آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 28-11-2016

سلام. من الان در ایران یه کار دارم با درآمدی حدود چهار میلیون. می خوام برای دکترا ی برق کنترل اپلای کنم با فول فاند. همه شرایطم از معدل ، مقاله ، دانشگاه معتبر ( دانشگاه تهران) و نمره زبان و.... رو برای فول فاند دارم. می خواستم از کسانی که الان اونجان بپرسم که شرایط برای یکی مثل من چه طور هست اونجا . دوست ندارم با اومدنم شرایطم سخت تر شه. دوست دارم شرایطم بهتر شه. با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 28-11-2016

(28-11-2016, 05:50 PM)giga نوشته: سلام. من الان در ایران یه کار دارم با درآمدی حدود چهار میلیون. می خوام برای دکترا ی برق کنترل اپلای کنم با فول فاند. همه شرایطم از معدل ، مقاله ، دانشگاه معتبر ( دانشگاه تهران) و نمره زبان و.... رو برای فول فاند دارم. می خواستم از کسانی که الان اونجان بپرسم که شرایط برای یکی مثل من چه طور هست اونجا . دوست ندارم با اومدنم شرایطم سخت تر شه. دوست دارم شرایطم بهتر شه. با تشکر

درود

دوست عزیز اول از همه هدفت چیه؟ کار آکادمیک یا کار صنعتی و وارد شدن به بخش غیر آکادمی!؟
خیلی راحت بگم به هیچ وجه نمیشه مقایسه کرد. بگیم شما در ایران فلان قدر درامد داری و در امریکا فلان قدر. اصلا گیریم همه چیز مو به  مو مشخص باشه یعنی از درامد گرفته تا خرج و ساعت کاری و ... باز هم نمیشه مقایسه کرد.
فقط یه نکته ای رو راحت بگم. دکتری یعنی حداقل 5 سال سر و کله زدن با تحقیقات و فرصت کم داشتن برای تفریحات تازه اگر بتونی تفریحاتی که در ایران داری رو در ایالات متحده شبیه سازی کنی. چون تطبیق دادن خودی با تفریحات امریکایی ها به نظرم برای کسانی که سن 22 رو رد کرده اند واقعا سخته!!
کار اکادمی خواستن هم تازه بعد دکتری شروع کار هست! پست داک و شروع از دانشگاههای کم نام و نشان
من تازه این رو لمس کردم کسانی که مثلا در دانشگاه رنک 40 یا 50 امریکا (ایرانی ها منظورمه) درس تموم میکنند تازه میرند استادی رو از جاهایی شروع میکنند که واقعا کم نام و نشان اند و شاید انجاها ماندنی میشوند. این علتش کم سواد بودن یا ... نیست. علت اصلیش بالاتر بودن متقاضی هست نسبت به قبل. البته شاید استثنا ات هم باشه ولی من به این جمع بندی رسیدم خودم.
بحث صنعت هم جداست. شما بعد اتمام تحصیل میری روی opt بعد کاراموزی و بسته به شانس شروع میکنی به کار در جاهای مختلف. کلا زحمتش زیاده.
البته شما حقوق زیادی هم نمیگیرید در ایران واقعا هرچند نسبت به همدوره ای ها و هم رشته ایهاتون باز خوبه با این حال در شهرهای بزرگ خط فقر 3 تومن هست حداقل. با این حال اگر فقط به صرف اقتصاد میاید ایالات متحده بهتره کمی تجدید نظر بکنید.
به نظر من تنها کسانی موفق میشوند که برای پیشرفت مهاجرت میکنند فقط به صرف پیش رفت نه چیز دیگری. باز هم تاکید میکنم : بهبود و پیشرفت زندگی

بااحترام،
ترکان

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - negari - 28-11-2016

سلام من دانشجو  دکترای عمومی داروسازی م .دانشگاه علوم پزشکی مشهد معدل 15

می خواستم بدونم  برای ادامه تحصیل برای چه مقطعی باید اقدام کنم؟ اصلا مدرک دکترای عمومی ایران مورد پذیرش هست؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 28-11-2016

@negari
سلام،
گرایش های تخصصی رشته‌ داروسازی
و
The Difference in the Ph.D. Degree Vs. the Pharm.D. Degree
در کانادا باید از یکی از 10 دانشگاه کانادایی مدرک دکتری داروسازی را دریافت کرده باشید تا بتوانید کار کنید. منبع
برای کشورهای دیگر هم چک کنید.
برای ادامه تحصیل هم یکی از گرایش‌های تخصصی رو انتخاب کنید و به علاوه عبارت PhD و کشور مورد نظر جست و جو کنید تا به دانشگاه مورد نظر راهنمایی شوید.
برای کارهای پذیرش هم جزوه سایت (لینک بالای صفحه سمت راست) رو مطالعه کنید تا به روند کلی آن آشنا شوید و بعد هم بنا به قسمت مورد نظر از فروم استفاده کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 01-12-2016

سلام. من که هدف ام کار آکادمیک هست. تقریبا فاندی که داده میشه بین 1500 تا 2000 دلار هست. ایا با این پول میشه تو امریکا راحت زندگی کرد. آیا برای کسی دکتری گرفته به راحتی توی دانشگاه پوزیشن باز میشه. منظورم اینه که این همه دوستان  که میرن میخوان شرایط بهتری رو تجربه کنند. چون من و خیلی های  دیگه فکر نکنم راه برگشت داشته باشیم. ایا کار دانشگاه ثبات داره ، امنیت شغلی داره ؟ این سوال ها برای خیلی ها مطرح هست و بیشتر استرس دوستان قبل از رفتن برای این مسایل هست.   

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 01-12-2016

(01-12-2016, 05:49 PM)giga نوشته: سلام. من که هدف ام کار آکادمیک هست. تقریبا فاندی که داده میشه بین 1500 تا 2000 دلار هست. ایا با این پول میشه تو امریکا راحت زندگی کرد. آیا برای کسی دکتری گرفته به راحتی توی دانشگاه پوزیشن باز میشه. منظورم اینه که این همه دوستان  که میرن میخوان شرایط بهتری رو تجربه کنند. چون من و خیلی های  دیگه فکر نکنم راه برگشت داشته باشیم. ایا کار دانشگاه ثبات داره ، امنیت شغلی داره ؟ این سوال ها برای خیلی ها مطرح هست و بیشتر استرس دوستان قبل از رفتن برای این مسایل هست.   

درود

بله کافی است. زندگی دانشجویی متوسط به بالا و خوبی خواهید داشت اگر فول فاند باشید. راحت خیر باز نمیشه، کار به نسبت زیاد داره. قبلا هم نوشتم معمولا باید برید دانشگاههای پایین تر استادی کنید تا دوباره خودتون رو بکشید بالا. هر قدر بتونی post doc تون رو در دانشگاههای بهتر بگذرونید و مقالات زیادی داشته باشید کارتون راحت تره.
کار دانشگاه بله ثبات داره منتهی کار زیاد داره.
شما به فکر این مسایل قبل رفتن نباشید. همه کارا رو در زمانش انجام بدین شک نکنید موفق خواهید شد.

پ.ن: متاسفانه بعضی دوستان بسیار بدبین هستند و کوچکترین مساله ای رو تعمیم میدن. برای مثال میگن مدیریت نخونین یا نمیدونم علوم انسانی هیچی نداره یا خیلی مسایل دیگر. شک نکنید اگر هر کاری پروژه ای کوییزی امتحانی مقاله ای کنفرانسی سخنرانیی و ... رو در زمانش انجام بدید قطعا در نهایت به جای خوبی خواهید رسید.تنها توصیه من به شما پایین نگه داشتن انتظارات است.

بااحترام،
ترکان

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sarbaz-sefr - 02-12-2016

سلام

هیچ اطلاعی در مورد نحوه پذیرش گرفتن از استرالیا ندارم، میشه لطف بفرمایید بگید روند پذیرش گرفتن از استرالیا چطوریه؟
مثل آمریکا و کانادا اول باید به استاد میل بزنیم یا مثل اروپا اول باید بگردیم دنبال پوزیشن اعلامی از دانشگاه؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Matinking - 02-12-2016

(02-12-2016, 12:32 PM)sarbaz-sefr نوشته: سلام

هیچ اطلاعی در مورد نحوه پذیرش گرفتن از استرالیا ندارم، میشه لطف بفرمایید بگید روند پذیرش گرفتن از استرالیا چطوریه؟
مثل آمریکا و کانادا اول باید به استاد میل بزنیم یا مثل اروپا اول باید بگردیم دنبال پوزیشن اعلامی از دانشگاه؟

برای اطلاع کامل از روند کار، باید تایپک های این قسمت رو بررسی بفرمایید...

ولی در کل برای استرالیا باید مشابه کانادا و اروپا به اساتید ایمیل بزنید و اگر به توافق رسیدید، با هماهنگی استاد روند رو پیش خواهید برد...

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - zohrehniazi - 04-12-2016

سلام دوستان 
من لیسانس علوم ازمایشگاهی دارم.3تا مقاله ،معدلم 15.66 هستش کدوم کشور راحتتر میتونم فاند کامل بگیرم؟؟؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - zahra98 - 04-12-2016

سلام 
من میخواستم بدونم چه دانشگاه هایی  برای رشته حسابداری شاخه فنی وجود داره ؟؟؟ منظورم دانشگاه های خارج از کشور هست که میشه از  ایران بورسیه شد برای اون کشور ؟؟؟
میشه برای گرفتن لیسانس هم بورسیه شد یا فقط برای فوق امکانش هست ؟؟؟؟؟