آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Mehran28 - 27-12-2014

(27-12-2014, 05:21 PM)'persevere' نوشته: با سلام،
می خواستم در این مورد سوال کنم که آیا با داشتن معدل 14.31 در مقطع لیسانس (صنعتی اصفهان) میتوان پذیرش گرفت. من تعداد بسیاری از دوستانم با همین شرایط معدل و حتی کمتر هم موفق به پذیرش شدند.
آیا با دانشگاههایی که با رتبه بین 300 تا 500 (حتی رتبه های بیشتر) هستند هم شانس پذیرش نیست؟
من میخوام برا دانشگاه های استرالیا (UOW,Curtin,Federation) مدارکمو بفرستم. دانشگاه Laval و Sherbrooke کانادا هم مد نظرم هست. نمره زبان آیلتس 7.0 هست و دو مقاله ISI و یک مقاله بین المللی دارم. در زمینه ژئوتکنیک اپلای میکنم. معدل ارشدم 16.5 هست از دانشگاه باهنر کرمان.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

سلام
اگه رزومه قوی داشته باشید می تونه تا حدودی معدل پایین شما رو کم رنگ کنه. درباره پذیرش بله امکانش هست اما درباره فاند شانستون یکم پایین پیشنهاد می کنم برای پذیرش به سمت کشورهایی برید که دانشجو دکتری در او کشورها شغل به حساب می یاد و ماهیانه حقوقی بین 1500-2000 یورو بابتش پرداخت میشه.
همه چیز بستگی به رقیبهای شما داره اگه قوی باشن کارتون برای گرفتن پذیرش دشوار میشه و اگه در یه سطح باشید احتمال گرفتن فاند هم هست.با توجه به نمره زبان و مقاله(اگه مقاله خوبی باشند) شانستون بد نیست متوسطه

نحوه پذیرش در دانشگاه های اروپا - minasha - 11-01-2015

سلام
در مورد نحوه پذیرش گرفتن در مقطع دکترا در دانشگاه های اروپا اطلاعات میخام. اینکه چه مدرک زبانی لازم دارند و چه نمره ای؟ همینطور این که گفتین با انجمن هرکشوری لینک بشیم چطوری باید لینک بشیم؟
سپاسگزارم

RE: نحوه پذیرش در دانشگاه های اروپا - Mehran28 - 11-01-2015

(11-01-2015, 09:44 PM)'minasha' نوشته: سلام
در مورد نحوه پذیرش گرفتن در مقطع دکترا در دانشگاه های اروپا اطلاعات میخام. اینکه چه مدرک زبانی لازم دارند و چه نمره ای؟ همینطور این که گفتین با انجمن هرکشوری لینک بشیم چطوری باید لینک بشیم؟
سپاسگزارم

سلام
مدرک تافل یا ایلتس برای زبان لازمه، نمرش رو خود دانشگاه تعیین میکنه از 80-90 برای تافل و از 6-7 هم برای ایلتس می تونه متغییر باشه حداقل نمره!
برای اطلاعات بیشتر اول فروم رو مطالعه کنید اگه سوالی پیش اومد مطرح کنید، همه این بحث ها قبلا جوابهاش داده شده!!!لطفا ابتدا یه سرچی بکنید بعد سوال!

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - DimO - 24-01-2015

سلام
وقتتون بخیر و ممنون از سایت عالی که دارین
برای پذیرش گرفتن در مقطع لیسانس چه کارهایی باید انجام داد تو رشته های ریاضی؟
ممنون میشم اگه از ابتدای داستان رو برام شرح بدین

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - فرید - 25-01-2015

(24-01-2015, 10:43 AM)'DimO' نوشته: سلام
وقتتون بخیر و ممنون از سایت عالی که دارین
برای پذیرش گرفتن در مقطع لیسانس چه کارهایی باید انجام داد تو رشته های ریاضی؟
ممنون میشم اگه از ابتدای داستان رو برام شرح بدین

سلام
داستان پذیرش گرفتن خیلی گسترده تر از اونی هست که کسی بخواهد در یک پست توضیح بدهد. بهترین این هست که زحمت بکشید و ابتدا جزوه سایت مطالعه کنید با مسائل اولیه اپلای اشنا بشوید و بعد هم در انجمن پذیرش کارشناسی سوال هایی که بصورت جزیی برای شما پیش امده است را می توانید بپرسید که دوستان شما را راهنمایی بکنند.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - hnymsv - 27-01-2015

سلام من ساله اخر معماری در مقطع لیسانس ار دانشگاه آزاد هستم که میخوام واسه فوق لیسانس معماری اپلای بگیرم،متولد 72 هستم 6 ماه سابقه کار دارم ، مقاله ندارم و با خرج و هزینه خودم میرم دنباله بورس نیستم، معدلم 17 است و portfolio خوبی دارم، IELST هم تا چند ماه دیگه میگیرم، 2 تا recommend هم دارم، واسم مهمه بتونم راحت اقامت بگیرم و شرایط اجتماعیش خوب باشه جایی که میرم و هزینه هاش معقول...میشه راهنماییم کنید؟ ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ahmadpashaei - 27-01-2015

(27-01-2015, 10:34 AM)'hnymsv' نوشته: سلام من ساله اخر معماری در مقطع لیسانس ار دانشگاه آزاد هستم که میخوام واسه فوق لیسانس معماری اپلای بگیرم،متولد 72 هستم 6 ماه سابقه کار دارم ، مقاله ندارم و با خرج و هزینه خودم میرم دنباله بورس نیستم، معدلم 17 است و portfolio خوبی دارم، IELST هم تا چند ماه دیگه میگیرم، 2 تا recommend هم دارم، واسم مهمه بتونم راحت اقامت بگیرم و شرایط اجتماعیش خوب باشه جایی که میرم و هزینه هاش معقول...میشه راهنماییم کنید؟ ممنون

سلام. به این سایت خوش اومدین
ما ظبق معمول به تازه واردها میگیم اول جزوه سایت رو بخونن که هم بالای صفحه تو نوار آبی هستش و هم در لینک بالایی فرید عزیز لینکش رو گذاشته. اگر آیلتس بالای 6.5 بگیرین شرایط شما خوبه و از دانشگاه های اروپایی خوبی میتونید پذیرش بگیرید. اکثر اروپایی ها شهریه نمیگیرن یا خیلی کم میگیرن و هزینه زندگی رو باید خودتون بدین ولی همونطور که میدونید اقامت گرفتن در اروپا خیلی سخته چون باید هم زبانشون رو بلد باشید تا بتونید کار پیدا کنید و هم اینکه زیاد مهاجر پذیر نیستن. کشورهای مهاجر پذیر مثل استرالیا و آمریکای شمالی هم که برای ارشد هزینه تحصیل بالایی دارن و برای همین بیشتر توصیه میشه اگر حتما چنین هدفی دارید یا برای دکترا برید که احتمال فاند گرفتنتون زیاده و یا برید اونجا ولی علاوه بر همین بحث گشتن برای کار، به فکر راههای دیگه اقامت گرفتنم باشید؛ بهتره اول شما حساب کتاب کنید ببینید کلا چقدر میتونید در سال هزینه کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nastaran.k - 27-01-2015

سلام من لیسانس عمران سراسری با معدل 13.11 و نزدیک به دوسال سابقه کار مرتبط دارم. تنها قصدم مهاجرت هست. به نظرتون برای مهاجرت از طریق ویزای کاری برای کانادا یا استرالیا اقدام کنم بهتره یا اینکه اینجا ارشد بخونم (mba, هفته دیکه کنکور دارم!) و بعد برای پذیرش دکترا اقدام کنم . لطفآ راهنماییم کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - saaaaam - 28-01-2015

(27-01-2015, 08:44 PM)'nastaran.k' نوشته: سلام من لیسانس عمران سراسری با معدل 13.11 و نزدیک به دوسال سابقه کار مرتبط دارم. تنها قصدم مهاجرت هست. به نظرتون برای مهاجرت از طریق ویزای کاری برای کانادا یا استرالیا اقدام کنم بهتره یا اینکه اینجا ارشد بخونم (mba, هفته دیکه کنکور دارم!) و بعد برای پذیرش دکترا اقدام کنم . لطفآ راهنماییم کنید.

سلام
دوست خوب اگز شما تغییر رشته به ام بی ای بدهید شانس گرفتن پذیرش شما برای دکتری مدیریت یا گرایشهای مرتبط بسیار پایین می اید بنظر من اگر فوق مهندسی عمران یا مهندسی های مرتبط چه در داخل و چه در خارج تحصیل کنید از نظر ادامه تحصیل در مقطع دکتری شانس بهتری دارید
در مورد مهاجرت نظر خواستی ندارم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Simon2007 - 28-01-2015

(27-01-2015, 08:44 PM)'nastaran.k' نوشته: سلام من لیسانس عمران سراسری با معدل 13.11 و نزدیک به دوسال سابقه کار مرتبط دارم. تنها قصدم مهاجرت هست. به نظرتون برای مهاجرت از طریق ویزای کاری برای کانادا یا استرالیا اقدام کنم بهتره یا اینکه اینجا ارشد بخونم (mba, هفته دیکه کنکور دارم!) و بعد برای پذیرش دکترا اقدام کنم . لطفآ راهنماییم کنید.

سلام
برای پذیرش معدلتون نیاز داره که به طریقی جبران شه. اگر بتونید با ارشد اقدام کنید فرصت جبران این معدل رو دارید. اما اگر صرفا هدف مهاجرت هست فکر میکنم با توجه به سابقه مرتبط این شرایط رو داشته باشید با یک نمره زبان آیلتس جنرال 6.5 برای کانادا اقدام کنید. البته برنامه جدید کمی سختگیرانه تر به نظر میرسه اما به هر حال روی هر دو مورد کار کنید. 

ارادت