آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - marmaq - 30-10-2017

ممنون از توضیحاتتون.
تا جایی که من شنیده بودم، برای دکترا فقط مدرک ارشد نیاز بود و بحث پایان نامه. این اشتباهه؟
و راجع به معدل که فرمودید بشدت پایینه، معدل ۱۷:۳۰ برای ارشد پایینه؟! چه معدلی باید باشه که جزو خوب بحساب بیاد؟
پایان نامه از ۱۸:۵۰ من نمره ۱۸:۲۰ گرفتم، یعنی باز هم بد محسوب میشه؟!
زبان هم از ۱۲ ترم، ۷ترم رو پاس کردم، باز هم ناکافیه؟!

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - AitUniversity - 30-10-2017

(30-10-2017, 09:49 AM)marmaq نوشته: ممنون از توضیحاتتون.
تا جایی که من شنیده بودم، برای دکترا فقط مدرک ارشد نیاز بود و بحث پایان نامه. این اشتباهه؟
و راجع به معدل که فرمودید بشدت پایینه، معدل ۱۷:۳۰ برای ارشد پایینه؟! چه معدلی باید باشه که جزو خوب بحساب بیاد؟
پایان نامه از ۱۸:۵۰ من نمره ۱۸:۲۰ گرفتم، یعنی باز هم بد محسوب میشه؟!
زبان هم از ۱۲ ترم، ۷ترم رو پاس کردم، باز هم ناکافیه؟!

عرض کردم سایت دانشگاه هایی مدنظرتون رو چک کنید. هر دانشگاهی یه الزاماتی برای پذیرش داره، اگر دانشگاهتون به نمره کارشناسی اهمیت نده خوبه!
برای اپلی این نیست که فقط معدل کل تون رو بذارند روی میز و نگاه کنند. معدل دروستون 14.5 هستش و این رقابتی نیست.
 زبان هم یا ایلتس - یا تافل، طبق شرایط الان ک مدرک ندارید گفتم ناکافیه.

باتوجه به اطلاعاتم راهنمایی جهت پذیرش - Maed135 - 03-11-2017

سلام
من فارق التحصیل کارشناسی فیزیک در دانشگاه سراسری گلستان گرگان با معدل 13.90 وکارشناسی ارشد رشته فوتونیک با معدل ۱۸/۰۵ از دانشگاه ازاد هستم
یک مقاله در کنفرانس ملی فیزیک دارم دو دو تا مقاله هم در کنفرانس هایی با سطح علمی پایین تر
مدرک زبان هم فعلا ندارم
در مقطع ارشد تجربی کار کردم
لایه نشانی کار کردم
میخواستم بدونم بهترین کشورها برای گرفتن پذیرش کدوم کشورهان که هم از لحاظ مالی بهم فشار نیاد هم خوب باشه
یا درکدوم کشورها میتونم تحصیل بهمراه بورسیه تحصیلی داشته باشم و همچنین هزینش در کشورهایی که نعرفی میکنید چگونه هست و کلا اصلا باید از کجا شروع کنم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Mehdi.H - 12-11-2017

سلام ، من کارشناسی ارشد مهندسی معماری دارم و تصمیم دارم برای دکترا اقدام کنم، معدل ارشدم 17/19 هست و مقاله ندارم فعلا ولی در حال نوشتن هستم، زبانم خیلی خوبه ولی امتحان ندادم ببینم نمرم چند میشه ولی احتمال میدم آیلتس 6/5 رو بگیرم. بنظرتون شانسی واسه گرفتن فاند دارم؟
ممنون میشم اگه جوابم رو بدید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 12-11-2017

(03-11-2017, 01:42 AM)Maed135 نوشته: سلام
من فارق التحصیل کارشناسی فیزیک در دانشگاه سراسری گلستان گرگان با معدل 13.90 وکارشناسی ارشد رشته فوتونیک با معدل ۱۸/۰۵ از دانشگاه ازاد هستم
یک مقاله در کنفرانس ملی فیزیک دارم دو دو تا مقاله هم در کنفرانس هایی با سطح علمی پایین تر
مدرک زبان هم فعلا ندارم
در مقطع ارشد تجربی کار کردم
لایه نشانی کار کردم
میخواستم بدونم بهترین کشورها برای گرفتن پذیرش کدوم کشورهان که هم از لحاظ مالی بهم فشار نیاد هم خوب باشه
یا درکدوم کشورها میتونم تحصیل بهمراه بورسیه تحصیلی داشته باشم و همچنین هزینش در کشورهایی که نعرفی میکنید چگونه هست و کلا اصلا باید از کجا شروع کنم؟

سلام
معدل کارشناسی شما پایین است، به نظر من برای اروپا اقدام کنید، معمولا برای دانشجوی دکتری به میزان کافی کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته می‌شود، با اساتید ارتباط برقرار کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

(12-11-2017, 01:13 PM)Mehdi.H نوشته: سلام ، من کارشناسی ارشد مهندسی معماری دارم و تصمیم دارم برای دکترا اقدام کنم، معدل ارشدم 17/19 هست و مقاله ندارم فعلا ولی در حال نوشتن هستم، زبانم خیلی خوبه ولی امتحان ندادم ببینم نمرم چند میشه ولی احتمال میدم آیلتس 6/5 رو بگیرم. بنظرتون شانسی واسه گرفتن فاند دارم؟

سلام
بدون مقاله احتمال دریافت پذیرش کمتر از حالتی است که مقاله نوشته شده باشد، برای رشته شما مساله یافتن کمک هزینه و اپلای نیست، بلکه یافتن شغل است، تا آنحا که اطلاع دارد در کشورهای توسعه یافته، یافتن شغل برای معمارها کار راحتی نیست، اما اگر این هدف شما است، با تحقیق به دنبال آن بروید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - X20 - 13-11-2017

(12-11-2017, 01:13 PM)Mehdi.H نوشته: سلام ، من کارشناسی ارشد مهندسی معماری دارم و تصمیم دارم برای دکترا اقدام کنم، معدل ارشدم 17/19 هست و مقاله ندارم فعلا ولی در حال نوشتن هستم، زبانم خیلی خوبه ولی امتحان ندادم ببینم نمرم چند میشه ولی احتمال میدم آیلتس 6/5 رو بگیرم. بنظرتون شانسی واسه گرفتن فاند دارم؟

سلام من قبلا در محله آنلاین آبروید بودم حالا تازه به آکادمیا پیوستم
دلایل گفته شده پر محتوا و قابل احترام
من میخواهم اضافه کنم که شما باید جایگاه خودتان رو بدانید نه انتخاب بالاتر از حد تون و نه انتخاب پایین تر از حد خودتان
اینطور میتوانید شانس و احتمال موفقیت و درصد پیروزی را بالا ببرید
مصطفی

کیمیا - عادله - 06-12-2017

سلام.لطفا راهنماییم کنید.
من ارشد فیزیولوژی دارم با گرایش علوم اعصاب،مشتاقم برای دکترای نوروساینس اقدام کنم.معدل لیسانسم 15.37پیام نور و ارشدم معدل16.80دانشگاه علوم پایه سمنان.در حال حاضر کلاس زبان میرم برای گرفتن آیلتس.راهنماییم کنید ایا دانشگاهی با این شرایطم بورس میکنند و چطور میتونم امار دانشگاهای مورد نظرم رو کسب کنم

RE: کیمیا - szeinalilathori - 07-12-2017

(06-12-2017, 08:56 PM)عادله نوشته: سلام.لطفا راهنماییم کنید.
من ارشد فیزیولوژی دارم با گرایش علوم اعصاب،مشتاقم برای دکترای نوروساینس اقدام کنم.معدل لیسانسم 15.37پیام نور و ارشدم معدل16.80دانشگاه علوم پایه سمنان.در حال حاضر کلاس زبان میرم برای گرفتن آیلتس.راهنماییم کنید ایا دانشگاهی با این شرایطم بورس میکنند و چطور میتونم امار دانشگاهای مورد نظرم رو کسب کنم
دوست عزیز سلام

به آکادمیا خوش آمدید.
معدل، مقاله، نمره ی آزمون TOEFL/IELTS و GRE (برای امریکا و کانادا و بعضی از کشورهای اروپایی)، رزومه تحقیقاتی مرتبط با رشته ای که قصد دارید برای پذیرش اقدام کنید، از مواردی هستند که در مجموع برای بررسی شانس پذیرش در نظر گرفته میشه. با توضیحات فعلی شما، نمیشه نظر درستی داد.

اگر قصد دارید برای کشور خاصی اقدام کنید، لیست دانشگاههای اون کشور رو چک کنید و با اساتید مرتبط مکاتبه تون رو شروع کنید. اگر هم مقصد مشخصی ندارید میتونید از سایتهایی که رنکینگ های معتبر رو ارائه میدن لیست دانشگاهها رو نگاه کنید و با اساتید مرتبط در ارتباط باشید.

پی نوشت: جایی که من اطلاع دارم، موسسه Max Planck در آلمان پوزیشن های خوبی برای neuroscience ارائه میده. 

ارادتمند
الهام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Industrialll - 07-12-2017

باسلام. دوستان و همراهان عزیز، مبحث پذیرش گرفتن برای من هم خیلی گنگه. به سایت دانشگاهها مراجعه می کنم اما اطلاعات چندانی دستگیرم نمیشه. واقعا نمیدونم باید از کجا شروع کرد. پیدا کردن اساتید و ارتباط با اونا یا پیدا کردن موقعیت خالی توی دانشگاهها. از طرفی برای مهندسی صنایع توی بسیاری از کشورهای اروپایی کورسی تعریف نشده و به نظر میرسه گزینه های روی میز، زیاد نباشند. به هر حال ممنونتون میشم با توجه به شرایطی که دارم راهنمایی کنید که چه کشور اروپایی و عموما پذیرش در چه دانشگاههایی با شرایط من راحت تر و بهتر همخونی داره.

لیسانس دانشگاه آزاد قزوین معدل ۱۴،۹۸
فوق لیسانس دانشگاه آزاد تهران جنوب معدل ۱۸،۰۷
نمره پایان نامه ۱۹،۷۵
زبان در حال خوندنم منتها فکر میکنم بالای ۶،۵ رو بتونم کسب کنم
دو تا مقاله یکی isi و یکی هم اسکپوس دارم (Eng)

بازم ممنونم دوستان

آمادگی جهت پذیرش - dashhamid68 - 22-12-2017

با سلام و تشکر بی اندازه از زحمات شما، شرایطم رو میگم و ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

پسری هستم 28 ساله
لیسانس تربیت بدنی سال 91 معدل 17.30 از دانشگاه پیام نور اصفهان
فوق لیسانس تربیت بدنی گرایش حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی سال 93 از دانشگاه دولتی شهرکرد (بدون ارایه پایان نامه و مقاله و پروژه علمی(آموزش محور)
دارای مدرک مربیگری شنا ، مربیگری فوتبال ، مربیگری والیبال ، همچنین مدرک ماساژ ورزشی و غریق نجات ( تو هرکدوم از این زمینه ها حدود یکی دوسال تجربه کار دارم ولی چون جاهایی که کار میکردم مراکز خیلی خاصی نبوده و طبق قرارداد خاصی نبوده، سابقم احتمالا جایی ثبت نشده و سند و مدرکی واسه ارایه سابقه کار ندارم .مگر اینکه بخوام یه گواهی ازشون بگیرم )
حدود دوسال هم سابقه تدریس بعنوان مربی و معلم ورزش در مدارس غیر انتفاعی و دانشگاه دارم
بیرون از ایران دوست و آشنایی ندارم و تا به حال هیچ سفری بیرون از ایران نداشتم .
بنده تصمیم دارم واسه حدود 2 سال دیگه اقدام به مهاجرت کنم، تو این دو سال باید زبانم رو تقویت کنم و مدرکشو بگیرم و کمی هم پول پس انداز کنم چون فعلا هیچ سرمایه ای ندارم
سوالم از شما دوستان :
1-    طی این دو سال بغیراز تقویت زبانم به نظرتون باید برای مهاجرت از طریق تحصیلی یا کاری چه کارهایی انجام بدم تا شرایطم بهتر بشه؟ بیشتر روی چی کار کنم ؟(لازمه سابقه کارم رو تو زمینه خاصی بالا ببرم یا مدرک و مهارت خاصی کسب کنم یا .... ؟)
2-    و به نظرتون برای بنده مهاجرت از طریق تحصیلی راحت تر و ممکن تره یا ازطریق کاری ؟ از طریق تحصیلی برام بهتره و شرایط بهتری ایجاد میکنه یا از طریق کاری ؟
3-    اگه از طریق کاری بخوام اقدام کنم تو چه رشته شغلی باید اقدام کنم ؟

پیشاپیش تشکر میکنم از حسن توجه شما عزیز دل