آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 31-12-2017

سلام به همه دوستان عزیز
ممنون میشم یکی از دوستان که اطلاعات مناسب داره به این پرسش پاسخ بده ؟؟؟

من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه امیرکبیر هستم و معدل درسیم 15.90 بوده و یک مقاله هم دارم isi .لیسانسم در دانشگاه گلستان با معدل  14.93  گذروندم و نمره تافلم 95 بوده است .
همسر بنده که ایشون هم لیسانس و فوق مهندسی شیمی دانشگاه امیر کبیر بودن تا چند وقت دیگه دفاعش رو انجام میده ، اصرار به رفتن از ایران و گرفتن پذیرش در کشور کانادا داره .اینم بگم 2 سالی هست من درسم تموم شده .
من خودم احساس میکنم شرایط احراز فاند تحصیلی رو ندارم و ایشون با صحبت هایی که کرده و شرایط مناسب درسیش مطمئن به گرفتن فاند هستش .همسرم به بنده پیشنهاد کردن که از ویزای همسر استفاده کنم و به همراه ایشون برم کانادا .
حالا سوالم اینه اولا با این شرایط خودم شانس دارم پذیرش دانشگاهی رو بگیرم که حداقل هزینه ای برای تحصیل ازم نخواد و مهم تر اینکه  اگه من با ویزای همسر از ایران برم به کانادا آیا شانس پیدا کردن کار اونجا هست ؟ چون فک نکنم فاند ایشون کفاف هردومون رو بده و یا بعدش شانسی برای موندن باشه اونجا .
ممنون از پاسخگویی شما عزیزان

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 31-12-2017

(07-12-2017, 03:04 PM)Industrialll نوشته: باسلام. دوستان و همراهان عزیز، مبحث پذیرش گرفتن برای من هم خیلی گنگه. به سایت دانشگاهها مراجعه می کنم اما اطلاعات چندانی دستگیرم نمیشه. واقعا نمیدونم باید از کجا شروع کرد. پیدا کردن اساتید و ارتباط با اونا یا پیدا کردن موقعیت خالی توی دانشگاهها. از طرفی برای مهندسی صنایع توی بسیاری از کشورهای اروپایی کورسی تعریف نشده و به نظر میرسه گزینه های روی میز، زیاد نباشند. به هر حال ممنونتون میشم با توجه به شرایطی که دارم راهنمایی کنید که چه کشور اروپایی و عموما پذیرش در چه دانشگاههایی با شرایط من راحت تر و بهتر همخونی داره.

لیسانس دانشگاه آزاد قزوین معدل ۱۴،۹۸
فوق لیسانس دانشگاه آزاد تهران جنوب معدل ۱۸،۰۷
نمره پایان نامه ۱۹،۷۵
زبان در حال خوندنم منتها فکر میکنم بالای ۶،۵ رو بتونم کسب کنم
دو تا مقاله یکی isi و یکی هم اسکپوس دارم (Eng)

بازم ممنونم دوستان

سلام
هر دو روش را همزمان انجام دهید، به نظر من برای دانشگاه های معمولی اقدام کنید، اینکه چه کشوری و کدام دانشگاه بیشتر به منابع مالی شما بستگی دارد.

(22-12-2017, 09:47 PM)dashhamid68 نوشته: با سلام و تشکر بی اندازه از زحمات شما، شرایطم رو میگم و ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

پسری هستم 28 ساله
لیسانس تربیت بدنی سال 91 معدل 17.30 از دانشگاه پیام نور اصفهان
فوق لیسانس تربیت بدنی گرایش حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی سال 93 از دانشگاه دولتی شهرکرد (بدون ارایه پایان نامه و مقاله و پروژه علمی(آموزش محور)
دارای مدرک مربیگری شنا ، مربیگری فوتبال ، مربیگری والیبال ، همچنین مدرک ماساژ ورزشی و غریق نجات ( تو هرکدوم از این زمینه ها حدود یکی دوسال تجربه کار دارم ولی چون جاهایی که کار میکردم مراکز خیلی خاصی نبوده و طبق قرارداد خاصی نبوده، سابقم احتمالا جایی ثبت نشده و سند و مدرکی واسه ارایه سابقه کار ندارم .مگر اینکه بخوام یه گواهی ازشون بگیرم )
حدود دوسال هم سابقه تدریس بعنوان مربی و معلم ورزش در مدارس غیر انتفاعی و دانشگاه دارم
بیرون از ایران دوست و آشنایی ندارم و تا به حال هیچ سفری بیرون از ایران نداشتم .
بنده تصمیم دارم واسه حدود 2 سال دیگه اقدام به مهاجرت کنم، تو این دو سال باید زبانم رو تقویت کنم و مدرکشو بگیرم و کمی هم پول پس انداز کنم چون فعلا هیچ سرمایه ای ندارم
سوالم از شما دوستان :
1-    طی این دو سال بغیراز تقویت زبانم به نظرتون باید برای مهاجرت از طریق تحصیلی یا کاری چه کارهایی انجام بدم تا شرایطم بهتر بشه؟ بیشتر روی چی کار کنم ؟(لازمه سابقه کارم رو تو زمینه خاصی بالا ببرم یا مدرک و مهارت خاصی کسب کنم یا .... ؟)
2-    و به نظرتون برای بنده مهاجرت از طریق تحصیلی راحت تر و ممکن تره یا ازطریق کاری ؟ از طریق تحصیلی برام بهتره و شرایط بهتری ایجاد میکنه یا از طریق کاری ؟
3-    اگه از طریق کاری بخوام اقدام کنم تو چه رشته شغلی باید اقدام کنم ؟

پیشاپیش تشکر میکنم از حسن توجه شما عزیز دل

سلام
مهاجرت به کدام کشور؟
1. از طریق تحصیل؟ برای ادامه تحصیل به کشور مورد نظر مراجعه کنید و شغل مناسب پیدا کنید.
2. بدون شک از طریق تحصیل راحت تر است.
3. کاملا به کشور مورد نظر بستگی دارد.

(31-12-2017, 05:49 PM) نوشته: سلام به همه دوستان عزیز
ممنون میشم یکی از دوستان که اطلاعات مناسب داره به این پرسش پاسخ بده ؟؟؟

من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی  از دانشگاه امیرکبیر هستم و معدل درسیم 15.90 بوده و یک مقاله هم دارم isi .لیسانسم در دانشگاه گلستان با معدل  14.93  گذروندم و نمره تافلم 95 بوده است .
همسر بنده که ایشون هم لیسانس و فوق مهندسی شیمی دانشگاه امیر کبیر بودن تا چند وقت دیگه دفاعش رو انجام میده ، اصرار به رفتن از ایران و گرفتن پذیرش در کشور کانادا داره .اینم بگم 2 سالی هست من درسم تموم شده .
من خودم احساس میکنم شرایط احراز فاند تحصیلی رو ندارم و ایشون با صحبت هایی که کرده و شرایط مناسب درسیش مطمئن به گرفتن فاند هستش .همسرم به بنده پیشنهاد کردن که از ویزای همسر استفاده کنم و به همراه ایشون برم کانادا .
حالا سوالم اینه اولا با این شرایط خودم شانس دارم پذیرش دانشگاهی رو بگیرم که حداقل هزینه ای برای تحصیل ازم نخواد و مهم تر اینکه  اگه من با ویزای همسر از ایران برم به کانادا آیا شانس پیدا کردن کار اونجا هست ؟ چون فک نکنم فاند ایشون کفاف هردومون رو بده و یا بعدش شانسی برای موندن باشه اونجا .
ممنون از پاسخگویی شما عزیزان

سلام
شما از طریق ویزای همراه که اجازه کار دارد به کانادا مراجعه کنید، سپس به سرعت در پی یافتن شغل باشید. اگر حقوق دریافتی شما مناسب باشد، میتوانید نیمه وقت تحصیل کنید تا مدرک تحصیلی کانادایی کسب کنید و امید بیشتری به یافتن شغل تخصصی تر و با درآمد بیشتر در آینده داشته باشید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 31-12-2017

خودم با توجه به چیزی که شرح دادم شانسی برای پذیرش دارم ؟؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Saeid1978 - 01-01-2018

سلام. دیگه سرم داره گیج میره. نمیدونم از کجا و. چجوری باید استارت بزنم. لطفا راهنمایی کنید.
ارشد راه و ترابری سال 95 معدل 15.5
2 مقاله ISC
تا تیر یا مرداد آیلتس میگیرم حداقل 6
برا دکتری رشته خودم بخوام پذیرش بگیرم از کجا و چجوری باید شروع کنم.
چجوری میتونم هزینه ها رو بورسیه کامل بشم. سابقه کار فنی و اجرایی و مدیریتی هم حدود 17 سال با بیمه دارم. ایتالیا و فرانسه یا اتریش یا جایی که بشه بدون دغدغه درس خوند و نگران مسائل مالی نبود. خیلی ممنون میشم کمک کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 01-01-2018

(31-12-2017, 09:15 PM) نوشته: خودم با توجه به چیزی که شرح دادم شانسی برای پذیرش دارم ؟؟

برای پذیرش در دانشگاه معمولی به شرط پرداخت شهریه می‌توانید اقدام کنید.

(01-01-2018, 03:20 AM)Saeid1978 نوشته: سلام. دیگه سرم داره گیج میره. نمیدونم از کجا و. چجوری باید استارت بزنم. لطفا راهنمایی کنید.
ارشد راه و ترابری سال 95 معدل 15.5
2 مقاله ISC
تا تیر یا مرداد آیلتس میگیرم حداقل 6
برا دکتری رشته خودم بخوام پذیرش بگیرم از کجا و چجوری باید شروع کنم.
چجوری میتونم هزینه ها رو بورسیه کامل بشم. سابقه کار فنی و اجرایی و مدیریتی هم حدود 17 سال با بیمه دارم. ایتالیا و فرانسه یا اتریش یا جایی که بشه بدون دغدغه درس خوند و نگران مسائل مالی نبود. خیلی ممنون میشم کمک کنید.

سلام
با توجه به وقفه 17 ساله بین ارشد و شروع دکتری، احتمال دریافت  ویزای دانشجویی برای شما پایین است.
روند کلی پذیرش را در اینجا مطالعه کنید.
برای نمره زبان نمره 6.5 مناسب تر است.
برای دکتری اگر کمک هزینه تحصیلی دریافت کنید و این کمک هزینه به اندازه ای باشد که علاوه بر پرداخت شهریه، هزینه زندگی شما را نیز پرداخت کند، می‌توانید بدون نگرانی از مسائل مالی تحصیل کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Saeid1978 - 02-01-2018

سلام و تشکر بابت پاسخگوییتون. لیسانسم و سال 82 گرفتم ولی ارشدم برا سال 95 هستش
مطالب پذیرش رو مطالعه کردم. بسیار مفید بود.
پس من باید دانشگاه ها در کشورهای مختلف رو بررسی کنم و رشته و شرایط پذیرش و امکان فاقد همه رو در بیارم.؟
هنوز مدرک ایلتسم و نگرفتم امکانش هست اقدام کنم بعدش ارائه بدم.؟
به نظر شما لازمه کار رو به یک موسسه بسپارم یا خودم اقدام کنم بهتره؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 02-01-2018

(02-01-2018, 01:58 AM)Saeid1978 نوشته: سلام و تشکر بابت پاسخگوییتون. لیسانسم و سال 82 گرفتم ولی ارشدم برا سال 95 هستش
مطالب پذیرش رو مطالعه کردم. بسیار مفید بود.
پس من باید دانشگاه ها در کشورهای مختلف رو بررسی کنم و رشته و شرایط پذیرش و امکان فاقد همه رو در بیارم.؟
هنوز مدرک ایلتسم و نگرفتم امکانش هست اقدام کنم بعدش ارائه بدم.؟
به نظر شما لازمه کار رو به یک موسسه بسپارم یا خودم اقدام کنم بهتره؟

سلام
به هر حال باید تصمیم بگیرید که به چه کشوری مراجعه کنید. کشور که مشخص شد، سپس برای دانشگاه های مورد نظر اقدام کنید.
برای چند دانشگاه از چند کشور مختلف اقدام کنید تا اگر ویزا دریافت نکردید، به کشور دیگری مراجعه کنید.
برای اروپا اگر استاد پیدا کنید و ایشان شما را کاملا قبول کنند، میتوانید اپلای کنید.
نیازمندی های پذیرش تمام دنیا تقریبا یکی است، فقط در تعداد و نمره متفاوت است.
معمولا مدارک مورد نیاز شامل: ترجمه رسمی دانشنامه و ریز نمرات، 2 یا 3 عدد توصیه نامه، نامه انگیزشی، رزومه، نمره آیلتس یا تافل ( که هر دانشگاه و دانشکده برای خود نمره ای را به عنوان حداقل در نظر گرفته که در وب سایت آن ها اعلام شده است)، پرداخت هزینه اپلای (اگر رایگان نباشد) و تمام این کارها را باید تا قبل از ددلاین Deadline یا آخرین زمان مجاز اپلای انجام دهید.
شما باید نمره زبان داشته باشید، اگر نداشته باشید در شرایطی به شما پذیرش مشروط داده میشود که مشکلاتی دارد. راه مقرون به صرفه شرکت در آزمون زبان ( تافل یا آیلتس) است.

خود شما اقدام کنید بهتر است. آینده شما برای هیچکس به اندازه خود شما مهم نیست، پس با دقت اپلای میکنید.
اپلای یک روند اداری است و نیازی به موسسه ندارید. اینجا اطلاعات زیادی وجود دارد، آنها را در صورت لزوم مطالعه کنید و اگر سوالی داشتید، معمولا پاسخ آن وجود دارد، اگر نبود بپرسید تا راهنمایی شوید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Saeid1978 - 02-01-2018

خیلی ممنون از پاسخگوییتون. من ایمیل خودم و میدم اگه براتون مقدور هست برام ایمیل بفرستید که من برای سوالات دیگه هم باز زحمتتون بدم. Saeid.e1978@yahoo.com

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 02-01-2018

(02-01-2018, 03:47 PM)Saeid1978 نوشته: خیلی ممنون از پاسخگوییتون. من ایمیل خودم و میدم اگه براتون مقدور هست برام ایمیل بفرستید که من برای سوالات دیگه هم باز زحمتتون بدم. Saeid.e1978@yahoo.com

اطلاعات بسیار زیادی در این فروم وجود دارد و علاوه بر وب سایت دانشگاه ها، معمولا به اطلاعات این فروم ارجاع داده خواهید شد.
من در فروم راحت تر هستم، حضور بیشتری دارم و کار کردن با فروم از ایمیل بسیار راحت تر است.
اگر سوالی داشتید در این فروم مطرح کنید و دوستان پاسخگو خواهند بود.
موفق و پیروز باشید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 08-01-2018

سلام وقت بخیر من میخوام اقدام کنم برای پذیرش در دانشگاهای المان اما هیچ اطلاعاتی ندارم
من 28 سالمه و کارشناسی معماری ازاد استهبان با معدل 17.73دارم ولی میخواستم اگه بشه اونجا هتل داری بخونم امکانش هست؟
و اینکه چون متاهلم ایا بعدا همسرم هم میتونه از طریق من بیاد اونجا؟ و اینکه حداقل چقدر هزینه بر میداره ؟