آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - rise - 09-07-2012

دوستان من بهمن امسال می تونم فارغ التحصیل بشم از مقطع کارشناسی. با توجه به این که مشمول هستم و دانشگاه هایی که در نظر دارم تا اپلای کنم اکثرا ددلاینشون تو سال 92 هست (از اردیبهشت تا تیر) حالا به نظر شما من همون ترم یعنی بهمن فارغ التحصیل بشم خوبه یا چند تا درس نگه دارم برا ترم بهار سال بعد؟
این رو از این لحاظ می پرسم که من که مشمول هستم بعد فارغ التحصیلی چطور مدارکم رو بگیرم از دانشگاه؟ چون حین تحصیل می تونم ریز نمره بگیرم اما بعد فارغ التحصیلی که نمیشه.
اصلا فرد مشمول بعد فارغ التحصیلی با چه مدارکی اپلای می کنه؟
با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - MaMi - 09-07-2012

(09-07-2012, 06:28 PM)rise نوشته: دوستان من بهمن امسال می تونم فارغ التحصیل بشم از مقطع کارشناسی. با توجه به این که مشمول هستم و دانشگاه هایی که در نظر دارم تا اپلای کنم اکثرا ددلاینشون تو سال 92 هست (از اردیبهشت تا تیر) حالا به نظر شما من همون ترم یعنی بهمن فارغ التحصیل بشم خوبه یا چند تا درس نگه دارم برا ترم بهار سال بعد؟
این رو از این لحاظ می پرسم که من که مشمول هستم بعد فارغ التحصیلی چطور مدارکم رو بگیرم از دانشگاه؟ چون حین تحصیل می تونم ریز نمره بگیرم اما بعد فارغ التحصیلی که نمیشه.
اصلا فرد مشمول بعد فارغ التحصیلی با چه مدارکی اپلای می کنه؟
دوست من، ابتدا باید بگم که شما بعد از فارغ التحصیلی تا یک سال فرجه خواهی داشت، البته باید در شش ماه اول پذیرش دریافت کنی تا بتونی از معافیت تحصیلی برای مقطع بالاتر استفاده کنی.
راهی که میشه پیشنهاد داد این است که شما وقتی ترم 8 هستی، درخواست صدور ریزنمرات بدی و با همون ریزنمرات (7 ترم) وارد فرآیند پذیرش بشی
کسی که مشمول است میتونه با ارائه برگ سبز اعزام به خدمت (بدون غیبت) درخواست ریزنمرات، مدرک موقت و حتی ریزنمرات رسمی و دانشنامه بده (البته به شرطی که، در مورد دانشجویان روزانه دانشگاه های سراسری، هزینه تحصیل رایگانش رو پرداخت کرده باشه)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M.A Dehghan - 18-07-2012

با سلام. لطفا شرایط من را جهت دریافت بورس تحصیلی (Full Fund) از دانشگاه های معتبر بررسی بفرمایید. با تشکر

1-رشته/مقطع: بهداشت حرفه ای/کارشناسی ارشد

2-دانشگاه محل تحصیل: علوم پزشکی اصفهان

3-معدل کل کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای: 19/31 (رتبه اول فارغ التحصیلی)

3-معدل کل کارشناسی بهداشت حرفه ای: 19/16 (رتبه اول فارغ التحصیلی)

4-نمره زبان: 7در آزمونIELTS Academic

5-تعداد مقالات فارسی: 4 مقاله تمام متن چاپ شده و 8 خلاصه مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی داخلی- 5 سخنرانی و 2 پوستر در همایش های معتبر داخلی.

6- تعداد مقالات انگلیسی: 4 مقاله تمام متن چاپ شده که یکی از آن ها ISI است و 4 خلاصه مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی خارجی که 2 خلاصه مقاله ISI است.

7- سایر افتخارات: دارای یک اختراع ثبت شده حاصل از پایان نامه - عضو بنیاد ملی نخبگان - دانشجوی پژوهشگر برتر سال دانشگاه (دو سال پیاپی) - دانشجوی نمونه سال دانشگاه (سه سال پیاپی). دانشجوی برتر علمی سال دانشگاه (دو سال پیاپی)- دارای 2 سال سابقه کار مرتبط در صنایع بزرگ.

8-تعداد توصیه نامه ها: دو توصیه نامه از اساتید راهنما و یک توصیه نامه از استاد مشاور در پایان نامه - یک توصیه نامه از سایر اساتید دانشگاه - یک توصیه نامه از ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

9- خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند): دکترا / Full Fund/ دانشگاه خاصی را انتخاب نکرده ام.

لطفا بفرمایید:

1- بر اساس رتبه بندی جهانی از چه دانشگاه هایی امکان دریافت Full Fund را دارم و احتمال آن چه قدر است؟

2- در چه زمینه هایی در رزومه خود ضعف دارم و بایستی آن را تقویت کنم تا احتمال دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه های تراز اول افزایش یابد؟

3- دکترا دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شده ام. توصیه شما برای رها کردن آن و اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور چیست؟

با سپاس از همه کسانی که من را در تصمیم گیری صحیح یاری خواهند کرد.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 18-07-2012

(18-07-2012, 04:46 AM)M.A Dehghan نوشته: با سلام. لطفا شرایط من را جهت دریافت بورس تحصیلی (Full Fund) از دانشگاه های معتبر بررسی بفرمایید. با تشکر

1-رشته/مقطع: بهداشت حرفه ای/کارشناسی ارشد

2-دانشگاه محل تحصیل: علوم پزشکی اصفهان

3-معدل کل کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای: 19/31 (رتبه اول فارغ التحصیلی)

3-معدل کل کارشناسی بهداشت حرفه ای: 19/16 (رتبه اول فارغ التحصیلی)

4-نمره زبان: 7در آزمونIELTS Academic
....
سلام
البته فکر کنم که در سایر تاپیک ها جواب خودتون رو گرفته باشین. همانطور که سایر دوستان هم گفتن شما رزومه خیلی خوبی دارین. تنها نمره امتحان GRE رو که برای دانشگاه های آمریکا لازمه ندارین.
با توجه به رزومه تون شما برای دانشگاه های تاپ کانادا و حتی آمریکا در رشته خودتون شانس دارین. همین طور برای دانشگاه های اروپا اگر پوزیشنی منطبق با شرایطتتون پیدا کنید. در مورد سوالاتتون کسی نمیتونه به شما احتمال بگه. چون گرفتن پذیرش و به خصوص فاند بسته به فاکتورهای بسیاری مثل رزومه سایر متقاضیان دانشگاه در اون سال، بودجه تحقیقاتی استادان، سیاست دانشگاه در گرفتن دانشجوی اینترنشنال و... داره نه فقط رزومه شما. ولی بررسی شرایط سایر داوطلبانی که در سالهای گذشته در اون دانشگاه پذیرفته شدن میتونه تا حدودی به شما کمک کنه که ببینین چقدر برای اون دانشگاه شانس دارین. برای اطلاعات بیشتر در مورد گرفتن کمک هزینه به انجمن کمک هزینه و تماس با استادان مراجعه کنید.
در مورد سوال 3 این یک تصمیم شخصی هست که باید براساس شرایط خودتون بگیرین.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahdisalehi - 21-07-2012

سلام.
من رشته ی شیمی تجزیه می خونم.ازشد.معدل لیسانسم 15.37 هستش.توی همایش طرح های نوآورانه هم سوم شدم.الان معدل ارشدم 17.20 هست که با نمره پروژه ام 18 میشه.آیلتس 7 دارم.فعلا مقاله ندادم اما می دونم حداقل یه مقاله بین المللی می تونم بدم.موضوع پروژه ام بحث تقریبا تازه و داغی تو شیمی هستش.می خواستم ببینم برای فاند؛توی کدوم کشور ها شانس دارم؟ممنون Shy (دانشگاه مقطع لیسانس و فوق لیسانسم مالک اشتره)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Karim - 21-07-2012

(21-07-2012, 02:44 AM)mahdisalehi نوشته: سلام.
من رشته ی شیمی تجزیه می خونم.ازشد.معدل لیسانسم 15.37 هستش.توی همایش طرح های نوآورانه هم سوم شدم.الان معدل ارشدم 17.20 هست که با نمره پروژه ام 18 میشه.آیلتس 7 دارم.فعلا مقاله ندادم اما می دونم حداقل یه مقاله بین المللی می تونم بدم.موضوع پروژه ام بحث تقریبا تازه و داغی تو شیمی هستش.می خواستم ببینم برای فاند؛توی کدوم کشور ها شانس دارم؟ممنون Shy (دانشگاه مقطع لیسانس و فوق لیسانسم مالک اشتره)

درود بر شما،
شرایطتتون متوسطه
تعداد مقالاتتون رو بیشتر کنید چون بچه ها در شیمی معمولا خوب مقاله می دهند.
در مورد آمریکا اگر نمره جی اریی خوبی هم بیاورید برای دانشگاههای متوسطش شانس خوبی خواهید داشت
فقط یک نکته چون دانشگاهتون مالک اشتر بوده و این دانشگاه هم وابسته به وزرات دفاع هست ممکنه سفا رت های امریکا موقع ویزا دادن
سخت گیری کنن و حتی ویزا هم ندهند چون آمریکا گرفتن پذیرش و فاند یک روی سکه هست و گرفتن ویزای روی دوم سکه که گاهی هم طرف دوم سکه خوشایند نیست متاسفانه.

بازم یه تحقیق کنید اگه از بچه های دانشگاهتون کسانی بودند که ویزای آمریکا بهشون نداده اند شما هم بدون تعارف دور ه امریکا رو خط بکشید چون وقتی کلی زحمت بکشید بعدش قرار باشه ویزاا ندهند کلی عقب میوفتید بهتره از الان به سمت آمریکا نروید و هدف گذاری خود را بسمت اروپا ، کانادا، استرالیا و... انجام دهید

شا دباشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - حسام ش - 26-07-2012

سلام...خواهش میکنم با دقت بخونید که چیزی از قلم نیوفته..شرمنده ....من دانشجوی لیسانس رشته حقوق ام از دانشگاه سراسری.خرداد سال اینده درسم تموم میشه.....معدل هم فعلا 15 رو دارم و دارم برای ibt اماده میشم....مقاله هم فعلا ندارم....میخواستم برای رشته علوم سیاسی در یکی از دانشگاههای امریکا اقدام کنم..بحث فاندم برام مطرح نیست..فقط میخوام مدرکم از اونجا باشه..خط قرمزم هم وزارت علومه ..یعنی ..دانشگاه در هر رنج و رتبه ای باشه برام مهم نیست..این مهمه که برای وزارت علوم ایران معتبر باشه..چند سوال دارم:

1//اگه مقاله با تعریفی و تعدادی که از شما میخوام برام بگید رو به اونا بدم و تافل هم نمره 85 بیارم امکان قبولی در یک دانشگاه با شرایطی که در بالا ذکر کردم... چقدر هست ؟؟؟؟پیشنهاد خودتون به صور کلی چیه ؟ اروپا بهتره ؟؟؟؟

2//معدل 15 در سیستم معدل گیری امریکا زیر 3 هست ؟؟؟ یا خیر؟؟؟ حدودا چند میشه؟؟؟

3//ایا باید هم gre وهم, toefl داشت؟؟؟؟ یا یکی کافیه؟؟؟؟باید در کدوم نوع از gre شرکت کنم ..سابژکت یا یکی دیگه؟؟؟

4//معیار اینکه یه چیزی که مینویسیم مقاله بحساب بیاد چیه؟ اینه که چاپ بشه یا نه ...و اگه باید چاپ بشه باید در کجا چاپ بشه ...بین المللی یا در ایران...در ایران ایا در روزنامه هم میشه؟ با شرایط من چند تا مقاله با چه کیفیتی باید نوشته بشه؟؟؟// سیاسی بنویسم یا حقوقی؟؟؟؟ با رفرنس خارجی ؟ با استاد داهنما؟؟؟

5//ایا خوندن درس حوزوی و داشتن مدرکش امتیاز هست...منظورم اشنایی با فقه اسلامی یا زبان عربی در سیستم اموزشی حوزه یک امتیاز اموزشی بحساب میاد؟؟؟

6//هنوز که مدرک کارشناسی رو نگرفتم . تافلم رو و مقاله ها رو هم تنظیم نکردم باید چه جوری شروع کنم؟؟؟از کی اپلای کنم؟؟؟ چه جوری باید باهاشون کانکت شم؟

7//اگر مثلا سابقه همکاری با فلان موسسه اداری یا پژوهشی یا کار تو یه دفتر وکیل رو داشته باشم باید برای اونا مدرک ارائه کنم؟؟؟ مثلا دو ماه در دادگستری بودم...ولی چیزی بهم به عنوان گواهی داده نشده...چه باید بکنم....اخه برای کار تو دفتر وکیل چه جوری باید سند اورد؟؟؟
ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 27-07-2012

(26-07-2012, 11:29 PM)حسام ش نوشته: سلام...خواهش میکنم با دقت بخونید که چیزی از قلم نیوفته..شرمنده ....من دانشجوی لیسانس رشته حقوق ام از دانشگاه سراسری.خرداد سال اینده درسم تموم میشه.....معدل هم فعلا 15 رو دارم و دارم برای ibt اماده میشم....مقاله هم فعلا ندارم....میخواستم برای رشته علوم سیاسی در یکی از دانشگاههای امریکا اقدام کنم..بحث فاندم برام مطرح نیست..فقط میخوام مدرکم از اونجا باشه..خط قرمزم هم وزارت علومه ..یعنی ..دانشگاه در هر رنج و رتبه ای باشه برام مهم نیست..این مهمه که برای وزارت علوم ایران معتبر باشه..چند سوال دارم:

1//اگه مقاله با تعریفی و تعدادی که از شما میخوام برام بگید رو به اونا بدم و تافل هم نمره 85 بیارم امکان قبولی در یک دانشگاه با شرایطی که در بالا ذکر کردم... چقدر هست ؟؟؟؟پیشنهاد خودتون به صور کلی چیه ؟ اروپا بهتره ؟؟؟؟

2//معدل 15 در سیستم معدل گیری امریکا زیر 3 هست ؟؟؟ یا خیر؟؟؟ حدودا چند میشه؟؟؟

3//ایا باید هم gre وهم, toefl داشت؟؟؟؟ یا یکی کافیه؟؟؟؟باید در کدوم نوع از gre شرکت کنم ..سابژکت یا یکی دیگه؟؟؟

4//معیار اینکه یه چیزی که مینویسیم مقاله بحساب بیاد چیه؟ اینه که چاپ بشه یا نه ...و اگه باید چاپ بشه باید در کجا چاپ بشه ...بین المللی یا در ایران...در ایران ایا در روزنامه هم میشه؟ با شرایط من چند تا مقاله با چه کیفیتی باید نوشته بشه؟؟؟// سیاسی بنویسم یا حقوقی؟؟؟؟ با رفرنس خارجی ؟ با استاد داهنما؟؟؟

5//ایا خوندن درس حوزوی و داشتن مدرکش امتیاز هست...منظورم اشنایی با فقه اسلامی یا زبان عربی در سیستم اموزشی حوزه یک امتیاز اموزشی بحساب میاد؟؟؟

6//هنوز که مدرک کارشناسی رو نگرفتم . تافلم رو و مقاله ها رو هم تنظیم نکردم باید چه جوری شروع کنم؟؟؟از کی اپلای کنم؟؟؟ چه جوری باید باهاشون کانکت شم؟

7//اگر مثلا سابقه همکاری با فلان موسسه اداری یا پژوهشی یا کار تو یه دفتر وکیل رو داشته باشم باید برای اونا مدرک ارائه کنم؟؟؟ مثلا دو ماه در دادگستری بودم...ولی چیزی بهم به عنوان گواهی داده نشده...چه باید بکنم....اخه برای کار تو دفتر وکیل چه جوری باید سند اورد؟؟؟
ممنون
سلام
به فروم خوش اومدین. قبل از هرچیز خواهش میکنم سوالاتتون رو در انجمن های مناسب بپرسین. این تاپیک همونجور که از نامش پیداست برای این هست که با توجه به شرایط شما افراد با تجربه بهتون کشورهایی که در اونها شانس پذیرش دارین رو توصیه کنن و برای پرسیدن کلیه سوالات شما نیست. فقط به صورت خلاصه من پاسخ سوالتون رو میدم:
من با رشته شما آشنایی ندارم و نمیدونم امکان دادن مقاله در اون چقدر، بهتره با اساتیدتون مشورت کنید. درضمن کسی نمیتونه برای شما تضمین کنه با فلان تعداد مقاله حتما پذیرش میگیرین. بنابراین در مورد سوال اول و چهارمتون برای مطالعه بیشتر و سوالات مراجعه کنید به انجمن مقاله
تبدیل معدل شیوه خاصی داره مراجعه کنید به تاپیک تبدیل معدل از 20 به 4 (معدل 15 معادل 3 هست به صورت تقریبی)
آزمون تافل/آیلتس برای سنجش سطح زبان. آزمون GRE ربطی به این آزمون ها نداره. برای دانشگاه های آمریکا باید امتحان GRE رو علاوه بر تافل/آیلتس بدین. برای اطلاع بیشتر در مورد این آزمون مراجعه کنید به انجمن GRE General، در مورد رشته شما مراجعه کنید به سایت ETS رشته شما جزوه سابجکت نیست.
در مورد اینکه کی و به چه صورت برای اپلای شروع کنین اگر تاپیک های همین انجمن از جمله هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، و فلوچارت پذیرش رو بخونین جواب خیلی از سوالات رو میگیرین و بقیه سوالات رو هم میتونین مطرح کنین در تاپیک مرتبط
در مورد سابقه کار تا اونجایی که من شنیدم مدرک نمیخوان و فرض رو بر صداقت میذارن.
در مورد حوزه هم دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن باید نظر بدن من اطلاعی ندارم.
اما اگر برسیم به موضوع اصلی تاپیک شما نمره زبان ندارین و در واقع رزومتون کامل نیست و نظر دادن سخته. ولی از اونجایی که دانشگاه و فاند براتون مهم نیست اگر نمره خوبی در آزمون زبان و GRE بیارین برای خیلی از دانشگاه های آمریکا از رنج خوب و متوسط میتونین اقدام کنین.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spartra - 30-07-2012

سلام . من مدرک فوق لسیانس پژوهشگری دارم. معدل کارشناسی ارشدم 17.67 است. یک مقاله isi دارم. 1 مقاله در همایش بین المللی (خارجی)، 3 مقاله در همایش بین المللی داخلی. 1 مقاله علمی پژوهشی، 5 تا هم مقاله در همایش ملی دارم. اما مدرک زبان ندارم. می خواهم بورسیه دکترا بگیرم. با شرایط من، چه کشورهایی را توصیه می کنید؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 31-07-2012

(30-07-2012, 05:17 PM)spartra نوشته: سلام . من مدرک فوق لسیانس پژوهشگری دارم. معدل کارشناسی ارشدم 17.67 است. یک مقاله isi دارم. 1 مقاله در همایش بین المللی (خارجی)، 3 مقاله در همایش بین المللی داخلی. 1 مقاله علمی پژوهشی، 5 تا هم مقاله در همایش ملی دارم. اما مدرک زبان ندارم. می خواهم بورسیه دکترا بگیرم. با شرایط من، چه کشورهایی را توصیه می کنید؟
سلام
به فروم خوش اومدین.
شما معدل کارشناسیتون رو نگفتین و از طرف دیگه مدرک زبان هم ندارین هنوز. این دو تا خیلی موثر هستن در گرفتن پذیرش. نکته مثبت در مورد شما مقالاتتون هست. داشتن پیشینه پژوهشی خوب برای جلب نظر اساتید در نتیجه گرفتن پذیرش و فاند موثر هست.
البته من با رشته شما آشنایی ندارم و نمیدونم کجاها ارائه میشه. ولی به طور کلی اگر بتونین نمره خوبی در آزمون زبان و همچنین در آزمون GRE (برای دانشگاه های آمریکا) بیارین شانس خوبی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های خوب آمریکا دارین.
برای کانادا هم از اونجایی که مقاله دارین در صورتی که بتونین با اساتید ارتباط خوبی برقرار کنین و نظرشون رو جلب کنین میتونین از دانشگاه های خوب اونجا هم پذیرش بگیرین.