آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - alejafar - 18-09-2014

سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته ریاضی گرایش متروید با معدل بالای 19 هستم با توجه به اینکه دکترای رشته مون در ایران نیست و در جهان فقط در جاهای خاصی هست و در کانادا فقط در دانشگاه واترلو  هست . می خواستم بدونم با توجه به اینکه رشته ما که تو دنیا دانشجوی کم دارد امکان هستش در دانشگاه واترلو پذیرش گرفت. پایان نامه هم در مورد مقاله استاد اونجاس. لطفا به من کمک کنید. 
[align=right]ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 18-09-2014

(18-09-2014, 10:19 PM)'alejafar' نوشته:
سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته ریاضی گرایش متروید با معدل بالای 19 هستم با توجه به اینکه دکترای رشته مون در ایران نیست و در جهان فقط در جاهای خاصی هست و در کانادا فقط در دانشگاه واترلو  هست . می خواستم بدونم با توجه به اینکه رشته ما که تو دنیا دانشجوی کم دارد امکان هستش در دانشگاه واترلو پذیرش گرفت. پایان نامه هم در مورد مقاله استاد اونجاس. لطفا به من کمک کنید. 
ممنون
سلام دوست عزیز
والا معدل بسیار خوبی دارید بنظر من اگه استاد پیدا کنید و نمره زبان لازم را هم داشته باشید نباید مشکلی داشته باشید
البته دوست خوب رشته و معدل لیسانس خودتون را نفرمودین؟ اگه رشته یکسانی داشتی و معدل لیسانستونم به همین خوبی هست من امید زیادی دارم از کانادا بورس بگیرید
اگه یک مقاله ای اس ای درست حسابی هم چاشنی کنید عالی می شود

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - manesht - 20-09-2014

دوستان سلام چندتا سوال از محضر شما  داشتم
1- دانشگاه های بین الملل ،  دانشگاه ازاد مراکز استان ها و یا غیرانتفاعی صنعتی میشه برای پذیرش دکترا روشون حساب کرد؟
2- در دانشگاه های متوسط اروپایی ، هزینه هر ترم در مقطع ارشد بدون فاند چقده؟در صورت امکان چندتاکشور اروپایی هم ذکر بفرمایید.
میخوام اگه شرایط مالی ام اجازه میده ارشد برم.معدل لیسانس از غیرانتفاعی صنعتی با معدل 13.32 . پایان نامه با نمره 18 از دکترای هوش مصنوعی
الان برای تافل دارم میخونم.
دوستان ممنون میشم جواب بدید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m-amirehsan - 23-09-2014

سلام  
من لیسانس برق مخابرات از شهید بهشتی با معدل 16/93 سال 88-92 
و الان دانشجوی فوق مخابرات مایکرویو دانشگاه شریف هستم ، معدلم حدود 14/5 میشه ،احتمالا یه مقاله ام رو پایاننامم بدم 
برای دکتری به نظرتون کجا بهم فاند میدن
با تشکر

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 23-09-2014

(23-09-2014, 09:28 AM)'m-amirehsan' نوشته: سلام  
من لیسانس برق مخابرات از شهید بهشتی با معدل 16/93 سال 88-92 
و الان دانشجوی فوق مخابرات مایکرویو دانشگاه شریف هستم ، معدلم حدود 14/5 میشه ،احتمالا یه مقاله ام رو پایاننامم بدم 
برای دکتری به نظرتون کجا بهم فاند میدن
با تشکر

سلام،به این سایت خوش اومدین
معدل لیسانس و ارشدتون رو جا به جا ننوشتین؟معدل لیسانستون که کمی مهمترم هست خیلی خوبه به خصوص اگر معدل دو سال آخرتون از اینم بالاتر باشه ولی ارشدتون کمی پایینه و برای دانشگاه های خیلی خوب دستتون رو می بنده. اگر بتونید با پایان نامه و سمینار بالای 16 برسونید دیگه محدودیتی برای معدل نخواهید داشت. ولی با فرض همین معدل هم میشه فاند گرفت چون دانشگاه های بسیار خوب و شناخته شده ای درس خوندین. برای دکترا نقش استاد بسیار بسیار مهمه و شما با توجه به تحقیقاتتون باید استادای مرتبطی چه در اروپا و چه آمریکای شمالی پیدا کنید. اگر نمرات خوبی زبان و توصیه نامه های خوبی (3تا اجباریه) داشته باشید و استاد فانددار پیدا کنید میتونید از دانشگاه های خوب آمریکا و کانادا (نه تاپ ترینها) هم پدیرش بگیرید. البته میدونید برای آمریکا GRE general اجباریه و نمره این آزمون طبق تجارب سالهای پیش از مقاله های معمولی هم وزن بیشتری داره و برای بسیاری از دانشگاه های اروپا و به خصوص کانادا هم نکته مثبت تلقی میشه مثلا در چند دانشگاه آلمان که داشتم دیروز میدیدم هم این نکته رو خوندم که برام جالب بود دانشگاه آخن آلمان برای مهندسی communication اصلا GRE اجباری  اونم با Q>162 و V>151 می خواست!

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - matilda - 23-09-2014

سلام. میشه بفرمایید با شرایط من چه کشوری بهتر بهم فاند برای دکتری عمران گرایش آب و هیدرولیک میدن؟ متشکرم

لیسانس دولتی-فیزیک-معدل 16.37
ارشد آزاد-عمران-معدل 18.31 (شاگرد اول بین فارغ التحصیلان)
21 مقاله (3 تا ژورنال ISI و بقیه کنفرانس بین المللی)
آیلتس 7

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 23-09-2014

تقريبا همه كشورهاي دنيا اين رشته رو دارند و جزو رشته هاي پر كاربرد هست. با توجه به اينكه معدل هاتون خيلي خوبه و در زبان ومقاله هم خوب بودين به نظرم شانس زيادي دارين كه از دانشگاه هاي خوب پذيرش بگيريد. تنها نكته منفي نامرتبط بودن كارشناسي تون هست كه در اين مورد به نظرم اثرش زياد نيست و با مقاله هاتون مي تونيد استادهاي زيادي رو مجاب كنيد كه استاد راهنماتون بشن. به نظرم بيشتر روي رتبه هاي 100 تا 300 وقت بگذاريد ولي دو رقمي ها رو هم يك امتحاني بكنيد شايد شانس آوردين. با استادهايي كه زمينه پژوهشي شون نزديك به شماست بيشتر ارتباط برقرار كنيد. براي آمريكا اگر احيانانا مي خواستين بدين بهتره در gre هم دست كم 310 بيارين.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mozhgan85 - 23-09-2014

سلام. داداش من سال چهارم دبیرستان. میخوایم برای ادامه تحصیل بفرستیمش خارج. اطلاعات زیادی ندارم نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چکار کنم. کانادا یا  امریکا اروپا دیپلم ریاضیه با معدل کل 17 لطفا راهنمایی کنید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ahmadpashaei - 23-09-2014

(23-09-2014, 01:56 PM)'mozhgan85' نوشته: سلام. داداش من سال چهارم دبیرستان. میخوایم برای ادامه تحصیل بفرستیمش خارج. اطلاعات زیادی ندارم نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چکار کنم. کانادا یا  امریکا اروپا دیپلم ریاضیه با معدل کل 17 لطفا راهنمایی کنید

سلام به آکادمیا کافه خوش اومدین
اول از همه باید جزوه راهنمای سایت رو بخونید که شما رو با روند کار و امتحانات انگلیسی مربوطه کاملا آشنا می کنه. باید کلیه مدارک تحصیلی دبیرستان اعم از کارنامه سه ساله دبیرستان + پیش دانشگاهی و اصل دیپلم و گواهی موقت پیش دانشگاهی رو اول از مدرسه بگیره و ببره اداره کل آموزش و پرورش شهرستان(نه نواحی) به تایید برسونه و بعد به اداره کل استان بره و اونجام مهر تاییدیه مدرک تحصیلی رو بزنه و بعد ببرید دارالترجمه رسمی که برای دارالترجمه ها هم میتونید اینجا جستجو کنید و بهترینها رو قبلا دوستان پیشنهاد دادن برای ترجمتون انتخاب کنید. پس اولین گام ها همین خواندن جزوه راهنمای سایت، خواندن زبان انگلیسی یا هر زبان دیگه ای که قصد دارید به اون کشور بفرستینش، و تهیه مدارک و ترجمه آنهاست

پذیرش - fatemeb - 24-09-2014

با سلام من لیسانس عمران از دانشگاه علم و فرهنگ هستم با معدل 14 و نمره آیلتس 7. میخواستم بدونم شانسی برای پذیرش در دانشگاه‌ها ی اروپا رو دارم یا نه.ممنون