آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - soheilred - 30-04-2012

خیلی ممنون از جوابتون دوستان. من همون دانشگاه خودم صنعتی اصفهانم و این ترم اولین ترمی هست که دارم واحد پاس می کنم. یعنی فعلا معدل هم ندارمSmile).

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Behnoush - 30-04-2012

(30-04-2012, 06:26 PM)soheilred نوشته: خیلی ممنون از جوابتون دوستان. من همون دانشگاه خودم صنعتی اصفهانم و این ترم اولین ترمی هست که دارم واحد پاس می کنم. یعنی فعلا معدل هم ندارمSmile).
این که فعلا معدل ندارین خیلی خوبه چون فرصت دارید روی یه معدل خوب کار کنید. تمام سعی خودتون رو برای معدل بکنید و در عین حال برای زبان خوندن وقت بذارید. موضوع پایان نامه رو هم با دقت و علاقه انتخاب کنید و سعی کنید یه کار خوب ارائه بدید اگه مقاله هم ازش در بیاد چه بهتر.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - blueseaanemone - 05-05-2012

من دانشجوی سال آخر زیست‌شناسی فیزیولوِی گیاهی هستم. قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر آمریکایی و یا اروژایی رو دارم. می‌خواستم راهنماییم کنید که چه‌طور اقدام کنم؟

ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - blueseaanemone - 05-05-2012

البته دانشجوی کارشناسی ارشد هستم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Saeid - 05-05-2012

(05-05-2012, 11:28 AM)blueseaanemone نوشته: من دانشجوی سال آخر زیست‌شناسی فیزیولوِی گیاهی هستم. قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر آمریکایی و یا اروژایی رو دارم. می‌خواستم راهنماییم کنید که چه‌طور اقدام کنم؟

ممنون
دوست عزیز به فروم خوش آمدید. برای ادامه تحصیل در دانشگاهای آمریکا و کانادا و استرالیا شما نیاز به مدرک زبان دارید. که شامل 2 تا امتحان تافل و آیلتس میشه. علاوه بر این دانشگاهای آمریکا به امتحان GRE هم نیاز دارن. البته بعضی رشته ها امتحان GRE SUBJECT هم دارن که نمیدونم شامل رشته شما میشه یا نه. برای ادامه تحصیل در دانشگاهای اروپا باید دنبال موقعیت های خالی از طریق سایت دانشگاها و سایت های تبلیغی باشید. کسب این موقیعت های خالی به مقدار زیادی به تعداد و کیفیت مقالات شما بستگی داره. در کل فکر میکنم وضعیت فاند تو رشته شما خوب باشه.
باز اگر سوالی بود تو قسمت تخصصی فروم مطرح کنید تا دوستان جواب بدن. موفق باشید.
(05-05-2012, 11:29 AM)blueseaanemone نوشته: البته دانشجوی کارشناسی ارشد هستم
با توجه به اینکه دانشجو هستید رو معدل خیلی کار کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - amin_mb - 05-05-2012

دوست عزیز!
سلام و خوش آمدید به فروم آکادمیا!

در صورتی که مطالب همین تاپیک را مطالعه می فرمودید، نسبت به پذیرش دید مناسبی پیدا می کردید!
یکی از پایه ای ترین نیاهای پذیرش مدرک زبان آیلتس یا تافل هست!
برای آمریکا به جز تافل و آیلتس، داشتن GRE هم ضروری است!
پس گام اول در پذیرش، آماده سازی و فراهم کردن نمرات زبان هست!

برای دکتری دانشگاه های اروپایی به خصوص سوئد، هلند، دانمارک، آلمان و نروژ شرط خاصی روی مینیمم نمره زبان ندارند!
اما انگلستان، استرالیا و دانشگاه های آمریکا مینیمم هایی را برای زبان در نظر گرفته اند!

گام دوم، بهبود معدل ارشد خودتون تا جایی که امکانش هست!
گام سوم، تقویت رزومه تحقیقاتی خودتون که شامل مقالات معتبر و سوابق تحقیقاتی و جوایز و... اینهاست.

شما باید موضوع های مورد علاقه خود را انتخاب کرده و بر طبق اونها با مراجعه و بررسی وب سایت های دانشگاه های مختلف، اساتید مرتبط با علایق تحقیقاتی خودتون را جستجو کنید! و با آنها در زمان مناسب با اساتید مشخص شده، تماس بگیرید!

برای اطلاعات بیشتر به انجمن های آزمون ها، ارتباط با اساتید، راهنمای پذیرش، راهنمای دانشگاه های آمریکا و رشته های مختلف مراجعه کنید و مطالب را مطالعه بفرمایید!
در صورتی که سوالی باقی مانده باشد، در تاپیک های مرتبط مطرح بفرمایید!

موفق و موید باشید!

سلام

من دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد فیزیولوِژی گیاهی هستم. قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر اروپا و یا امریکا را دارم. نیاز به راهنمایی برای شروع کار دارم. لطفا راهنماییم کنید

ممنونم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Pejman - 05-05-2012

(05-05-2012, 03:56 PM)blueseaanemone نوشته: سلام

من دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد فیزیولوِژی گیاهی هستم. قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر اروپا و یا امریکا را دارم. نیاز به راهنمایی برای شروع کار دارم. لطفا راهنماییم کنید

ممنونم
سلام دوست عزیز، به سوالات شما در پست های بالا جوابهای مفصلی داده شده. لطف کنید کمی وقت بذارید و سایت رو مطالعه کنید، قطعاً اطلاعات خوبی به دست میارید. بعد اگر سوالی داشتید می تونید در بخش مربوطه مطرح کنید. برای شروع این تاپیک و این تاپیک رو مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - soheilred - 06-05-2012

می خواستم بدونم به نظر شما اگه من از تابستون شروع کنم به میل زدن به استادا و پروسه ی اپلای رو شروع کنم بهتره یا اینکه فوقم رو تموم کنم؟
می دونم شرایط رو خودتون بهتر از من می دونید. ولی بازم می گم که همه چیزو گفته باشم.
می دونم که اونا مدارک دانشگاههای مارو زیاد قبول ندارن. و به غیر از شریف و تهران اگه جای دیگه ای بوده باشی دیگه براشون فرقی نداره کجا بودی. تازه همون شریفیا و تهرانی هارو هم تو شرایط خاص خیلی قبول دارن. باید معدل خفن داشته باشن و مقاله ی زیاد. در این صورت می تونن به 1 دانشگاه خیلی خوب فکر کنن.

خوب منم مثل هر آدم دیگه ای دوست دارم 1 جای خیلی خوب درس بخونم. از طرفی هم با گذشته ام کاری نمی تونم بکنم.

حالا من اگه از الان اقدام کنم و به 1 دانشگاه رنک پایین راضی شم و خودم رو برسونم به اونجا و بعد برم ترسفر کنم به 1 دانشگاه خوب برا دکترا بهتره یا اینکه نه الان فوقم رو بخونم و تو همین دانشگاه خودم سعی کنم رزومه ام رو قوی کنم و بعد برا دکترای 1 جا اقدام کنم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 06-05-2012

(06-05-2012, 01:01 AM)soheilred نوشته: می خواستم بدونم به نظر شما اگه من از تابستون
شروع کنم به میل زدن به استادا و پروسه ی اپلای رو شروع کنم بهتره یا اینکه فوقم
رو تموم کنم؟...
سلام دوست عزیز
همونطور که قبلا هم گفتم: عوامل بسیاری در گرفتن پذیرش دخیله که داشتن مدرک به قول شما از دانشگاه تهران و شریف فقط یکی از اونهاست. معدل، نمره امتحان زبان، برای آمریکا GRE، مقاله، ارتباط با استاد و ...
خیلی از کسانی که از دانشگاه های نه چندان معروف ایران فارغ التحصیل شدن الان در دانشگاه های خوب دارن ادامه میدن. (البته دانشگاه صنعتی اصفهان شناخته شده هست)
اگر هدفتون دکتراست بهترین کار همون طور که گفتین و دوستان هم در پست های قبل راهنمایی کردن،قوی کردی رزومه هست. سعی کنین در زمینه های تحقیقاتی مورد علاقتون کار کنید و حتی الامکان مقاله بدین. روی سایر فاکتورهای تاثیر گذار هم کار کنید. چون بدون داشتن اونها نظر دادن خیلی سخته.
بحث ها و سوالات مربوط به زمان مناسب برای ارتباط با اساتید رو میتونین در این انجمن دنبال کنید. به هرحال برای شروع پروسه اپلای و ارتباط با اساتید باید دست پر باشین.