آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

راهنمایی در معرفی دانشگاه ها - p@rdis - 14-08-2015

سلام دوستان 

من دانشجو ترم سه مدیریت صنعتی هستم . برای نحوه پذیرش در دانشگاه ها جزوات سایت مطالعه کردم ، به نظرتون چطوری میشه مقاله داشت واینکه نظر استاد جلب کرد برای کسی مثل من هنوز در مقطع کرشناسی هستم . کشور های مدنظرم امریکا ،کانادا و فرانسه هست لطفا در انتخاب دانشگاه ها راهنمایی کنید  Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Mehran28 - 17-08-2015

(14-08-2015, 02:14 PM)p@rdis نوشته: سلام دوستان 

من دانشجو ترم سه مدیریت صنعتی هستم . برای نحوه پذیرش در دانشگاه ها جزوات سایت مطالعه کردم ، به نظرتون چطوری میشه مقاله داشت واینکه نظر استاد جلب کرد برای کسی مثل من هنوز در مقطع کرشناسی هستم . کشور های مدنظرم امریکا ،کانادا و فرانسه هست لطفا در انتخاب دانشگاه ها راهنمایی کنید  Smile

برای رشته شما و در مقطع کارشناسی کلا داشتن مقاله ضروری نیست. مقاله و این داستانها بیشتر برای دانشجوی ارشد اهمیت داره. درباره تماس با استاد هم برای کسی که میخواد جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (مستر) اقدام کنه زیاد ضروری نیست و فقط تماس با دانشگاه کافیه.
درباره کشورها باید بگم فرانسه زبان فرانسوی باید بدونی و امریکا و کانادا هم شهریه بالایی دارند که باز هم برای رشته شما و مقطع ارشد احتمال دریافت کمک هزینه بسیار کم هست.
فعلا نیازی به انتخاب دانشگاه نیست و زوده. فقط الان معدل خودت رو بالا نگه دار و جهت اماده شدن برای امتحان زبان مطالعه لازم رو داشته باش. انتخاب دانشگاه هم باید با توجه به رزومه شما و معدلتون باشه که شانس پذیرش داشته باشی.
موفق باشی/

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nasim1234 - 17-08-2015

(14-08-2015, 02:14 PM)p@rdis نوشته: سلام دوستان 

شما برای داشتن مقاله در ایران باید با یک استاد همکاری کنین. بعد از صحبت با اساتیدی که میشناسین در دانشگاه خودتون ( یا دانشگاه های دیگه اگه موافق باشن) و ورود به آزمایشگاه/گروه تحقیقاتی اون استاد ضمن همکاری در پروژه اگر کارتون خوب باشه و استاد با انصاف اسم شما رو هم در مقاله ثبت می کنند. اغلب اوقات دانشجوی کارشناسی مستقیم کار نمیکنه و به یک دانشجوی ارشد یا دکترا assign‌ میشه و مقاله ای که اون دکترا یا ارشد بده میتونه اسم شما رو بزنه اگه کار کرده باشین.
با توجه به اینکه ترم سه هستین برای انتخاب دانشگاه/کشور کمی زوده. شما تمرکز کنین بر ورود به یک آزمایشگاه که هم مقاله بدین و هم اینکه اگه مقاله ندادین ریکام خوب بگیرین. ضمنا از زبان غافل نشین. کم کم شروع کنین که بعد تافل و GRE‌خوبی هم بدین.
بعد از اینها میشه درباره دانشگاه/کشور تصمیم گرفت
موفق باشین

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - promete - 17-08-2015

سلام دوستان. من دانشجوی کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی هستم دانشگاه علامه. معدل16 . با تعدادی مقاله و سابقه کار و ... میخوام برای ادامه تحصیل از ایران برم از طریق گرفتن فاند. اما نمیدونم کدوم دانشگاهها رشته منو دارن یا شرایط فاندشون چیه و این چیزا.. اصلا هیچی نمیدونم ک از کجا پیداشون کنم و چطوری شروع کنم و چ مدرک زبانی میخوان یا شرایطشون چیه... چیکار کنم؟؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nasim1234 - 18-08-2015

(17-08-2015, 07:12 PM)promete نوشته: سلام دوستان. من دانشجوی کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی هستم دانشگاه علامه. معدل16 . با تعدادی مقاله و سابقه کار و ... میخوام برای ادامه تحصیل از ایران برم از طریق گرفتن فاند. اما نمیدونم کدوم دانشگاهها رشته منو دارن یا شرایط فاندشون چیه و این چیزا.. اصلا هیچی نمیدونم ک از کجا پیداشون کنم و چطوری شروع کنم و چ مدرک زبانی میخوان یا شرایطشون چیه... چیکار کنم؟؟

شما برای ادامه تحصیل به تافل نیاز دارین. پس تو لیست کارهای لازم برای اپلای باید برای زبان برنامه ریزی کنین.
مقالاتتون خارجی هست؟ ( در کنفرانس و ژورنال خارجی چاپ شده؟)
مدرک شما بیشتر به روانشناسی نزدیکه درسته؟ با چک کردن دانشکده های روانشناسی شروع کنین. مددکاری بیشتر سمت clinical psychology هست؟ به هر حال گام اول اینه که ببینین با رشته شما چی میشه اپلای کرد؟
در مورد فاند و بقیه مسایل الان نمیشه چیزی گفت ولی دانشجوهای دکترا معمولا فاند دریافت می کنن اگر استادی بگیرتشون که اینها همه بعد از تعیین رشته های میسر برای اپلایه.
در مورد رشته های میسر چون گفتین مقاله دارین پس literature review‌انجام دادین برای مقالاتتون. سایت اساتیدی که مقالاتشون رو رفرنس دادین چک کنین تا ببینین اون ها در چه دپارتمان ایی هستند. این کمک می کنه ببینین کدوم دانشکدهها / گرایش ها مورد علاقتون هست. بعد می تونین با توجه به شهر ها/کشورهایی که ترجیح میدین بگردین دنبال دانشگاه هایی که اون رشته/گرایش/دانشکده رو دارن.
راه دیگه اینه که ببینین هم کلاسیهاتون با رشته شما کجاها اپلای کردن و چه رشته ای. 
اینا راه هایی هست که به ذهن من رسید دوستان شاید نظرات مفیدتری داشته باشن
موفق باشید

راهنمایی - abdolmohamad - 21-08-2015

باسلام خدمت دوستان عزیز وتشکرازوقتی که برای جواب دادن میذارید.
من مدرک مهندسی عمران روبامعدل17.36ازدانشگاه آزادکرمانشاه گرفتم.الان درحین خدمت سربازی هستم و6ماه دیگه تموم میشه.مدرک زبان واین آزمون هایی ک میگیدروندارم اما وضعیت درسیم متوسطه.خواستم بدونم آیاامیدی واسه رفتن به کشورهای خارجی جهت تحصیل هست؟!!!  Smile
تا6 ماه دیگه میتونم خودمو آماده کنم اما نمیدونم ازکجاشروع کنم Confused
اگه لطف کنیدوراهنمایی کنیدممنون میشم.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nasim1234 - 21-08-2015

(21-08-2015, 12:10 PM)abdolmohamad نوشته: باسلام خدمت دوستان عزیز وتشکرازوقتی که برای جواب دادن میذارید.
من مدرک مهندسی عمران روبامعدل17.36ازدانشگاه آزادکرمانشاه گرفتم.الان درحین خدمت سربازی هستم و6ماه دیگه تموم میشه.مدرک زبان واین آزمون هایی ک میگیدروندارم اما وضعیت درسیم متوسطه.خواستم بدونم آیاامیدی واسه رفتن به کشورهای خارجی جهت تحصیل هست؟!!!  Smile
تا6 ماه دیگه میتونم خودمو آماده کنم اما نمیدونم ازکجاشروع کنم Confused
اگه لطف کنیدوراهنمایی کنیدممنون میشم.

شما برای اپلای به زبان نیاز دارید. دو آزمون تافل GRE رو باید براش آماده بشید که تو مدتی که سربازی هستین میتونین شروع کنین به خوندن. در مورد اینکه با چه منابعی شروع کنید سوالتون ر ودر تاپیک های مربوط به آزمون های زبان بپرسید.
امید همیشه هست اما اگر در دوره لیسانس کار تحقیقاتی خاصی نکردین با شرایط فعلی شانستون بالا نیست. پیشنهاد من اینه که در ایران ارشد بخونین و برای اپلای دکترا برنامه ریزی کنید. در مدت ارشد شما فرصت دارید رزومتون رو قوی کنید و مقاله بدید و اگر مقاله نشد حداقل توصیه نامه از اساتید بگیرید بابت سابقه ریسرچ.
اگر تاکید دارید که زودتر اپلای کنید پس زودتر آزمون های زبان رو بدید. در ادامه تصمیم بگیرید چه کشوری میخواید برید و اینکه میتونین هزینه تحصیلتون رو بدید یا میخواید فاند (کمک هزینه) بگیرید از دانشگاه مربوطه. بعد از اینکه این سوالات رو جواب دادین سوالتون رو در تاپیک های مربوطه بپرسید. مثلا اگر هدفتون کشورهای اروپایی هست دوستانی که تجربه دارن میتونن کمک کنن. تا چند سال پیش که کشورهایی مثل مالزی گزینه خوبی برای افرادی با شرایط شما بود که یک مدرک بگیرن و بعد برای آمریکا یا جاهای دیگه اقدام کنند الان رو نمیدونم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 26-08-2015

سلام همسر من دانشجوي دكتراي روانسنجي در دانشگاه علامه تهران است حدود٧ مقاله isiداره وكلي مقاله داخلي ورتبه تك رقمي كنكور ارشد ودكترا بوده اما فعلا مدرك زبان نداره ايا ميتونه بعداز فارغ التحصيليش براي تدريس در دانشگاههاي اروپا وامريكا درخواست بده؟ از كجا بايد شروع كنه؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Mehran28 - 27-08-2015

(26-08-2015, 01:45 PM)مهمان نوشته: سلام همسر من دانشجوي دكتراي روانسنجي در دانشگاه علامه تهران است حدود٧ مقاله isiداره وكلي مقاله داخلي ورتبه تك رقمي كنكور ارشد ودكترا بوده اما فعلا مدرك زبان نداره ايا ميتونه بعداز فارغ التحصيليش براي تدريس در دانشگاههاي اروپا وامريكا درخواست بده؟ از كجا بايد شروع كنه؟

سلام
میتونه درخواست بده. ولی بسیار سخت هست که بتونه موافقت دانشگاه رو هم بگیره. تعداد مقالات مهم نیست. کیفیت مقالات مهمه و رزومه ایشون.
در کل باید خوش شانس باشند که موفق بشند.
برای شروع باید زبان خودشون رو قوی کنن و بعد دنبال دانشگاه مناسب برای مکاتبه و جستجوی موقعیت کاری باشند.
موفق باشید/

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - amircoder - 01-09-2015

سلام
بنده جزوه سایت رو خوندم ولی باز چندتا سوال تو ذهنم باقی مونده که ممون میشم دوستان خیلی کامل برام توضیح بدند

بنده دانشجو ترم 5 ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهرانم و درسام تموم شده و تزم مونده مقاله ندارم تزم هم موضوع معمولی داره  و...

برای اپلای مخصوصا امریکا حتما اول باید لیسانس رو ازاد کرده باشم و ببرم ترجمه رسمی با مهر و .. و اسکن اون رو بفرستم برای فرم ثبت نام دانشگاه مقصد؟ چون روزانه بودم باید هزینه ش رو کامل بدم ضمنا سربازی هم نرفتم؟ اصلا مطمئن نیستم ریز نمره و مدارم رسمی بهم بدن؟!   برای آلمان چطور هست یا کانادا یا استرالیا؟
اگر ریز نمره دستی هم امکان داره باید به چه صورتی باشه؟

و دیگر اینکه تافل بنده November هست و تا جوابش بیاد فرصتی برای اپلای میمونه؟! 
ممنون