آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - fatima204 - 21-10-2014

(21-10-2014, 10:56 AM)'saaaaam' نوشته:
سلام دوست خوبم
والا من بسیاری را می شناسم که با معدلهای کمتر از شما ولی چند مقاله ای اس ای با ایمپکت فاکتور خوب مثلا 1,5 به بالا دانشگاه هایی مثل گریفیث - مک کوری - جیمز کوک استرالیا با پیدا کردن استاد بورس شدن البته باید پروپوزالی داشته باشی که اصلا ارتباطی با تحریم ها موضوعش نداشته باشه در مورد نیوزلند هم دانشگاه هایی مثل ویکتوریا - لینکلن را بررسی کنید

ممنون از پاسختون
یه سوال دیگه ددلاین ها تو یه اروپا یه بار در ساله یا اینکه در طول سال چند باره؟ من اگه از الان تازه شروع کنم به زبان خوندن حدودا تا کی می تونم پذیرش بگیرم؟چقد طول می کشه؟ البته من شنیدم زبان بلد بودن خوبه ولی خیلی جاها تویه اروپا مدرک زبان نمی خواد درسته؟ خیلی خیلی ممنونم 

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 21-10-2014

(21-10-2014, 11:46 AM)'fatima204' نوشته:
ممنون از پاسختون
یه سوال دیگه ددلاین ها تو یه اروپا یه بار در ساله یا اینکه در طول سال چند باره؟ من اگه از الان تازه شروع کنم به زبان خوندن حدودا تا کی می تونم پذیرش بگیرم؟چقد طول می کشه؟ البته من شنیدم زبان بلد بودن خوبه ولی خیلی جاها تویه اروپا مدرک زبان نمی خواد درسته؟ خیلی خیلی ممنونم 
دوست خوب 
در اروپا خیلی ددلاین ها مشخص نیست هر زمانی دانشگاه ها فاند داشته باشند پوزیشن اعلام می کنند ولی اکثرا بین ژانویه تا مارس هست
در اروپا من برخی از دانشگاه ها را دیدم که نمره زبان نمی خواستند مثلا دانشگاه کپنهاک 

پذیرش دانشگاه های آمریکا - MajidMsd - 22-10-2014

سلام.من مجید 23 سالم هست. زبانم انگلیسیم خیلی خوبه اما آیلتس ندارم.معدل دیپلمم 13 هست. اینجا 4 ترم دانشجوی کارشناسی عمران-سازه ورودی سال1389 بودم که بعد از 4 ترم واسه گرفتن کارت معافیتم درسم رو ول کردم. خیلی علاقه دارم تو یکی از دانشگاه های آمریکا در هر رشته ای که باشه تحصیل کنم. اگر ممکنه راهنمایی کنید که چطور و از چه راهی امکان داره که بتونم واسه تحصیل برم !؟ ممنوم

RE: پذیرش دانشگاه های آمریکا - reza_1st - 22-10-2014

(22-10-2014, 05:02 PM)'MajidMsd' نوشته: سلام.من مجید 23 سالم هست. زبانم انگلیسیم خیلی خوبه اما آیلتس ندارم.معدل دیپلمم 13 هست. اینجا 4 ترم دانشجوی کارشناسی عمران-سازه ورودی سال1389 بودم که بعد از 4 ترم واسه گرفتن کارت معافیتم درسم رو ول کردم. خیلی علاقه دارم تو یکی از دانشگاه های آمریکا در هر رشته ای که باشه تحصیل کنم. اگر ممکنه راهنمایی کنید که چطور و از چه راهی امکان داره که بتونم واسه تحصیل برم !؟ ممنوم

برای کارشناسی روی کمک‌هزینه تحصیلی خیلی نمیشه حساب کرد و اگه بخواین برای کارشناسی برین، تا حد زیادی باید اینطور در نظر بگیرین که هزینه تحصیل و زندگی رو خودتون باید بدین که خیلی متفاوته، ولی با یه تقریب خیلی دم دستی حدود 150هزار دلار برای 4 سال کارشناسی میشه. همینطور ویزا گرفتن برای کارشناسی هم یه مقداری مشکل تره. راه بهتر اینه که برین کارشناسی رو ایران یه جایی ادامه بدین و تموم کنید و این مدت هم خوب کار کنید روی زبان و امتحان GRE و معدل بالای کارشناسی و اگه بشه مقاله و ... و برای فوق لیسانس آمریکا اقدام کنید. با این حال اگر اصرار دارین که زودتر برین، برای پذیرش کارشناسی هم باید سایت دانشگاه‌ها رو چک کنید و درخواست بدین. جزوه سایت رو بخونید، اطلاعات مفیدی بهتون میده.
موفق باشین

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - ali.sayyah - 22-10-2014

سلام
خسته نباشید
جای بهتری برا پرسیدن سوالم پیدا نکردم شرمنده
چه کارهایی شانس مارو برای گرفتن پذیرش و فاند افزایش میدن؟هدفم رشته ی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هست.
اینم بگم که فعلا اول دبیرستان هستم.ایا از الان یاد گرفتن زبان های برنامه نویسی میتونه تاثیر خوبی داشته باشه؟
لطفا اگه ممکنه منو راهنمایی کنین و اگه جای سوال اینجا نیست تاپیک مربوطه رو معرفی کنید.
ممنون از لطفتون

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Andre - 22-10-2014

(22-10-2014, 09:21 PM)'ali.sayyah' نوشته: سلام
خسته نباشید
جای بهتری برا پرسیدن سوالم پیدا نکردم شرمنده
چه کارهایی شانس مارو برای گرفتن پذیرش و فاند افزایش میدن؟هدفم رشته ی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هست.
اینم بگم که فعلا اول دبیرستان هستم.ایا از الان یاد گرفتن زبان های برنامه نویسی میتونه تاثیر خوبی داشته باشه؟
لطفا اگه ممکنه منو راهنمایی کنین و اگه جای سوال اینجا نیست تاپیک مربوطه رو معرفی کنید.
ممنون از لطفتون

درود علی جان، خیلی خوب شروع کردید و اگر من هم از زمان دبیرستان و حتی دانشگاه با مطالبی مانند آنچه که در این فروم گرد آوری شده آشنا بودم قطعاً برنامه ریزی بهتری می تونستم داشته باشم. به نظر من شما بر دروس پایتون تمرکز کنید و زبان هم جدی بگیرید و اگر به رشته کامپیوتر هم علاقه دارید می تونید در زمانهای فراغت به مطالعه و کار با نرم افزارها بپردازید (تفریح وار به قضیه بنگرید، چراکه در سایر زمان ها شما مشغول مطالعه هستید). برنامه ریزی ای جامع داشته باشید و هم مطالعه و هم تفریح در آن گنجانده شود. و در نهایت اگر بتونید از دانشگاهای معتبر ایران برای مقطع لیسانس پذیرش بگیرید، مسیری هموار تر خواهید داشت و حتی می تونید برای دوره ارشد به دانشگاهای برتر دنیا با کمک هزینه مناسب بروید و ادامه تحصیل دهید. این انرژی و آینده نگری شما مورد تحسین شخص من هست. 

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - fatima204 - 26-10-2014

رشته شیمی  آزاد تهران معدل 16.6
فوق شیمی سراسری تهران معدل 17.15
امتحان زبان ندادم
یه مقاله اکسپت شده آی اس آی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 26-10-2014

(26-10-2014, 11:35 AM)'fatima204' نوشته: رشته شیمی  آزاد تهران معدل 16.6
فوق شیمی سراسری تهران معدل 17.15
امتحان زبان ندادم
یه مقاله اکسپت شده آی اس آی

سلام. به آکادمیاکافه خوش اومدین
اوضاع شما خوبه و باید فقط نمرات زبانی بیارید که دستتون رو نبنده یعنی تافل بالای 90 یا آیلتس بالای 6.5 ولی موضوع مهم پیدا کردن استاده که برای همه جا صدق می کنه. معدلهاتونم کاملا خوبن و میتونید امیدوار به گرفتن فول فاند باشید ولی باید در انتخاب دانشگاه هاتون موقع اپلای دقت کنید.مثلا از رنک 100 تا 400 انتخاب کنید ولی بسته به اون مقاله و impact factorش از رنک زیر 100 هم انتخاب کنید. با این شرایط (+اون نمره زبان که گفتم) شما برای همه جا چه اروپا و چه آمریکای شمالی و استرالیا شانس دارید و به سلیقه شما بر میگرده. البته برای آمریکا GRE اجباری هست و همینطور برای رشته شما فکر کنم GRE Subject هم اجباریه که باید نمره بالایی ازش بگیرین. همچنین برای گروه G8 استرالیا هم شانس چندانی ندارید ولی برای بقیه میشه بیشتر امیدوار بود

نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور - tvdrmohsen - 26-10-2014

سلام من فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی  در رشته عمران هستم . معدل دوره لیسانسم 15.66 می باشد 
تمایل داشتم در رشته کارشناسی ارشد عمران - محیط زیست  در یکی از دانشگاه های مطرح خارج از کشور بورس تحصیلی(تحصیل به صورت رایگان) شوم. با توجه به این که وضع مالی زیاد خوبی نداریم دنبال آن هستم که به صورت رایگان در یک دانشگاه پذیرش بگیرم . با توجه به این که اطلاعات کافی در زمینه نحوه گرفتن فاند در دانشگاه های خارجی را ندارم لطفا مرا راهنمایی بفرمایید که چگونه باید اقدام کنم .
به نظر شما کدام کشور و دانشگاه با توجه به شرایط من مناسب است 
با تشکر از زحمات شما 

RE: نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور - Simon2007 - 27-10-2014

(26-10-2014, 12:05 PM)'tvdrmohsen' نوشته: سلام من فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی  در رشته عمران هستم . معدل دوره لیسانسم 15.66 می باشد 
تمایل داشتم در رشته کارشناسی ارشد عمران - محیط زیست  در یکی از دانشگاه های مطرح خارج از کشور بورس تحصیلی(تحصیل به صورت رایگان) شوم. با توجه به این که وضع مالی زیاد خوبی نداریم دنبال آن هستم که به صورت رایگان در یک دانشگاه پذیرش بگیرم . با توجه به این که اطلاعات کافی در زمینه نحوه گرفتن فاند در دانشگاه های خارجی را ندارم لطفا مرا راهنمایی بفرمایید که چگونه باید اقدام کنم .
به نظر شما کدام کشور و دانشگاه با توجه به شرایط من مناسب است 
با تشکر از زحمات شما 

سلام
نمیگم غیر ممکنه اما راحت نیست. روی ارشد منابع فاند محدوده. به هر حال همه چیز به پشتکار شما برای گشتن بستگی داره. باید بپذیریم که با این معدل رقبای ما برای همون فاند ممکنه افرادی با معدل 18-19 باشند. چطور باید به این رقبا غلبه کرد؟ قطعا آیتم های دیگر رزومه میتونه کمک کننده باشه. مثل مقاله نمرات زبان کارهای پژوهشی و ...
این رو به یاد داشته باشید که دانشگاه های مطرح کمک هزینه رو به کسی که وضعیت مالی مساعد نداره نمیدن به کسی میدن که رزومه قوی داشته باشه حالا اگر جز 10 ثروتمند اول دنیا هم باشه براشون مهم نیست. روی روزمه بیشتر کار کنید.
ارادت