آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - MaMi - 26-06-2012

(26-06-2012, 09:27 PM)maryamseyedi نوشته: سلام دوستان
من دانشجوی ارشد زیست شناسی دریا از علوم و تحقیقات تهران(آزاد)هستم. کارشناسی منابع طبیعی-شیلات را با معدل 16 و 47 صدم از دانشگاه علوم و فنون خرمشهر(دولتی). یک مقاله ISI دارم و 1 سال کارآموزی در زمینه ماهیان آکواریومی دارم و موضوع پایان نامه ام هم در این رایطه است. میخاستم بدون با این شرایط برای دکترا کدوم کشور رو به من پیشنهاد میکنید؟
دوست من، به سوالات مشابه شما در این ارسال، این ارسال و این ارسال پاسخ داده شده است. لطفا با جستجو قبل از ارسال سوال جدید، ما را در حفظ پیوستگی مطالب فروم یاری کنید. با تشکر و آرزوی موفقیت Smile

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - بی باک - 26-06-2012

سلام دوستان

من قصد دارم واسه دکترا هوافضا یا مکانیک برای کانادا، امریکا و اروپا اقدام کنم.

البته نیاز به فان هم دارم.

لیسانسم مکانیک سیالات صنعتی اصفهان با معدل 16

فوق لیسانس هوافضا دانشگاه علم و صنعت با معدل16.1

TOEFL iBT نمره 91

سه تا مقاله ISI توی AIAA و Elsevier هم دارم. یکی اسم اول خودمم و دوتاش اول اسم استادمه.

سه تا توصیه نامه هم دارم. ازیک استاد، یک استادیار و یک دانشیار.

تو

کانادا فقط Carleton و Ryerson و Toronto دکترای هوافضا دارند. از دوستانی

که تا حالا اقدام کردن یا کسی رو میشناسن امکان داره این دانشگاه ها با

این وضعیت تحصیلی تو کانادا بهم فان بده؟

توی اروپا هم TU delft هلند هست و یکی دوتا توی انگلیس(که شنیدم اصلا خوب فان نمیدن)

آمریکا که زیادن. تو هوافضا راحت تر میشه فان گرفت یا مکانیک؟(من درسای اساسی ارشد مکانیک رو پاس کردم)

اگه شما بخواید چندتا دانشگاهپیشنهاد بدید( چه آمریکا چه اروپا و چه کانادا) کدوما رو پیشنهاد می دید؟

من مدت زیادیه دارم در این رابطه تحقیق می کنم اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیدم. لطفا اگه موردی سراغ داری از آشنا ها بگید.

هر کس نمونه ای یا اطلاعات درست و کارشناسی داره بیاره وسط.

ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spt - 27-06-2012

(26-06-2012, 11:43 PM)بی باک نوشته: سلام دوستان

من قصد دارم واسه دکترا هوافضا یا مکانیک برای کانادا، امریکا و اروپا اقدام کنم.

البته نیاز به فان هم دارم.

لیسانسم مکانیک سیالات صنعتی اصفهان با معدل 16

فوق لیسانس هوافضا دانشگاه علم و صنعت با معدل16.1

TOEFL iBT نمره 91

سه تا مقاله ISI توی AIAA و Elsevier هم دارم. یکی اسم اول خودمم و دوتاش اول اسم استادمه.

سه تا توصیه نامه هم دارم. ازیک استاد، یک استادیار و یک دانشیار.

تو

کانادا فقط Carleton و Ryerson و Toronto دکترای هوافضا دارند. از دوستانی

که تا حالا اقدام کردن یا کسی رو میشناسن امکان داره این دانشگاه ها با

این وضعیت تحصیلی تو کانادا بهم فان بده؟

توی اروپا هم TU delft هلند هست و یکی دوتا توی انگلیس(که شنیدم اصلا خوب فان نمیدن)

آمریکا که زیادن. تو هوافضا راحت تر میشه فان گرفت یا مکانیک؟(من درسای اساسی ارشد مکانیک رو پاس کردم)

اگه شما بخواید چندتا دانشگاهپیشنهاد بدید( چه آمریکا چه اروپا و چه کانادا) کدوما رو پیشنهاد می دید؟

من مدت زیادیه دارم در این رابطه تحقیق می کنم اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیدم. لطفا اگه موردی سراغ داری از آشنا ها بگید.

هر کس نمونه ای یا اطلاعات درست و کارشناسی داره بیاره وسط.

ممنون
سلام و چند تا نکته:
- شرایط شما خیلی بد نیست و البته خیلی خوب هم نیست، سه تا توصیه نامه به دردتون خیلی نمیخوره مگه اینکه استادتون معروف باشه، اینکه یه مقاله اسم اول شما هستید خیلی خوبه و ایکاش بیشتر مقاله ی اینطوری داشتید، نمره ی تافلتون هم خیلی بالا نیست، مخصوصا برای آمریکا...
- توی اروپا دانشگاه های زیادی هستن که دکترای مکانیک میدن و برای هوا فضا نمیدونم دقیقا! اما مطمئنا بیشتر از 3 تا هست.... دلف دانشگاه خیلی خیلی عالی ای هست و پیش اومده بچه ها ازش فاند بگیرن... اما خیلی آسون نیست... در مورد اروپا باید بیشتر سرچ کنین... یه سر به موقعیت های خالی بزنین توی انجمن مکانیک...
- نمیدونم شما چطوری تصمیم میگیرید و اولویتتون چیه... اما به نظرم اینکه درسای مکانیک رو پاس کردید خیلی بهتون کمک نمیکنه اما بازم چون راجع به دکترا حرف میزنیم عملی هست که بخاید گرایش های مختلفی رو تلاش کنید... به نظر من آمریکا اگه وقت بزارید برای جی آر ای و یه نمره ی خوب بیارید توش از همه بهتره و شانستون هم از همه جا زیاد تره... اما حتما قبلش به نظرم یکم دقیق تر پیدا کنید که چی میخاید برای دکترا بخونید و استاد هایی با همون گرایش پیدا کنید (این بهترین راه مخ زدن هست)
- برای اروپا مطمئن باشید بازم دانشگاه هست... یکم سخته پیدا کردنش اما هست...
- من اگه جای شما بودم توی این مدت باقیمونده کاملا وقتم رو برای جی آر ای میزاشتم و بقیش رو هم دانشگاه و استاد پیدا میکردم... تا نوامبر که دیگه مکاتبه و اینا شروع بشه..

- شرمنده که من اون چیزایی که شما میخاستید رو (نمونه، اطلاعات کارشناسی و درست!!!) نداشتم و دیگه وسط نیومدم همین کنار وایسادم Smile
ایشالا کارشناسیمون رو هم میگیریم Smile

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - drweb2100 - 28-06-2012

سلام دوستان
من لیسانس مهندسی نرم افزار از پیام نور با معدل 16.60،
فوق لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک(e-commerce) از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 17.5
2.5 سال سابقه ی تدریس در دانشگاه دولتی
یک مقاله در کنفرانس خارجی ieee
دارم روی یک مقاله دیگه هم کار می کنم(که انشالله ISI بشه)
برای زبان دارم می خونم و نیمه ی پاییز امتحان toefl خواهم داد
اما برای GRE احتمالا نرسم به نوبت های مهر و آبان، و ممکنه بهمن ماه بشه

1- با این شرایط آیا امکان گرفتن پذیرش و فاند از آمریکا برای 2013 دارم؟(میشه مشروط به گرفتن GRE درخواست داد؟)
2- اگر کشورهای دیگری هم می تونید بهم پیشنهاد بدید، ممنون میشم. صرفا هدفم گرفتن فاند و رفتن هست...
3- با توجه به اینکه رشته ی ارشد من بین رشته ای هست(computer, business, management)، نمی دونم برای ادامه تحصیل باید روی چه دپارتمانهایی زوم کنم!(اگر کسی رشته ی e-commerce خونده، به من پیام خصوصی بده لطفا تا صحبت کنیم)..

ممنونم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Saeid - 28-06-2012

(28-06-2012, 12:54 PM)drweb2100 نوشته: سلام دوستان
فوق لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک(e-commerce) از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 17.5

1- با این شرایط آیا امکان گرفتن پذیرش و فاند از آمریکا برای 2013 دارم؟(میشه مشروط به گرفتن GRE درخواست داد؟)
2- اگر کشورهای دیگری هم می تونید بهم پیشنهاد بدید، ممنون میشم. صرفا هدفم گرفتن فاند و رفتن هست...
3- با توجه به اینکه رشته ی ارشد من بین رشته ای هست(computer, business, management)، نمی دونم برای ادامه تحصیل باید روی چه دپارتمانهایی زوم کنم!(اگر کسی رشته ی e-commerce خونده، به من پیام خصوصی بده لطفا تا صحبت کنیم)..

ممنونم
1- اگر بهمن ماه GRE بدید به ددلاین دانشگاهای کمی میریسید و هر چه دیرتر اپلای کنید احتمال فاند هم کمتر خواهد بود. تا GRE هم نباشه مدارک بررسی نمیشه اصلا. ولی نمیشه گفت حتما نمیشه. احتمالش کمتر میشه فقط.
2- آلمان رو پیشنهاد میدم.
3- نظری ندارم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spt - 29-06-2012

(28-06-2012, 12:54 PM)drweb2100 نوشته: سلام دوستان

ممنونم
1. همون طور که سعید گفت تا اونجا که میتونی کارت رو سرعتی انجام بده و سعی کن هر چه زود تر جی آر ای رو هم بدی.... این تلاش الانت میتونه یک سال کامل جلوت بندازه... بقیه چیزا رو سعید گفت
2. البته ما که میتونیم!! ایشالا همه بتونیم!! Smile اما کشورهایی که فاند زیاد توش گرفتن بچه ها اول آمریکاست بدون شک، چون معدلت خوبه کانادا هم شاید شانسی داشته باشی.. دانشگاه آلبرتا (اگرچه شانست زیاد نیست) ، آلمان، ایتالیا و اسپانیا خیلی روندشون ساده نیست و یکم حتی غیر منطقی هست (مخصوصا دو مورد آخر) و کشور های اسکاندیناوی هم غیر از سوئد (که شانست زیاد نیست) حتما تلاش کن... می ارزه به تلاشش مخصوصا وقتی هدفت فقط رفتنه...
3. ببین یه نظریه هست که فعلا اثبات نشده (دانشمندا و علما دارن روش پژوهش و تفکر میکنن) حداقل من قبولش دارم:
همون طور که میدونی شانس رشته های مختلف برای قبولی و فاند متفاوت هست.. حالا از این بین از همه سخت تر رشته های بیزینسی هست و از همه آسون تر مهندسی کامپیوتر!! البته این نظر منه ها..... کلا مهندسی ها خیلی راحت تر پذیرش میگیرن تا بیزینسی ها.... مخصوصا رشته هایی مثل مارکتینگ و بیزینس تقریبا پذیرشش هم برای کسی که از ایران ارشد داره محاله چه برسه به فاندش (البته تقریبا و بیشتر در مورد آمریکا میگم)
من خودم هم لیسانس و ارشدم فرق داره و دنبال میکنم این چیزا رو... به نظرم بهترین کاری که میتونی بکنی (مخصوصا اگه به مدیریت یا بیزینس بیشتر از مهندسی علاقه داری) اینه که یه موضوع بینابینی پیدا کنی که حتما مقدار زیادیش مهندسی باشه!!! و بر اون اساس که فقط خودت میتونی همچین ریسرچی انجام بدی استاد ها رو ایمپرس کنی و تحت تاثیر قرار بدی.....
به طور خلاصه (خداییش سوالت خیلی عمقی بود!! تو مایه های پاس های پیرلو!! Smile آفرین) اینکه سراغ یه دپارتمان خاص بری قطعا محدودت میکنه اما اگه سراغ مهندسی ها بری شانست بیشتره (البته با اینترست مهندسی طبیعتا) و اگه سراغ انسانی ها میخای بری حتما با موضوعی برو که بچه هایی که فقط بیزینس یا مدیریت خوندن نتونن انجامش بدن..

دیگه امیدوارم متوجه شده باشی!! Smile
ایشالا که موفق میشی Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - bizbilang - 01-07-2012

سلام
من امسال کنکور ( پزشکی‌ ) دادم
می‌خواستم از ترم ۴-۵ ( عمومی‌ ) به بعد رو آمریکا یا کانادا بخونم
اگه می‌شه بگید تو این ۲ سال چیکار کنم که بتونم فاند هم بگیرم
در ضمن ۱ ثبت اختراع و قبولی المپیاد هم دارم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Babak - 02-07-2012

گرفتن فاند در امریکا در رشته پزشکی بسیار بسیار مشکله و رشته‌های پزشکی، به خصوص پزشکی عمومی، رشته‌های گرونی هم هستند. به همین خاطر خود امریکایی‌ها هم معمولا از پس هزینه‌های زیاد دانشگاه برنمیان و عمدتا وام تحصیلی می‌گیرند.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - bizbilang - 02-07-2012

یعنی‌ کلا بی‌خیال؟؟
واسه تخصص یا فوق تخصص چطور؟؟
می‌شه از هزینه‌ها یه آماری بدید

واقعا خیلی‌ لطف می‌کنید به خاطر وقتی‌ که میذارید
مرسی‌

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 02-07-2012

سلام دوست عزیز
بیشتر ماهایی که اینجا هستیم رشتمون مهندسی هست، برای همین اطلاع زیادی نداریم. من فقط برای شما یک مثال شخصی بیارم. یکی از دوستان من اینجا پزشکی خوند ولی طرحش رو نیمه تمام رها کرد که بره. خیلی تلاش کرد ولی آخر به این نتیجه رسید که برای یک رشته دیگه اقدام کنه و بعدش که رفت از اونجا اقدام کنه برای تخصص. فعلا هم برای فوق زبان رفته. (البته کانادا) یک نفر رو هم من شنیده بودم که برای تخصص رفته آمریکا ولی اطلاع زیادی از چگونگی کارش ندارم.
برای هزینه ها شما میتونین در سایت دانشگاه ها بگردین. ولی اونطور که من دیدم در دانشگاه های آمریکا به دلیل بالا بودن هزینه ها در این رشته بیشتر کمک های مالی هم که وجود داره به آمریکایی ها تعلق میگیره. مثلا این لینک رو ببینین. مربوط به دانشگاه John Hopkins هست که تو رشته های پزشکی سرآمده. (نوشته که بیشتر کمک ها به دانشجویان آمریکایی تعلق میگیره. هزینه ش هم 42000$)
البته همونطور که گفتم اطلاعات ما بیشتر در مورد رشته های فنیه و بهتون توصیه میکنم خودتون بیشتر سرچ کنین در این زمینه.