آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - atosamohebbi - 07-09-2017

اینکه این چند سال درس نخوندم پوینت منفی داره برام؟
سابقه کار با بیمه ندارم ولی بدون بیمه مرتبط با رشته ام دارم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 07-09-2017

(07-09-2017, 09:37 AM)atosamohebbi نوشته: اینکه این چند سال درس نخوندم پوینت منفی داره برام؟

بله متاسفانه،
حتی در وب سایت EPFL سوئیس نوشته بود(برای یک رشته خاص که هفته گذشته ایشان را راهنمایی کردم) که گپ تحصیلی بیش از 2 سال نباید باشد.
البته نگران نباشید، افراد زیادی هستند که گپ تحصیلی زیادی دارن و در دانشگاه‌های عالی مشغول به تحصیل شده‎‌اند.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 07-09-2017

یعنی ممکنه رها کردن تحصیل در ایران به قصد ادامه تحصیل در خارج، روی نظر استاد هم تاثیر منفی داشته باشه؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 07-09-2017

(07-09-2017, 10:11 AM)مهمان نوشته: یعنی ممکنه رها کردن تحصیل در ایران به قصد ادامه تحصیل در خارج، روی نظر استاد هم تاثیر منفی داشته باشه؟

بله این امکان وجود دارد، هرچند نگران این موضوع نباشید، زمینه‌های نگرانی در اپلای زیاد است و این موضوع یکی از کم اهمیت‌ترین آن‌ها است.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - comboy - 07-09-2017

(07-09-2017, 09:37 AM)atosamohebbi نوشته: اینکه این چند سال درس نخوندم پوینت منفی داره برام؟

استاد دوران لیسانس من بین لیسانس و ارشد ۲۰ سال گپ داشت. بعدا دکتری گرفت و شد رئیس دپارتمان. دوست داشتنی ترین استادی که می تونست الان لیسانسه باشه. با معرفی نامه این استاد از سه تا دانشگاه با رنکینگ زیر ۳۰۰ پذیرش با بورس گرفتم . ۲۰ سال بین لیسانس و ارشد گپ داشت این پروفسور . من اسم نویسنده کتابهای درسی را تو یوتوب سرچ می کردم، این استاد اغلبشون را از نزدیک دیده بود.

مهم گپ نیست، حتمن قابلمه همراتون بیارین، چون پول برق اتاق بین هم اتاقی ها شر میشه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 13-09-2017

سلام و درود.ممنون میشم زود پاسخ بدید.
من قصد دارم در مقطع ارشد رشته مهندسی الکترونیک را در یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی آمریکا نظیر هاروارد استنفورد mit و … بگذرانم.
بنده شرایط اخذ بورس تحصیلی را مطالعه کرده ام ولی همچنان برایم سوالاتی مبهم مانده است.
۱.من در حال حاضر دانشجوی برق آزاد هستم.آیا برای بورسیه تحصیلی یا اصلا وارد شدن به دانشگاه های اشاره شده رنکینگ دانشگاه موثر است؟و به عققیده شما بهتر است برای MIT بنده دوباره کنکور شرکت کنم تا وارد شریف شوم؟
۲.مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی من تجربی است با معدل بالا آیا این مورد مانعی برای اخذ پذیرش می باشد؟
۳.به عقیده کارشناسانه شما اگر قصد شرکت در کنکور ریاضی را داشتم بهتر است در کنکور هنر و زبان انگلیسی هم شرکت کنم تا با اخذ رتبه برتر شرایط بهتری برای بورسیه داشته باشم؟
۵.اگر در کنکور ریاضی و هنر و زبان رتبه برتر شوم می توانم قبل از اتمام کارشناسی و با توجه به رتبه خوب کنکور بورسیه دریافت کنم یا حتما باید کارشناسی را به اتمام برسانم؟
۶.آیا دریافت مدارک مجازی از دانشگاه ها و موسسات معتبر بین المللی تاثیری دارد؟

سپاس

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - comboy - 13-09-2017

(13-09-2017, 04:33 PM)مهمان نوشته: سلام و درود.ممنون میشم زود پاسخ بدید.
من قصد دارم در مقطع ارشد رشته مهندسی الکترونیک را در یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی آمریکا نظیر هاروارد استنفورد mit و … بگذرانم.
بنده شرایط اخذ بورس تحصیلی را مطالعه کرده ام ولی همچنان برایم سوالاتی مبهم مانده است.
۱.من در حال حاضر دانشجوی برق آزاد هستم.آیا برای بورسیه تحصیلی یا اصلا وارد شدن به دانشگاه های اشاره شده رنکینگ دانشگاه موثر است؟و به عققیده شما بهتر است برای MIT بنده دوباره کنکور شرکت کنم تا وارد شریف شوم؟
۲.مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی من تجربی است با معدل بالا آیا این مورد مانعی برای اخذ پذیرش می باشد؟
۳.به عقیده کارشناسانه شما اگر قصد شرکت در کنکور ریاضی را داشتم بهتر است در کنکور هنر و زبان انگلیسی هم شرکت کنم تا با اخذ رتبه برتر شرایط بهتری برای بورسیه داشته باشم؟
۵.اگر در کنکور ریاضی و هنر و زبان رتبه برتر شوم می توانم قبل از اتمام کارشناسی و با توجه به رتبه خوب کنکور بورسیه دریافت کنم یا حتما باید کارشناسی را به اتمام برسانم؟
۶.آیا دریافت مدارک مجازی از دانشگاه ها و موسسات معتبر بین المللی تاثیری دارد؟

سپاس

1- MIT در صورت دادن پذیرش، کلیه هزینه های دانشجو را متقبل میشه. هیچ دانشجوی پذیرفته شده ای، به علت مشکل مالی از تحصیل در این دانشگاه محروم نمی شه. ادمیشن need-blind هست، یعنی  چشمشون به جیب شما نیست. 
https://sfs.mit.edu/financial-aid-mit
 داشتن مدرک از شریف خیلی خوبه، ولی فقط کنکور دادن و وارد شدن و فارغ التحصیل نشدن، کاری از پیش نمی بره.
2- برای ام آی تی شرطی مبنی بر اینکه دبیرستان چه رشته ای خوندید وجود نداره. بیشتر کارهای فوق برنامه مهم هست. این دانشگاه فقط 9 درصد دانشجوی بین المللی می تونه بگیره و جمعیت کل دانشجویانش هم 11 هزار تاست که یعنی از تمام دنیا حدود 1000 تا دانشجو می تونه بپذیره. 
سالی که من اپلی کردم فکر کنم 2 تا ایرانی اونجا بودن که خوب شاید مدال المپیاد داشتن.
3- اصلن کسب رتبه کنکور ملاک هیچ کدام از این دانشگاه ها نیست. رتبه کنکور در هیچ جای دنیا غیر از ایران مفهومی نداره. با رتبه، می تونین وارد دانشگاه خوبی در ایران بشین، مدرک بگیرین و بعد اون مدرک ملاک هست، صرفا رتبه را نمی تونین به دانشگاه خارج به عنوان رزومه تحویل بدین. 
4- You missed number 4 in the incremental ordinal sequence
5- هیچ جای دنیا برای رتبه کنکور شما تره هم خورد نمی کنن. باید مدرک بگیرین.
6- بله

نکته: اگر از آکسفورد هم مدرک داشته باشین، ممکنه MIT شما را ریجکت کنه. ملاک اونها کارهای فوق برنامه است. اونها نگاه می کنن ببین شما به زمینه خاصی علاقه منحصر به فرد نشان دادید یا نه. با 20 گرفتن و نفر اول کنکور شدن به کسی پذیرش نمی دن. در ظمن، آماده کردن خود برای گرفتن پذیرش از دانشگاهای سطح بالا، قطعا باعث رشد علمی و ایجاد انگیزه در هر داوطلبی میشه، ولی حتی استفن هاوکینگ هم باید انتظار ریجکت شدن از همچین جاهایی را داشته باشه. اگر شما می خواین به پیشرفت علم کمک کنین، هوش خودتون را به دانشگاهای رتبه 200 هم بسپارین بسیار پر ثمر خواهد بود. برای استنفورد تافلتون هم باید 100 به بالا باشه و آیلتس قبول نمی کنن. 

http://mitadmissions.org/

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 13-09-2017

(13-09-2017, 06:39 PM)comboy نوشته: 1- MIT در صورت دادن پذیرش، کلیه هزینه های دانشجو را متقبل میشه. هیچ دانشجوی پذیرفته شده ای، به علت مشکل مالی از تحصیل در این دانشگاه محروم نمی شه. ادمیشن need-blind هست، یعنی  چشمشون به جیب شما نیست. 
https://sfs.mit.edu/financial-aid-mit
 داشتن مدرک از شریف خیلی خوبه، ولی فقط کنکور دادن و وارد شدن و فارغ التحصیل نشدن، کاری از پیش نمی بره.
2- برای ام آی تی شرطی مبنی بر اینکه دبیرستان چه رشته ای خوندید وجود نداره. بیشتر کارهای فوق برنامه مهم هست. این دانشگاه فقط 9 درصد دانشجوی بین المللی می تونه بگیره و جمعیت کل دانشجویانش هم 11 هزار تاست که یعنی از تمام دنیا حدود 1000 تا دانشجو می تونه بپذیره. 
سالی که من اپلی کردم فکر کنم 2 تا ایرانی اونجا بودن که خوب شاید مدال المپیاد داشتن.
3- اصلن کسب رتبه کنکور ملاک هیچ کدام از این دانشگاه ها نیست. رتبه کنکور در هیچ جای دنیا غیر از ایران مفهومی نداره. با رتبه، می تونین وارد دانشگاه خوبی در ایران بشین، مدرک بگیرین و بعد اون مدرک ملاک هست، صرفا رتبه را نمی تونین به دانشگاه خارج به عنوان رزومه تحویل بدین. 
4- You missed number 4 in the incremental ordinal sequence
5- هیچ جای دنیا برای رتبه کنکور شما تره هم خورد نمی کنن. باید مدرک بگیرین.
6- بله

نکته: اگر از آکسفورد هم مدرک داشته باشین، ممکنه MIT شما را ریجکت کنه. ملاک اونها کارهای فوق برنامه است. اونها نگاه می کنن ببین شما به زمینه خاصی علاقه منحصر به فرد نشان دادید یا نه. با 20 گرفتن و نفر اول کنکور شدن به کسی پذیرش نمی دن. در ظمن، آماده کردن خود برای گرفتن پذیرش از دانشگاهای سطح بالا، قطعا باعث رشد علمی و ایجاد انگیزه در هر داوطلبی میشه، ولی حتی استفن هاوکینگ هم باید انتظار ریجکت شدن از همچین جاهایی را داشته باشه. اگر شما می خواین به پیشرفت علم کمک کنین، هوش خودتون را به دانشگاهای رتبه 200 هم بسپارین بسیار پر ثمر خواهد بود. برای استنفورد تافلتون هم باید 100 به بالا باشه و آیلتس قبول نمی کنن. 

http://mitadmissions.org/

ممنون خیلی خوب بود.
1.پس به نظر شما اگر من آزاد بمونم و کار های فوق برنامه زیادی و خوبی داشته باشم مثل همون مدارک بین المللی و مقاله و sat و سایر موارد بهتر از اینه که دوباره کنکور بدم واسه شریف؟درسته؟

2.راحت تر بگم به نظر شما یه سال برق و کامپیوتر و مکانیک(عشقام) رو ول کنم برای دانشگاه بهتر(برای گرفتن اپلای) ارزش داره یا کار های فوق برنامه با ارزش تره؟

3.مدال امیپیاد دانشجویی و ساخت نرم افزار های خوب(برنامه نویسیم عالیه عالی) و اختراع کمک میکنه؟

4.لطفا لطفا بگید اگه بخوام آزاد بمونم چه چیز های(هر چی باشه) نیازه و در چه حدی؟

5.برای ارشد(دانشگاه های خوب آمریکا) شانسم چقدره اگه هر چی نیازه داشته باشم؟

*مشکل مالی هم ندارم.*

6.اگه ارشد قبول بشم میتونم اقامت دائم بگیرم؟

سپاس

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - hamid98 - 14-09-2017

سلام
من هر چیزی که آقا بابک گفته بودن رو خوندم ولی چند تا سوال دارم.
من کنکور دارم و خیلی برام جواب این سوال ها مهمه

1.دانشگاه در اپلای تاثیر داره؟مثلا معدل یکسان از شریف بهتره یا آزاد؟

2.برق یا کامپیوتر؟(بعضی ها میگن کامپیوتر رو خودت می تونی بخونی ولی برق رو باید بری دانشگاه)

3.میشه با برداشتن واحد بیشتر و واحد برداشتن توی تابستون دانشگاه رو زودتر تموم کرد؟

4.من الان پشت کنکوریم برم آزاد یا یه سال دیگه بمونم واسه شریف؟

5.موضوع اینکه رتبه های برتر دو تا رشته (مثلا برق و نرم افزار) رو با هم میخونن چیه؟میشه همچین کاری کرد؟

@Babak

لطفا زود جواب بدید خیلی خیلی نیاز یه پاسخ و راهنمایی دارم.ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - comboy - 14-09-2017

(14-09-2017, 11:34 AM)hamid98 نوشته: سلام
من هر چیزی که آقا بابک گفته بودن رو خوندم ولی چند تا سوال دارم.
من کنکور دارم و خیلی برام جواب این سوال ها مهمه

1.دانشگاه در اپلای تاثیر داره؟مثلا معدل یکسان از شریف بهتره یا آزاد؟

2.برق یا کامپیوتر؟(بعضی ها میگن کامپیوتر رو خودت می تونی بخونی ولی برق رو باید بری دانشگاه)

3.میشه با برداشتن واحد بیشتر و واحد برداشتن توی تابستون دانشگاه رو زودتر تموم کرد؟

4.من الان پشت کنکوریم برم آزاد یا یه سال دیگه بمونم واسه شریف؟

5.موضوع اینکه رتبه های برتر دو تا رشته (مثلا برق و نرم افزار) رو با هم میخونن چیه؟میشه همچین کاری کرد؟

@Babak

لطفا زود جواب بدید خیلی خیلی نیاز یه پاسخ و راهنمایی دارم.ممنون

1. یکی نمره فیزیکش کم شد، به دکتر حسابی گفت «من که نمی خوام موشک بفرستم هوا، می خوام معلم مدرسه بشم»، دکتر حسابی گفت «اگر شاگردت خواست موشک بفرسته هوا چی»
شریف استادهایی داره که فکرهای بزرگ توی سر دانشجوهاشون می کارن.

۲- بستگی به علاقه و کارهایی که می خواین در آینده بکنین . مثلن پردازش تصویر و واقعیت مجازی چیزی نیست که بشه به راحتی خودت یاد بگیری. با لیسانس برق میشه ارشد کامپیوتر خوند، حالا فکر کن بخوای ارشد مکانیک تغییر رشته بدی، اون موقع لیسانست برق باشه بهتره.

۳- بله، یک ترم زودتر تموم میشه.

۴- هر جا قبول شدی برو، هیچ وقت پشت کنکور نمون. با مدرک آزاد هم میشه رفت همه جا.

۵- میشه.