آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 19-01-2016

سلام
رشته کارشناسی من ادبیات عرب بوده ولی برای ارشد قصد دارم حقوق بین الملل بخونم آیا امکان اپلای گرفتن برای دانشگاه های آلمان شانسی دارم?

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sislord - 22-01-2016

سلام
ممنون میشم کسی کمک کنه
من لیسانس زیست شناسی خوندم دانشگاه گیلان معدل 14.41
ارشد بیوتکنولوژی مولکولی خوندم دانشگاه مالک اشتر تهران معدل 16
نمره ایتلس 6

یه مقاله داخلی دارم
بنظرتون میتونم پذیش و فاند بگیرم از دانشگاه های اروپا؟ و اگه اره باید سایت تک تک دانشگاه های هر کشورو ببینمو با استاداش مکاتبه کنم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ice - 22-01-2016

(22-01-2016, 06:05 AM)sislord نوشته: سلام
ممنون میشم کسی کمک کنه
من لیسانس زیست شناسی خوندم دانشگاه گیلان معدل 14.41
ارشد بیوتکنولوژی مولکولی خوندم دانشگاه مالک اشتر تهران معدل 16
نمره ایتلس 6

یه مقاله داخلی دارم
بنظرتون میتونم پذیش و فاند بگیرم از دانشگاه های اروپا؟ و اگه اره باید سایت تک تک دانشگاه های هر کشورو ببینمو با استاداش مکاتبه کنم؟

سلام به آكادميا كافه خوش آمديد
رقابت زيست شناسي در اروپا به نسبت زياد هست. اگر بتونيد تا موقع اپلاي كردن در جايي همكاري كنيد (حتي بدون حقوق) و مقاله بيشتر و تجربه كاري داشته باشيد بهتر خواهد بود. اغلب بچه هاي زيست با توجه به گرايششون قبل از اقدام مدتي در رويان، مركز ژنتيك و جاهاي مشابه همكاري مي كنن.
نمره زبانتون روي مرز بوده (گاهي حداقلهاي بيشتري هم خواسته ميشه) و با توجه به معدلتون بهتر هست اگر مي تونيد هم نمره زبانتون رو بهبود ببخشيد و هم مقاله بيشتري داشته باشيد. هيچ چيز جاي ديگري رو نمي گيرد ولي رزومه رو قويتر مي شه كرد.
ترجيحا براي gre اقدام كنيد چون علاوه بر امكان گرفتن پذيرش از امريكا و كانادا در سالهاي اخير مراكز و دانشگاه هاي اروپايي هم از دانشجويان نمره اين آزمون را مي خواهند.
براي اروپا موقع جستجوي سايت دانشگاه ها علاوه بر صفحه اساتيد به بخش استخدام خود دانشگاه هم مراجعه كنيد و از سايهتايي كه موقعيت هاي خالي دكترا رو قرار مي دهند هم استفاده كنيد.
در صورت اقدام براي موسساتي مانند ماكس پلانك هم حتما به شرايط سني توجه داشته باشيد چون گاهي محدوديت مي گذارند.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - feri.playful - 23-01-2016

دوستان عزیز سلام 
ممنون میشم که جواب سوال من رو هم بدین و کمکم کنین
من دوم دبیرستان هستم  رشته ی تجربی و تیزهوشان درس میخونم زبان انگلیسی تسلط کامل دارم و اگه نیاز باشه میتونم برای ازمون ها اماده شم.به فرانسه و کره ای هم در حد مکالمه ی معمولی مسلطم
تا حدی میدونم شانس پذیرش برای دبیرستانی ها کمتر هستش نسبت به دانشجو ها ولی میخوام بدونم اصلا شانس پذیرشی برام هست؟و اگر هست ایا فاندی تعلق میگیره؟
دوست ندارم برای دانشگاه ایران باشم پس اگه میدونین یک درصد شانس پذیرش برام تو دوره ی دبیرستان یا بعد از اتمامش هست بهم بگین و برای کاراش راهنماییم کنین لطفا.ممنونم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Faezeh_M - 23-01-2016

(23-01-2016, 06:39 PM)feri.playful نوشته: دوستان عزیز سلام 
ممنون میشم که جواب سوال من رو هم بدین و کمکم کنین
من دوم دبیرستان هستم  رشته ی تجربی و تیزهوشان درس میخونم زبان انگلیسی تسلط کامل دارم و اگه نیاز باشه میتونم برای ازمون ها اماده شم.به فرانسه و کره ای هم در حد مکالمه ی معمولی مسلطم
تا حدی میدونم شانس پذیرش برای دبیرستانی ها کمتر هستش نسبت به دانشجو ها ولی میخوام بدونم اصلا شانس پذیرشی برام هست؟و اگر هست ایا فاندی تعلق میگیره؟
دوست ندارم برای دانشگاه ایران باشم پس اگه میدونین یک درصد شانس پذیرش برام تو دوره ی دبیرستان یا بعد از اتمامش هست بهم بگین و برای کاراش راهنماییم کنین لطفا.ممنونم

سلام

برای پذیرش در رشته ی پزشکی اگه مد نظرتون هست باید بگم کشورهای مختلف باهم فرق میکنه
 معدل که جزو پارامتر های مهم برای پذیرش هست
بعد هم مدرک زبان البته تاجایی که من میدونم رشته ای مثل پزشکی در کشور های غیر انگلیسی زبان به زبان همون کشور تدریس میشه
مثلا برای پذیرش از آلمان باید مدرک B1 یا B2 رو حتما داشته باشید و بعد اینکه بعضی از دانشگاهها کارنامه ی قبولی شما در کنکور سراسری رو هم میخوان.یه نکته ی دیگه رو هم بگم اینکه هیچ فاندی برای این دوره نیست و هزینه ها باید توسط خودتون پرداخت بشه
به نظر من در حال حاضر تمرکزتون رو برای بالابردن معدل خودتون بذارید،بعد اگر هم نتونستید برای دوره ی عمومی پذیرش بگیرید برای دوره ای فلوشیپ و تخصصی اقدام کنید

موفق باشید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 02-02-2016

سلام. برخی دانشگاه ها در کانادا ددلاینشون مثلا اول مارس هست. آیا از این جور دانشگاهها فول فاند  RA هم میشه گرفت؟ چون اینقدر دیر هست ددلاین میگم.  معمولا جواب نهایی اینجور دانشگاهها کی میاد. تا خرداد میاد؟ از نظر ویزا میگم. با تشکر.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Matinking - 03-02-2016

(02-02-2016, 10:55 PM)giga نوشته: سلام. برخی دانشگاه ها در کانادا ددلاینشون مثلا اول مارس هست. آیا از این جور دانشگاهها فول فاند  RA هم میشه گرفت؟ چون اینقدر دیر هست ددلاین میگم.  معمولا جواب نهایی اینجور دانشگاهها کی میاد. تا خرداد میاد؟ از نظر ویزا میگم. با تشکر.

سلام

- اصولا RA ربطی به deadline نداره... چون اساسا توسط خود استاد اعطا میشه و استاد می تونه تا آخرین لحظه اعلان نتایج مشخص کردن اینکه RA به چه کسی تعلق پیدا کنه رو به تعویق بندازه... ولی در کل خود applicant در طی مکاتباتش با استاد می تونه rough حس کنه استاد مدنظرش هست به اون RA بده یا نه... چرا که معمولا بحث fund خیلی زودتر از اینها جریان پیدا می کنه...

- نه الزاما... round admission های مختلف دانشگاه هایی با این deadline گاها می تونه تا اواسط اگوست هم ادامه داشته باشه... به هر حال اقدام برای ویزا به لحاظ زمان باقی مانده تا شروع ترم برای چنین program هایی کمی critical تر هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nazmabadcity - 13-02-2016

درود بر دوستان گرامی
من تازه شروع کردم به فکر کردن به اپلای. من ارشد رو سال 91 تموم کردم. ولی همش سعی کردم دکتری داخل بخونم جور نشد. حالا شرایطم رو میگم لطفاً کمکم کنید
لیسانس رشته فیزیک از دانشگاه رازی با معدل 15.37 در حالی که معدل رشته ام در همون سال در همین دانشگاه سه نمره پایینتر بود(استادا بد نمره دادن تقصیر از من نبود).
ارشد مهندسی هسته ای(کاربرد پرتوها) از دانشگاه صنعتی شریف با معدل 16.40
رتبه 51 کنکور کارشناسی ارشد فیزیک سال 88 و رتبه 12 المپیاد دانشجویی کشوری در رشته فیزیک در همین سال
دارای 2 مقاله کنفرانس، 1 علمی پژوهشی در مجله پژوهش فیزیک ایران، و یک مقاله ISI در ژورنال Fusion Energy با ایمپکت 1.
رتبه دکتری سال 92 ، 15 در رشته هسته ای (راکتور)
رتبه دکتری سال 93 ، 7 در رشته هسته ای (کاربرد پرتوها)
متاسفانه در مراحل مصاحبه رد شدم.
رتبه 1 آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی کشور در سال 94 در رشته مهندسی هسته ای
سابقه کار نزدیک به سه سال در زمینه شتابدهنده ها، هم صنعتی هم پزشکی
مدرک زبان ندارم ولی زبان خودم رو خوب ارزیابی میکنم(آزمون تولیمو بدون مطالعه 513 شدم).
با وجود بازار کار کنونی کشور و با توجه به علایق و توانمندی هام دوست دارم اپلای کنم. اما خب نمیخوام زیاد ریسکی باشه.
در زمینه های فیزیک اکسپریمنتال، فیزیک پزشکی و فیزیک کاربردی و رشته های مشابه علاقه به ادامه تحصیل دارم.
پروفایل من هم در لینکدین اطلاعات کاملتری از اینجا گذاشتم دوست داشتید سر بزنید.پروفایل من در لینکداین

پیشاپیش از کمک تک تکتون تشکر میکنم. Heart

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - automotive - 14-02-2016

@nazmabadcity
با سلام،
به آکادمیا خوش آمدید، اول به شما پیشنهاد می‌کنم، فروم رو با حوصله مطالعه کنید، دوم ، برای اینکه دوستان شانس دریافت پذیرش را به شما اطلاع دهند، نیاز هستش که در محل مناسب و با رعایت قالب خاصی سوالتون رو بپرسید،
برای مطلع شدن از شانس پذیرشتون، در قسمت کشورها و مراجعه به تحصیل در (نام کشور)، مانند:  تحصیل در آمریکا و بعد به شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا مراجعه کنید و با توجه به پست اول، با همان قالب رزومتون رو ارسال کنید تا دوستان راهنمایی کنند.
شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا
و ...
در مورد معدل هم باید بگم خوشبختانه تنها دانشگاه‌هایی که (با اطلاعات من) شرط معدل داشتند برای مدرک لیسانس، نمره‌ی 15 رو ذکر کردند و از این بابت نگران نباشید، اما شاید بتوان در CV و ... این موضوع رو توجیه کرد، من اطلاع ندارم در انجمن مناسب و موضوع مناسب بپرسید، اگر موضوع مناسب را پیدا نکردید در این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ سوالتون رو بپرسید تا دوستان راهنمایی کنند.
موفق باشید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sara69 - 25-03-2016

سلام روز خوش
سال نو مبارک
اولا خواستم از انجمن خوبتون تشکر کنم که وقت گذاشته و اطلاعات کاملی در اختیار ما میگذارید من خیلی چیزا نمیدونستم که خوشبختانه الان دید بهتری پیدا کردم و صد البته حسرت که چرا زودتر دنبالش نرفتم
من لیسانس برق مخابرات از دانشگاه آزاد دارم با معدل 15.56 و دارم رو زبان کار میکنم مدرک تافل یا ایلتس و نمره GRE و مقاله و... ندارم
تا خودمم اوکی کنم تو این موارد کمه کم یه سالی طول میکشه ,میخواستم بدونم که:
1.من شنیدم ایلتس اروپاییه و تافل آمریکاییه من هنوز مطمن نیستم که کجا میخوام بخونم یا شانس قبولی اصلا دارم با این توصیف من رو کدوم وقت بزارم ؟با توجه به اینکه تلفظ ها فرق داره و تو آزمون خوب مهمه...
2.آزمون GRE  سالی یه بار برگزار میشه؟آزمونش انگلیسیه؟یعنی همین درسای تخصصیه رشته اس؟
3.من شانس گرفتن فاند رو چه طوری میتونم ارتقا بدم؟و اینکه خیلی برام مهمه یه دانشگاه خیلی خوب درس بخونم با رنک جهانی زیر 200 که پذیرش با شرایطه من گویا خیلی سخته و همچنین بدون فاند...
4.اگه ارشدو یه دانشگاه خیلی خوب مثل تهران بخونم واسه دکترا اپلای کنم بهتره یا ارشدو برم یه دانشگاه معمولی خارج از کشور؟
خلاصه اینکه من خیلی گیج شدم این روزا چون دقیقا نمیدونم باید از کجا شروع کنم و بهترین کار چیه...
یه دنیا تشکر و باز هم خیلی ممنون از مطالب مفیدتون