آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

اخذ پذیرش - 910226573 - 31-08-2016

سلام. من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی از دانشگاه علوم و تحقیقات با معدل 18:50 هستم .یک مقاله و گواهی شرکت در کنفرانس بین المللی دارم .مدرک زبان ندارم.آیا امکان اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا برای من وجود داره؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Rezaslm - 31-08-2016

سلام. یک سوال کلی داشتم و واقعآ ممنون میشم اگر من رو رهنمایی کنید. من ارشد قبول شدم و قصد دارم برای دکتری برم خارج از کشور ترجیحآ استرالیا(کانادا یا انگلیس هم). به طور کلی توی این دو سال باید چه مسیری رو برم؟؟ و چه کارهایی رو انجام بدم؟؟ چارت راهنما رو دیدم و یک تصویر کلی دارم ولی دوست دارم یه خرده جزئی تر راهنماییم کنید. اصلآ دو سال زمان کافی ای هست برای این کار؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 04-09-2016

سلام

(31-08-2016, 02:43 PM)910226573 نوشته: سلام. من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی از دانشگاه علوم و تحقیقات با معدل 18:50 هستم .یک مقاله و گواهی شرکت در کنفرانس بین المللی دارم .مدرک زبان ندارم.آیا امکان اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا برای من وجود داره؟

به دلیل معدل بالا شاید بتوانید پذیرش مشروط بگیرید، هرچند این موضوع به این معتاست که چند ماه فرصت برای شرکت در امتحان زبان بگیرید.
با اساتید دانشگاه ها مکاتبه کنید و نظر آن ها را جویا شوید.
معدل شما بالا است. امتحان زبان را اگر شرکت کنید، میتوانید با مکاتبه نظر اساتید را به خود جلب کنید و پذیرش دریافت کنید. ارتباط بین دانشجو و استاد بسیار مهم است و نمره ی زبان توانایی این ارتباط را نیز نشان م یدهد. اگر علم شما زیاد باشد اما نتوانید تعامل داشته باشید این علم برای دانشگاه بی استفاده است.

(31-08-2016, 09:25 PM)Rezaslm نوشته: سلام. یک سوال کلی داشتم و واقعآ ممنون میشم اگر من رو رهنمایی کنید. من ارشد قبول شدم و قصد دارم برای دکتری برم خارج از کشور ترجیحآ استرالیا(کانادا یا انگلیس هم). به طور کلی توی این دو سال باید چه مسیری رو برم؟؟ و چه کارهایی رو انجام بدم؟؟ چارت راهنما رو دیدم و یک تصویر کلی دارم ولی دوست دارم یه خرده جزئی تر راهنماییم کنید. اصلآ دو سال زمان کافی ای هست برای این کار؟

برای شماهده پاسخ خود برنامه‌ریزی تحصیلی برای گرفتن پذیرش بهتر در آینده را مشاهده کنید.
اگر هدفمند عمل کنید این زمان کافی است.

در ضمن از رشته ی تحصیلی، معدل و دانشگاه کارشناسی هم صحبتی نکردید، اگر رشته ی شما فنی مهندسی نباشد معمولا میزان کمک هزینه کم بوده و راه دشوار تری را نسبت به دیگر دوستان در اختیار دارید.

با احترام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mel.g - 05-09-2016

سلام.
من فارغ التحصیل ارشد مهندسی مخازن نفت هستم.معدل لیسانس 16.3 (صنعت نفت) و ارشد18.4(تربیت مدرس)،
الان خیلی خیلی سردرگمم که برای دکتری کجا اقدام کنم.
فاند خیلی برام مهمه و اینکه بتونم بعد از تموم شدنه درسم همونجا کار پیدا کنم و اقامت بگیرم.
خودم اروپا رو ترجیح میدم برای زندگی و تحصیل ولی نمیدونم شرایطه دکتری نفت و پیدا کردنه کار چجوریه تو اروپا.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - clueless - 05-09-2016

سلام، آیا امکانش وجود داره که شرایط(معدل ، نمره زبان ، رزومه و...) پذیرفته شدگان سال فبل یه دانشگاه رو ببینم تا بتونم شانس خودم رو تخمین بزنم؟ اگه آره در کدوم قسمت سایت دانشگاه باید دنبال این دست از اطلاعات بگردم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 05-09-2016

(05-09-2016, 08:39 AM)clueless نوشته: سلام، آیا امکانش وجود داره که شرایط(معدل ، نمره زبان ، رزومه و...) پذیرفته شدگان سال فبل یه دانشگاه رو ببینم تا بتونم شانس خودم رو تخمین بزنم؟ اگه آره در کدوم قسمت سایت دانشگاه باید دنبال این دست از اطلاعات بگردم؟

از اینجا
سمت راست ذره بین رو بزنید جزییات رو ببینید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - clueless - 05-09-2016

(05-09-2016, 08:53 AM)Torkan نوشته: از اینجا
سمت راست ذره بین رو بزنید جزییات رو ببینید.

خیلی لطف کردین.
از این دست اطلاعات در خود سایت هر دانشگاهی هم موجوده؟

انتخاب دانشگاه مقصد و روند پذیرش - Milad1994 - 09-09-2016

سلام 
سوالی که دارم اینه الان ما اون دانشگاه های مقصد رو بر چه اساسی باید انتخاب کنیم که حداقل اخر سر پشیمون نشیم ! 
چون من خودم به ضخصا میترسم خیلی خیالاتی انتخاب کنم و اون چیزی که نباید بشه بشه !
در مورد خودم .. رشتم برق مخابراته لیسانسم داره یواش یواش تموم میشه در شرف فارغ التصیلی ام ... معدل هم یخورده بالای 17 ولی ترم و سال اخر حدود بالای 18 (نمیدونم تاثیر داره یا نه)...زبان تافل هم دارم میخونم امیدوارم خب باشه  نتیجش ابان امتجان دارم ... 
در مورد ریسرچ و رزومه چیزی نمیتونم بگم ! چون کار به اون صورت چیزی نیست که مثلا بگم مقاله دادم یا .. در حد پروژه ها درسی و کارشناسی و کاراموزی ! 

تو چه سطح دانشگاههایی به نظرتون وقت بذارم  که شانس ادمیشن حداقل صفر نباشه !!؟!؟
ایمیل به اساتید رو کی ؟ چی ؟ شروع کنم به زدن و بنویسم ؟! 

آیا اینجا کسی هست که تجربه کلا مراحل اپلای داشته باشه و منو راهنمایی کنه ؟! خیلی خیلی ممنون میشم .

راستش با اینکه خیلی رو این سایت های اپلای اینا وقت گذاشتم ولی همه نظر ها هم امیدوار کننده بود و هم گیج کننده ...

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mohammad123456 - 21-09-2016

با سلام
 در مقطع کارشناسي ارشد مکانرونيک اميرکبير قبول شدم. الان 2 هفته هست که کلاسامون داير شدن. من دارم به انتخاب پروژه و استاد راهنما فکر ميکنم. خواستم از شما مشورت بگيرم در اين زمينه که به نظر شما چه زمينه اي رو انتخاب کنم که 2-3 سال آينده واسه اپلاي مناسب باشه...
خودم 1- mems  س2 - روبوتيک  رو در نظر دارم.
ميشه لطف کنيد و نظرتون رو در خصوص 1- میزان شانس برای فاند 2 -تحريمي بودن يا نبودنشون به من بگيد و اگر پيشنهاد ديگري داشته باشيد استفاده ميکنم...
با تشکر از شما

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Sohrab.S - 21-09-2016

(21-09-2016, 11:58 AM)mohammad123456 نوشته: با سلام
 در مقطع کارشناسي ارشد مکانرونيک اميرکبير قبول شدم. الان 2 هفته هست که کلاسامون داير شدن. من دارم به انتخاب پروژه و استاد راهنما فکر ميکنم. خواستم از شما مشورت بگيرم در اين زمينه که به نظر شما چه زمينه اي رو انتخاب کنم که 2-3 سال آينده واسه اپلاي مناسب باشه...
خودم 1- mems  س2 - روبوتيک  رو در نظر دارم.
ميشه لطف کنيد و نظرتون رو در خصوص 1- میزان شانس برای فاند 2 -تحريمي بودن يا نبودنشون به من بگيد و اگر پيشنهاد ديگري داشته باشيد استفاده ميکنم...
با تشکر از شما

فکر نکنم از الان بتونید برای 3 سال آینده پیش بینی کنید حداقل تو کشورای دیگه. ولی چیزایی که اسم اوردید مهمن و زمینه های خوبین. 
برای تحریمی بودنم اگر آمریکا مد نظرتونه تو گوگل سرچ کنید لیست TAL اونجا ببینید اسمش هست یا نه البته قطعیت نداره ها. منظورم اینه استثنا هم داشته این لیسته. میزان شانس برای فاندو ... رو هم تلاش این سه سال و معدل و نمره زبان و مقاله اتونه که مشخص میکنه نمیشه پیش بینی کرد. 
فقط حسابی معدل و بالا بیارید و از الانم شروع کنید زبانتون رو تقویت کنید هر چی نمره بالاتر بهتر. 
Smile