آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - blueearth - 12-10-2014

ممنون ولی این برنامه سلام نیست برنامه سلام محدویت رشته نداشت
این جزو برنامه های اراسموس موندس هست که کلیه برای اکثر کشور های ارائه میشه
http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/funding/scholarships_students_academics_en.php
در مورد برنامه سلام که مختص فقط سه کشور بود اطالاعاتی ندارید؟
ننوشتن ایا دوره سومی هم داره یا نه
(12-10-2014, 12:02 AM)'saaaaam' نوشته:
این لینک را مطالعه کنید
موفق باشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - anita_hsy - 12-10-2014

سلام دوستان عزیز
من به تازگی به فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور افتادم و امروز با شما آشنا شدم
لیسانسم مهندسی شیمی از دانشگاه سراسری سمنان هست با معدل 15.36
ارشدم مهندسی شیمی-بیوتکنولوژی از تربیت مدرس با معدل 15.80
دکتری سراسری هم تو همون رشته مهندسی شیمی-بیوتکنولوژی با رتبه 19 قبول شدم ولی نرفتم (ولی مدارک دال بر قبولیمو از سازمان سنجش گرفتم گفتم شاید به دردم بخوره!)
3 سال سابقه کار دارم ولی تو کار متوجه شدم که علاقه اصلیم به مدیریت هست و سریع بجای مهندس شدم مدیر بین الملل شرکت که ربطی به درسی که خوندم نداره ولی خوب خیلی بهش علاقه دارم
به همین دلیل امسال ارشد مدیریت شرکت کردم و پیام نور تهران قبول شدم
حالا که تصمیمم برای رفتن از ایران قطعی شده
واقعا نمیدونم شانسم برای چه مقطعی و چه رشته ای بالاست؟
آیا امکان اینکه بتونم یه ارشد دیگه تو مهندسی صنایع ترجیحا یا باز مهندسی شیمی بگیرم  بیشتره یا دکترای رشته خودم (البته با توجه به اینکه خیلی به بیوتکنولوژی علاقه ندارم ترجیحم نیست)؟
اصلا میتونم برم ارشد یا دکترا تو مدیریت بگیرم؟
البته من خرج زندگیمو میتونم خودم بدم ولی ترجیحم این هست که هزینه ای برای دانشگاه ندم
مگرینکه انقدر ارزش داشته باشه که بدونم مثلا از این دانشگاه فارغ التحصیل بشم کار عالی برام هست که خرجی رو که کردم جبران کنه
مثلا بتونم هاروارد مدیریت بخونم Smile
ممنون میشم اگه کمکم کنید     

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mehrdadbala - 14-10-2014

سلام دوستان من قبلا حدود 1 ماه پیش هم رزومم رو نوشته بودم و ب پیشنهاد دوستان که گفتن GRE شرکت کنم بعد دانشگاه رو انتخاب کنم امتحان GRE رو دادم و  رزومم رو دوباره نوشتم که اگر ممکنه دوستان ی کم با جزییات بیشتر راهنمایی کنن خصوصن کشور هایی که شانس بیشتری دارم.

من برای ارشد رشته اقتصاد یا فاینانس (و در اولویت سوم حسابداری) میخوام اپلای کنم با توجه به شرایط من کدوم دانشگاه و کشور ها شانس دارم؟

1- مقطع تحصیلی و دانشگاه : کارشناسی - دانشگاه صنعت نفت 

2-معدل : 17.50 (دانشجوی سال آخرم)
3- رشته : حسابداری
4- نمره زبان : آیلتس 6.5 (L7- R6.5- S6.5- W6.5)
5- V-146 Q163 - (309) :GRE 
6- تعداد مقاله : 1 داخلی (جز10مقاله سال مجله حسابدار) - 1 خارجی دردست تالیف (موضوع فاینانس)
7- کارآموزی بخش فاینانس پتروپارس -(البته ب توصیه بعضی دوستان شاید این قسمت رو حذف کنم)

از اساتید اقتصاد، ریاضی و اقتصاد سنجی (OR) میتونم ریکامندیشن خوب بگیرم. قول مساعد دادن.
**این توضیح هم بدم که واحد های اقتصادی بیشتری نسبت به سایر دانشگاه ها توی برنامه اموزشی دانشگاه ما بود(مثل اقتصاد انرژی، مالی بین الملل و ...) فک کنم 20-25 واحد هست!!

شهریه های دانشگاه های با این وضع ارز خیلی گرونه دنبال پذیرش با فاند - معاف از شهریه هستم. اروپا، کانادا و یا امریکا.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 14-10-2014

(14-10-2014, 02:03 AM)'mehrdadbala' نوشته:
سلام دوستان من قبلا حدود 1 ماه پیش هم رزومم رو نوشته بودم و ب پیشنهاد دوستان که گفتن GRE شرکت کنم بعد دانشگاه رو انتخاب کنم امتحان GRE رو دادم و  رزومم رو دوباره نوشتم که اگر ممکنه دوستان ی کم با جزییات بیشتر راهنمایی کنن خصوصن کشور هایی که شانس بیشتری دارم.
من برای ارشد رشته اقتصاد یا فاینانس (و در اولویت سوم حسابداری) میخوام اپلای کنم با توجه به شرایط من کدوم دانشگاه و کشور ها شانس دارم؟
1- مقطع تحصیلی و دانشگاه : کارشناسی - دانشگاه صنعت نفت 

2-معدل : 17.50 (دانشجوی سال آخرم)
3- رشته : حسابداری
4- نمره زبان : آیلتس 6.5 (L7- R6.5- S6.5- W6.5)
5- V-146 Q163 - (309) :GRE 
6- تعداد مقاله : 1 داخلی (جز10مقاله سال مجله حسابدار) - 1 خارجی دردست تالیف (موضوع فاینانس)
7- کارآموزی بخش فاینانس پتروپارس -(البته ب توصیه بعضی دوستان شاید این قسمت رو حذف کنم)

از اساتید اقتصاد، ریاضی و اقتصاد سنجی (OR) میتونم ریکامندیشن خوب بگیرم. قول مساعد دادن.
**این توضیح هم بدم که واحد های اقتصادی بیشتری نسبت به سایر دانشگاه ها توی برنامه اموزشی دانشگاه ما بود(مثل اقتصاد انرژی، مالی بین الملل و ...) فک کنم 20-25 واحد هست!!
شهریه های دانشگاه های با این وضع ارز خیلی گرونه دنبال پذیرش با فاند - معاف از شهریه هستم. اروپا، کانادا و یا امریکا.
سلام مهرداد عزیز
بنظر من الان که جی ار ای داری به دانشگاه های اسپانیا فکر کنید
در اسپانیا برخی از دانشگاه ها دکتری پیوسته اقتصاد و فایننس دارند و بنظر من شانس شما خوبه 
یکی از دوستان من در سال 2009 بنام سعید شعرایی اسپانیا مستر دوم در این رشته خوندن الان در یکی از بانکهای بسیار مطرح اسپانیا سمت بسیار بالایی دارند 
در گوگل اسم ایشان را سرچ کنید دانشگاه ایشان را حتما اقدام کنید 

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - farhad-gs - 17-10-2014

سلام.من دانشجوی ترم 6 کارشناسی رادیولوژی علوم پزشکی گیلان هستم.معدلم 16.مقاله isi ندارم ولی انگلیسیم خیلی خوبه(البته هنوز آزمون ندادم).میخوام برای ارشد فیزیک پزشکی بخونم.میشه بگین کدوم کشورها واسه ادامه تحصیل میتونه مناسبم باشه؟شانس گرفتن فاند برای من چقدره؟چیکار کنم که شانسم زیاد شه؟
در ضمن در مورد تحصیل در رشته فیزیک پزشکی در مالزی یا هند نظرتون چیه؟
خیلی خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین
مرسی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - نگین میرخسروی - 18-10-2014

(17-10-2014, 05:45 PM)'farhad-gs' نوشته: سلام.من دانشجوی ترم 6 کارشناسی رادیولوژی علوم پزشکی گیلان هستم.معدلم 16.مقاله isi ندارم ولی انگلیسیم خیلی خوبه(البته هنوز آزمون ندادم).میخوام برای ارشد فیزیک پزشکی بخونم.میشه بگین کدوم کشورها واسه ادامه تحصیل میتونه مناسبم باشه؟شانس گرفتن فاند برای من چقدره؟چیکار کنم که شانسم زیاد شه؟
در ضمن در مورد تحصیل در رشته فیزیک پزشکی در مالزی یا هند نظرتون چیه؟
خیلی خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین
مرسی

سلام من فقط برای اینکه شانس پذیرش رو چه طور بالابرد بهتون میتونم بگم :
اولا شانس گرفتن فاند در مقطع ارشد رو شنیدم میگن کمه اما به نظرم همه چی به شانس و خود آدم بر میگرده !!!
من پیشنهاد میدم :
1-معدلتون رو بالا نگه دارید بالی 18 که چه بهتر .
2-نمره زبان تافل/آیلتس هم سعی کنید بالا بگیرید حتی بالاتر از مینیمم هایی که دانشگاهها برای پذیرش میخواهند . این واقعا مهمه !
3-در رابطه با مقاله با توجه به شرایطتون پیشنهاد میدم : یک موضوع روز دنیا رو در رابطه با رشتتون انتخاب کنید و روی آن کار کنید حتی اگر نشد آی اس آی بشود , در کنفرانس های بین المللی چاپش کنید .
4- ببینید آیا در رشته شما امکان این هست یک سری دوره های مربوط به رشتتون و ببینید و بابت اون مدرک معتبر بگیرید این هم گزینه موثری هست .
5-سابقه کاری هم از موارد یست که وزن رزومه شما را بالا میبرد .
6-اگر توانستید برای یادگیری زبان دوم اقدام کنید  , فرانسه / آلمانی و غیره ... .
با آرزوی موفقیت .

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - آریزونا - 18-10-2014

چه موضوع مفیدی ![img]images/smilies/shy.gif[/img]
من تازه می خوام برنامه ریزی کنم برای دکترا. معدلم خوبه اما مقاله ندارم، رزومه ام از لحاظ کار ضعیفه! ممنون می شم کسی راهنمایی کنه:
کلا چه بازه زمانی رو در نظر بگیرم؟ می شه در کمتر از 2 سال؟
و  چطور این کارها رو اولویت بندی کنم؟ 
مقاله نوشتن
آزمون زبان
اپلای و تقاضا 
نامه های توصیه و انگیزه و رزومه و ...
ترجمه مدارک
فاند گرفتن 
ویزا
دریافت پذیرشها و انتخاب
و...

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ahmadpashaei - 18-10-2014

سلام و به آکادمیاکافه خوش اومدین
شما هم مثل بقیه کاربرا باید اول جزوه راهنمای سایت رو به خوبی مطالعه کنید و بعد با خواندن تاپیکهای مختلف به افزایش اطلاعاتتون دست بزنید. اقدام برای آزاد کردن مدارک و یادگیری زبان خارجی و کار پژوهشی برای مقاله که اولین گام و همه باهم هستند. برای بقیه هم بعد از این مراحل باید برنامه ریزی کنید و همین سه تا خودش دو سال زمان میخواد. بد نیست سرچ دانشگاه ها و اساتیدشون رو از حالا که می خواید کار پژوهشی بکنید شروع کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - آریزونا - 19-10-2014

(18-10-2014, 11:34 PM)'ahmadpashaei' نوشته: سلام و به آکادمیاکافه خوش اومدین
شما هم مثل بقیه کاربرا باید اول جزوه راهنمای سایت رو به خوبی مطالعه کنید و بعد با خواندن تاپیکهای مختلف به افزایش اطلاعاتتون دست بزنید. اقدام برای آزاد کردن مدارک و یادگیری زبان خارجی و کار پژوهشی برای مقاله که اولین گام و همه باهم هستند. برای بقیه هم بعد از این مراحل باید برنامه ریزی کنید و همین سه تا خودش دو سال زمان میخواد. بد نیست سرچ دانشگاه ها و اساتیدشون رو از حالا که می خواید کار پژوهشی بکنید شروع کنید.

سلام ...و خیلی خیلی ممنونم دوست گرامی  
خوشبختانه لیسانسم زبان بوده البته می دونم که اصول آزمون استاندارد داستان داره. [img]images/smilies/wink.gif[/img]
منظورتون از سرچ اساتید: شروع ارتباط مکاتبه ای درباره رشته مورد نظرمه یا فقط اطلاع از سلیقه شون (غیرمستقیم)؟ [img]images/smilies/cool.gif[/img]

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ahmadpashaei - 19-10-2014

(19-10-2014, 01:16 AM)'آریزونا' نوشته:
سلام ...و خیلی خیلی ممنونم دوست گرامی  
خوشبختانه لیسانسم زبان بوده البته می دونم که اصول آزمون استاندارد داستان داره. [img]images/smilies/wink.gif[/img]
منظورتون از سرچ اساتید: شروع ارتباط مکاتبه ای درباره رشته مورد نظرمه یا فقط اطلاع از سلیقه شون (غیرمستقیم)؟ [img]images/smilies/cool.gif[/img]

بسیار خوب شما که استاد ما هستین[img]images/smilies/cool.gif[/img] شروع ارتباط برای شما خیلی زوده منظورم 1- اطلاع از زمینه های به روز تحقیقاتی؛ 2- انتخاب تقریبی دانشگاه ها و تشکیل فایلهایی از دانشگاه ها و اساتید و موضوعات کاریشون به مرور ؛ 3- اطلاع از شرایط و مدارک دانشگاه های احتمالی مقصد در آینده ؛ 4- یادگیری نحوه سرچ دانشگاه ها و .... هست