آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - spt - 02-07-2012

(02-07-2012, 09:58 AM)bizbilang نوشته: یعنی‌ کلا بی‌خیال؟؟
واسه تخصص یا فوق تخصص چطور؟؟
می‌شه از هزینه‌ها یه آماری بدید

واقعا خیلی‌ لطف می‌کنید به خاطر وقتی‌ که میذارید
مرسی‌
والا من در مورد آمریکا نمیدونم خیلی اما در اروپا تقریبا غیر ممکنه که از ایران با مدرک عمومی بشه تخصص خوند... با اینکه خیلی خیلی ایران قویه توی پزشکی اما اصلا قبول ندارن...
(تا اینجاش منظورم تخصص یا فوق تخصص بود) و در مورد فاند هم باید بگم خیلی سخته مخصوصا اولش...

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - bizbilang - 02-07-2012

خیلی‌ ممنون از وقتی‌ که گذاشتید
کمک بزرگی‌ بود

فقط لطفا اگر اطلاعات جدیدی بدست آوردید خبر بدید
باز هم متشکرم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Babak - 03-07-2012

من در مورد امریکا می‌دونم که با مدرک پزشکی عمومی ایران می‌تونید تخصص بخونید و سراغ دارم افرادی رو که این کار رو کردن، اما از جزئیات و مراحلش متاسفانه خبر ندارم. قطعا گذروندن امتحان USMLE یکی از نیازها هست، ولی از جزئیات بیشتر مطلع نیستم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ali_noo_80 - 03-07-2012

با سلام.من فارغ التحصیل مهندسی برق-مخابرات.لیسانس دانشگاه آزاد معدل 17.89 و فوق علوم تحقیقات تهران معدل 17.52 دارای 3 مقاله isi و 2 مقاله کنفرانس خارجی معتبر و ielts 6.5 و 3 سال سابقه تدریس تو دانشگاه.لطفا راهنماییم کنین من شانس برا فاند دارم یا نه. یا کدو م کشورها شانس بیشتری دارم.و اگر نمره زبانم رو به 7 برسونم تاثیر خواصی داره یا نه؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 03-07-2012

سلام دوست عزیز
مسلما هرکسی اگر با توجه به شرایط خودش انتخاب های درستی داشته باشه هم شانس پذیرش داره و هم فاند.
به نظر من رزومه شما خوبه. هم معدلتون بالاست هم این که تعداد مقالاتتون خیلی خوبه. فقط میمونه نمره زبان. همونطور که خودتون هم اشاره کردین باید نمره تون بالاتر بشه. برای دانشگاه های آمریکا معمولا مینیمم برای آیلتس 6.5 هست ولی برای دانشگاه های کانادا بیشتر 7. حتما تلاش کنید نمره خودتون رو بالاتر ببرین. مسلما هر فاکتور تاثیر خودش رو در گرفتن پذیرش داره.
البته شما ظاهرا امتحان GRE ندادین. اگر آمریکا هم جزو هدف های شماست با یک نمره GRE خوب به نظر من شانس خوبی دارین برای دانشگاه های متوسط رو به بالا و خوب. اگر بتونین در قسمت وربال نمره 150 به بالا و در قسمت ریاضی هم نمره 160 به بالا بیارین. (برای اطلاع بیشتر در زمینه امتحان مراجعه کنید به GRE ) با توجه به رنکینگ هایی که وجود داره چند تا دانشگاه که رنک خوب دارن و چند تا متوسط رو هم پیدا کنید و در اونها به دنبال مکاتبه با اساتید باشین.
برای دانشگاه های خوب کانادا هم شانس دارین. فراموش نکنین که باید حتما استادی پیدا کنید که زمینه کاریش به شما بخوره و باهاش مکاتبه داشته باشین.
اروپا هم اگر بتونین پوزیشن خالی پیدا کنید که به پیشینه تحقیقاتی شما بخوره شانس خوبی دارین.
هیچ کس دقیقا نمیتونه بگه که کدوم دانشگاه اپلای کنید ولی هرکسی میگرده به دنبال دانشگاه هایی که در رشته اون قوی باشن. میتونین از رنکینگ هایی که برای رشته شما وجود داره استفاده کنید. (رنکینگ دانشگاه های آمریکا ) بعد از انتخاب چند دانشگاه باید سعی کرد که با اساتید تماس گرفت، به خصوص برای کسانی که فاند میخوان. براساس جواب هایی که اساتید میدن و بعد از در نظر گرفتن سایر شرایط میتونین چند دانشگاه مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
برای اطلاع بیشتر در مورد تماس با استاد و گرفتن فاند میتونین به تاپیک ها مربوطه مراجعه کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - bizbilang - 03-07-2012

فقط یه سوال:
ایشون فقط پذیرش گرفتن یا فاند هم گرفتن؟؟

مرسی‌

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Babak - 04-07-2012

این طور که شنیدم دوره تخصص در امریکا حالت شغل داره و نه تنها شما شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنید، بلکه از بیمارستان حقوق نسبتا خوبی هم دریافت می‌کنید که عملا از فاندی که دانشگاه در رشته‌های فنی می‌ده خیلی بیشتره.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - bizbilang - 05-07-2012

یعنی‌ با داشتن شرایط معمول (معدل،ISI,USMLE) می‌شه راحت رفت به دانشگاههای خوب (هاپکینز) واسه تخصص؟؟

میدونم خیلی‌ سوال می‌پرسم ، ببخشید دیگه هیچی‌ نمیدونم!!!

merciiiii

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 05-07-2012

سلام
رفتن به دانشگاه های خوب غیر ممکن نیست. ولی بهتره واقع بین هم باشین. همونطور که خودم و دوستان در پست های قبلی اشاره کردیم برای رشته های پزشکی ادامه تحصیل خیلی سخت تر از رشته های فنی هست. از طرف دیگه برای رفتن به دانشگاه های تاپ داشتن شرایط معمول کافی نیست و باید شرایط خوبی داشته باشین. اونطور که گفتین تا حالا هم ثبت اختراع داشتین هم قبولی المپیاد، پس برای شما کار سختی نخواهد بود که خودتون رو از سایرین متمایز کنید.
اگر شما هدفتون سایر رشته های گروه تجربی بود پذیرش گرفتن براتون راحت تر میشد. اما اگر واقعا پزشکی رو دوست دارین و میخواین ادامه بدین سعی کنید فراتر از یک دانشجوی معمولی عمل کنید. همونطور که اشاره کردین معدل بالا و مقاله داشته باشین، که بدین صورت برای تخصص بتونین اقدام کنید.
هیچ چیزی غیر ممکن نیست. هستن کسایی که اینجا پزشکی خوندن و الان در آمریکا بعد از گذروندن یک سری امتحانات (نمیدونم دقیقا چی ولی میدونم هم تئوریه و هم عملی و هم خیلی سخت) دارن کار و زندگی میکنن.
ما اینجا هستیم که اگر بتونیم کمک کنیم Smile ولی خوب بیشترمون رشته هامون فنی هست. بهترین کار در مورد شمایی که تازه وارد مرحله فکر کردن در مورد ادامه تحصیل خارج از کشور شدین، سرچ کردن و جمع آوری اطلاعاته. هرچقدر میتونین در اینترنت جستجو کنین. سعی کنین دانشجوهایی پیدا کنین که اینجا پزشکی خوندن و بعد رفتن به خارج برای تخصص و باهاشون مکاتبه داشته باشین. با استادان دانشگاه های خارجی مکاتبه کنین.
در ضمن در مورد ترنسفر با این که حتی برای فنی ها هم سخته باز هم پیگیر باشین. من خودم موردی سراغ ندارم که ترنسفر کرده باشه ولی خوب دلیل نمیشه که نباشه اصلا. به هر حال تا ترم 4 و 5 شما وقت دارین. تا اون موقع باید سعی کنید رزومه خودتون رو تقویت کنید. شرایط پذیرش در دانشگاه های مورد نظرتون رو در سایت دانشگاه ها چک کنید. نهایتا اگر نشد برای تخصص میتونین برین که باز برای اون هم اگر نشد همونطور که قبلا گفتم میتونین اول برای یک رشته دیگه اقدام کنین و بعد از این که رفتین برای خوندن تخصص تلاش کنید.
موفق باشین

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - bizbilang - 05-07-2012

ممنون

می‌شه یه انجمن یا سایت یا ... که تخصصی در مورد پزشکی‌ ، معرفی‌ کنید؟!
مرسی‌