آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sb_urmia - 29-04-2017

(29-04-2017, 11:19 AM)aryangirl نوشته: سلام من دانشجوی ارشد شهید بهشتی هستم مدرک زبان هم فعلا ندارم برای دکترا میخوام خارج ادامه تحصیل بدم دانشگاهی که شهریه نداشته باشه و هزینه کمک تحصیلی هم بدن .سرچ کردم ولی نتونستم دانشگاهی پیدا کنم همشون شهریه دارن و اینکه میخواستم بدونم از کجا باید شروع کرد و مراحلش به چه صورت هست ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام. در مورد شهریه دو حالت وجود داره رزومه تون رو قوی کنید تا براتون ویو کنند و یا برخی دانشگاههای اروپایی (از جمله دانشگاههای آلمان) شهریه ندارند
در مورد کمک هزینه باز هم رزومه باید قوی باشه. یعنی معدل خوب، نمرات عالی در دروس تخصصی، نمره بالا در زبان و جی ار ای، مقالات خوب ژورنالی در رزومه و رزومه پژوهشی خوب، انگیزه نامه خوب، ریکامندیشن های خوب
و اما مراحل: آماده سازی این رزومه خوب قبل از ددلاین دانشگاهی که انتخاب کردید و هر مدرک دیگه ای که اون دانشگاه ممکنه ازتون بخواد، مثل سی وی، ریزنمره، پروپوزال و ...
جزییات همه مراحل به تفکیک در فروم با عناوین مربوطه موجود هست
موفق باشید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - aryangirl - 29-04-2017

(29-04-2017, 11:34 AM)sb_urmia نوشته: سلام. در مورد شهریه دو حالت وجود داره رزومه تون رو قوی کنید تا براتون ویو کنند و یا برخی دانشگاههای اروپایی (از جمله دانشگاههای آلمان) شهریه ندارند
در مورد کمک هزینه باز هم رزومه باید قوی باشه. یعنی معدل خوب، نمرات عالی در دروس تخصصی، نمره بالا در زبان و جی ار ای، مقالات خوب ژورنالی در رزومه و رزومه پژوهشی خوب، انگیزه نامه خوب، ریکامندیشن های خوب
و اما مراحل: آماده سازی این رزومه خوب قبل از ددلاین دانشگاهی که انتخاب کردید و هر مدرک دیگه ای که اون دانشگاه ممکنه ازتون بخواد، مثل سی وی، ریزنمره، پروپوزال و ...
جزییات همه مراحل به تفکیک در فروم با عناوین مربوطه موجود هست
موفق باشید

خیلی ممنون از جوابتون. برای انتخاب دانشگاه چجوری باید سرچ کنم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - blur - 29-04-2017

(29-04-2017, 11:40 AM)aryangirl نوشته: خیلی ممنون از جوابتون. برای انتخاب دانشگاه چجوری باید سرچ کنم؟

فیلدتون رو سرچ کنید و ببینید کدوم اساتید و کدوم گروه ها تو کدوم دانشگاه ها تو اون فیلد کار می کنن. ضمنا شما حتما نیاز دارین که ویکی فروم رو مطالعه کنید و اطلاعات اولیه لازم رو بدست بیارین

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - gelareh moradi - 29-04-2017

(29-04-2017, 12:55 AM)Matinking نوشته: - اصولا کسانی پرونده مهاجرتی باز می کنند که به هر دلیل تصمیمی برای ادامه تحصیل ندارند یا به هیچ نحوی موفق نمیشن پذیرش بگیرند... همونطور که در ارسال قبلی گفتم، مسیر مهاجرت از راه تحصیل و پذیرش از همه لحاظ ساده تر هست... مسئله این هست که فرد اولا بخواد درس بخونه، ثانیا بتونه پذیرش بگیره و ثالثا توجه داشته باشه که یک پذیرش دکترا لاقل 4 سال در دانشگاه نگهش خواهد داشت و خبری از درآمد بالا و اینها نخواهد بود... در نتیجه (به نظر من) plan ی که می فرمایید با حالت بهینه فاصله داره...

- خیر... مسئله ای نیست... اصولا در کانادا با تغییر وصعیت مهاجرتی فرد در هر مرحله، تمام فاکتور های تاثیر پذیر از اون بدون هیچ مشکلی می تونند با اون تغییر وفق داده بشن... مثلا فرد می تونه پرونده مهاجرتی باز کنه... همزمان پذیرش بگیره و بره... تا زمانی که پرونده اش به نتیجه نرسه international به حساب میاد... ولی اگر پرونده اش ختم به خیر بشه PR میشه و نوعا دانشگاه هزینه هاش رو از همون روز به نرخ یک PR (که خیلی کمتر هست) حساب می کنه...

ممنون از زمانی که برای پاسخ سوال من صرف کردید.منظورتون از plan اقدام برای اپلای دکتراست؟ حقیقتش من یکم نگران سن هم هستم که 26 سال دارم و فکر میکنم هرچقدر بره بالا شرایط سخت تر میشه . واینکه اولویت من اقامت هست نه ادامه تحصیل در رشته فیزیک . و اگر هم بخوام ادامه بدم فقط زمانی که راه حل دیگه ای برای گرفتن اقامت نداشته باشم.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sb_urmia - 30-04-2017

(29-04-2017, 11:40 AM)aryangirl نوشته: خیلی ممنون از جوابتون. برای انتخاب دانشگاه چجوری باید سرچ کنم؟

دوستمون توضیح دادن در مورد انتخاب دانشگاه
راستی در پست قبل گفتم که آلمان شهریه نداره. گویا امسال داره و من به اشتباه گفتم ولی به چشمم خورده که بعضی کشورها یا بعضی دانشگاهها شریه ندارن. به هر حال از سایت اون دانشگاه میتونید پیدا کنید که دقیقا شرایطشون به چه صورتی هست.
اگه قصد بازگشت به ایران دارید از لیست وزارت علوم هم میتونید برای انتخاب دانشگاه کمک بگیرید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 30-04-2017

(30-04-2017, 11:25 AM)sb_urmia نوشته: دوستمون توضیح دادن در مورد انتخاب دانشگاه
راستی در پست قبل گفتم که آلمان شهریه نداره. گویا امسال داره و من به اشتباه گفتم ولی به چشمم خورده که بعضی کشورها یا بعضی دانشگاهها شریه ندارن. به هر حال از سایت اون دانشگاه میتونید پیدا کنید که دقیقا شرایطشون به چه صورتی هست.
اگه قصد بازگشت به ایران دارید از لیست وزارت علوم هم میتونید برای انتخاب دانشگاه کمک بگیرید

شما درست گفتید البته. برخی ایالت ها مثل بادن شهریه دار شدن. فک کنم المان کم کمک شهریه دار بشه کلا. البته این فکر من هست.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - urbanplan - 27-05-2017

سلام خدمت دوستان خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم
میخوام واسه سال 2018 اگه بتونم برای دکترا در رشته برنامه ریزی شهری پذیرش بگیرم
لیسانسم رشته عمران هستش با معدل نه چندان خوب
اما ارشدم رشته برنامه ریزی شهری با معدل 17 هست و به همراه اون پایان نامم یک موضوع یونیک و کمتر کار شده در این رشته هست و مقاله ای هم در رابطه با همون موضوع دارم. و یک مقاله جدید هم شروع کردم که اون هم عنوانش خوب هست..و دوره های پایانی زبان رو میگذرونم.. چون تازه دفاع کردم و تا ارسال مدارکم برای اپلای کمتر از 7 ماه زمان دارم دوستان نظرشون در مورد شانسم چیه و اینکه اگر ایده ای برای بالا بردن شانسم دارن لطفا کمک کنند...ممنون از لطف شما

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 28-05-2017

(27-05-2017, 01:34 PM)urbanplan نوشته: سلام خدمت دوستان خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم
میخوام واسه سال 2018 اگه بتونم برای دکترا در رشته برنامه ریزی شهری پذیرش بگیرم
لیسانسم رشته عمران هستش با معدل نه چندان خوب
اما ارشدم رشته برنامه ریزی شهری با معدل 17 هست و به همراه اون پایان نامم یک موضوع یونیک و کمتر کار شده در این رشته هست و مقاله ای هم در رابطه با همون موضوع دارم. و یک مقاله جدید هم شروع کردم که اون هم عنوانش خوب هست..و دوره های پایانی زبان رو میگذرونم.. چون تازه دفاع کردم و تا ارسال مدارکم برای اپلای کمتر از 7 ماه زمان دارم دوستان نظرشون در مورد شانسم چیه و اینکه اگر ایده ای برای بالا بردن شانسم دارن لطفا کمک کنند...ممنون از لطف شما

درود

علت بی جواب موندن اینه که عملا هیچ جوابی نمیشه داد به خصوص برا سوال اولتون. شانستون بستگی به نمرات معدل نمرات زبان و اگر امریکا میخواید gre  و مقالات داره. مقاله شرط لازم نیس ولی فشنگ پنهان هست! 
توصیه ام اینه تگر امریکا میخواید gre فراموش نشه خیلی مهمه. برا کشورای دیگه مقالات مثلا استرالیا واقعا بدون مقاله نمیشه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - urbanplan - 30-05-2017

(28-05-2017, 02:50 PM)Torkan نوشته: درود

علت بی جواب موندن اینه که عملا هیچ جوابی نمیشه داد به خصوص برا سوال اولتون. شانستون بستگی به نمرات معدل نمرات زبان و اگر امریکا میخواید gre  و مقالات داره. مقاله شرط لازم نیس ولی فشنگ پنهان هست! 
توصیه ام اینه تگر امریکا میخواید gre فراموش نشه خیلی مهمه. برا کشورای دیگه مقالات مثلا استرالیا واقعا بدون مقاله نمیشه.

درود بر شما . بیشتر کانادا مد نظرم هست و همچنین آلمان میخوام انتخابم جوری باشه که شانس فول فاند داشته باشم...واقعا غیر اینجا جایی پیدا نمیشه بتونیم راهنماییه درستی بگیریم...

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 30-05-2017

(30-05-2017, 09:26 AM)urbanplan نوشته: درود بر شما . بیشتر کانادا مد نظرم هست و همچنین آلمان میخوام انتخابم جوری باشه که شانس فول فاند داشته باشم...واقعا غیر اینجا جایی پیدا نمیشه بتونیم راهنماییه درستی بگیریم...

برا کانادا که استاد باید پیدا کنین و معدل لیسانس و فوق مهم هست بعلاوه تافل. اروپا هم دنبال position باشین برا المان. چون شهریه ندارن همینجوری فاند نمیدن باید position پیدا کنین.
به نظرم وقت زیاد روی مقاله بزارید