آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - samaneh rood - 10-02-2019

سلام.
بسیار بسیار خسته نباشید.
من دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع غذایی هستم. ترم آخرم. معدلم تا ترم 6 1686 شده. ولی ترم هفت معدلم به نزدیک 19 رسوندم و ترم 8 که هنوز به 
ایان نرسیده سعی میکنم باز بالاتر بره که معدل کلم بیشتر بشه.
دارم زبان میخونم و میخوام برای بهار 2020 اقدام کنم ولی برای رشته خودم نمیتونم به دانشگاه ها برسم. تو این مورد اگه میشه راهنماییم کنید.
بعد به نظرتون نمره خوب زبان و معدلم برای گرفتن فاند و پذیرش راه گشا هست؟

RE: سوال در مورد مقطع PhD | بورسیه خارج یا داخل - automotive - 10-02-2019

(10-02-2019, 01:35 PM)network99 نوشته: ممنون از راهنماییتون ، مرسی از محبت شما
سپاسگزارم از وقتی که قرادادید

فقط یک سوال دیگر :
آیا با ارائه مقاله ISI امکان دریافت تخفیف از دانشگاه آزاد هست ؟ ( مثلا چندی مقاله ISI به نام دانشگاه آزاد ثبت کنیم ؟ )

پیام نور نهایت برای مقطع دکتری چقدر هزینه بر است ؟ ( حداکثر مبلغ ؟ )

خواهش می‌کنم.

تا آنجایی که من اطلاع دارم در تمام دانشگاه های ایران برای مقاله ISI بسته به ضریب تاثیر آن (Impact Factor) یک مبلغی در نظر میگیرند و فکر نمیکنم تخفیف شهریه داشته باشد.

در گذشته به شوخی به دوستان میگفتیم که پول شهریه ی یک ترم دانشگاه آزاد را برای کلاس کنکور هزینه کنید و به دانشگاه سراسری بروید!
اما به هر حال به نظر من تلاش برای دانشگاه سراسری و سپس برای نفر اول دانشگاه آزاد بسیار بهتر است. البته منظور من روزانه است و اگرنه دکتری شبانه که خود هزینه قابل توجهی دارد.

برای پیام نور مطلع نیستم، اگر رشته ی شما را داشته باشد بسیار کمتر از دانشگاه آزاد خواهد بود. از خود دانشگاه پیام نور جویا شوید بهتر است.

نکته مهم: در پیام قبلی شما عنوان کردید که شنیده اید دکتری دانشگاه آزاد 100 تا 130 تومان هزینه دارد! والا با حدود 5000 دلار میتوانید در ایتالیا ادامه تحصیل بدهید تا در انتهای سال اول بورسیه استانی شامل حال شما شود.
در ایران همیشه کنکور و روزانه بهترین گزینه بوده اما به هر حال زحمت دارد.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 10-02-2019

(10-02-2019, 04:38 PM)samaneh rood نوشته: سلام.
بسیار بسیار خسته نباشید.
من دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع غذایی هستم. ترم آخرم. معدلم تا ترم 6 1686 شده. ولی ترم هفت معدلم به نزدیک 19 رسوندم و ترم 8 که هنوز به 
ایان نرسیده سعی میکنم باز بالاتر بره که معدل کلم بیشتر بشه.
دارم زبان میخونم و میخوام برای بهار 2020 اقدام کنم ولی برای رشته خودم نمیتونم به دانشگاه ها برسم. تو این مورد اگه میشه راهنماییم کنید.
بعد به نظرتون نمره خوب زبان و معدلم برای گرفتن فاند و پذیرش راه گشا هست؟

سلام
چرا بهار؟ کمک هزینه ها برای پاییز بیشتر هستش.
برای ارشد؟
شاید اروپا و کانادا بتوانید کمک هزینه برای ارشد دریافت کنید اما معمولا کمک هزینه برای ارشد زیاد نیست. البته ترکیه برای ارشد بورسیه دولتی دارد و ایتالیا نیز بورس استانی دارد اما برای ایتالیا هزینه سال اول (حدود 5000 یورو) باید سرمایه داشته باشید.
بله
راه دیگری وجود ندارد، به هر حال باید جست و جو کنید و برای اپلای و یافتن کمک هزینه تلاش کنید.
چرا برای بهار 2020 نمیتونید به دانشگاه ها برسید؟ هنوز تا ددلاین های بهار فاصله است. ضمنا اروپا معمولا ددلاین ها شناور هستش یا ددلاین ندارند و هر زمان که موقعیت خالی وجود داشته باشد میتوانید اپلای کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - samaneh rood - 11-02-2019

سلام دوباره.
ببخشید من یادم رفت بگم برای ارشد .
بیشتر خودم به دنبال اروپا هستم و شنیدم کمک هزینه برای ارشد هم کمه و نمیشه به راحتی پیدا کرد. برای پیدا کردن دانشگاه های اروپایی توی رشته خودم میشه کمی راهنماییم کنید.
با این که مدام سوال و پرسش های این بخش و بخش های دیگه ای که خیلی کمک کننده هست رو میخونم باز نمیتونم دانشگاه های رشته خودم درست و حسابی پیدا کنم.

برای بهار2020 هم گفتم تا من بتونم دانشگاه پیدا کنم و ایمیل ها رو شروع کنم و زبان بگبرم شاید این بهار 2020 بهتر باشه ولی نمیدونشتم برای پاییز کمک هزینه بیشتر هست.
پس به نظر شما بهار2020 زیاد جالب نبست اونم برای ارشد؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 11-02-2019

(11-02-2019, 12:03 PM)samaneh rood نوشته: سلام دوباره.
ببخشید من یادم رفت بگم برای ارشد .
بیشتر خودم به دنبال اروپا هستم و شنیدم کمک هزینه برای ارشد هم کمه و نمیشه به راحتی پیدا کرد. برای پیدا کردن دانشگاه های اروپایی توی رشته خودم میشه کمی راهنماییم کنید.
با این که مدام سوال و پرسش های این بخش و بخش های دیگه ای که خیلی کمک کننده هست رو میخونم باز نمیتونم دانشگاه های رشته خودم درست و حسابی پیدا کنم.

برای بهار2020 هم گفتم تا من بتونم دانشگاه پیدا کنم و ایمیل ها رو شروع کنم و زبان بگبرم شاید این بهار 2020 بهتر باشه ولی نمیدونشتم برای پاییز کمک هزینه بیشتر هست.
پس به نظر شما بهار2020 زیاد جالب نبست اونم برای ارشد؟

سلام
اسم رشتتون به انگلیسی به علاوه کشور مورد نظر جست و جو کنید البته اگر زیر شاخه های ارشد را اطلاع دارید آنها را جست و جو کنید
مثلا عبارت food science university in usa را جست و جو کنید یا اگر رشته ی شما industrial food engineering هستش، همین عبارت را جست و جو کنید.
اما توجه داشته باشید که تمامی دانشگاه ها با این روش پیدا نخواهند شد. باید از طریق وب سایتهایی که دانشگاه های کشورها را رتبه بندی میکند یا لیست کاملی از دانشگاه های آن کشور دارد، یک به یک وارد وب سایت دانشگاه شوید و رشته ی خود را جست و جو کنید، صرف داشتن آدرس اینترنتی یا نام دانشگاه و نام انگلیسی رشته به راحتی میتوان با یک جست و جوی ساده متوجه شد که این رشته در دانشگاه مورد نظر وجود دارد یا خیر.
اگر به رده بندی ایران اهمیت میدهید از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم استفاده کنید.
خب پاییر 2019 که تمام شد و اولین فرصت اپلای بهار 2020 هستش که حتما برای این زمان آماده باشید و اصلا 6 ماه بیکار ننشینید تا به زمان اپلای پاییز 2020 برسید.
برای ارشد در اروپا همانطور که گفتم بعضا ددلاینهای شناور دارند و موقعیتی باز میشود و دانشجو میگیرند پس صبری در کار نیست.
از وب سایهای معروف همانند https://www.findamasters.com نیز میتوانید برای یافتن کمک هزینه تحصیلی استفاده کنید، به هر حال باید هرچه سریعتر در امتحان زبان شرکت کنید.

هیچکس بهتر از خود شما و دلسوزتر از خود شما در راه اپلای وجود ندارد، پس وقت بگذارید و به دقت جست و جو کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 11-02-2019

سلام
اگه تو ايران ارشدمو شروع كنم
و بعد براي اپلاي اقدام كنم، ميدونم بايد هزينه اي رو به دانشگاه پرداخت كنم، ولي اگه دو ترم اولو مرخصي بگيرم با توجه به اينكه ارشد مستقيم ميشم، بازم هزينه اي داره؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 12-02-2019

(11-02-2019, 10:42 PM) نوشته: سلام
و بعد براي اپلاي اقدام كنم، ميدونم بايد هزينه اي رو به دانشگاه پرداخت كنم، ولي اگه دو ترم اولو مرخصي بگيرم با توجه به اينكه ارشد مستقيم ميشم، بازم هزينه اي داره؟

سلام
برای چه دانشگاهی؟
آزاد؟ پیام نور؟
به هر حال شهریه ثابت را باید پرداخت کنید تا بتوانید مرخصی بگیرید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 12-02-2019

(12-02-2019, 04:04 PM)automotive نوشته:
(11-02-2019, 10:42 PM) نوشته: سلام

سلام
برای چه دانشگاهی؟
آزاد؟ پیام نور؟
دانشگاه شريف(سراسري)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 12-02-2019

(12-02-2019, 07:23 PM) نوشته: سلام
برای چه دانشگاهی؟
آزاد؟ پیام نور؟
دانشگاه شريف(سراسري)
[/quote]

دوست خود من شبانه انصراف داد و بابت واحد هایی که برداشته بود پول پرداخت کرد(دانشگاه دولتی-مقطع کاردانی)
برای ارشد و با توجه به اینکه قصد مرخصی دارید اطلاع ندارم که شامل هزینه میشود یا خیر، از دانشگاه سوال کنید.

RE: سوال در مورد مقطع PhD | بورسیه خارج یا داخل - network99 - 13-02-2019

ممنون از وقتی که قرار میدید و با صبر و حوصله پاسخ میدید Smile

(10-02-2019, 09:51 PM)automotive نوشته: با حدود 5000 دلار میتوانید در ایتالیا ادامه تحصیل بدهید تا در انتهای سال اول بورسیه استانی شامل حال شما شود.

پس یعنی بورسیه هم اینطور نیست که از ابتدا شامل حال ما شود ؟
یعنی کشوی نیست که از ابتدا بورسیه کند ؟ ( مثلا از ترم اول )

چون بنده تمامی شرایط بورسیه ها و.... رو یک هفته ای هست بررسی می کنم
منتها در همین مورد شک دارم که ابتدا هزینه میخواهد یا خیر ؟ یعنی برای ترم 1 باید خودم هزینه کنم یا دانشگاه هزینه میکند