آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - 2971839052 - 26-04-2018

میشه لطفا راهنمایی ام‌کنید چجوری از یه دانشگاه معتبر همراه بورسیه پذیرش بگیرم برای ارشد عمران

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 26-04-2018

(26-04-2018, 11:48 AM)2971839052 نوشته: سلام.من مهندس عمران با معدل ۱۴ از دانشگاه سراسری هستم برای ارشد همراه با بورس میخوام اقدام کنم به تطرتون از کدوم کشورها شانس بیشتری دارن؟؟لطفا راهنمایی ام کنید

(26-04-2018, 12:04 PM)2971839052 نوشته: میشه لطفا راهنمایی ام‌کنید چجوری از یه دانشگاه معتبر همراه بورسیه پذیرش بگیرم برای ارشد عمران

سلام
هموطن گرامی لطفا صبور باشید.
اگر از مراحل دریافت پذیرش (و فرایند اپلای به طور کلی) اطلاعی ندارید، جزوه را مطالعه کنید.
اعتبار دانشگاه‌ها از دیدگاه بین المللی یا از دیدگاه وزارت علوم ایران؟
از دیدگاه بین المللی از وب سایت‌هایی همانند U.S News استفاده کنید. از دیدگاه وزارت علوم به اینجا مراجعه کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 26-04-2018

(25-04-2018, 10:27 AM)sunflower نوشته: ُسلام نقل قول عزیز. ازتون سوالی داشتم. رشته تحصیلی شما چیه؟ چند تا مقاله داشتین. برای چه کشوری اقدام کردین. اگر پاسخ بدین ممنون میشم.

برق . 5 تا مقاله . آمریکا

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mjnajafi - 29-04-2018

سلام دوستان
بنده دانشجوی ترم 6 مهندسی برق قدرت دانشگاه آزاد هستم
معدلم تا این لحظه 15.66 هست
امتحان زبان تا حالا ندادم ولی فکر میکنم تافل 95 بشم
خیلی دوست دارم که در مقطع فوق لیسانس از یکی از دانشگاه های آمریکا فاند بگیرم.
سوالم از شما اینه: به نظرتون ارزش داره به جای 4 سال 5 ساله لیسانس رو تموم کنم تا هم معدلم بره بالا و هم زبانم رو تقویت کنم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 29-04-2018

(29-04-2018, 10:27 AM)mjnajafi نوشته: سلام دوستان
بنده دانشجوی ترم 6 مهندسی برق قدرت دانشگاه آزاد هستم
معدلم تا این لحظه 15.66 هست
امتحان زبان تا حالا ندادم ولی فکر میکنم تافل 95 بشم
خیلی دوست دارم که در مقطع فوق لیسانس از یکی از دانشگاه های آمریکا فاند بگیرم.
سوالم از شما اینه: به نظرتون ارزش داره به جای 4 سال 5 ساله لیسانس رو تموم کنم تا هم معدلم بره بالا و هم زبانم رو تقویت کنم؟

سلام
حداقل معدل در عموم دانشگاه‌های آمریکا به سیستم ایرانی 15 از 20 است.
نمره تافل فقط توانایی تسلط شما به زبان انگلیسی را نشان می‌دهد و باید حدنصاب مورد نیاز را کسب کنید و در دریافت فاند بی‌تاثیر است.
نمره GRE General است که در دریافت فاند تاثیر مستقیم دارد.
در آمریکا برای ارشد فاند زیادی در نظر نمی‌گیرند حال آنکه معمولا فاندی در کار نیست یا انقدر کم است که مشکلی را حل نمیکند.
اما برای دکتری مستقیم (پذیرش دکتری با مدرک لیسانس) می‌توانید اقدام کنید و معمولا فاند کامل برای این موضوع وجود دارد.

پی نوشت: بدیهی است که برای دریافت پذیرش حداقل ها کافی نیست و باید جزو بهترین ها در لیست باشید تا بتوانید پذیرش را دریافت کنید، هرچند مکاتبه با اساتید می‌تواند این کار را راحت تر کند.
برای آشنایی با GRE General تاپیک زیر را مطالعه کنید.
GRE General

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mjnajafi - 29-04-2018

(29-04-2018, 10:55 AM)automotive نوشته: سلام
حداقل معدل در عموم دانشگاه‌های آمریکا به سیستم ایرانی 15 از 20 است.
نمره تافل فقط توانایی تسلط شما به زبان انگلیسی را نشان می‌دهد و باید حدنصاب مورد نیاز را کسب کنید و در دریافت فاند بی‌تاثیر است.
نمره GRE General است که در دریافت فاند تاثیر مستقیم دارد.
در آمریکا برای ارشد فاند زیادی در نظر نمی‌گیرند حال آنکه معمولا فاندی در کار نیست یا انقدر کم است که مشکلی را حل نمیکند.
اما برای دکتری مستقیم (پذیرش دکتری با مدرک لیسانس) می‌توانید اقدام کنید و معمولا فاند کامل برای این موضوع وجود دارد.

پی نوشت: بدیهی است که برای دریافت پذیرش حداقل ها کافی نیست و باید جزو بهترین ها در لیست باشید تا بتوانید پذیرش را دریافت کنید، هرچند مکاتبه با اساتید می‌تواند این کار را راحت تر کند.
برای آشنایی با GRE General تاپیک زیر را مطالعه کنید.
GRE General

خیلی ممنون
به نظر شما بهتره برای کنکور ارشد بخونم یا همانطور که در بالا گفتم به جای 4 سال 5 ساله تموم کنم تا هم معدل رو بکشم بالا و هم تافل و جی آر ایی رو بخونم و بعد از اون برای دکتری مستقیم اقدام کنم؟ چون هم وقتم آزاده و تو خودم میبینم که نمره بالایی تو زبان بگیرم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 29-04-2018

(29-04-2018, 01:12 PM)mjnajafi نوشته: خیلی ممنون
به نظر شما بهتره برای کنکور ارشد بخونم یا همانطور که در بالا گفتم به جای 4 سال 5 ساله تموم کنم تا هم معدل رو بکشم بالا و هم تافل و جی آر ایی رو بخونم و بعد از اون برای دکتری مستقیم اقدام کنم؟ چون هم وقتم آزاده و تو خودم میبینم که نمره بالایی تو زبان بگیرم

دوست گرامی
وقتی صحبت از آمریکا است، بحث دریافت پذیرش و فاند یک موضوع است و موضوع اصلی دریافت ویزا است که اصلا و ابدا تکلیف آن مشخص نیست.
دیروز یکی از دوستان که ویزا دریافت کرده بود، ایمیل دریافت کرد که ویزای ایشان Revoked شده است.
ایشان چند روز دیگر پرواز داشتند (نزدیک شروع ترم).
در دریافت پذیرش حال خوب یا بد، کم یا زیاد، پذیرش را دریافت خواهید کرد اما در بحث ویزا هیچ تضمینی وجود ندارد.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - orangegirl - 29-04-2018

برای دانشگاه های آلمان چطور باید اقدام کرد؟ کی باید وقت سفارت گرفت؟

(29-04-2018, 06:39 PM)orangegirl نوشته: برای دانشگاه های آلمان چطور باید اقدام کرد؟ کی باید وقت سفارت گرفت؟

باید به وب سایت دانشگاه ها مراجعه کنید، به قسمت Admission Requirements نگاه کنید و تمام موارد اعلام شده را تا قبل از Deadline به دانشگاه ارائه کنید.
در ارتباط با وقت سفارت بی اطلاع هستم. (معمولا پس از دریافت پذیرش این موضوع به وجود خواهد آمد اما برخی دوستان یک سال قبل را اعلام کرده اند، به هر حال بی اطلاع هستم).

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 18-05-2018

سلام. من برای دکترای برق چند تا دانشگاه آمریکا و یه دونه کانادا اپلای کردم. بعضی ها پذیرش و بعضی ها هم ریجیکت شدم. الان هفت تا دانشگاه مونده که جواب ندادن. ایمیل زدم گقتن under review هست . به نظرتون چرا اینقدر دیر تصمیم میگیرن؟ دیگه یه تصمیم گرفتن اینقدر زمان لازم نداره که. الان 18 می هست. بحث ویزا رو هم پیش رو دارم. برای اون دانشگاه کانادا که اپلای کردم نوشته اپلای شما یه مرحله رفته جلو و شما باید یه Advisor برای خودت پیدا کنی. ایمیل می زنم به استادا جواب نمی دن. به نظرتون الان دانشجو میگیرن یا تا حالا دانشجو هاشون رو گرفتن؟ با تشکر