آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - hasti.k - 01-11-2014

دوستان به نظرتون من مقاله هایی که مرتبط با رشته ام هستن رو بیشتر روشون کار کنم تا شانس پذیرش بگیرم یا فرق نداره؟؟بعد از اتمام مقاله چیکارشون کنم؟به سمینار ها بفرستم؟؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Andre - 01-11-2014

(01-11-2014, 12:08 AM)'hasti.k' نوشته: دوستان به نظرتون من مقاله هایی که مرتبط با رشته ام هستن رو بیشتر روشون کار کنم تا شانس پذیرش بگیرم یا فرق نداره؟؟بعد از اتمام مقاله چیکارشون کنم؟به سمینار ها بفرستم؟؟

اینطور که از اطلاعاتی که در مورد وضعیت فعلیتون به اشتراک گذاشته اید به نظر میاد هنوز اول راه هستید و احتمالاً با خوندن مقاله ها خیلی نکات مبهم برایتان ایجاد خواهد شد. تفکر اشتباهی که رایج است اینکه چطور می توانیم آمار و ارقام را بالا ببریم و با این آمار و ارقام به روی اساتید برای مقاطع بالاتر تأثیر بگذاریم. صد البته داشتن مقاله در یک موضوع به معنای فهم آن موضوع است (البته این مطلب همیشه صحیح نیست). بهترین گزینه ای که میشه پیشنهاد کرد اینکه خط و مشی برای آینده مشخص کنید که در این رشته چطور می خواهید ادامه بدهید. منظور این است که می خواهید همین ریاضی محض را ادامه بدهید و یا ریاضی کاربردی. در پاسخ به این سوال به این نتیجه می رسید که چه دروسی رو بیش از حد معمول بخوانید و کدام را در حد یک نمره خوب. به عنوان مثال درس جبر به هیچ عنوان در عناوین پیشرفته ریاضی کاربردی قرار نمیگیرد اما یکی از دروس موثر ریاضی محض است، از طرف دیگر درس آنالیز عددی (که گاهاً در دانشگاهای ایران با محاسبات عددی رشته های مهندسی اشتباه گرفته میشه) هم تقریباً همچین وضعی برای آینده رشته ریاضی محض دارد.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - hasti.k - 01-11-2014

(01-11-2014, 12:52 AM)'Andre' نوشته:
اینطور که از اطلاعاتی که در مورد وضعیت فعلیتون به اشتراک گذاشته اید به نظر میاد هنوز اول راه هستید و احتمالاً با خوندن مقاله ها خیلی نکات مبهم برایتان ایجاد خواهد شد. تفکر اشتباهی که رایج است اینکه چطور می توانیم آمار و ارقام را بالا ببریم و با این آمار و ارقام به روی اساتید برای مقاطع بالاتر تأثیر بگذاریم. صد البته داشتن مقاله در یک موضوع به معنای فهم آن موضوع است (البته این مطلب همیشه صحیح نیست). بهترین گزینه ای که میشه پیشنهاد کرد اینکه خط و مشی برای آینده مشخص کنید که در این رشته چطور می خواهید ادامه بدهید. منظور این است که می خواهید همین ریاضی محض را ادامه بدهید و یا ریاضی کاربردی. در پاسخ به این سوال به این نتیجه می رسید که چه دروسی رو بیش از حد معمول بخوانید و کدام را در حد یک نمره خوب. به عنوان مثال درس جبر به هیچ عنوان در عناوین پیشرفته ریاضی کاربردی قرار نمیگیرد اما یکی از دروس موثر ریاضی محض است، از طرف دیگر درس آنالیز عددی (که گاهاً در دانشگاهای ایران با محاسبات عددی رشته های مهندسی اشتباه گرفته میشه) هم تقریباً همچین وضعی برای آینده رشته ریاضی محض دارد.

ممنونم از توجه و محبتتون،من الان روی مقاله های تاریخ ریاضیات کار میکنم آیا اینها کمکم میکنه؟؟دوسدارم در رشته های رمزنگاری یا آموزش ریاضی تحصیل کنم،درضمن من زبانم در حد متوسط هستش،حالا که فقط 2سال وقت دارم باید برای گرفتن نمره های زبان چیکار کنم؟آیا میشه خودم بخونم و آزمون های بین المللی شرکت کنم؟؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - faeze23 - 02-11-2014

(01-11-2014, 02:17 PM)'hasti.k' نوشته:
ممنونم از توجه و محبتتون،من الان روی مقاله های تاریخ ریاضیات کار میکنم آیا اینها کمکم میکنه؟؟دوسدارم در رشته های رمزنگاری یا آموزش ریاضی تحصیل کنم،درضمن من زبانم در حد متوسط هستش،حالا که فقط 2سال وقت دارم باید برای گرفتن نمره های زبان چیکار کنم؟آیا میشه خودم بخونم و آزمون های بین المللی شرکت کنم؟؟

دوست عزیز
به عنوان یک مدرس زبان توصیه میکنم که خوندن زبان به تنهایی توسط خودتون درصورتیکه موثره که شما یک بک گراند کلی از زبان داشته باشید چنانچه سطح زبانی شما متوسطه یعنی در گرامرهای فنی و رنج گسترده ای از واژگان مشکل دارید پس نیاز به کمک دارید در پیشرفت زبانی. پیشنهاد من اینه که شما کتابهای زبانی که تا حالا خوندید رو دقیق مرور کنیدوتاکید میکنم دقیق! یعنی به اصطلاح کتاب رو قورت بدید!! بعد یک سری سمپل آیلتس یا تافل خودتون حل کنید نم.نه های انلاین زیاده تو سایتها فقط کلفیه سرچ کنید با توجه به عملکردتون در آزمونهای فرضی میتونید نتیجه بگیرید خودنون بخونید یا کلاس و معلم و ...
پیروز و شاد باشید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - hasti.k - 02-11-2014

آیا با داشتن مقاله و نمره زبان خوب میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟؟کشور اصلا واسم فرق نداره حتی ترکیه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - M1KE - 02-11-2014

بله چرا که نه. این دو مورد اصلی ترین پیش نیازهای گرفتن پذیرش و کمک هزینه تحصیلی هستند. اگر معدل تون هم خوب باشه و دو سه تا از استادهاتون هم براتون توصیه نامه پر کنند شانس تون خیلی زیاد میشه. هر چه در این موارد نتایج بهتر بگیرید شانس تون برای دانشگاه هایی با رتبه های بهتر هم بیشتر میشه. از منوی بالای سایت به قسمت "نتایج پذیرش" مراجعه کنید تا یک ذهنیتی در مورد شرایط لازم برای دانشگاه های مختلف به دست بیارین.
(02-11-2014, 11:59 AM)'hasti.k' نوشته: آیا با داشتن مقاله و نمره زبان خوب میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟؟کشور اصلا واسم فرق نداره حتی ترکیه.

هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - آرمینا - 18-11-2014

سلام!

من کارشناسی مکانیک خودرو توی علم و صنعت میخونم، سال آخرم و معدلم تا الان 13.5 بوده. ( متأسفانه )
زبانم خوبه، دارم برای آیلتس اقدام میکنم و احتمالاً 7 یا 7.5 رو میگیرم.
میخوام برای Ph.D دایرکت اقدام کنم ترجیحاً. شنیدم شانس پذیرش بیشتر از فوقه. 
در تلاشم از پایان نامه م یه مقاله در بیارم ولی خب، معلوم نیست هنوز.
میخواستم بدونم gre چند حدوداً میتونه معدل کارشناسی رو پوشش بده و شانسم کلاً برای دانشگاه های آمریکا چقدره؟ اصلاً ارزش داره اقدام کردن یا برم سراغ کانادا و غیره؟ حدود رنکی که ممکنه پذیرش بگیرم چقدره؟ ترجیحم اینه که فاند بگیرم.

ممنون پیشاپیش. Big Grin

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - faeze23 - 24-11-2014

(18-11-2014, 05:08 PM)'آرمینا' نوشته: سلام!
من کارشناسی مکانیک خودرو توی علم و صنعت میخونم، سال آخرم و معدلم تا الان 13.5 بوده. ( متأسفانه )
میخواستم بدونم gre چند حدوداً میتونه معدل کارشناسی رو پوشش بده و شانسم کلاً برای دانشگاه های آمریکا چقدره؟ اصلاً ارزش داره اقدام کردن یا برم سراغ کانادا و غیره؟ حدود رنکی که ممکنه پذیرش بگیرم چقدره؟ ترجیحم اینه که فاند بگیرم.
ممنون پیشاپیش. Big Grin

سلام
تا اون جاییکه من در جریانم معدل شما متاسفانه از حد مینیمم پایین تره بطور مثال دانشگاههای متوسط کانادا برای رشته های محیط زیست حداقل 15 قبول میکنند با این شرایط باید پرس و جو کنید از افرادی که با شرایط شما و تو این رشته تونستند پذیرش یا فاند بگیرند. بازم دوستانیکه مطلع ترند راهنمایی کنند.
پیروز و شاد باشید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - saaaaam - 24-11-2014

'آرمینا dateline='' نوشته: سلام!
ممنون پیشاپیش.

دوست عزیز بنظر من شانس زیادی برای پذیرش مستر هم ندارید ان هم در کانادا یا امریکا
واقع بینانه اپلای کنید بنظر من مستر را در یک دانشگاه رایگان تحصیل کنید و بعد به دکتری بیندیشید
معدل ۱۵ برای بیش از ۹۰ درصد دانشگاه ها حداقل لازم برای شرکت در رقابت بورس هست البته بیشتر دانشگاه های کانادا معدل بالای ۱۶.۶۰ می خواهند
بنظر من شما یا مستر را در ایران با معدل بالا بگیرید و یا به فنلاند استونی و المان و حتی نروژ فکر کنید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - persevere - 27-12-2014

با سلام،
می خواستم در این مورد سوال کنم که آیا با داشتن معدل 14.31 در مقطع لیسانس (صنعتی اصفهان) میتوان پذیرش گرفت. من تعداد بسیاری از دوستانم با همین شرایط معدل و حتی کمتر هم موفق به پذیرش شدند.
آیا با دانشگاههایی که با رتبه بین 300 تا 500 (حتی رتبه های بیشتر) هستند هم شانس پذیرش نیست؟
من میخوام برا دانشگاه های استرالیا (UOW,Curtin,Federation) مدارکمو بفرستم. دانشگاه Laval و Sherbrooke کانادا هم مد نظرم هست. نمره زبان آیلتس 7.0 هست و دو مقاله ISI و یک مقاله بین المللی دارم. در زمینه ژئوتکنیک اپلای میکنم. معدل ارشدم 16.5 هست از دانشگاه باهنر کرمان.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.