آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 11-06-2012

(11-06-2012, 01:44 AM)3lham70 نوشته: سلام دوست عزیز.
من یه سال دیگه لیسانس گیاهپزشکی از دانشگاه ازاد میگیرم .معدلم هم بالا نیست. 14 هست.تا الان یه پروژه تحقیقاتی در حال انجام دارم(ایده و فعالیتش واسه خودم بوده یعنی کسی رو این پروژه کار نکرده) و یه مقاله علمی دارم که هنوز به ثبت نرسیده..در این پست ها زیاد در مورد رشته های کشاورزی و بیولوژیکی صحبت نشده..میخواستم بدونم برای فوق لیسانس با این رزومه کدوم کشور ها امکان اپلای من بالاست.(المان - کانادا - نروژ - هند - امریکا - اروپا و... ) .من واسه دانشگاه کورنل اپلای ارسال کردم .هنوز جوابی نگرفتم و دانشگاه واشنگتون هم خیلی هزینه بالایی داشت و هم واسه دانشجویان خارجی شرایط سختی رو گذاشته بود .من فقط با اساتید واشنگتون در حال مکاتبه هستم.اصلا برای کدوم کشور احتمال بورس من وجود دارد؟

ببخشید اگه اینجا سوالمو مطرح کردم چون در مورد تنحوه پذیرش واسه رشته کشاورزی مطلبی پیدا نکردم.
ممنوووووووووووون.
با سلام و خوشامدگویی به شما
با توجه به معروف نبودن دانشگاه شما و معدل نه چندان خوب شما با در نظر داشتن اینکه برای مقطع مستر کلا فاند بسیار سخت داده میشه و حتی پذیرشم سخته باید منتظر بمونید که این یکسال فعالیتهای تحقیقاتی و مقاله هاتون+ نمرات انگلیسیتون به کجا میرسه! یکسال فرصت دارید تا هم معدلتون رو بالای 15 ببرید و هم نمره خوبی برای تافل یا آیلتس و GRE بیارین.اونوقت شانس خوبی خواهید داشت.
در ضمن شما میخواین برای چه کشورهایی اپلای کنید؟! حالا اروپا میتونه در کنار آمریکای شمالی قرار بگیره ولی هند دیگه چرا؟! اصلا قابل قیاس نیستن .حالا سعی کنید رزومتون رو بهتر کنید که بتونید به اروپا برید حداقل.
موفق باشید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Behnoush - 11-06-2012

(11-06-2012, 01:44 AM)3lham70 نوشته: سلام دوست عزیز.
من یه سال دیگه لیسانس گیاهپزشکی از دانشگاه ازاد میگیرم .معدلم هم بالا نیست. 14 هست.تا الان یه پروژه تحقیقاتی در حال انجام دارم(ایده و فعالیتش واسه خودم بوده یعنی کسی رو این پروژه کار نکرده) و یه مقاله علمی دارم که هنوز به ثبت نرسیده..در این پست ها زیاد در مورد رشته های کشاورزی و بیولوژیکی صحبت نشده..میخواستم بدونم برای فوق لیسانس با این رزومه کدوم کشور ها امکان اپلای من بالاست.(المان - کانادا - نروژ - هند - امریکا - اروپا و... ) .من واسه دانشگاه کورنل اپلای ارسال کردم .هنوز جوابی نگرفتم و دانشگاه واشنگتون هم خیلی هزینه بالایی داشت و هم واسه دانشجویان خارجی شرایط سختی رو گذاشته بود .من فقط با اساتید واشنگتون در حال مکاتبه هستم.اصلا برای کدوم کشور احتمال بورس من وجود دارد؟

ببخشید اگه اینجا سوالمو مطرح کردم چون در مورد تنحوه پذیرش واسه رشته کشاورزی مطلبی پیدا نکردم.
ممنوووووووووووون.
دوست عزیز
نگفتید برای ارشد می خواید تو چه شاخه ای ادامه بدید. چون با لیسانس گیاه پزشکی شاخه های ارشدی که میتونید ادامه بدید یا بیماری شناسی هست ( گرایش های قارچ، باکتری، ویروس، نماتد) یا حشره شناسی و یا بیوتکنولوژی کشاورزی . در امریکا این رشته ها معمولا جز دپارتمان های بیولوژی هستن و دپارتمان های کشاورزی بیشتر شامل رشته هایی مثل زراعت هستن. تا جاییکه من اطلاع دارم هلند یکی از گزینه های خیلی خوب برای رشته های کشاورزی و گیاه پزشکی هست. امریکا هم که اینقدر دانشگاه داره که بتونید چیزی که میخواید رو توی یه تعدادشون پیدا کنید. اپلای کردن برای امریکا نسبت به کشورهای دیگه هزینه های بیشتری داره و باید منطقی اپلای کنید و خودتون رو محدد به چند دانشگاه تاپ نکنید. و همچنین نظر شخصیه من اینه که جایی اپلای کنید که قبلا با استادی از اون دانشگاه مکاتبه کردید و تا حدی شما رو تایید کرده باشه و بهتون اوکی داده باشه . اینجوری شانس پذیرشتون بالاتر میره. بخصوص که دانشگاه های امریکا همه خیلی پرطرفدار هستن و رقبا رو نباید دست کم گرفت.
این خیلی عالیه که شما به عنوان یه دانشجوی سال سوم لیسانس پروژه تحقیقاتی دارید و مقاله داشتید . این نقطه قوت خوبی تو رزومه شما هست.پیشنهاد من به شما اینه که در این یه سال باقیمانده تمام تلاشتون رو بکنید که تا جاییکه امکان داره معدلتون رو بکشید بالا و همچنین زبان بخونید. برای امریکا علاوه بر تافل به نمره GRE هم نیاز دارید. همچنین چندماه قبل از اپلای به استادایی که به کارشون علاقه مندید ایمیل بزنید. در کل برای جستجو رد سایت دانشگاه های مختلف و پیدا کردن اساتیدی که کارشون به علاقه شما نزدیک باشه باید وقت زیادی بذارید. اگه زودتر هم شروع به جستجو کردید میتونید مشخصاتشون رو یادداشت کنید و چندماه مونده به اپلای بهشون ایمیل بزنید. خودتون رو محدود به یکی دو کشور خاص نکنید . دانشگاه های کشورهای مختلف رو بگردید . در نهایت میتونید جاهایی رو که بهتون جواب مساعدتری داده بودن اپلای کنید. در ضمن برای پیدا کردن استادها در زمینه plant pathology یا Entomology لیست اساتید دپارتمان های بیولوژی رو بگرد بخصوص در مورد دانشگاه های امریکا . دپارتمان کشاورزی همونجوری که گفتم بیشتر در محدوده زراعت فعالیت میکنن.
موفق باشی.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - 3lham70 - 11-06-2012

سلام..
ممنووون از جواب هاتووون..
من 3 تا رشته مد نظرم هست plant pathology-Molecular Microbiology and Microbial Pathogenesis- بیوتکنولوژی کشاورزی-(البته تو بعضی دانشگاه ها ارشد گیاه پزشکی هم دارند)
ولی هدف من واسه اپلای گرفتن ،گرفتن بورسیه اون دانشگاه هست..حالا چه المان باشه یا امریکا یا اروپا...
دانشاه های المان هم خووب دانشجوهای خارجیی رو ساپورت میکنه ولی از نظر علمی فکر نکنم زیاد بالا باشن .درسته ؟
و واسه دانشگاه های امریکا تا اینجا هر کدام رو که روش دست گذاشتم اپلای سختی داشته یا کلا اساتید جوابتو نمیدن.اخه واسه دانشگاه اکلوهاما(اگه اسمشو درست گفته باشم) هم اقدام کردم.
حالا به نظر شما که همه رو مشاوره میکنید و اطلاعاتتون بالاست کدوم دانشگاه بهتره برای من ؟ دوست عزیز دانشگاه های هلند رو معرفی کردند اون چطوره؟ دنبال دانشگاه تو المان بگردم یا اینکه توو امریکا یکی رو پیدا کنم؟
ممنووووووووووووووون از دووووستان گل.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Behnoush - 11-06-2012

(11-06-2012, 11:13 AM)3lham70 نوشته: سلام..
ممنووون از جواب هاتووون..
من 3 تا رشته مد نظرم هست plant pathology-Molecular Microbiology and Microbial Pathogenesis- بیوتکنولوژی کشاورزی-(البته تو بعضی دانشگاه ها ارشد گیاه پزشکی هم دارند)
ولی هدف من واسه اپلای گرفتن ،گرفتن بورسیه اون دانشگاه هست..حالا چه المان باشه یا امریکا یا اروپا...
دانشاه های المان هم خووب دانشجوهای خارجیی رو ساپورت میکنه ولی از نظر علمی فکر نکنم زیاد بالا باشن .درسته ؟
و واسه دانشگاه های امریکا تا اینجا هر کدام رو که روش دست گذاشتم اپلای سختی داشته یا کلا اساتید جوابتو نمیدن.اخه واسه دانشگاه اکلوهاما(اگه اسمشو درست گفته باشم) هم اقدام کردم.
حالا به نظر شما که همه رو مشاوره میکنید و اطلاعاتتون بالاست کدوم دانشگاه بهتره برای من ؟ دوست عزیز دانشگاه های هلند رو معرفی کردند اون چطوره؟ دنبال دانشگاه تو المان بگردم یا اینکه توو امریکا یکی رو پیدا کنم؟
ممنووووووووووووووون از دووووستان گل.
خواهش می کنم.
من تو جواب قبلیم هم بهتون گفتم که شما باید مکاتبه کنید ، ایمیل بزنید ببینید کجا بهتون خوب جواب میدن . اینکه ما یه دانشگاه رو انتخاب کنیم که به معنی این نیست که پذیرش میدن بهمون. شما باید سایت دانشگاه ها رو سر بزنید استاد مورد علاقه تون رو پیدا کنید بهش ایمیل بزنید ببینید نظرش چیه. ممکنه صد تا ایمیل بفرستید دوتاش جواب بده . و خودتون رو محدود به یک کشور هم نکنید.
دانشگاه های آلمان دانشگاه های خیلی خوبی و قوی ای هستن . اینکه یه دانشگاهی از نظر علمی خوب باشه یا نباشه ربط به کشور نداره . توی هر کشوری دانشگاه های خیلی مطرح هست دانشگاه های ضعیف هم هست.
شما میتونید توی این سایت کشور مورد نظرتون رو انتخاب کنید و لیست کل دانشگاه هاشو ببینید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - veria70 - 11-06-2012

سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز
من دانشجوی برق الکترونیک هستم و ترم چهار مقطع لیسانس، معدلم هم تا الان 17.80 بوده، تافل ندارم ولی زبانم در حد خوبیه که بتونم زود بگیرم تافلم رو.سوال من اینکه چه دانشگاهی مناسب هست برای من و کجا می تونم برم.
من داخل کورس های بین المللی MIT هم شرکت کردم و از طرف این دانشگاه یه مدرک آنلاین دارم که دوره های آموزشیش رو طی کردم و اینکه خودم 4تا مقاله دارم که داره آماده می شه داخل مسابقات ایران اوپن هم شرکت کردم و همین در مسابقات هواپیما های بدون سر نشین و احتمال زیاد مقام میارم می خواستم بدونم اینا کار من رو برای بورس شدن آسون میکنه تا حدی یا نه؟؟
یک سوال دیگه اینکه نمره ی GRE چی هستش؟؟
ممنون و تشکر

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Saeid - 11-06-2012

به فروم آکادمیا کافه خوش آمدید.
دعوت میکنم پست های این تاپیک رو مطالعه بفرمایید. جواب تمام سوالاتونو میگیرید. موفق باشید.

- Paradise4 - 24-06-2012

(25-10-2011, 03:50 PM)arad نوشته: این جمله درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

"متقاضیانی که برای اخذ پذیرش اقدام می کنند . نباید بیش از 3 سال از زمان اخذ آخرین مدرک تحصیلیشان گذشته باشد "

پس اون موقع برای منی که 22 سال دارم و اگه دانشگاه ام ر هم حساب نکنیم.مدرک پیش دانشگاهیمو تقریبا 5 سال پیش گرفتم!!!کم باید چی کار کنم؟
پس اگر بیشتر از سه سال گذشته چکار باید کرد ؟ اقدام نکنیم ؟!؟!؟!

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Babak - 24-06-2012

(24-06-2012, 10:41 AM)Paradise4 نوشته: پس اگر بیشتر از سه سال گذشته چکار باید کرد ؟ اقدام نکنیم ؟!؟!؟!
چنین چیزی درست نیست و خیلی از مطالب نظرات شخصی افراد یا شنیده‌هاشونه که ممکنه درست نباشه.
در خود امریکا کاملا مرسومه که افراد بعد از گرفتن لیسانس یا فوق چندین سال کار می‌کنند و بعد تصمیم می‌گیرند که به دانشگاه برگردند و ادامه تحصیل بدند. در نتیجه فاصله افتادن بین مدارک تحصیلی اصلا چیز عجیبی نیست.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Paradise4 - 24-06-2012

(24-06-2012, 11:44 AM)Babak نوشته: چنین چیزی درست نیست و خیلی از مطالب نظرات شخصی افراد یا شنیده‌هاشونه که ممکنه درست نباشه.
در خود امریکا کاملا مرسومه که افراد بعد از گرفتن لیسانس یا فوق چندین سال کار می‌کنند و بعد تصمیم می‌گیرند که به دانشگاه برگردند و ادامه تحصیل بدند. در نتیجه فاصله افتادن بین مدارک تحصیلی اصلا چیز عجیبی نیست.
ممنون دوست عزیز. این موضوع واقعا موجب نگرانیم شد چون من خودم تعهد طرح پزشکی داشتم و برای همین ناچارا باید نزدیک 2 سال کار می کردم و برای همین زمان apply بعد از فارغ التحصیلی کمی از 3 سال بیشتر شده.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - maryamseyedi - 26-06-2012

سلام دوستان
من دانشجوی ارشد زیست شناسی دریا از علوم و تحقیقات تهران(آزاد)هستم
کارشناسی منابع طبیعی-شیلات را با معدل 16 و 47 صدم از دانشگاه علوم و فنون خرمشهر(دولتی)
یک مقاله ISI دارم و 1 سال کارآموزی در زمینه ماهیان آکواریومی دارم و موضوع پایان نامه ام هم در این رایطه است
میخاستم بدون با این شرایط برای دکترا کدوم کشور رو به من پیشنهاد میکنید؟