آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Andre - 19-03-2015

(19-03-2015, 07:36 PM)'imanhaghgoo' نوشته: سلام
من لیسانس مهندسی صنایع با معدل 15.5 دارم از دانشگاه صنعتی بابل .
ارشدمو تو رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی میگیرم که این ترم پایان ناممو تموم می کنم.
مقاله هایی برای ژورنال داخلی فرستادم ولی هنوز اکسپت نشدن.
می خواستم بدونم بطور کلی برای اپلای ، من برای کجا و به چه شکل می تونم اقدام کنم ؟
ممنونم

قبل از هر چیز باید اعلام کنم که بهتره جزوء این فروم رو که چندی از دوستان با دقت لازم آنها رو تهیه کرده اند را مورد مطالعه قرار بدید و برای آزمون های TOEFL/IELTS و احتمالاً GRE برنامه ریزی داشته باشید. دیگر اینکه، رویکردهای مختلفی رو برای رسیدن به این هدف مهم میتونید پیش بگیرید که هر یک مزایا و معایب خودشون رو دارن. دو مورد رو با هم بررسی می‌کنیم و تصمیم گیری در نهایت با خودتان خواهد بود. توجه کنید که این دو مورد ممکنه تمام حالتهای موجود نباشه.
1- با توجه به اینکه رشته ارشد شما متفاوت با آنچه هست که در کارشناسی گذروندین شاید نتونین به اندازه کافی در رشته مدیریت از بورس و کمک هزینه های لازم و کافی بهره مند شوید. در مقایسه با رشته های فنی، رشته های مدیریتی تا اندازه‌ای بورسهای رقابتی دارند و داشتن رزومه مناسب، معدل بالا، مقالات با کیفیت، نمرات زبان مناسب و ... بسیار تعیین کننده است. در این حالت پیشنهاد میشه که از این تاپیک بازدید کنید و با دوستان باتجربه ما در این مورد مشورت کنید.

2- مورد بعدی‌ای که مطرح هست اینه که شما برای دوره Master در رشته صنایع اقدام کنید که اگر به بورس و کمک هزینه ها نیاز دارید، باید خدمتون عرض کنم که این مسائل در مورد دوره Master در مقایسه با دوره Phd بسیار کمرنگ‌تر هست و اغلب به صورت کمک هزینه جزئی خواهد بود، یعنی کمک هزینه‌ای که شما در آن نیازمندید قسمتی از هزینه ها رو خودتون تقبل کنید. البته مواردی هم هستن که برای دوره ارشد کمک هزینه ها رو به طور کمال دریافت کرده اند که این دوستان اغلب معدل خوب در دوره کارشناسی و احیاناً مقاله نیز داشته اند. در این حالت پیشنهاد میشه دامنه وسیعی از دانشگاهها را در نظر بگیرید، توجه کنید بسیاری از دانشگاههای آمریکایی به نمره GRE علاوه بر نمره زبان برای بررسی اپلیکشین نیاز دارند. بنا به تجربه و پیشنهاد شخصی من اینکه که، بر اساس معدل و اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته اید، تحصیل در مراکز و دانشگاههای کشور فنلاند رو در نظر داشته باشید که در آنها، بر اساس قوانین فعلی، شهریه نمی‌پردازید و تنها نیازمندید که هزینه های جاری رو تقبل کنید. برای اطلاعات بیشتر این زیر انجمن رو ببینید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - alal3000 - 21-03-2015

با سلام و عرض ادب // من یک شرایط نسبتا پیچیده دارم که هر چی گشتم توی تاپیک ها پیدا نکردم // من دانشجوی سال آخر دکتری عمومی داروسازی هستم در تهران میخواستم بعد از تمام شدن داروسازی حتما پزشکی بخونم ترتیب علاقه ی کشور ها : کانادا  - - کشور های اسکاندیناوی -  آلمان - استرالیا-آمریکا .. میخواستم بدونم میشه مدرک داروسازیمو تبدیل کنم که از اول پزشکی نخونم ؟ تو کدوم کشور ها شانس دارم ؟ دومین نکته هزینه هست که برام خیلی مهمه و میخوام  حتما با مدرک داروسازیم کار کنم .  ( زبانم قویه و یک مقاله ISI هم دارم  و پایه ی قوی ای در درس های بیسیک پزشکی دارم و از لحاظ هر امتحانی خیالم راحته) ... میخواستم بدونم از کجا باید شروع کنم ؟ موارد مربوط به اجازه ی کار حرفه ای و ...   ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - penguinsjr - 24-03-2015

(21-03-2015, 06:04 AM)'alal3000' نوشته: با سلام و عرض ادب // من یک شرایط نسبتا پیچیده دارم که هر چی گشتم توی تاپیک ها پیدا نکردم // من دانشجوی سال آخر دکتری عمومی داروسازی هستم در تهران میخواستم بعد از تمام شدن داروسازی حتما پزشکی بخونم ترتیب علاقه ی کشور ها : کانادا  - - کشور های اسکاندیناوی -  آلمان - استرالیا-آمریکا .. میخواستم بدونم میشه مدرک داروسازیمو تبدیل کنم که از اول پزشکی نخونم ؟ تو کدوم کشور ها شانس دارم ؟ دومین نکته هزینه هست که برام خیلی مهمه و میخوام  حتما با مدرک داروسازیم کار کنم .  ( زبانم قویه و یک مقاله ISI هم دارم  و پایه ی قوی ای در درس های بیسیک پزشکی دارم و از لحاظ هر امتحانی خیالم راحته) ... میخواستم بدونم از کجا باید شروع کنم ؟ موارد مربوط به اجازه ی کار حرفه ای و ...   ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

سلام
همونطور که خودتون هم گفتید، خواست شما یه کم پیچیده است و فک نکنم تا حالا در خصوص چنین موضوعی در انجمن بحث شده باشه.
راهی که به نظر من می رسه اینه که با دپارتمان مربوطه در دانشگاه هایی که مد نظر تون هست تماس بگیرید و شرایط رو بهشون توضیح بدید و ببینید چطور با مسأله ی شما برخورد می کنن...
این که مقاله ISI دارید و زبان تون خوبه خودش یک پوئن مثبت هست. (البته برای پذیرش و نه برای کار یا این که از اول شروع کنید یا نه)
بعضی کشور ها اجازه کار پاره وقت برای کسانی که ویزا دانشجویی دارن می دن. اما بعضی کشور های دیگه نه (در تاپیک های مربوط به کشور ها می تونید اطلاعات دقیق تری پیدا کنید)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - atrin777 - 28-04-2015

با عرض سلام 
اینجانب کارشناسی ارشد باغبانی دارم و میخوام برای پذیرش دکتری اقدام کنم چندتا مقاله داخلی دارم و دو مقاله خارجی هم در دست تالیف دارم لطفا دانشگاه هایی که این رشته و پذیرش با فاند دارند را معرفی کنید. با تشکر از کلیه دوستان

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - blur - 29-04-2015

(28-04-2015, 11:58 PM)'atrin777' نوشته: با عرض سلام 
اینجانب کارشناسی ارشد باغبانی دارم و میخوام برای پذیرش دکتری اقدام کنم چندتا مقاله داخلی دارم و دو مقاله خارجی هم در دست تالیف دارم لطفا دانشگاه هایی که این رشته و پذیرش با فاند دارند را معرفی کنید. با تشکر از کلیه دوستان

سلام دوست گرامی‌. حتما در ابتدا پیشنهاد می‌کنم که این جزوه رو مطالعه بفرمایید. این سوال شما که می‌پرسید کدوم دانشگاه‌ها رشته منو دارن سوال اشتباهیه! هزاران دانشگاه در دنیا وجود دارن که رشته شما و گرایش‌های مرتبطش رو دارن. بعضی‌ از اونارو در بخش دانشگاههای فروم میتونید مشاهده کنید. شما باید کشور هدفتون رو مشخص کنید و بعد برید لیست دانشگاه‌های اون کشور رو دربیارید. برید تو سایت دانشگاه‌ها سرچ کنید و اساتیدی که در فیلد شما کار می‌کنن رو پیدا کنید و بهشون میل بزنید. البته بعضی‌ از کشورها و دانشگاه‌ها سیستم متفاوتی دارن و باید پوزیشن‌های مربوط به خودتون رو سرچ کنید. اگر جزوه رو بخونید متوجه میشید. باید درمورد ‌requirementهای دانشگاه (نمره زبان، معدل و...) هم تحقیق کنید. اگر سوال خاصی‌ داشتید لطفا در تاپیک  مربوطه سوال بفرمایید. موفق باشید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - negin- - 10-05-2015

سلام دوستان من  مدرک کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست گرایش آب و فاضلاب دارم لطفا در مورد پذیرش  دکترا در همین گرایش در دانشگاه ها های کانادا و آمریکا راهنماییم کنید از کجا شروع کنم و کدوم دانشگاه فاند می دهد.ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ali2015 - 27-05-2015

سلام دوستان عرض ادب
من ترم ۴کارشانسی برق دانشگاه صنعتی شیرازم
معدل۱۶.۹۸ست تا الان
میخواستم دوستان یک برنامه کاری به من بدن
واقعا باخوندن این همه فرم گیج شدم
قصدم اپلای برای دکترا مستقیم هستش...به صورت فاند کامل
میتونین بگین در چه تاریخ هایی باید چه کار هایی بکنم؟
منظورم اینه مثلا ازمون تافل و gre رو کی باید بدم؟
کی باید برای اپلای اقدام کنم؟از صحبت با اساتید گرفته تا دانشگاه ..
میشه لطف کنین با تاریخ جوابم رو بدین؟مثلا تابستان۹۵فلان کار..
من از الان زبانم رو شروع کردم
فیلم میبینم و ۵۰۴هم تا اخر ماه تمومه
بنظرتون همزمان برای ارشد اینجاهم بخونم؟ در حالی که اولویتم رفتنه
کشور های مورد نظرم هم به ترتیب امریکا کانادا المان و سایر کشور های اروپاییه
ممنون میشم منو از سردرگمی نجات بدین
این نکته رو هم اضافه کنم من سربازی هم دارم اون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mehrdad sb - 08-06-2015

سلام دوستان من دارم کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل توی دانشگاه شهید بهشتی می خونم.لیسانس هم دانشگاه تبریز بودم با معدل 17.80 .انشا الله اینجا هم معدلم بالای 17 میشه.من می خوام تا یک سال اینده زبانم رو به تافل بالای 100 برسونم و دو تا هم مقاله دارم می نویسم.می خواستم ببینم شرایط برای گرفتن پذیرش چه جوریه?ایا می تونم فول فاند بگیرم?شانسم چه قدره?بی زحمت اگر کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه.مرسی

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - mozhgan65 - 04-07-2015

با سلام
من پزشکی خوندم.سابقه 2 سال و خورده ای کار دارم در ایران.
معدل کل: 18.06 از دانشگاه مازندران
علاقه به ادامه تحصیل در رشته  تحقیقاتی نورو ساینس دارم.

مقاله یکی دارم که پایان نامه ام بوده در فیلد مننژیت.
دارم به شکل مستقل روی موضوع dream  کار میکنم.
زبان رودارم میخونم و جند ماه دیگه امتحان میدم.احتمال زیاد نمره بلای 7 بیارم
فرآیند پذیرش رو از کجا شروع کنم.چون اظلاعاتم خیلی کمه در این زمینه.
ممنونم

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - rainbow trout - 04-07-2015

(04-07-2015, 01:34 PM)mozhgan65 نوشته: با سلام
من پزشکی خوندم.سابقه 2 سال و خورده ای کار دارم در ایران.
معدل کل: 18.06 از دانشگاه مازندران
علاقه به ادامه تحصیل در رشته  تحقیقاتی نورو ساینس دارم.

مقاله یکی دارم که پایان نامه ام بوده در فیلد مننژیت.
دارم به شکل مستقل روی موضوع dream  کار میکنم.
زبان رودارم میخونم و جند ماه دیگه امتحان میدم.احتمال زیاد نمره بلای 7 بیارم
فرآیند پذیرش رو از کجا شروع کنم.چون اظلاعاتم خیلی کمه در این زمینه.
ممنونم

ابتدا باید مشخص کنید در چه مقطعی..چه کشوری...با فاند یا بی فاند.....تا وارد مراحل بعدی شود از جمله ازاد کردن مدارک