آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Razi131322 - 19-08-2017

(19-08-2017, 09:29 PM)Torkan نوشته: نظر من رو میخواین؟
اروپا جای مناسبی نیست برا اقامت خیلی. اگر مشکل هوا ندارید کانادا بهتره و آمریکا هم که خوبه.
برا ارشد بله موافقم باهاتون
ایتالیا این هزینه کافی اگر بورس دولتی بگیرین زیاد هم هست. ولی یه چیزی بگم. ایتالیا رو خیلی فکر نکنید پیشرفته هست. اولا خیلیا انگلیسی بلد نیستن . ولی حداقل میدونین بلد نیستن وگرنه چه فایده آلمان خیلیا بلدن ولی سخت جواب میدن. من بحثم جامعه هست نه محیط کوچکی مثل دانشگاه!
فرانسه رو هم اگر رایگان باشه بهش میتونید فکر کنید. بقیه کشورها اکثرا شهریه دار هستن از سال 2012 و 2014 به بعد.
با در نظر گرفتن ریسک کار پیدا نکردن من ایتالیا رد میتونم برا ارشد پیشنهاد بدم. فرانسه رو هم تحقیق کنید
ولی یه چیزی بگم این رو آویزه گوش کنید
اینکه من میرم به امید کار حتی با وجود کار پیدا کردن خیلی فرضیه درستی نیست. ااین رو یادتان نره هدف اول شما درس هست و ویزآ تون دانشجویی 
هچه کس هم به جای شما درس نخواهد خواند. امیدوارم منظورم رو گرفته باشید
باید بابت طولانی شدن بحث عذرخواهی کنم. والا من هدف اصلیم همون آمریکای شمالی هست ولی متأسفانه از عهده پرداخت شهریه های سرسام آور برنمایم پس فعلن مجبورم به یک کشور سطح پایین تر رضایت بدم. در مورد جزئیات اون بورس دولتی(انواع، مقدار، شرایط لازم، چگونگی اخذ) منبع به روز و موثقی میشناسید تا ببینم چقدر شناس دارم... راستی توی کدوم ارسال شما بود که به کافی بودن سرمایه من تو ایتالیا با احتساب بورس دولتی اشاره کرده بودید؟ هرچی میگردم پیدا نمیشه..

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 19-08-2017

(19-08-2017, 09:45 PM)Razi131322 نوشته: باید بابت طولانی شدن بحث عذرخواهی کنم. والا من هدف اصلیم همون آمریکای شمالی هست ولی متأسفانه از عهده پرداخت شهریه های سرسام آور برنمایم پس فعلن مجبورم به یک کشور سطح پایین تر رضایت بدم. در مورد جزئیات اون بورس دولتی(انواع، مقدار، شرایط لازم، چگونگی اخذ) منبع به روز و موثقی میشناسید تا ببینم چقدر شناس دارم... راستی توی کدوم ارسال شما بود که به کافی بودن سرمایه من تو ایتالیا با احتساب بورس دولتی اشاره کرده بودید؟ هرچی میگردم پیدا نمیشه..

متوجه هستم
بورس دولتی ایتالی شرایط نمیخواد. مدارک اماده میکنید که درامدتون پایینه و 98 درصد ایرانی ها میگیرن.
منبع؟
همین وبسایت آکادمیاکافه هست. برید بخش ایتالیا بورس استانی. باز سوال داشتید اونجا بپرسید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Razi131322 - 22-08-2017

(19-08-2017, 10:15 PM)Torkan نوشته: متوجه هستم
بورس دولتی ایتالی شرایط نمیخواد. مدارک اماده میکنید که درامدتون پایینه و 98 درصد ایرانی ها میگیرن.
منبع؟
همین وبسایت آکادمیاکافه هست. برید بخش ایتالیا بورس استانی. باز سوال داشتید اونجا بپرسید

سلام مجدد. من کم کم دارم به جمع بندی میرسم. امروز مدرک و ریزنمرات رو گرفتم و دارم توی دانشگاه های ایتالیا و فرانسه سرچ میکنم. فرض کنیم که تو ایتالیا برنامه ارشد مناسب خودم رو پیدا کنم. کارها حل بشه و... یه چند تا سوال پراکنده هم دارم که ناگزیر همین جا میپرسم. 1. سفارت ایتالیا پول رو بلاک میکنه؟(توی سایت زده فقط گردش 5000 یورویی لازمه ، و چیزی در مورد بلاک نگفته) 2. بروس استانی که منوط به درآمد کفیل هست، یه ریسک به حساب نمیاد؟ امکان داره پاشیم بریم اونجا و بگن بورس نمیدیم(با وجود اینکه من شرایطش رو دارم) با توجه به او مسائل رکود و ریاضت اقتصادی؟ یه اطلاعات پراکنده هم خوندم که احتمال بخشش شهریه و اینها وجود داره(در این مورد اگه منبعی بدید ممنون میشم)3 چه شهرهایی رو در اولویت قرار بدم؟ جایی که امکان بورس دهیش بالا باشه و همچنین در صورت پیدا نشدن کار حتی المقدور از مبلغ اولیه خودم خرج نکنم و اتکام به بورس(فرضی) باشه؟مثلأ بولونیا با وجودی که تو حوزة من خیلی خوبه ولی شهر گرونیه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 22-08-2017

(22-08-2017, 02:58 AM)Razi131322 نوشته: سلام مجدد. من کم کم دارم به جمع بندی میرسم. امروز مدرک و ریزنمرات رو گرفتم و دارم توی دانشگاه های ایتالیا و فرانسه سرچ میکنم. فرض کنیم که تو ایتالیا برنامه ارشد مناسب خودم رو پیدا کنم. کارها حل بشه و... یه چند تا سوال پراکنده هم دارم که ناگزیر همین جا میپرسم. 1. سفارت ایتالیا پول رو بلاک میکنه؟(توی سایت زده فقط گردش 5000 یورویی لازمه ، و چیزی در مورد بلاک نگفته) 2. بروس استانی که منوط به درآمد کفیل هست، یه ریسک به حساب نمیاد؟ امکان داره پاشیم بریم اونجا و بگن بورس نمیدیم(با وجود اینکه من شرایطش رو دارم) با توجه به او مسائل رکود و ریاضت اقتصادی؟ یه اطلاعات پراکنده هم خوندم که احتمال بخشش شهریه و اینها وجود داره(در این مورد اگه منبعی بدید ممنون میشم)3 چه شهرهایی رو در اولویت قرار بدم؟ جایی که امکان بورس دهیش بالا باشه و همچنین در صورت پیدا نشدن کار حتی المقدور از مبلغ اولیه خودم خرج نکنم و اتکام به بورس(فرضی) باشه؟مثلأ بولونیا با وجودی که تو حوزة من خیلی خوبه ولی شهر گرونیه.

ای کاش در بخش ایتالیا میپرسیدید 
بلاک نه. گردش هم نه. گواهی 7500 یورویی که صوری هست. سفارت ایتالیا خیلی از مدارکش صوری هست.
یکم ریسک داره و ممکنه ندن ولی احتمالش خیلی کمه دوست عزیز. من خودم برا کسی که 7500 تا رو نداره توصیه نمیکنم به صرف اون بورس بره با این حال میکم احتمالش خیلی کمه ندن. منتهی دادنشان اینطوریه که اول که شما اول پول میدین بعد چند ماه یه قسط و سال بعد قسط بعد رو میدن 
کلا ایتالیا که کشور ریاضتی هست و بورس استانی هم پول اتحادیه اروپا است در اصل
بخشش شهریه جزو همون بورس استانی است
میلان تورین بلونیا 
برس استانی همه جا یکسان هست و شما باید حداقل یه 3000 تایی با خود برای هر سال با خود داشته باشین

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - plata - 02-09-2017

سلام. برای ادامه تحصیل در آمریکا چه طور میشه اقدام کرد؟ از کجا باید شروع کنم؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - butterfly - 02-09-2017

(02-09-2017, 02:43 PM)plata نوشته: سلام. برای ادامه تحصیل در آمریکا چه طور میشه اقدام کرد؟ از کجا باید شروع کنم؟

سلام دوست عزیز، اشاره نکردید برای چه مقطعی قصد پذیرش گرفتن دارید. برای شروع بهتون پیشنهاد می دم که جزوه سایت رو از این لینک دانلود و مطالعه کنید. درصورتی که نمره آزمون زبان انگلیسی ندارید اولین گام آمادگی و شرکت در آزمون تافل یا آیلتس هست. همین طور پذیرش گرفتن در مقاطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های آمریکا، مسلتزم داشتن نمره آزمون GRE General  و گاهی GRE Subject  هم هست. همزمان با آمادگی برای این آزمونها، بهتره که وبسایت دانشگاه های آمریکا رو هم نگاه کنید و شرایط دانشگاه و دپارتمان رشته تون رو برای پذیرش چک کنید. همین طور پیج استادهای دانشگاه ها هم رو چک کنید و ببینید که کدوم استادها و کدوم دانشگاه ها برای زمینه پژوهشی شما مناسب ترند. این طوری با بررسی دقیق، کم کم می تونید یه لیست از دانشگاه هایی که قصد اپلای دارید تهیه کنید. مرحله بعدی مکاتبه و ایمیل زدن به استادها و پر کردن فرم های پذیرش دانشگاه ها و تهیه سایر مدارک مورد نیاز برای اپلای قبل از ددلاین هست.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - clueless - 04-09-2017

سلام، آیا من می تونم با ریز نمرات غیررسمی و دانشنامه ی موقت برای دکترا اپلای کنم بعد اگه بهم پذیرش دادند فکری به حال آزادسازی مدرک اصلیم بکنم؟ برای ترجمه شون اینارو هم مثل مدارک اصلی باید به دارالترجمه ی رسمی داد برای ترجمه تا مورد قبول باشه؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 04-09-2017

(04-09-2017, 08:49 AM)clueless نوشته: سلام، آیا من می تونم با ریز نمرات غیررسمی و دانشنامه ی موقت برای دکترا اپلای کنم بعد اگه بهم پذیرش دادند فکری به حال آزادسازی مدرک اصلیم بکنم؟ برای ترجمه شون اینارو هم مثل مدارک اصلی باید به دارالترجمه ی رسمی داد برای ترجمه تا مورد قبول باشه؟

سلام
در بیشتر موارد می‌توان با ریز نمرات غیر رسمی نیز پذیرش را دریافت کرد اما اگر عبارت Official Transcripts عنوان شده بود، فقط ریز نمرات رسمی را قبول می‌کنند، در هر صورت بهتر است با اداره پذیرش تماس برقرار کنید و از این موضوع مطلع شوید.
بله باید در دارالترجمه ترجمه بشوند.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - atosamohebbi - 07-09-2017

بچه ها سلام امیدوارم تابستون خوبی رو پشت سر گذاشته باشین
من چند تا سوال دارم ممنون میشم کمکم کنین
اول اینکه من لیسانسم سال 92 تموم شده و از سال 92 تا 95 دانشگاه نرفتم.این چند سال رو چجوری پر کنم؟
دوم اینکه من از سال 90 تدریس زبان کردم اینو باید کجای رزومه بیارم با توجه به اینکه رشتم مهندسی شیمیه
سوم اینکه من ترم اول ارشد هستم اما برای اپلای کردن میخوام دانشگاه اینجارو ول کنم و دوباره برای ارشد کانادا اپلای کنم.فکر میکنین اگر من پمهر مدارک بفرستم چقدر طول میکشه جواب بیاد و آیا عاقلانه است ارشد رو ول کنم؟
چهارم اینکه این دو ترمی که اینجا تحصیل کردم رو باید ریز نمرات بگیرم و جزء مدارکم بذارم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 07-09-2017

@atosamohebbi

سلام
کار خاصی نمیتوان انجام داد، شاید مقاله یا سابقه بیمه مرتبط با رشته کارآمد باشد.
اگر برای پاییز 2018 اقدام کنید، در بهترین حالت سال بعد در تابستان پاسخ اپلای و ویزا خواهد آمد. هرچند ددلاین دانشگاه ها متفاوت است.
خیر، تا ویزا دریافت نکرده اید به هیچ وجه پل های پشت سر خود را خراب نکنید.
خیر، از این موضوع هیچ سخنی به میان نیاورید.