابتیه. به خصوص در مقطع ارشد که گرفتن فاند مخصوصا از دانشگاه های آمریکا خیلی سخت تره.

من به شما توصیه میکنم اگر قصد ورود به دانشگاه های خوب و گرفتن فاند رو دارین معدل بالایی داشته باشین (18 به بالا) در آزمون های سنجش سطح زبان (تافل/آیلتس) نمره بالایی کسب کنید مثلا برای آیلتس 8 به بالا، در آزمون GRE نمره بالایی کسب کنید یعنی مثلا در بخش ریاضی نمره کامل در وربال هم 150 به بالا و در Analytical writing نمره 4 به بالا و حتما سعی کنید مقاله هم بدین.
در نهایت اگر رزومه خودتون رو در این حد قوی کردین برای انتخاب دانشگاه فقط به تاپ 10 اکتفا نکنین و رنجی از دانشگاه های تاپ، خوب و متوسط رو در نظر بگیرید تا شانس پذیرشتون بالا بره.
سایر تاپیک های انجمن راهنمای گرفتن پذیرش رو حتما مطالعه کنید. اطلاعات خوبی میده بهتون.
موفق باشین.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Paradise4 - 03-08-2012

(02-07-2012, 09:58 AM)bizbilang نوشته: یعنی‌ کلا بی‌خیال؟؟
واسه تخصص یا فوق تخصص چطور؟؟
می‌شه از هزینه‌ها یه آماری بدید

واقعا خیلی‌ لطف می‌کنید به خاطر وقتی‌ که میذارید
مرسی‌

از من میشنوین یا در همون دوره عمومی برید یا از دوره استارژی امتحان های لازم رو بدید که تا درستون تموم شد برید. چون برای ادامه تحصیل در تخصص یا فوق راه فوق العاده سختی در پیش رو دارید. تا جایی که می دونم اون موقع هم مدرکتون پذیرفته نیست و باز هم باید USLME رو بدید و اگر شانس بیارید از سال آخر اینترنی بشینید. پی می بینید که اگر تخصص بخونید عملا فرقی با یک عمومی ندارید !!!! موارد استثنا هست ولی اونقدر کم که در واقع باید گفت نیست ! موفق باشید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - pesarsarma - 03-08-2012

با سلام-من شرایط زیر را دارم-می خواستم بدونم که با این شرایط چقدر شانس گرفتن پذیرش با فول فاند از امریکا یا کانادا یا جاهای دیگر را دارم؟
1-لسانس دانشگاه ازاد معدل 15.25
2-ارشد سراسری معدل 16.62
3-تافل 80
4-gre آبان ازمون میدم.
5-5 تا مقاله ISI دارای impact بالا-7 تا مفاله isi بدون impact و -6 مقاله در مجلات دیگر-1 کنفرانس داخلی معتبر و 2 مقاله در کنفرانس معتبر اروپایی. (همچنین بیش از 14 مقاله under review در isi با impact بالا و 10 مقاله در سایر مجلات دارم.)
6-Editor در 2 مجله isi و 4 مجله دیگر.
7-داور 5 مجله isi و 1 مجله دیگر
8-عضو استعدادهای درخشان باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه ازاد
9-سابقه همکاری مشترک با اساتید برجسته امریکایی و ایرانی و اروپایی (برای گرفتن توصیه نامه)
10-تقاضای عضویت بنیاد ملی نخبگان کرده ام.
11- 6 سال سابقه تدریس در دانشگاه
12-مجری 2 طرح پژوهشی
با 2 استاد در دانشگاههای رتبه های حدود400 و 150 امریکا مکاتبات امید وار کننده ای کردم. و در حال مکاتبه با سایر اساتید نیز هستم.
ممنون میشم نظرتونو در مورد احتمال اخذ پذیرش با فاند کامل را بگین.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Saeid - 03-08-2012

(03-08-2012, 10:27 PM)pesarsarma نوشته: با سلام-من شرایط زیر را دارم-می خواستم بدونم که با این شرایط چقدر شانس گرفتن پذیرش با فول فاند از امریکا یا کانادا یا جاهای دیگر را دارم؟
1-لسانس دانشگاه ازاد معدل 15.25
2-ارشد سراسری معدل 16.62
3-تافل 80
4-gre آبان ازمون میدم.
5-5 تا مقاله ISI دارای impact بالا-7 تا مفاله isi بدون impact و -6 مقاله در مجلات دیگر-1 کنفرانس داخلی معتبر و 2 مقاله در کنفرانس معتبر اروپایی. (همچنین بیش از 14 مقاله under review در isi با impact بالا و 10 مقاله در سایر مجلات دارم.)
6-Editor در 2 مجله isi و 4 مجله دیگر.
7-داور 5 مجله isi و 1 مجله دیگر
8-عضو استعدادهای درخشان باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه ازاد
9-سابقه همکاری مشترک با اساتید برجسته امریکایی و ایرانی و اروپایی (برای گرفتن توصیه نامه)
10-تقاضای عضویت بنیاد ملی نخبگان کرده ام.
11- 6 سال سابقه تدریس در دانشگاه
12-مجری 2 طرح پژوهشی
با 2 استاد در دانشگاههای رتبه های حدود400 و 150 امریکا مکاتبات امید وار کننده ای کردم. و در حال مکاتبه با سایر اساتید نیز هستم.
ممنون میشم نظرتونو در مورد احتمال اخذ پذیرش با فاند کامل را بگین.
سلام. به فروم آکادمیا کافه خوش آمدید. نقطه قوت رزومه شما مقالاتتونه. جی آر ای برای آمریکا بسیار مهمه. معدلتون هم متوسط هستش. به نظرم برای دانشگاهای متوسط آمریکا شانس خوبی دارید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ali_aliakbari - 04-08-2012

سلام دوستان
من لیسانس آزاد و فوق لیسانس امیرکبیر هر دو با معدل 15.5 رشته مهندسی کامپیوترم
2 مقاله داخلی دارم، , 3 مقاله آی اس آی هم فرستادم که هنوز از acceptشون خبری نیست.مقاله اولی رو 10 هفته هست که فرستادم. با اینکه توی سایت IEEE نوشته 6 هفته طول می کشه تا review انجام بشه. حالا سوالات من اینه که:
1- آیا به deadline امسال میرسه مقاله ها؟(میخوام 2013 تحصیل کنم)
2- آیا برای امریکا اقدام کنم بهتره یا کانادا؟
3- برای GRE مهر ثبت نام کنم یا آبان؟( با توجه به زمان Deadline دانشگاهها و زمانی که نیازه تا GRE بدستشون برسه)
4- آیا بازم روی مقاله دادن تمرکز کنم یا نمره TOEFL/GRE؟چون هنوز ایده هایی برای مقاله دادن دارم ولی از TOEFL/GRE مطمئن نیستم چه نمره ای بگیرم. البته IELTS 6 هم دارم
5-و حدود 8 سال هم سابقه هیات علمی دانشگاه آزاد و تدریس رو دارم
6- نظرتون راجع به شرایط من چیا؟
لطفا راهنماییم کنین چون میخوام امسال حتما جوابای عالی بگیرم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ali_aliakbari - 04-08-2012

سلام دوستان

2 مقاله داخلی دارم، , 3 مقاله آی اس آی ژورنال هم فرستادم که هنوز از acceptشون
خبری نیست.مقاله اولی رو 10 هفته هست که فرستادم. با اینکه توی سایت IEEE
نوشته 6 هفته طول می کشه تا review انجام بشه. حالا سوالات من اینه که:

3- برای GRE مهر ثبت نام کنم یا آبان؟( با توجه به زمان Deadline دانشگاهها و زمانی که نیازه تا GRE بدستشون برسه)

4- آیا بازم روی مقاله دادن تمرکز کنم یا نمره TOEFL/GRE؟چون هنوز ایده
هایی برای مقاله دادن دارم ولی از TOEFL/GRE مطمئن نیستم چه نمره ای بگیرم.
البته IELTS 6 هم دارم

[url=private.php?action=send&uid=6567][/url]

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 04-08-2012

(04-08-2012, 01:06 PM)ali_aliakbari نوشته: سلام دوستان

2 مقاله داخلی دارم، , 3 مقاله آی اس آی ژورنال هم فرستادم که هنوز از acceptشون
خبری نیست.مقاله اولی رو 10 هفته هست که فرستادم. با اینکه توی سایت IEEE
نوشته 6 هفته طول می کشه تا review انجام بشه. حالا سوالات من اینه که:

4- آیا بازم روی مقاله دادن تمرکز کنم یا نمره TOEFL/GRE؟چون هنوز ایده
هایی برای مقاله دادن دارم ولی از TOEFL/GRE مطمئن نیستم چه نمره ای بگیرم.
البته IELTS 6 هم دارم

سلام دوست عزیز و به فروم خوش اومدین
قبل از هرچیز خواهش میکنم سوالاتتون رو در تاپیک های مرتبط بپرسین.
سوال اول شما که مربوط به مقاله هست و یک انجمن مستقل برای اون وجود داره: مقاله
به نظر من برای اینکه شانستون بالا بره هم برای آمریکا اقدام کنید هم کانادا. معدل شما خیلی بالا نیست و دانشگاه های کانادا معمولا روی معدل حساس هستند.
ولی برای دانشگاه های آمریکا شما میتونین با کسب نمره خوب در امتحان GRE تا حدی معدل پایین رو جبران کنید. اگر مقالاتتون اکسپت بشه برای دانشگاه های خوب و متوسط آمریکا شانس دارین.
اینکه برای چه تاریخی در آزمونGRE ثبت نام کنید بسته به ددلاین دانشگاه هایی داره که انتخاب میکنید. مسلما هرچی زودتر باشه با توجه به زمان 6 هفته ای آماده شدن جواب انتخاب های بیشتری خواهید داشت. برای سوالاتتون در زمینه آزمون GRE مراجعه کنید به انجمن GRE
نمره تافل و یا آیلتس برای سنجش سطح زبان هست. یکی از این دو امتحان رو باید بدین. حالا اگر بخواید برای دانشگاه های آمریکا هم اقدام کنید باید امتحان GRE رو هم بدین علاوه بر یکی از این دو امتحان. نمره امتحان GRE برای دانشگاه های آمریکا خیلی مهمه.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - taranom - 04-08-2012

سلام

من لیسانسم نرم افزار کامپیوتر هست با معدل 15 . و دانشجوی ارشد it دانشگاه مجازی شیراز هستم .

با توجه به دانشگاه امکان پذیرش یا فاند برای دکترا از دانشگاه ههای آمریکا هست ؟

یا برای فوف مجدد بهتره که اقدام کنم ؟

باتوجه به این شرایط نمره IELTS و GRE باید چند باشه ؟

برای چه کشورهایی بهتره که اقدام کنم؟

ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - pesarsarma - 04-08-2012

ممنون از saeid عزیز.
منظورتون از دانشگاههای متوسط، حدودأ چه رتبه هایی هستند؟ و اینکه آیا با یک GRE متوسط برای یکی دو دانشگاه نسبتأ خوب هم اپلای بکنم یا اینکه نه(با توجه به سابقه تحقیقاتی زیادم.)
ضمنأ گرفتن پذیرش با فاند برایم خیلی مهم است.
با تشکر.