آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - rezaarya - 14-02-2015

سلام دوستان. من الان دو دلم که اقدام بکنم یا نه. لطفا نظر بدین تا بتونم تصمیم بگیرم.
کارشناسی: صنعتی شاهرود با 14/91
ارشد: صنعتی شاهرود با 18/10 و شاگرد اول (رشته در هر دو مقطع: برق)
دو تا مقاله ای اس ای با ایمپکت بالا
سابقه تدریس و ثبت اختراع و کار پژوهشی
مشکل زبانم ندارم.
با این شرایط چقد شانس واسه فاند گرفتن دارم؟ کجا اقدام کنم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Andre - 14-02-2015

(14-02-2015, 06:25 PM)'rezaarya' نوشته: سلام دوستان. من الان دو دلم که اقدام بکنم یا نه. لطفا نظر بدین تا بتونم تصمیم بگیرم.
کارشناسی: صنعتی شاهرود با 14/91
ارشد: صنعتی شاهرود با 18/10 و شاگرد اول (رشته در هر دو مقطع: برق)
دو تا مقاله ای اس ای با ایمپکت بالا
سابقه تدریس و ثبت اختراع و کار پژوهشی
مشکل زبانم ندارم.
با این شرایط چقد شانس واسه فاند گرفتن دارم؟ کجا اقدام کنم؟

در مرحله اول شما باید تصمیم بگیرید که آیا می‌تونید در مقابل مشکلاتی احتمالی این مسیر از خودتان بردباری نشون بدید و بعد برنامه ریزی کنید. در واقع نمیشه با توجه به رزومه به طور قطعی گفت که شخص میتونه پذیرش بگیره و یا نه، اما بعضی از رزومه ها که مواردی پر رنگ دارند شانص بالاتری دارند. به نظر من، معدل دوره کارشناسیتون در بعضی از دانشگاهها از معدل مینیمم کمتره و این ممکنه واستون مشکل ایجاد کنه، هرچند در دنیا دانشگاه‌های فراوانی با شرایط خوب وجود داره که میتونید از اونا استفاده کنید. اینکه مقاله دارید نشون میده که روحیه پژوهشی دارید. وضعیت و کیفیت مقالات رو خودتون می‌تونید ارزیابی کنید. همانطور که اطلاع دارید در بعضی از رشته‌ها  و گرایش‌ها داشتن 10 مقاله چیز عجیبی نیست و به قولی این عادی است، در بعضی از رشته‌ها هم یک مقاله زحمت دوچندانی دارد. هر یک از این رشته‌ها با توجه به شرایط خودشون ارزیابی میشن. دیگر اینکه باید در برنامه ریزتون نمره زبان و GRE (اگر کشور آمریکا رو در نظر دارید) بگنجانید تا بتونید این فرایند رو روتین‌تر کنید و برنامه منسجی داشته باشید (جزوء رو مطالعه کنید).
بحث کمک هزینه و بورس که قوانین هر کشور متفاوته و توضیحات مفصله، به عنوان مثال در آمریکای شمالی بورسیه و شغل‌های دانشجویی مجموعاً کمک هزینه ها را میسازند و در استرالیا بورسیه دولتی و یا محلی دانشگاه مینیمم هزینه‌ها را پوشش میده. پیشنهاد میشه که از این تاپیک و همچنین جزوء بازدید کنید. در نهایت پس از مطالعه دقیق، در صورت داشتن سوالات رو مطرح کنید و دوستان به سوال شما پاسخ خواهند داد.

هیچی نمی دونم؟؟ - kimia akbari - 22-02-2015

سلام من تازه عضو شدم.چندتا سوال داشتم.من دانشجوی ترم اول تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان هستم و دوست دارم برای ارشد خارج از ایران ادامه تحصیل بدم ولی هیچ شناختی ندارم می خواسنم بدونم خارج از ایران دانشگاه خوبی برای ادامه تحصیل در این رشته هست؟ (اگر هست لطفا معرفی کنید )من از چه زمانی باید اقدام کنم؟چون من دانشگاه فرهنگیان می خونم مشکلی پیش نمی یاد و محدودیتی ندارم؟این دانشگاه ها بیشتر چه زیر گروه های برای ارشد جذب می کنن؟آینده شغلی آن چگونه است؟من مدرک تافل دارم به نظرتون انگلیسی کافیه یا باید زبان دیگه ای رو هم بلد باشم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Mehran28 - 23-02-2015

(22-02-2015, 02:07 AM)'kimia akbari' نوشته: سلام من تازه عضو شدم.چندتا سوال داشتم.من دانشجوی ترم اول تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان هستم و دوست دارم برای ارشد خارج از ایران ادامه تحصیل بدم ولی هیچ شناختی ندارم می خواسنم بدونم خارج از ایران دانشگاه خوبی برای ادامه تحصیل در این رشته هست؟ (اگر هست لطفا معرفی کنید )من از چه زمانی باید اقدام کنم؟چون من دانشگاه فرهنگیان می خونم مشکلی پیش نمی یاد و محدودیتی ندارم؟این دانشگاه ها بیشتر چه زیر گروه های برای ارشد جذب می کنن؟آینده شغلی آن چگونه است؟من مدرک تافل دارم به نظرتون انگلیسی کافیه یا باید زبان دیگه ای رو هم بلد باشم؟

سلام، خیلی خوش اومدید. اگر کمی تو همین سایت جستجو می کردید شاید به پاسخ مورد نظرتون می رسیدید.
برای دریافت اطلاعات درباره ی رشته تربیت بدنی در خارج از ایران تو این قسمت می تونی اطلاعات بدست بیاری.
برای دریافت اطلاعات درباره روند پذیرش هم تو این قسمت اطلاعات لازم هست.
درباره دانشگاهایی که رشته تربیت بدنی رو دارند تو لینک اولی می تونی اطلاعات بدست بیاری. درباره دانشگاه فرهنگیان فکر کنم بعد از فارغ التحصیل تعهد کاری به دولت داشته باشید که دقیقا مطمئن نیستم پیشنهاد می کنم درباره این موضوع از دانشگاهتون سوال کنید اگر تعهد شغلی بعد از فارغ تحصیلی نداشته باشید مشکلی نداره اما داشته باشید باید مدرکتون رو آزاد کنید که اون هم اینجا تایپک های مربوط به آزاد سازی مدارک هست می تونید مطالعه کنید.
موفق باشید/

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 23-02-2015

سلام من ارشد جوشکاری از دانشگاه امیرکبیر دارم و میخوام دکتری را در این رشته تو آلمان بخونم و هیچ اطلاعی راجه به گرفتن بورسیه ندارم اگر امکانش هست راهنماییم کنید.
باتشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - faeze23 - 23-02-2015

(23-02-2015, 11:49 AM)'مهمان' نوشته: سلام من ارشد جوشکاری از دانشگاه امیرکبیر دارم و میخوام دکتری را در این رشته تو آلمان بخونم و هیچ اطلاعی راجه به گرفتن بورسیه ندارم اگر امکانش هست راهنماییم کنید.
باتشکر

سلام دوست عزیز
تا جاییکه من در جریانم آلمان یک سری پژوهشکده داره که برای بورس از اون طریق اقدام میکنند
بازهم من در مورد آلمان اطلاعات زیادی ندارم
به انجمن المان مرجعه کنید تو همین فروم اطلاعات کامل موجود هست
موفق باشید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Telecom C - 03-03-2015

سلام دوستان ببخشید من تازه عضو شدم دانشجوی دوره ی لیسانسم و میخوام در طول تحصیلم طوری پیش برم که امکانش باشه برا ارشد اپلای کنم . من الان ترم دوم هستم و رشتم برق مخابراته هیچ چیزی هم درباره ی اپلا ی کردن و مسیرش رو هم نمیدونم اگه امکانش هست یه مسیری رو جلوی پام قرار بدید که ته 4 سال بتونم واسه یه دانشگاه با رنک زیر 200  یا در بدترین حالت 300 اپلای کنم و فول فاند بشم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Mehran28 - 03-03-2015

(03-03-2015, 07:54 PM)'Telecom C' نوشته: سلام دوستان ببخشید من تازه عضو شدم دانشجوی دوره ی لیسانسم و میخوام در طول تحصیلم طوری پیش برم که امکانش باشه برا ارشد اپلای کنم . من الان ترم دوم هستم و رشتم برق مخابراته هیچ چیزی هم درباره ی اپلا ی کردن و مسیرش رو هم نمیدونم اگه امکانش هست یه مسیری رو جلوی پام قرار بدید که ته 4 سال بتونم واسه یه دانشگاه با رنک زیر 200  یا در بدترین حالت 300 اپلای کنم و فول فاند بشم

سلام
برای شروع و کسب اطلاعات می تونی خوندن جزوات آکادمیا شروع کنی که با روند پذیرش آشنا بشید.زمان بسیار خوبی برای آماده شدن دارید، شما از الان اولویت خودتون رو روی معدل قرار بدید معدل هرچقدر بیشتر باشه بهتر، به فکر معدل 18-19 باشید. اولویت دوم خودتون هم زبان قرار بدید، که بتونید بعدها که امتحان زبان میدید نمره مناسبی داشته باشید، پایه زبان خودتون رو قوی کنید. اگر به فکر فاند هستید بهتره برای دکتری اقدام کنید، ولی فعلا تمرکزتون رومعدل باشه و قوی کردن زبان.
موفق باشید/

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهمان - 04-03-2015

سلام من دانشجوی سال اخر روانشناسی بالینی هستم معدل کلم هم حدود 18.77است تقریبا هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم نمیدونم کدوم کشور برای رشته ی من بهتره که هزینه های کمتری هم داشته باشه شرایط فاند و ... رو هم اگه میشه توضیح بدید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - imanhaghgoo - 19-03-2015

سلام
من لیسانس مهندسی صنایع با معدل 15.5 دارم از دانشگاه صنعتی بابل .
ارشدمو تو رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی میگیرم که این ترم پایان ناممو تموم می کنم.
مقاله هایی برای ژورنال داخلی فرستادم ولی هنوز اکسپت نشدن.
می خواستم بدونم بطور کلی برای اپلای ، من برای کجا و به چه شکل می تونم اقدام کنم ؟
ممنونم