آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - eli1993 - 21-05-2016

سلام من ٢٣سالمه دانشجو ترم سوم و اخر ارشد دانشگاه ازادم ، يه دونه مقاله تو مجله بين المللي و يه مقاله پذيرفته شده تو كنفرانس بين المللي دارم سابقه كاري ندارم ، به نرم افزار رويت مسلطم ، معدل ارشدم تا اينجا ١٩/٥٧و معدل كارداني و كارشناسيم حدود ١٧/٥ رشتم معماري هست هنوز ازمون زبان ندارم خواستم ببينم شانس پذيرش دارم اگر ايلتس بگيرم ؟ با اين شرايطم زبان ايتاليايي رو ياد بگيرم برام بهتره يا روي همون ايلتس كار كنم ؟ ميخام زودتر پذيرش بگيرم و اگر امكانش باشه بورس بگيرم ، ايا امكانش هست؟ چه كاراي ديگه اي بايد براي پذيرش سريعترم انجام بدم ؟ توي رزومه و مدارك ارسالي ديگه چي موثره؟؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Milados - 21-05-2016

(21-05-2016, 08:56 AM)eli1993 نوشته: سلام من ٢٣سالمه دانشجو ترم سوم و اخر ارشد دانشگاه ازادم ، يه دونه مقاله تو مجله بين المللي و يه مقاله پذيرفته شده تو كنفرانس بين المللي دارم سابقه كاري ندارم ، به نرم افزار رويت مسلطم ، معدل ارشدم تا اينجا ١٩/٥٧و معدل كارداني و كارشناسيم حدود ١٧/٥ رشتم معماري هست هنوز ازمون زبان ندارم خواستم ببينم شانس پذيرش دارم اگر ايلتس بگيرم ؟ با اين شرايطم زبان ايتاليايي رو ياد بگيرم برام بهتره يا روي همون ايلتس كار كنم ؟ ميخام زودتر پذيرش بگيرم و اگر امكانش باشه بورس بگيرم ، ايا امكانش هست؟ چه كاراي ديگه اي بايد براي پذيرش سريعترم انجام بدم ؟ توي رزومه و مدارك ارسالي ديگه چي موثره؟؟

سلام و خوش آمدید به فروم،
شما کلی سوال تو چند خط پرسیدید. به نظرم یه نگاهی به pdf راهنمای پذیرش که همین فروم تهیه کرده بندازید و خیلی سوالاتتون جواب داده خواهد شد. ولی یه مرور کنیم با هم چه چیزهای برای پذیرش فول فاند خوبه:

1. داشتن معدل های بالا (که شما دارید)
2. داشتن نمرات زبان خوب (که ندارید و خیلی مهم اند)
3. داشتن مقاله خووب (این optional برای شما اگه سال بعد اپلای کنید)

ابتدا شما کشوری رو که می خواید برید رو مشخص کنید و سپس تصمیم بگیرید که برای آیلتس بخونید یا تافل. اگه کشور شما کانادا یا آمریکا بود تافل بدید خیلی بهترِ و اگه ارویا بود همون آیلتس.
 پیشنهاد: خودتون رو ملزم یه کشور نکنید. مثلا شما گفتید ایتالیایی رو یاد بگیرم. به نظرم انگلیسی یاد بگیرید و برید کشور هایی که زبان دانشگاه هشون انگلیسی است. چونکه معلوم نیست با یاد گرفتن یه زبان واقعا شما همون کشور برید یا نه و همینطور گزینه های جلویتان محدود می شود.

http://www.academiacafe.com/wiki/doku.php?id=%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA_%D8%AC%D8%B2%D9%88%D9%87_pdf

موفق باشید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 23-05-2016

سلام من دانشجو سال اخر رشته مهندسی برق هستم با معدل 14 از دانشگاه غیر انتفاعی میخواستم ببینم میتونم برای تحصیل در خارج کشور اقدام کنم یا نه چه کشور هایی میتونم برم؟؟؟؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 29-05-2016

(21-05-2016, 05:30 PM)Milados نوشته: سلام و خوش آمدید به فروم،
شما کلی سوال تو چند خط پرسیدید. به نظرم یه نگاهی به pdf راهنمای پذیرش که همین فروم تهیه کرده بندازید و خیلی سوالاتتون جواب داده خواهد شد. ولی یه مرور کنیم با هم چه چیزهای برای پذیرش فول فاند خوبه:

1. داشتن معدل های بالا (که شما دارید)
2. داشتن نمرات زبان خوب (که ندارید و خیلی مهم اند)
3. داشتن مقاله خووب (این optional برای شما اگه سال بعد اپلای کنید)

ابتدا شما کشوری رو که می خواید برید رو مشخص کنید و سپس تصمیم بگیرید که برای آیلتس بخونید یا تافل. اگه کشور شما کانادا یا آمریکا بود تافل بدید خیلی بهترِ و اگه ارویا بود همون آیلتس.
 پیشنهاد: خودتون رو ملزم یه کشور نکنید. مثلا شما گفتید ایتالیایی رو یاد بگیرم. به نظرم انگلیسی یاد بگیرید و برید کشور هایی که زبان دانشگاه هشون انگلیسی است. چونکه معلوم نیست با یاد گرفتن یه زبان واقعا شما همون کشور برید یا نه و همینطور گزینه های جلویتان محدود می شود.

http://www.academiacafe.com/wiki/doku.php?id=%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA_%D8%AC%D8%B2%D9%88%D9%87_pdf

موفق باشید
با سلام،يعني تافل به درد ارویا نميخوره؟
من قصدم بيشتر ارویاست ولي از اونجايي كه همه ميكن تافل اسون تره ميخواستم تافل بدم ولي اكه فايده نداره كه برم دنبال ايلتس

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - erfan_karimiaan - 29-05-2016

سلام من سوالی که داشتم الان دارم ارشد کامپیوتر میخونم 
آیا میتونم پس از اتمام ارشدم در ایران
باز هم برای ارشد اقدام کنم در آمریکا یا بهم ایراد میگیرند ؟
مثلا بگم یک ارشد دارم در ایران و بازهم میخوام در آمریکا یک ارشد دیگر بگیرم ؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 01-06-2016

نقل قول:سلام من برای دانشگاه اتاوا اپلای کردم ولی پرفایلم هیچ تغییری نکرده. حالا سوال من اینه که اگه پذیرش گرفتم الان که اول June هست چقدر طول می کشه که ویزا بگیرم تقریبا با توجه به روابط بین ایران وکانادا؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - danial.a7394 - 10-06-2016

سلام 
من کارشناسی عمران میخونم تو یه موسسه غیر انتفاعی. معدلم تا الان 16.3 هست که بالاتر هم میبرم.من اگه بخوام برای دکترای مستقیم برای رشته ی مهندسی محیط زیست اقدام کنم چقدر شانس پذیرش و بورسیه رو دارم؟ در ضمن من خیلی وقته برای GRE و TOEFL  میخونم و احتمالا نمره بالایی میگیرم.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - iman7 - 10-06-2016

(10-06-2016, 02:35 PM)danial.a7394 نوشته: سلام 
من کارشناسی عمران میخونم تو یه موسسه غیر انتفاعی. معدلم تا الان 16.3 هست که بالاتر هم میبرم.من اگه بخوام برای دکترای مستقیم برای رشته ی مهندسی محیط زیست اقدام کنم چقدر شانس پذیرش و بورسیه رو دارم؟ در ضمن من خیلی وقته برای GRE و TOEFL  میخونم و احتمالا نمره بالایی میگیرم.

مهمترین عامل معدل کارشناسی و بعد از اون نمره gre هست.
معدلتون اگه به 17 برسه و GRE هم بالای 315 باشه خوبه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mohammad123456 - 15-06-2016

سلام
دوره کارشناسي رو در دانشگاه چمران و در رشته مکانيک با معدل 12/4 پشت سر گذاشتم.
امروز که نتايج ارشد اومد، رتبم جوريه که ميتونم تبديل و طراحي علم و صنعت قبول شم و هم ميتونيم مکاترونيک اميرکبير قبول شم. مي خواستم نظر شما رو بدونم که کدومش واسه اپلاي بهتره؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Matinking - 15-06-2016

(15-06-2016, 01:13 PM)mohammad123456 نوشته: سلام
دوره کارشناسي رو در دانشگاه چمران و در رشته مکانيک با معدل 12/4 پشت سر گذاشتم.
امروز که نتايج ارشد اومد، رتبم جوريه که ميتونم تبديل و طراحي علم و صنعت قبول شم و هم ميتونيم مکاترونيک اميرکبير قبول شم. مي خواستم نظر شما رو بدونم که کدومش واسه اپلاي بهتره؟

سلام

علاقه شما عامل محوری در انتخاب هست...
به طوریکه عملکرد موفق در هر کدوم می تونه براتون سازنده باشه...
چیزی که از همین الان باید نگرانش باشید معدل دوره کارشناسیتون هست که (اگر با عملکرد خیلی خوب در دوره ارشد و ساختن رزومه خیلی خوب جبران نشه) به تنهایی می تونه تمام آرزوهاتون رو بر باد بده...

براتون آرزوی موفقیت دارم