آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - a3man69 - 19-10-2014

سلام

من کارشناسی بیوتکنولوژی از دانشگاه دولتی تهران با معدل 14.50 دارم
در حال حاضر ترم یک کارشناسی ارشد بیوشیمی دانشگاه تربیت مدرس هستم.

برای گرفتن مدرک زبان هم مشغولم و احتمالا تا پنج شیش ماه دیگه میتونم بگیرم و تمام سعیم اینه که بالاترین نمره ای که میتونم رو کسب کنم. با توجه به اینکه پیش زمینه ی خوبی تو زبان دارم و مشکل خاصی ندارم این چند ماه رو هم میخام بیشتر بخونم تا نمره ام بالاتر بشه.

برای پایان نامه هم اقدام کردم و موضوعی که انتخاب کردم موضوع روز رشته مه که میتونم 4-5 تا مقاله ازش دربیارم.
برای توصیه نامه هم میتونم از اساتید دانشگاه خودم (تربیت مدرس)‌ بگیرم.

معدل کارشناسیم تعریفی نداره اما با توجه به اینکه شانس گرفتن معدل بالا تو کارشناسی ارشد رو هنوز دارم و دانشگاهای معتبری تو ایران هم درس خوندم چقدر احتمال داره بتونم از آمریکا پذیرش بگیرم؟ البته فاند کامل میخوام.

و اینکه حداقل نمره ای که تو زبان باید بگیرم تا بتونم تو دانشگاهای متوسط به بالا در آمریکا برای دکترا پذیرش بگیرم چقدره.

بعدم تحصیلات فبل دانشگاه، همون دوران تحصیل در مدرسه هم جزو سوابق تحصیلی حساب میشه یا نه؟!

ممنون از راهنماییتون :-)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - pegii - 19-10-2014

سلام.ممنون میشم کمکم کنید.
من دارای مدرک لیسانس پیراپزشکی از دانشگاه آزاد که دارای 2 سال طرح میباشم و به علت اینکه بلافاصله فوق لیسانس در رشته مهندسی پزشکی گرایش مهندسی بافت دانشگاه آزاد قبول شدم,2 سال طرحم را هنوز نگذرانده ام پس مدارک لیسانس و فوق من گرو دانشگاه هست و فقط به صورت محرمانه برای دانشگاه مورد نظر در صورت استعلام فرستاده میشود.
معدل فوق من حدود 16 هست.با این شرایط من شانس پذیرش من در دانشگاههای آلمان به چه صورت است؟ و در مقطع دکتری مهندسی بافت کدام دانشگاه آلمان قوی تر میباشد؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - MohsenMansoury - 20-10-2014

با سلام.کارشناسی برق قدرت دانشگاه آزاد واحد نور با معدل 16-کارشناسی ارشد برق قدرت از دانشگاه آزاد بروجرد- معدل 15 – مقاله ISI یکی دارم.حدود 6 ماه سابقه کار مرتبط دارم، موضوع پایان نامه ام در مورد توربین های بادی دور از ساحل است. نمره زبانم 6.5 آیلتس- 27 سالمه
میخواستم بدونم برای بورس کدام کشور شانس بیشتری دارم ؟
اصلا شانسی دارم ؟
از چه طریقی کار رو شروع کنم ؟
منتظر جوابتون هستم، با تشکر

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Kamyar1313 - 21-10-2014

سلام
شرايط من به شرح زيره، لطفا راهنمايي كنيد
1- رشتۀ لیسانس:
مهندسي صنايع، آزاد كرمانشاه، معدل ١٥.٧٠
2- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) : Ielts:7 آکادمیک
3- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : هوا فضا، حاضرم از صفر شروع كنم
4-کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :- سویس- انگلستان- فرانسه- آمريكا- سويد
5-شرایط خاص رزومه : تعداد ١٥٢عنوان اختراع، ١٥گواهي ثبت اختراع- تعداد ١٨مقام جهاني اختراعات از كشورهاي مختلف- بنيانگذار نخستين مدرسه اختراعات در ايران، تدريس اختراعات بر اساس درس نامه هاي تاليف خود در زمينه اختراعات و ابداعات
با سپاس از زحمات بی دریغ شما عزيزان

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saniar - 21-10-2014

سلام دوستان 
لطفا شرایط منم مورد بررسی قرار بدید.. ممنون
لیسانس برق- الکترونیک دولتی شهرستان 13.28
ارشد مهندسی برق- کنترل علوم تخقیقات تهران 14.61
toefl: 104
GRE; w 3, verb 155, q 168( مجموع: 326)
GRE subject math: 76%
بدون مقاله
3 ترم تدریس دانشگاه ازاد
2 سال سابقه نیروگاه در خارج کشور
پذیرش یرای مقطع ارشد با فاند؟( چون معدل ارشدم کم هست پذیرش دکتری دور از دسترس خواهد بود!!)
سن 30 سال!
با تشکر فراوان

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 21-10-2014

(21-10-2014, 05:58 AM)'saniar' نوشته: سلام دوستان 
بدون مقاله
3 ترم تدریس دانشگاه ازاد
پذیرش یرای مقطع ارشد با فاند؟( چون معدل ارشدم کم هست پذیرش دکتری دور از دسترس خواهد بود!!)
سن 30 سال!
با تشکر فراوان

سلام دوست عزیز
همانطور که می دانید معدلهای شما در هر دو مقطع از حداقل معدل بسیاری از دانشگاه ها کمتر هست 
بنظر شخصی من شما برای مستر اروپا را در نظر بگیرید خصوصا فنلاند استونی و نهایتا نروژ که شهریه ندارند ولی اینبار تا می توانید معدل را بالا نگه دارید انشاله یا کار پیدا کنید و یا دکتری ادامه دهید
ویزای فنلاند و استونی مشکلی برای شما نمی بینم 
شاد باشی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saniar - 21-10-2014

سلام دوستان 
بدون مقاله
3 ترم تدریس دانشگاه ازاد
سن 30 سال!
با تشکر فراوان
در مورد آلمان نظرتان به چه نحوی می باشد؟
دکتری یا مستر؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - fatima204 - 21-10-2014

سلام
لیسانس: شیمی  آزاد تهران 16/6
فوق :شیمی سراسری تهران 17/15
دکتری :سال اول شیمی آلی سراسری تهران
یک مقاله آی اس آی
یه مقاله در دست نوشتن
یه مقاله سمینار داخلی
مدرک زبان ندارم
میخواستم بدونم اگه آیلتس بگیرم. می تونم برای کدوم کشورها فاند بگیرم ؟
ممنونم از راهنماییتون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 21-10-2014

(21-10-2014, 09:50 AM)'fatima204' نوشته: سلام
لیسانس: شیمی  آزاد تهران 16/6
فوق :شیمی سراسری تهران 17/15
دکتری :سال اول شیمی آلی سراسری تهران
یک مقاله آی اس آی
یه مقاله در دست نوشتن
یه مقاله سمینار داخلی
مدرک زبان ندارم
میخواستم بدونم اگه آیلتس بگیرم. می تونم برای کدوم کشورها فاند بگیرم ؟
ممنونم از راهنماییتون

سلام دوست خوبم
والا من بسیاری را می شناسم که با معدلهای کمتر از شما ولی چند مقاله ای اس ای با ایمپکت فاکتور خوب مثلا 1,5 به بالا دانشگاه هایی مثل گریفیث - مک کوری - جیمز کوک استرالیا با پیدا کردن استاد بورس شدن البته باید پروپوزالی داشته باشی که اصلا ارتباطی با تحریم ها موضوعش نداشته باشه در مورد نیوزلند هم دانشگاه هایی مثل ویکتوریا - لینکلن را بررسی کنید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - pegii - 21-10-2014

سلام.ممنون میشم کمکم کنید.
من دارای مدرک لیسانس پیراپزشکی از دانشگاه آزاد که دارای 2 سال طرح میباشم و به علت اینکه بلافاصله فوق لیسانس در رشته مهندسی پزشکی گرایش مهندسی بافت دانشگاه آزاد قبول شدم,2 سال طرحم را هنوز نگذرانده ام پس مدارک لیسانس و فوق من گرو دانشگاه هست و فقط به صورت محرمانه برای دانشگاه مورد نظر در صورت استعلام فرستاده میشود.
معدل فوق من حدود 16 هست.با این شرایط من شانس پذیرش من در دانشگاههای آلمان به چه صورت است؟ و در مقطع دکتری مهندسی بافت کدام دانشگاه آلمان قوی تر میباشد؟