آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Mphy - 16-07-2015

نه بحث نا امیدی نیست اتفاقا از راهنماییتون بسیار ممنونم درست می فرمایید
بله از الان شرو میکنم و روی مراحل مختلف کار می کنم
جزوه ی توی سایت هم خیلی مفید و کمک کننده اس

با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - kamran70 - 16-07-2015

درود بر شما

خدمت تون عارضم که بنده قصد دارم رشته برق گرایش مخابرات پذیرش از آلمان بگیرم . سربازی هم دارم و ترم تابستون گرفتم که کاراموزی هست .  بنده متاسفانه به زبان آلمانی آشنایی ندارم و فعلا قصد دارم انگلیسی را تقویت کنم و در دانشگاه های اینترنشنال ثبت نام کنم .
سوال بنده این هست که آیا بدون این که کارنامه دانشگاه را داشته باشم یا مدرک زبانی نداشته باشم میتوانم تقاضای خود را برای دانشگاه ارسال کنم ؟
معدل حدودی بنده 15.5 است و سابقه کار دارم (سابقه بیمه دارم) . خواهشا بنده را راهنمایی فرمایید

RE: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در سوئد - arkantosd - 21-07-2015

سلام من از اول دبستان تا دوم دبیرستانم معدلم بالای ۱۹ بود ولی سال سوم و چهارم دبیرستان افت تحصیلی داشتم ک معدل کتبی نهاییم ۱۱/۹۷ بود.سال اول وایه کنکور نخوندم ولی امسال خوندم تو همه ازمونا رتبم دوهزار و سه هزار بود ولی متاسفانه چون خیلی استرسی هستم کنکورم شدم ۲۹ هزار هیچی نتونستم جواب بدم.من واسه ادامه تحصیل در خارج چقد شانس دارم؟لطفا راهنماییم کنید.توروخدا راهنماییم کنید داغون شدم من حتما رشته خوب میخام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mahdis.jln - 03-08-2015

سلام
من لیسانس مهندسی شیمی دارم و 23 سالمه ولی می خوام توی ایتالیا طراحی لباس بخونم تو مقطع لیسانس، میشه لطفا من و راهنمایی کنین اول باید از کجا شروع کنم؟ 
و اینکه می تونم واسه گرفتن کمک هزینه تحصیلم اقدام کنم خیلی از موسسه ها گفتن میشه ولی 1،2 تا شونم گفتن تو مقطع لیسانس نمیشه کمک هزینه یا بورس گرفت؟!

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - miladr - 05-08-2015

سلام.
من تازه تصمیم به مهاجرت تحصیلی گرفتم و اولین کاری هم که کردم این بود که جزوه ای رو که روی سایت قرار گرفته خوندم.
اما کمی گیج شدم؛ چهار تا سوال برام پیش اومده که ممنون میشم پاسخ بدید:
1. برای گرفتن پذیرش بالاخره باید فرم هایی که در سایت دانشگاه هست رو پر کرد یا اینکه از طریق ایمیل با استاد تماس بگیریم؟ (هر دوی اینها در جزوه قید شده.) من تفاوت اینها رو زیاد متوجه نمیشم.
2. زمانی که در سایت دانشگاه در خواست پذیرش میدیم باید هزینه ای پرداخت کنیم یا پرداخت هزینه مربوط میشه به بعد از گرفتن جواب مثبت از دانشگاه؟ (تقریبا مثل هزینه ی ثبت نام اولیه دانشگاه های خودمون که به صورت اینترنتی هست.)
3. من به شدت به فاند نیاز دارم اما نمی دونم که چطور باید در خواست فاند بدم؛ فاند رو از دانشگاه باید بگیرم یا از استادی که براش کار خواهم کرد؟
4. پست کردن مدارک مربوط به چه زمانی هست؟ برای درخواست پذیرش باید مدارک رو پست کنیم یا بعد از قبول شدن درخواست؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Shihan - 05-08-2015

(05-08-2015, 01:10 AM)miladr نوشته: سلام.
من تازه تصمیم به مهاجرت تحصیلی گرفتم و اولین کاری هم که کردم این بود که جزوه ای رو که روی سایت قرار گرفته خوندم.
اما کمی گیج شدم؛ چهار تا سوال برام پیش اومده که ممنون میشم پاسخ بدید:
1. برای گرفتن پذیرش بالاخره باید فرم هایی که در سایت دانشگاه هست رو پر کرد یا اینکه از طریق ایمیل با استاد تماس بگیریم؟ (هر دوی اینها در جزوه قید شده.) من تفاوت اینها رو زیاد متوجه نمیشم.
2. زمانی که در سایت دانشگاه در خواست پذیرش میدیم باید هزینه ای پرداخت کنیم یا پرداخت هزینه مربوط میشه به بعد از گرفتن جواب مثبت از دانشگاه؟ (تقریبا مثل هزینه ی ثبت نام اولیه دانشگاه های خودمون که به صورت اینترنتی هست.)
3. من به شدت به فاند نیاز دارم اما نمی دونم که چطور باید در خواست فاند بدم؛ فاند رو از دانشگاه باید بگیرم یا از استادی که براش کار خواهم کرد؟
4. پست کردن مدارک مربوط به چه زمانی هست؟ برای درخواست پذیرش باید مدارک رو پست کنیم یا بعد از قبول شدن درخواست؟

1- برای مقاطع ارشد و لیسانس باید مستقیم مدارکی که دانشگاه ازت خواسته رو تکمیل کنی. برای مقطع دکتری توصیه میشه با استاد مکاتبه داشته باشی و سپس برخی فرمهای لازم رو هم تکمیل کنی. خلاصه بسته به مقطع شما داره که میخوای اقدام کنی.

2- پرداخت application fee به کشور مورد نظر بستگی داره، مثلاً در کشورهای اروپایی کمتر اخذ میشه اما در اسیا و امریکا و کانادا این موضوع برگشت ناپذیر و حتماً باید قبلش پرداخت بشه.

3- برای هر دو میتونی اقدام کنی، اما اصولاً استاد علاوه بر معرفی فاند دانشگاه ممکنه خودش هم فاندی براساس کار تحقیقاتی که داره از شرکت یا سازمان دیگری ارائه کنه.

4- بله. بعد از پرداخت application fee مدارکت رو براساس اون کشور مورد نظر یا باید ایمیل کنی یا پست معمولی.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - miladr - 05-08-2015

(05-08-2015, 08:51 AM)Shihan نوشته: 1- برای مقاطع ارشد و لیسانس باید مستقیم مدارکی که دانشگاه ازت خواسته رو تکمیل کنی. برای مقطع دکتری توصیه میشه با استاد مکاتبه داشته باشی و سپس برخی فرمهای لازم رو هم تکمیل کنی. خلاصه بسته به مقطع شما داره که میخوای اقدام کنی.

2- پرداخت application fee به کشور مورد نظر بستگی داره، مثلاً در کشورهای اروپایی کمتر اخذ میشه اما در اسیا و امریکا و کانادا این موضوع برگشت ناپذیر و حتماً باید قبلش پرداخت بشه.

3- برای هر دو میتونی اقدام کنی، اما اصولاً استاد علاوه بر معرفی فاند دانشگاه ممکنه خودش هم فاندی براساس کار تحقیقاتی که داره از شرکت یا سازمان دیگری ارائه کنه.

4- بله. بعد از پرداخت application fee مدارکت رو براساس اون کشور مورد نظر یا باید ایمیل کنی یا پست معمولی.

از لطفتون سپاسگزارم.
من قصد دارم در کشور آمریکا در مقطع ارشد معماری ادامه تحصیل بدم.
چیزی که من متوجه شدم اینه که ابتدا باید با استاد تماس بگیرم تا از فاند مطمئن بشم و بعد از اون مدارک خواسته شده رو برای دانشگاه بفرستم.(اگه اشتباه برداشت کردم تصحیح بفرمایید)
سوال دیگه ای که برام پیش اومده اینه که چه تضمینی هست که استاد فاند رو بده و اصطلاحا دبه در نیاره؟
سوال دیگه اینکه اگه من نظر استاد رو برای فاند جلب کردم و استاد طبیعتا به اپلای کردن تشویقم کرد، باید در فرم های خواسته شده دانشگاه فاند رو درخواست کنم یا نیازی به اینکار نیست؟ جلب نظر و حمایت استاد برای فاند و اپلای روی روند پذیرش دانشگاه هم تاثیر داره یا اون مسئله ی جدا از این هست؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Andre - 05-08-2015

(05-08-2015, 11:20 AM)miladr نوشته: از لطفتون سپاسگزارم.
چیزی که من متوجه شدم اینه که ابتدا باید با استاد تماس بگیرم تا از فاند مطمئن بشم و بعد از اون مدارک خواسته شده رو برای دانشگاه بفرستم.(اگه اشتباه برداشت کردم تصحیح بفرمایید)
سوال دیگه ای که برام پیش اومده اینه که چه تضمینی هست که استاد فاند رو بده و اصطلاحا دبه در نیاره؟
سوال دیگه اینکه اگه من نظر استاد رو برای فاند جلب کردم و استاد طبیعتا به اپلای کردن تشویقم کرد، باید در فرم های خواسته شده دانشگاه فاند رو درخواست کنم یا نیازی به اینکار نیست؟ جلب نظر و حمایت استاد برای فاند و اپلای روی روند پذیرش دانشگاه هم تاثیر داره یا اون مسئله ی جدا از این هست؟

سوالتون خیلی کلی هست. پیشنهاد میکنم که جزوء رو بخونید.
- شما باید به طور رسمی اپلای کنید. در صفحه اصلی هر دانشگاه مطالبی با این موضوع هست که اونا رو دنبال کنید به صفحه مورد نظر و جزئیاتی مانند مدارک مورد نیاز ددلایل و سایر رو پیدا می‌کنید.
- دانشگاهها روشهای متفاوتی دارن. بعضی دانشگاهها مثل دانشگاهها آمریکای شمالی پذیرش و بحث کمک هزینه ها رو یکجا در نظر میگیرند و در یک نامه یک تا دو صفحه ای جزئیات اصلی رو منتشر میکنند. بعضی دانشگاهها مثل دانشگاههای انلگیس یا استرالیا، نامه ای ضمیمه ارائه میکنند که در اون نامه بورسه مطرح شده. اغلب بحث بورسیه با بحث پذیرش دو بحث جداگانه ای هست در این دانشگاه ها و به همین دلیل در دو مقطع (یا با فاصله کم حداکثر) ارائه میشن.
- نامه دانشگاهها رو رئیس دانشکده و یا مسئول با سمت دیگری امضا میکنه و این امضاها ارزش بالایی دارن. لفظ "دبه" اینجا کاربرد نداره.
- ببینید این بحث مطرح کردن پذیرش با استاد پیش از اپلای کردن همیشه مطرح نیست، مخصوصاً در خیلی از دانشگاههای کانادا و آمریکا. البته اگر استادی داشته باشید که از شما حمایت کنه قضیه به مقدار زیادی جدی خواهد بود. در بعضی از سیستم ها هم، مثل انگلیس یا استرالیا، پیش از اپلای کردن باید با یک استاد به توافق برسید و گاهاً از شما میخان که اسم ایشون و یا مدرکی مبنی بر توافق ارائه کنید.

موفق باشید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 05-08-2015

(05-08-2015, 11:20 AM)miladr نوشته: از لطفتون سپاسگزارم.

درود

گرفتن فاند اونم در مفطع ارشد اونم در رشته معماری اونم از نوع RA کار راحتی نیست به نظرم. این بستگی به رزومه شما داره. اساتید هم معمولا به کسایی فاند میدن که کار تحقیقاتی داشته باشن یا حداقل پروژه. تازه خیلی ها تاکید روی دکترا دارند (البته اصلا قصد ناامید کردنتون رو ندارم من)
اگر استاد بگه قطعا فاند میدم دیگه تضمین نمیخواد. در فرم I-20 مینویسند اینقدر فاند دادیم برای شما که اون قطعی است و اصلا تغییر نمیشه دادش.
همه دانشگاهها فرم ندارن بلکه بهضیها میگن اگر بدون فاند پذیرش بدیم میای! همین رو میپرسن.
جواب این سوال هیچ تاثیری در نحوه پذیرش شما نداره. فقط پذیرش اگر بدن با فاند خواهد بود. البته ممکنه برای شما سوال پیش بیاد که خوب همه این سوال رو جواب میدن نه؟ ولی من دیدم کسایی رو که جواب آری هم دادن. یعنی بدون فاند هم بدین از خدامونه بیاییم!

بااحترام،
ترکان

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - miladr - 06-08-2015

(05-08-2015, 08:26 PM)Andre نوشته: سوالتون خیلی کلی هست. پیشنهاد میکنم که جزوء رو بخونید.
- شما باید به طور رسمی اپلای کنید. در صفحه اصلی هر دانشگاه مطالبی با این موضوع هست که اونا رو دنبال کنید به صفحه مورد نظر و جزئیاتی مانند مدارک مورد نیاز ددلایل و سایر رو پیدا می‌کنید.
- دانشگاهها روشهای متفاوتی دارن. بعضی دانشگاهها مثل دانشگاهها آمریکای شمالی پذیرش و بحث کمک هزینه ها رو یکجا در نظر میگیرند و در یک نامه یک تا دو صفحه ای جزئیات اصلی رو منتشر میکنند. بعضی دانشگاهها مثل دانشگاههای انلگیس یا استرالیا، نامه ای ضمیمه ارائه میکنند که در اون نامه بورسه مطرح شده. اغلب بحث بورسیه با بحث پذیرش دو بحث جداگانه ای هست در این دانشگاه ها و به همین دلیل در دو مقطع (یا با فاصله کم حداکثر) ارائه میشن.
- نامه دانشگاهها رو رئیس دانشکده و یا مسئول با سمت دیگری امضا میکنه و این امضاها ارزش بالایی دارن. لفظ "دبه" اینجا کاربرد نداره.
- ببینید این بحث مطرح کردن پذیرش با استاد پیش از اپلای کردن همیشه مطرح نیست، مخصوصاً در خیلی از دانشگاههای کانادا و آمریکا. البته اگر استادی داشته باشید که از شما حمایت کنه قضیه به مقدار زیادی جدی خواهد بود. در بعضی از سیستم ها هم، مثل انگلیس یا استرالیا، پیش از اپلای کردن باید با یک استاد به توافق برسید و گاهاً از شما میخان که اسم ایشون و یا مدرکی مبنی بر توافق ارائه کنید.

موفق باشید

متشکرم.
یه مورد دیگه می مونه که البته مربوط به مراحل پذیرش هست و ظاهرا باید همینجا بپرسم.
من این آمادگی رو دارم که همین فردا صبح برم آزمون تافل و جی آر ای رو بگذرونم.
اگر تا قبل از ددلاین مدارک رو بفرستم و پذیرش رو بگیرم برای پاییز سال آینده باید برم سر کلاس؟ یعنی برای هر ترم باید ددلاین سال قبلش رو بررسی کنم؟
در سایت یک دانشگاه ددلاین رو ماه دسامبر قرار داده یعنی من تا قبل از دسامبر باید مدارک رو بفرستم یا تا آخر دسامبر مهلت دارم؟
ضمنا دریافت رسمی فاند با ایمیل چطوریه؟ من نتونستم نمونه ای رو در تاپیک ها ی دیگه پیدا کنم، مثلا اسکن یه نامه با سربرگ دانشگاه و مهر و امضای استاد هست؟ یا به صورت دیگه ایه؟