آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 28-05-2018

سلام من ليسانس اتاق عمل دارم ميخواستم بدونم براي فوق ليسانس چه رشته هايي داره كه مرتبط باشه چون در خارج فوق اين رشته رو ندارن و ليست دانشگاه هارا از كجا پيداكنم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 01-06-2018

(18-05-2018, 10:34 AM)giga نوشته: سلام. من برای دکترای برق چند تا دانشگاه آمریکا و یه دونه کانادا اپلای کردم. بعضی ها پذیرش و بعضی ها هم ریجیکت شدم. الان هفت تا دانشگاه مونده که جواب ندادن. ایمیل زدم گقتن under review هست . به نظرتون چرا اینقدر دیر تصمیم میگیرن؟ دیگه یه تصمیم گرفتن اینقدر زمان لازم نداره که. الان 18 می هست. بحث ویزا رو هم پیش رو دارم. برای اون دانشگاه کانادا که اپلای کردم نوشته اپلای شما یه مرحله رفته جلو و شما باید یه Advisor برای خودت پیدا کنی. ایمیل می زنم به استادا جواب نمی دن. به نظرتون الان دانشجو میگیرن یا تا حالا دانشجو هاشون رو گرفتن؟ با تشکر

سلام
دوباره مکاتبه کنید، اگر پاسخی دریافت نکردید مستقیما با دپارتمان تماس صوتی برقرار کنید.
(28-05-2018, 08:09 PM) نوشته: سلام من ليسانس اتاق عمل دارم ميخواستم بدونم براي فوق ليسانس چه رشته هايي داره كه مرتبط باشه چون در خارج فوق اين رشته رو ندارن و ليست دانشگاه هارا از كجا پيداكنم؟

سلام
در ارتباط با سوال اول باید در گروه اصلی و زیر گروهی که تحصیل میکنید اقدام کنید.
سوال دوم نیز منظور شما از لیست، دانشگاه های مورد تایید ایران است یا لیستی که دانشگاه هایی که رشته شما را دارند؟ به شما ارائه دهد؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 08-06-2018

@giga

سلام
برای چه مقطعی پذیرش بدون فاند دریافت کردید؟ ارشد یا دکتری؟

نقل قول:برای فوق لیسانس هم مهندسی پزشکی دانشگاه شریف و الکترونیک دانشگاه تهران با کنکور قبول شده بودم.
ارشد شما که هیچ کدام از این دانشگاه ها نیست.

نمره تافل شما برای دریافت کمک هزینه پایین است و همچنین نمره GRE شما. برای دریافت کمک هزینه مخصوصا دستیار تحقیق باید نمره اسپیکینگ شما بالای 23 (در مواردی 25) باشد و جی آر ای نیز به تفکیک اعلام نکردید اما نمره کوانت اهمیت زیادی دارد و محاسباتی شما را نشان می‌دهد.
نمره وربال نیز اهمیت دارد اما نه به میزان کوانت. رایتینگ هم 4 بسیار مناسب است.
با توجه به معدل زیر 15 لیسانس، نداشتن مقاله ISI و نمرات زبانی که دارید. به نظر من احتمال دریافت فاند برای شما در صورت تکرار هر دو آزمون زبان و یا حداقل تافل برای دریافت اسپیکینگ بالا (البته در حال حاضر نمره این بخش را اعلام نکرده اید) اما به طور کلی احتمال دریافت فاند وجود دارد، البته برای آمریکا و نه کانادا.
رشته شما بسیار عالی است اما به هر حال باید برای دانشگاه های معمولی یا متوسط نیز اقدام کنید.
دریافت پذیرش و عدم اقدام برای تحصیل نه مزیت است و نه عیب، شما به دنبال فاند کامل بودید و کسب نکردید و دلیلی ندارد که اقدام کرده باشید، البته حتما ایمیل ارسال کنید که قصد ثبت نام ندارید.
صحبت های من بسیار کلی بود، نمره زبان شما بد نیست اما بخش اسپیکینگ اهمیت زیادی دارد. برای دکتری معمولا فاند در نظر گرفته میشود (حتی به صورت پیشفرض) به جز معدل تنها حدس من نمره احتمالا پایین اسپیکینگ شما است و باز هم احتمالا کوانت پایین.
دانشجوهای دکتری معمولا یا TA هستند یا RA، یا هر دو، پس از نظر فاند از طرف دانشگاه شما نگران نباشید و با واقع بینی و اصلاح رزومه سال بعد اقدام کنید.

پی نوشت: معدل 3 از 4 برای لیسانس در دانشگاه های آمریکا و کانادا دیده میشود، من به شما امیدواری بی دلیل نمیدهم اما تعداد دانشگاه هایی که این شرط را ندارند نیز کم نیست، حتما چندیدن دانشگاه را دوباره چک  کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا یک سال زمان برای اقدام دوباره مناسب است یا خیر.
اما این موضوع را هم در نظر داشته باشید که اگر تسلیم شوید شاید دیگر هیچ وقت این فرصت پیش نیاید.
ضمنا اگر آمریکا یا سایر کشورها تفاوتی زیادی برای شما ندارد به اروپا نیز فکر کنید که معدل برای آنها کم اهمیت تر است، ارتباط با استاد راحت تر از گذشتن از کمیته پذیرش است، دریافت ویزا راحت تر است (به جز آلمان) و غیره و در دوره دکتری معمولا فاند کامل در اروپا نیز وجود دارد.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 10-06-2018

ممنون . ارشد رفتم کنترل. این دو تا رو پایین تر انتخاب کرده بودم .. برای دکترا اقدام کرده بودم.  . من کوانت ام  167 بوده. وربال 143 و رایتینگ 3.5 . من برای ucf استادم برای فلو شیپ کاندیدم کرد ولی نگرفتم. این استاد خودش به من ایمیل زد گفت می خواد با من کار کنه. من هنوز از 4 تا دانشگاه برای امسال جواب ام نیومده. من کسی رو میشناختم که با  تافل 86 و جی ار ای 309 فاند کامل از کالیفورنیا ریورساید گرفت. هیچی مقاله هم نداشت. البته لیسانس بود. اتفاقا جواب من از همین دانشگاه کالیفورنیا ریورساید هم هنوز نیومده. احتمال داره wait list  باشم ؟ بهشون ایمیل زدم سه بار عین سه بار گفتن under review هست. نظر شما چیه ؟ ممکنه الان فاند بگیرم ؟ یاحداکثر پذیرش می گیرم ؟ الان 9 جون هست . من اگه این پذیرش ها رو در رزومه سال بعد ام بیارم اثر مثبت داره؟ اگه میشه همه سوال ها رو جواب بدین.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - khanom mohandes - 11-06-2018

سلام.من دانشجوی دانشگاه خواجه نصیرم.معدلم بالای ۱۸ عه و میخوام برای ارشد از یکی از دانشگاهای کانادا پذیرش بگیرم.ولی هیچ اطلاعی ندارم که باید چی کار کنم چه طور استادا رو پیدا کنم و بهشون میل بزنم و یا اینکه اصلا مدارکم رو چه طور بفرستم برای دانشگاه ها.فقط نمره آیلتس ۷.۵ دارم.میشه راهنماییم کنید؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - butterfly - 12-06-2018

(11-06-2018, 10:39 PM)khanom mohandes نوشته: سلام.من دانشجوی دانشگاه خواجه نصیرم.معدلم بالای ۱۸ عه و میخوام برای ارشد از یکی از دانشگاهای کانادا پذیرش بگیرم.ولی هیچ اطلاعی ندارم که باید چی کار کنم چه طور استادا رو پیدا کنم و بهشون میل بزنم و یا اینکه اصلا مدارکم رو چه طور بفرستم برای دانشگاه ها.فقط نمره آیلتس ۷.۵ دارم.میشه راهنماییم کنید؟

سلام، نمره زبان و معدلی خیلی خوبی دارید. اول لیست دانشگاه های کانادا رو برای خودتون دربیارید. بعد وب سایت دپارتمان رشته تون رو تو تک تک دانشگاه ها نگاه کنید. برید بخش graduate، همیشه اونجا یه بخش admission  هم دارند که مدارک و شرایط پذیرش رو نوشتند. تو همون وب سایت دپارتمان، بخش people رو نگاه کنید لیست استادهای دپارتمان هست. معمولا هم هر استادی یه پیج داره که توش در مورد ریسرچش، مقالاتش و ... نوشته. با مشاهده پیج استادها و بررسی که research interest شون، می تونید بفهمید کار کدوم بیشتر دوست دارید و دوست دارید با کدومشون کار کنید. بعد اینکه، استادهای رو کاندید کردید شروع می کنید به ایمیل زدن و پیدا کردن سوپروایزر. بعد پیدا کردن سوپروایزر هم، قبل از ددلاین دانشگاه برای اپلای و ارسال مدارک ، فرم اپلیکیشن پر می کنید و مدارک مورد نیازشون رو براشون می فرستید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ميم صنايع - 13-06-2018

سلام من دانشجوي ترم ٤ مهندسي صنايع دانشگاه شريفم دوره روزانه معدلمم ١٦.٥ اِ(سعي ميكنم بهترم بشه(Smile آيلتس بالاي ٧ هم بگيرم
نميدونم كي و چي جوري اقدام كنم واسه دانشگاه هاي كانادا و اين كه با اين معدل و رشته دانشگاهي هست كه فاند بده و شانسم چقدره؟؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 15-06-2018

(10-06-2018, 10:43 AM)giga نوشته: ممنون . ارشد رفتم کنترل. این دو تا رو پایین تر انتخاب کرده بودم .. برای دکترا اقدام کرده بودم.  . من کوانت ام  167 بوده. وربال 143 و رایتینگ 3.5 . من برای ucf استادم برای فلو شیپ کاندیدم کرد ولی نگرفتم. این استاد خودش به من ایمیل زد گفت می خواد با من کار کنه. من هنوز از 4 تا دانشگاه برای امسال جواب ام نیومده. من کسی رو میشناختم که با  تافل 86 و جی ار ای 309 فاند کامل از کالیفورنیا ریورساید گرفت. هیچی مقاله هم نداشت. البته لیسانس بود. اتفاقا جواب من از همین دانشگاه کالیفورنیا ریورساید هم هنوز نیومده. احتمال داره wait list  باشم ؟ بهشون ایمیل زدم سه بار عین سه بار گفتن under review هست. نظر شما چیه ؟ ممکنه الان فاند بگیرم ؟ یاحداکثر پذیرش می گیرم ؟ الان 9 جون هست . من اگه این پذیرش ها رو در رزومه سال بعد ام بیارم اثر مثبت داره؟ اگه میشه همه سوال ها رو جواب بدین.

بله چنین احتمالی وجود دارد.
نمره وربال شما بسیار مناسب است.
بحث دکتری مستقیم جدا است.
فکر میکنم کمی برای دریافت پاسخ دیر باشد، با توجه به کلیرنس که معمولا 3 ماه زمان نیاز دارد، فکر میکنم کمی دیر باشد، مخصوصا اگر افرادی که اقدام کرده اند ایرانی نباشند، که مساله ویزای آن ها راحت تر است و مگر اینکه انصراف بدهند.
فکر نمیکنم تاثیری داشته باشد، مثلا اعلام کنید که من سال قبل از 3 دانشگاه پذیرش دریافت کرده ام؟
تا به حال ندیده ام فردی چنین مساله ای را در رزومه خود اعلام کند.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 15-06-2018

(13-06-2018, 01:09 PM)ميم صنايع نوشته: سلام من دانشجوي ترم ٤ مهندسي صنايع دانشگاه شريفم دوره روزانه معدلمم ١٦.٥ اِ(سعي ميكنم بهترم بشه(Smile آيلتس بالاي ٧ هم بگيرم
نميدونم كي و چي جوري اقدام كنم واسه دانشگاه هاي كانادا و اين كه با اين معدل و رشته دانشگاهي هست كه فاند بده و شانسم چقدره؟؟

سلام
وب سایت دانشگاه ها را بررسی کنید و از وجود فاند برای رشته خود و زمان اپلای اطمینان حاصل کنید.
ارتباط با استاد و جلب نظ ایشان برای اپلای در کانادا اهمیت فراوانی دارد.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - A.Cloudy - 16-06-2018

سلام 
وقت بخیر
کارشناسی مکانیک سیالات از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶.۳۸
کارشناسی ارشد زیرشاخه تبدیل انرژی از دانشگاه سراسری با معدل ۱۶.۳۰ 
IELTS 6.5
یه مقاله ISI در زمینه انرژی های نو (انرژی بادی) تهیه کردم
به اکثر نرم افزارهای تخصصی رشته هم یا تسلط دارم یا آشنایی در حد کار کردن (نمیدونم این موضوع تاثیری داره البته یا نه ... :/ )
قصدم برای پذیرش رو جدی کردم
 میشه گفت چقدر احتمال دریافت FUND‌ از کانادا رو دارم با این شرایط؟
با توجه به موضوع مقاله و پایان نامه ام که انرژی نو و بادی هست، جایی رو دوستان پیشنهاد دارن برای اقدام ؟
ممنون میشم اگر نظر و پیشنهادتون رو کلا در ارتباط با شرایطم رو بگین