آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - mozhgan65 - 04-07-2015

(04-07-2015, 05:11 PM)rainbow trout نوشته: ابتدا باید مشخص کنید در چه مقطعی..چه کشوری...با فاند یا بی فاند.....تا وارد مراحل بعدی شود از جمله ازاد کردن مدارک

مقطع دکترا.پی اچ دی.
استرالیا یا آمریکا
  با فاند در ارجحیت هست
ممنون

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - shirdel - 09-07-2015

سلام من الان ترم 6 دانشگاه شریفم در رشته مهندسی صنایع با معدل 15 و در حال کار کردن برای گرفتن تافل و 3 تا از نرم افزارهای رشتمو بلدم می خواستم بدونم از الان باید برای پذیرش در امریکا چه کار کنم و بلد بودن نرم افزار تاثیری دارد وتا دانشگاه های تا رتبه چند شانس دارم
با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Emir - 10-07-2015

(09-07-2015, 11:40 PM)shirdel نوشته: سلام من الان ترم 6 دانشگاه شریفم در رشته مهندسی صنایع با معدل 15 و در حال کار کردن برای گرفتن تافل و 3 تا از نرم افزارهای رشتمو بلدم می خواستم بدونم از الان باید برای پذیرش در امریکا چه کار کنم و بلد بودن نرم افزار تاثیری دارد وتا دانشگاه های تا رتبه چند شانس دارم
با تشکر

با سلام 
خدمت دوستم عرض کنم که اطلاعات شما ناقص هستش چون مدارک مهم از قبیل نمره تافل , جی ار ای و همچنین مقاله اشاره ای نکردین . 
کار شما در وحله اول 
تلاش برای نمره زبان حداقل ۹۰ به بالا هر چه بیشتر بهتر 
نمره جی ار ای یکی از ملزومات هستش که هر چه نمرتون بهتر باشه شانس پذیرش و فاند هم بیشتره . 
بعدا اگه شد یه مقاله هم کار کنین . اگه نشد 
رو همین نمره تافل و جی ار ای خیلی وقت بذارین تا شاستون واسه فاند بیشتر بشه . 
در مورد رتبه دانشگاه , باید رزومتون کانل باشه تا بتونیم راهنماییتون کنیم که واسه کدوم رنک از دانشگاه ها شانستون خوبه . 
معدلتون هم متوسط به بالا هستش و خوبه .
فقط تمرکزتون رو تافل و جی ار ای باشه . 
با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mpf - 13-07-2015

سلام
من امسال ارشد ژنتیک به احتمال زیاد قبول میشم چون رتبم 7 شد میخواستم واسه دکترا برم آمریکا مدرک زبان و مقاله هم ندارم و چون زمان دارم میخوام بیشترین تلاشمو بکنم تا از دانشگاه های خیلی خوب آمریکا اپلای بگیرم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم لطفا راهنماییم کنین
البته اینم اضافه کنم  لیسانسم علوم آزمایشکاهی از علوم پزشکی مشهد با معدا17.30 ...میخواستم بدونم فکر کردن به دانشگاههایی مثل هاروارد و ماساچوست خیلی رویاییه یا نه امکان پذیره اگر هست لطفا راهنماییم کنید زبانمو تقویت کنم یا دنبال مقاله باشم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Emir - 14-07-2015

(14-07-2015, 05:07 PM)mpf نوشته: البته اینم اضافه کنم  لیسانسم علوم آزمایشکاهی از علوم پزشکی مشهد با معدا17.30 ...میخواستم بدونم فکر کردن به دانشگاههایی مثل هاروارد و ماساچوست خیلی رویاییه یا نه امکان پذیره اگر هست لطفا راهنماییم کنید زبانمو تقویت کنم یا دنبال مقاله باشم؟

با سلام 
باید عرض کنم روییانی نیست که ,رزومه میخواد علم میخواد 
شما رزومتون بنویسین تا دوستان نظر بدن که ایا واستون رویایی هست یا نه 
با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - rainbow trout - 14-07-2015

(14-07-2015, 05:35 PM)artash نوشته:  با سلام 
باید عرض کنم روییانی نیست که ,رزومه میخواد علم میخواد 
شما رزومتون بنویسین تا دوستان نظر بدن که ایا واستون رویایی هست یا نه 
با تشکر

شما میتونی از دانشگاه خوب پذیرش بگیری..حتما نباید هاروارد باشه

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Mphy - 15-07-2015

با سلام
من دانشجوی ترم چهار ارشد فیزیک پزشکی هستم و دارم پایان ناممو کار می کنم و احتمال زیاد تا آخر ترم 5 کارم تموم میشه
لیسانس فیزیک از دانشگاه شیراز با معدل 13.5 Sad 
و معدل ارشدمم حدودا بالای 16 میشه Sad
دارم زبان می خونم
می خوام برای گرفتن پذیرش phd با فاند اقدام کنم
تا جایی که سرچ کردم کانادا برای رشته ی فیزیک پزشکی عالیه هرچند اصلا اطلاعات کاملی در زمینه ی گرفتن پذیرش و همچنین دانشگاهها ندارم
میشه لطفا راهنمایی کنید؟
هم اینکه شانسم چقد هست و کلا چه کارایی باید انجام بدم؟ از کجا شرو کنم و روی چی وقت بزارم؟

بسیار ممنونم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 15-07-2015

(15-07-2015, 02:53 AM)Mphy نوشته: با سلام
من دانشجوی ترم چهار ارشد فیزیک پزشکی هستم و دارم پایان ناممو کار می کنم و احتمال زیاد تا آخر ترم 5 کارم تموم میشه
لیسانس فیزیک از دانشگاه شیراز با معدل 13.5 Sad 
و معدل ارشدمم حدودا بالای 16 میشه Sad
دارم زبان می خونم
می خوام برای گرفتن پذیرش phd با فاند اقدام کنم
تا جایی که سرچ کردم کانادا برای رشته ی فیزیک پزشکی عالیه هرچند اصلا اطلاعات کاملی در زمینه ی گرفتن پذیرش و همچنین دانشگاهها ندارم
میشه لطفا راهنمایی کنید؟
هم اینکه شانسم چقد هست و کلا چه کارایی باید انجام بدم؟ از کجا شرو کنم و روی چی وقت بزارم؟

بسیار ممنونم

درود

دوست من ظاهرا همانطور که خودتون گفتید فروم شامل جزوه و تاپیکهای مربوطه رو نخوندید. با این اطلاعات متونم بگم معدلتون کمه و بدون نمره زبان هم که اصلا نمیشه نظر داد. کانادا هم استاد محور هست و معمولا بدون یافتن استاد نمیشه پذیرش گرفت. برای فاند داشتن باید رزومتون قوی تر کنید. متاسفانه معدلتون کمتر از مینیممهای خیلی از دانشگاههای کانادا هست. مقاله هم که ندارید درسته؟
قصد ناامید کردن تون رو ندارم ولی اگر قطعا میخواید کانادا برید بهتره تاپیک مربوطه رو بخونید و رزومه سایرین رو با رزومه خودتون مقایسه کنید ببینید از کجاها تونستند پذیرش بگیرند.

بااحترام،
ترکان

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Mphy - 15-07-2015

با تشکر از پاسختون

بله من تاپیکها رو نخوندم و حق با شماست معدلم بیش از حد پایینه
دقیق تر اگه بخوام بگم معدل ارشدم تا الان 16.8 هست خیلی احتمالش کمه که تا بعد از دفاع و گزارش همه ی نمره ها معدلم از 16 کمتر بشه کارشناسی هم که دیگه هیچ
من دوس دارم از کانادا پذیرش بگیرم ولی در کل به جای خاصی اصرار ندارم یعنی برای جاهایی که شانس داشته باشم اقدم میکنم
در مورد زبان هم که هنوز امتحان ندادم و نمی تونم چیزی بگم
در مورد مقاله هم از کار پایان نامه همون یکی دوتا رو می تونم داشته باشم
و اینکه گفته میشه کانادا استاد خیلی مهمه من در حیطه ی کاری پایان نامه ام مقاله های مشابه هست که کانادا کار شده آیا این اصلا می تونه کمک کننده باشه برای مکاتبه با اساتید
و اینکه اگه یه نمره ی زبان خوب بدست بیارم و مثلا دوتا مقاله کار کنم شانسی دارم یا بازم بخاطر معدل فایده ای نداره؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 15-07-2015

(15-07-2015, 09:40 AM)Mphy نوشته: با تشکر از پاسختون

بله من تاپیکها رو نخوندم و حق با شماست معدلم بیش از حد پایینه
دقیق تر اگه بخوام بگم معدل ارشدم تا الان 16.8 هست خیلی احتمالش کمه که تا بعد از دفاع و گزارش همه ی نمره ها معدلم از 16 کمتر بشه کارشناسی هم که دیگه هیچ
من دوس دارم از کانادا پذیرش بگیرم ولی در کل به جای خاصی اصرار ندارم یعنی برای جاهایی که شانس داشته باشم اقدم میکنم
در مورد زبان هم که هنوز امتحان ندادم و نمی تونم چیزی بگم
در مورد مقاله هم از کار پایان نامه همون یکی دوتا رو می تونم داشته باشم
و اینکه گفته میشه کانادا استاد خیلی مهمه من در حیطه ی کاری پایان نامه ام مقاله های مشابه هست که کانادا کار شده آیا این اصلا می تونه کمک کننده باشه برای مکاتبه با اساتید
و اینکه اگه یه نمره ی زبان خوب بدست بیارم و مثلا دوتا مقاله کار کنم شانسی دارم یا بازم بخاطر معدل فایده ای نداره؟

درود

چرا که نه! داشتن تز یا مقاله مشابه با مقاله های دیگه بسیار میتونه در یافتن استاد در کانادا موثر باشه.
چرا که نه! بلاخره نمرات بالای زبان و مقاله میتونه تاثیر مثبتی داشته باشه. من قصد ناامید کردنتون رو نداشتم، هر قسمت رزومه واسه خودش مهمه و نمیشه گفت حتما نمره یا امتیاز بالا در یکی از قسمت ها نقصان قسمت دیگر رو تکمیل میکنه ولی اینطور هم نیست که بی تاثیر باشه.
به نظرم عجله نکنید. مقاله هاتون رو کار کنید زبانتون رو بخونید و بعد با اساتید در ارتباط باشید تا اپلای کنید.

بااحترام،
ترکان