آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - butterfly - 25-03-2016

(25-03-2016, 12:54 PM)sara69 نوشته: سلام روز خوش
سال نو مبارک
اولا خواستم از انجمن خوبتون تشکر کنم که وقت گذاشته و اطلاعات کاملی در اختیار ما میگذارید من خیلی چیزا نمیدونستم که خوشبختانه الان دید بهتری پیدا کردم و صد البته حسرت که چرا زودتر دنبالش نرفتم
من لیسانس برق مخابرات از دانشگاه آزاد دارم با معدل 15.56 و دارم رو زبان کار میکنم مدرک تافل یا ایلتس و نمره GRE و مقاله و... ندارم
تا خودمم اوکی کنم تو این موارد کمه کم یه سالی طول میکشه ,میخواستم بدونم که:
1.من شنیدم ایلتس اروپاییه و تافل آمریکاییه من هنوز مطمن نیستم که کجا میخوام بخونم یا شانس قبولی اصلا دارم با این توصیف من رو کدوم وقت بزارم ؟با توجه به اینکه تلفظ ها فرق داره و تو آزمون خوب مهمه...
2.آزمون GRE  سالی یه بار برگزار میشه؟آزمونش انگلیسیه؟یعنی همین درسای تخصصیه رشته اس؟
3.من شانس گرفتن فاند رو چه طوری میتونم ارتقا بدم؟و اینکه خیلی برام مهمه یه دانشگاه خیلی خوب درس بخونم با رنک جهانی زیر 200 که پذیرش با شرایطه من گویا خیلی سخته و همچنین بدون فاند...
4.اگه ارشدو یه دانشگاه خیلی خوب مثل تهران بخونم واسه دکترا اپلای کنم بهتره یا ارشدو برم یه دانشگاه معمولی خارج از کشور؟
خلاصه اینکه من خیلی گیج شدم این روزا چون دقیقا نمیدونم باید از کجا شروع کنم و بهترین کار چیه...
یه دنیا تشکر و باز هم خیلی ممنون از مطالب مفیدتون

سلام، 
ورودتون به آکادمیا کافه خوش آمد می گم.
سوالاتتون کلی هست و با کمی مطالعه فروم و جزوه راهنما از این گیجی در می آیید. نگران نباشید همه در شروع کار همین طور هستند و هدف از وجود این فروم هم همینه. جواب سوال هاتون به همون ترتیبی که پرسیدید:
1- شاید سابقا این طور بود که دانشگاه های اروپایی آیلتس ترجیح می دادند و دانشگاه های امریکایی نمره تافل اما الان اینطور نیست و اکثر دانشگاه ها نمره هر دو آزمون قبول دارند. اینکه کدوم آزمون انتخاب کنید تصمیم شخصی شما میشه که با سبک و ساختار کدومشون راحت ترید. می تونید این تاپیک ها رو مطالعه کنید: 
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%D9%86-IELTS-%D9%88-TOEFL?pid=886#pid886
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86?pid=34452#pid34452
2- آزمون GRE  دو نوع هست: GRE General  و GRE Subject. طبیعتا زبان آزمون انگلیسی هست ولی آزمون GRE General  علاوه بر سوالات مربوط به درک مطلب و مهارت تجزیه و تحلیل و نوشتن، بخش ریاضی هم داره که دانش ریاضی در سطح دبیرستان براش کافیه. GRE Subject برای همه رشته های تحصیلی نیست و مختص یه تعداد رشته خاص مثل ریاضی، شیمی، فیزیک و ... است که چون رشته شما برق هست نیازی به آزمون GRE Subject ندارید و در صورتی که قصد اپلای برای دانشگاه های امریکا رو دارید باید نمره آزمون GRE General داشته باشید. آزمون GRE General  هر ماه چند بار برگزار میشه و آزمون GRE Subject  تنها سه بار در سال.
3- شانس پذیرش و فاند گرفتن به عوامل مختلفی مثل نمرات و معدل، نمره آزمون های تافل( ایلتس) و GRE، سابقه کار پژوهشی و تماس با استادها و ... بستگی دارید.
4- معمولا فاند برای مقطع مستر کمتر اعطا میشه بنابراین فکر می کنم با گرفتن مدرک ارشد از یه دانشگاه خوب با رزومه خوب شانس خودتون براس پذیرش در مقطع دکترا با فاند خیلی بیشتر افزایش بدید. در عین حال می تونید تو این فاصله شانس تون برای پذیرش مستر هم امتحان کنید. 
موفق باشید. Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sara69 - 25-03-2016

(25-03-2016, 05:24 PM)butterfly نوشته: سلام، 
ورودتون به آکادمیا کافه خوش آمد می گم.
سوالاتتون کلی هست و با کمی مطالعه فروم و جزوه راهنما از این گیجی در می آیید. نگران نباشید همه در شروع کار همین طور هستند و هدف از وجود این فروم هم همینه. جواب سوال هاتون به همون ترتیبی که پرسیدید:
1- شاید سابقا این طور بود که دانشگاه های اروپایی آیلتس ترجیح می دادند و دانشگاه های امریکایی نمره تافل اما الان اینطور نیست و اکثر دانشگاه ها نمره هر دو آزمون قبول دارند. اینکه کدوم آزمون انتخاب کنید تصمیم شخصی شما میشه که با سبک و ساختار کدومشون راحت ترید. می تونید این تاپیک ها رو مطالعه کنید: 
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%D9%86-IELTS-%D9%88-TOEFL?pid=886#pid886
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86?pid=34452#pid34452
2- آزمون GRE  دو نوع هست: GRE General  و GRE Subject. طبیعتا زبان آزمون انگلیسی هست ولی آزمون GRE General  علاوه بر سوالات مربوط به درک مطلب و مهارت تجزیه و تحلیل و نوشتن، بخش ریاضی هم داره که دانش ریاضی در سطح دبیرستان براش کافیه. GRE Subject برای همه رشته های تحصیلی نیست و مختص یه تعداد رشته خاص مثل ریاضی، شیمی، فیزیک و ... است که چون رشته شما برق هست نیازی به آزمون GRE Subject ندارید و در صورتی که قصد اپلای برای دانشگاه های امریکا رو دارید باید نمره آزمون GRE General داشته باشید. آزمون GRE General  هر ماه چند بار برگزار میشه و آزمون GRE Subject  تنها سه بار در سال.
3- شانس پذیرش و فاند گرفتن به عوامل مختلفی مثل نمرات و معدل، نمره آزمون های تافل( ایلتس) و GRE، سابقه کار پژوهشی و تماس با استادها و ... بستگی دارید.
4- معمولا فاند برای مقطع مستر کمتر اعطا میشه بنابراین فکر می کنم با گرفتن مدرک ارشد از یه دانشگاه خوب با رزومه خوب شانس خودتون براس پذیرش در مقطع دکترا با فاند خیلی بیشتر افزایش بدید. در عین حال می تونید تو این فاصله شانس تون برای پذیرش مستر هم امتحان کنید. 
موفق باشید. Smile

سلام , مرسی
ممنونم بابت راهنمایی خوبتون 
تماس با استادها یعنی با استادی که تو دانشگاه مدنظر تدریس میکنه ارتباط برقرار کنم؟درست متوجه شدم؟
مرسی همچنین  Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - حدیث ح - 28-03-2016

سلام
من هرچی گشتم نتونستیم تاپیک خاصی برای کسانی که میخوان تو کالج ادامه تحصیل بدن پیدا کنم پس تصمیم گرفتم همین جا سوالمو مطرح کنم.
من سوم دبیرستان هستم و دارم سعی میکنم یه کالج تو آمریکا پیدا کنم که ازش پذیرش بگیرم. تحقیق کردم و دیدم به دانش آموزان دبیرستانی بورسیه میدن (چند موسسه بین‌المللی و اکثرا خود کالج های آمریکا)
من از دوران راهنمایی مشغول مطالعه برای المپیاد شدم و کلا کنکور رو گذاشتم کنار ولی الان که سوم هستم میترسم قبول نشم(با توجه به پارتی بازی هایی که تو مبحث المپیاد انجام میشه) و کلا از کنکور و همه چی جا بمونم.
انگلیسیم تقریبا تکمیله و دارم سعی میکنم امتحان TOEFL رو بدم. چند تا مقاله به زبان انگلیسی هم برای ناسا فرستادم.
ولی الان که اومدم اینجا و دیدم همه مدرک لیسانس / فوق/ دکترا دارن و میخوان مقاطع بالاتر رو در خارج کشور ادامه بدن و خدایی کلی ترسیدم! برای بچه دبیرستانی ها هم شانسی هست که پذیرش بگیرن؟!!!
لطفا کمکم کنید. متاسفانه وقت کوتاهی هم دارم، نمیدونم باید فرستادن application رو ول کنم و بچسبم به کنکور یا نه!!!

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Matinking - 28-03-2016

(28-03-2016, 07:22 PM)حدیث ح نوشته: سلام
من هرچی گشتم نتونستیم تاپیک خاصی برای کسانی که میخوان تو کالج ادامه تحصیل بدن پیدا کنم پس تصمیم گرفتم همین جا سوالمو مطرح کنم.
من سوم دبیرستان هستم و دارم سعی میکنم یه کالج تو آمریکا پیدا کنم که ازش پذیرش بگیرم. تحقیق کردم و دیدم به دانش آموزان دبیرستانی بورسیه میدن (چند موسسه بین‌المللی و اکثرا خود کالج های آمریکا)
من از دوران راهنمایی مشغول مطالعه برای المپیاد شدم و کلا کنکور رو گذاشتم کنار ولی الان که سوم هستم میترسم قبول نشم(با توجه به پارتی بازی هایی که تو مبحث المپیاد انجام میشه) و کلا از کنکور و همه چی جا بمونم.
انگلیسیم تقریبا تکمیله و دارم سعی میکنم امتحان TOEFL رو بدم. چند تا مقاله به زبان انگلیسی هم برای ناسا فرستادم.
ولی الان که اومدم اینجا و دیدم همه مدرک لیسانس / فوق/ دکترا دارن و میخوان مقاطع بالاتر رو در خارج کشور ادامه بدن و خدایی کلی ترسیدم! برای بچه دبیرستانی ها هم شانسی هست که پذیرش بگیرن؟!!!
لطفا کمکم کنید. متاسفانه وقت کوتاهی هم دارم، نمیدونم باید فرستادن application رو ول کنم و بچسبم به کنکور یا نه!!!

سلام

برای international ها در مقطع college و high school که هیچ، بلکه حتی در مقطع bachelor هم fund ی وجوذ نداره...
اگر استطاعت مالی کامل داشته باشید، تازه بحث رقابت در پذیرش و معدل و نمرات آزمون SAT و ... پیش میاد...
بررسی feasible بودن این تصمیم با خود شماست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - iman7 - 28-03-2016

(28-03-2016, 07:22 PM)حدیث ح نوشته: سلام

با فرض گرفتن پذیرش هم مشکل ویزا وجود خواهد داشت. برای دوره های غیر از تحصیلات تکمیلی سفارت ها خیلی کم ویزا صادر می کنن.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - pejmangh - 03-04-2016

با سلام
من میخواستم واسه دکتری واسه آلمان یا آمریکا اقدام کنم.
لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد با معدل 12.50 و فوق لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد با معدل 16.40 و پایان نامه 19.50 هستم.
همایش ملی و مفاله ISI و مقاله خارجی هم دارم.
زبان انگلیسی هم کاملا مسلط هستم و میخوام واسه آزمون IELTS اقدام کنم.
- اگر به هر دلیل، نشد اینجا آیلتس بگیرم میتونم واسه دانشگاه های اونور apply کنم یا نه؟
-با این شرایط نحوه بورسیه شدن به چه شکل هست؟ چون شنیدم دکتری در آلمان رایگان در میاد.
-به نظر شما شانس من چقدر میتونه باشه؟ اروپا یا آمریکا.
ممنون از سایت خوبتون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - maryam.m - 08-04-2016

سلام
دوستانی که تجربه دارند، لطفا من را راهنمایی بفرمایند.
زودترین ددلاین برای آمریکا، کانادا و یا اروپا چه زمانی است؟ از این بابت این سوال رو می پرسم چون من اواسط آبان و یا اواخر آبان 95 می توانم، تافلم رو بدهم. می خواهم بدانم این زمان برای اپلای دیر نیست؟
البته قبلش آزمون GRE و کارهای مربوطه برای اپلای را انجام خواهم داد.
باتشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Matinking - 08-04-2016

(08-04-2016, 11:09 AM)maryam.m نوشته: سلام
زودترین ددلاین برای آمریکا، کانادا و یا اروپا چه زمانی است؟ از این بابت این سوال رو می پرسم چون من اواسط آبان و یا اواخر آبان 95 می توانم، تافلم رو بدهم. می خواهم بدانم این زمان برای اپلای دیر نیست؟
باتشکر

سلام

- Deadline ها در آمریکای شمالی برای Fall admission round بین سپتامبر تا فوریه هست... اکثر position ها در همین بازه recruit میشن... برای winter و spring معمولا شانس کمتری هست...

- Deadline ها در اروپا diversity خیلی بیشتری داره و باید per case اونها رو بررسی و دنبال بفرمایید... هرچند اونها هم حول و حوش اواخر هر سال میلادی و اوایل اون بیشتر دانشجو جذب می کنند...

- تاریخی که برای آزمونتون انتخاب کرده ید مناسب هست و با deadline ترم fall تطابق خوبی داره...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - raminz - 08-04-2016

(08-04-2016, 11:09 AM)maryam.m نوشته: سلام
باتشکر

سلام،

والا کانادا و اروپا رو نمیدونم ولی در مورد آمریکا اینو بگم که معمولاً پذیرش ترم Fall هست که فاند داره. شما هم ظاهراً برای همین ترم قصد اپلای دارین.

ببین Deadline دانشکده به دانشکده فرق میکنه ولی به طور کلی میشه اینو گفت که معمولاً هرچی دانشگاه رنکش بهتر باشه ددلاینش زودتره.

مثلاً من زودترین ددلاینی که تو آمریکا دیدم 1 دسامبر بود (برای دپارتمان عمران) برای دانشگاه های UCLA، Colorado Boulder و ... (که میشه 10 آذر)

ولی اکثر دانشگاه ها از 15 دسامبر به بعد هستن (25 آذر)

این ددلاین برای بعضی از دانشگاه ها تا 1 مارچ هم ادامه داره (10 اسفند) که خب خیلی دانشگاه های تاپی نیستن.

ضمن اینکه شما باید به این نکته توجه کنی که بعد از امتحان حدود 7-10 روز طول میکشه که جواب بیاد و بعدش هم حداقل یه هفته زمان میبره تا جواب به دانشگاه مقصد برسه. (البته همه دانشگاه ها حساس نیستن که نمرات این آزمون ها قبل از ددلاین برسه دستشون)

موفق باشی

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 17-04-2016

سلام من اپلای کردم برای دانشگاه اتاوای کانادا به نظر شما با این شرایط شانسی برای فول فاند دارم؟
-         معدل پیش دانشگاهی : 18/56
-         لیسانس : دانشگاه تهران.  معدل : 13/21
-         فوق لیسانس دانشگاه علم وصنعت معدل: 16/82
-         5 تا مقاله خارجی . یک ژورنال چاپ شده و سه تا ژورنال سابمیت شده. و یک کنفرانس خارجی چاپ شده.
-         Reviewer یک ژورنال ای اس ای خارجی بودم
-         سه تا رکامندیشن دارم
-         نمره تافل 80
-         رتبه کنکور لیسانس :168
رشته مهندسی برق کنترل